Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 1170 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Moje komentarze

 • @wk..ny 16:36:28
  ,,NBP nie może dodrukować pieniądza, tylko go pożyczyć!!!!!!!!!!!"

  NBP mógł sobie drukować pieniądze i drukował tak skutecznie, że za Bieruta w latach pięćdziesiątych wymieniał 1000 zł na zł 60, a w okresie rządów Mazowieckiego 10 000 na jedną złotówkę.
  Bank federalny USA, ponoć jednak prywatny, jak dotąd takich podmianek Amerykanom nie robił.
  Dajmy więc znowu drukować NBP pieniądze, a nasi ministrowie tak tym drukiem pokierują, że znowu będziemy mieli w portfelach same miliony.
  Kredyt i odsetki
 • @Oscar 16:18:21
  Temat w zasadzie mnie nie interesuje.
  Żaden bank aktualnie kredytu mi nie udzieli.
  A ja też takiego nie potrzebuję.
  Ale był czas, że brałem, spłacałem, dzięki temu lepiej żyłem i żyję.
  Kredyt i odsetki
 • bank
  Inaczej się czujemy jak bierzemy kredyt na dom, czy na mieszkanie i musimy go spłacać z dość mizernych dochodów, a inaczej jak na przykład rolnik bierze kredyt na ciągnik i inne maszyny rolnicze i spłaca go bez problemu bo dzięki tym maszynom może całe swoje pole zamienić w dochodową produkcję.
  No chyba, że przyjdzie taki Balcerowicz i ….Lepper by nam to lepiej wyjaśnił, co się wówczas działo.
  Znałem faceta który w czasach PRL dostał nisko oprocentowany kredyt bankowy na budowę szklarni pod ogórki i pomidory. A gdy szklarnię postawił zamiast ogórków i pomidorów posadził goździki i gerbery bo z tego w tamtym czasie zysk był wielokrotnie wyższy. W tym układzie urzędnicy i bank kazali mu kredyt zwrócić. Facet sprzedał goździki i gerberę i kredyt spłacił. W kolejnym roku wybudował sobie dom już za własne, później pawilon handlowy, później kupił lepszy samochód. Bez kredytu bankowego na początku nie miałby ani szklarni, ani ładnego domu, ani zagranicznego samochodu.
  Kredyt i odsetki
 • @programista 15:04:04
  Bangsterzy?
  Nic tak nie pobudza gospodarki jak bankowy pieniądz.
  Można się oczywiście bez niego obyć i być biednym do końca życia, można ciułać zarobione grosze i spędzić całe życie by się dorobić czegoś tam o niewielkiej wartości w późnej starości.
  Można też wziąć kredyt, pobudować sobie fabrykę, bez którego to kredytu nigdy byśmy jej nie zbudowali i stać się milionerem.
  Cała rzecz w tym czy potrafimy właściwie kredyt wykorzystać, bo jak nie, no to ruina i bankructwo i skok z czwartego piętra na główkę, albo z mostu do rzeki.
  Jak to mówią, pieniądz robi pieniądz. Jeden dolar pozwala zarobić dwa dolary.
  Ale mówię i powtarzam, kredyt nie jest dla głupców.
  A lichwa?
  Czym jest lichwa?
  To tylko sposób zarabiana, jak każdy inny, przy czym wszystko zależy od tego czy kredyt jest nisko oprocentowany, wówczas jest to normalne i uczciwe podejście biznesowe, czy pazerne i zabójcze żyłowanie osobnika, który z jakichś tam powodów gwałtownie potrzebuje gotówki i godzi się na każde nawet najwyższe oprocentowanie.
  Dla tych co nie wiedzą, mogę podać, że marża handlowa waha się w widełkach od 20% do 300% i więcej w zależności od rodzaju towaru i na niego popytu.
  Jak mamy do czynienie z kredytem bankowym 5 czy 10% to nie mamy co narzekać.
  W takim układzie handlarz ze swojej marzy 100% odejmuje bankowe 10% i resztę ma dla siebie na opłacenie swoich kosztów i jako swój zarobek.
  Proste jak drut i nie ma co tu narzekać i wyklinać.
  Kredyt i odsetki
 • autorka
  ,,Jakby na to nie patrzeć, to dzięki polityce bliskowschodniej neokonów największym przegranym będzie Izrael."

  Jak Izrael największym przegranym, to największym wygranym musi być do cna zrujnowana Syria, podobnie okaleczony Irak i Libia?

  ,, Kiedy prezydent Ronald Reagan dopuścił do władzy żydowskich neokonów, nie przypuszczał że wyrządził największe zło Ameryce, które to dzisiaj pcha Amerykę w dół. Biliony dolarów amerykańskich podatników zostały zmarnowane na politykę bliskowschodnią,której do dziś największym beneficjentem jest Izrael, zakończoną ogromnym kryzysem gospodarczym, którego końca nie widać. „
  Końca nie widać, a tu taka wielka i wspaniała obniżka podatków jak na wstępie podała autor tekstu.

  … ,,że wyrządził największe zło Ameryce”
  A może nie Ameryce, tylko ZSSR, które rozwalono i grabiono przez kolejne lata aż po dzień dzisiejszy i rozwalono i zniszczono gospodarki pozostałych krajów obozu socjalistycznego, za to zdobywając olbrzymie rynki do eksploatacji, wyzysku i zbytu swoich produktów.
  No, chyba że ja jestem taki głupi, że wszystko pojmuję na odwrót, a ślepa mańka widzi to z właściwej strony.
  To ja very sorrrrrry
  Nowe rozdanie na Bliskim Wschodzie?-widziane z USA
 • @Husky 19:40:02
  Ale mi się dostaje z każdej strony.
  Słusznie, niesłusznie, niech walą we mnie ile wlezie, lubię taką nawalankę.
  A przy okazji zapraszam do obejrzenia kilku obrazków, też niepełnosprawni, tylko chyba nie z Polski.

  http://www.powiatbrodnicki.pl/fotosy/newsy/sport/paraolimpijczycy01_700.jpg
  http://www.malopolska24.pl/wp-content/uploads/2012/03/DSC_1407.jpg
  https://demotywatory.pl/uploads/201108/1314972868_by_WojtekSP2_600.jpg
  http://bi.gazeta.pl/im/af/1e/11/z17951407V,Miniigrzyskach-Osob-Niepelnosprawnych---emocje-i-w.jpg
  No i co panowie i panie na to?
  Można?
  Można.
  Ale niektórzy lubią darmochę.
  Po kasę każdy chętnie łapę wyciąga.
  Ja to nazywam żebraniną, dziadowaniem.

  https://demotywatory.pl/uploads/201212/1356875056_nijyh5_600.jpg
  A dobrze wam tak !! ?
 • @nikander 08:09:51
  ,,To po jaką k... mamy państwo, które nie potrafi pomóc najbardziej potrzebującym?"...
  Był czas że miałem zakład rzemieślniczy pod szyldem i nadzorem wojewódzkiej spółdzielni inwalidów.
  Czasy były PRL, komunizm, gospodarka planowa i sterowana odgórnie inaczej się nie dało, dziś jest wolny rynek, wolność i demokracja, a ty jesteś ekspert od finansów, ekonomi i odwróconych płatności do tyłu. Wziąłbyś w ramach tej wolności i demokracji i tych odwróconych płatności i umów wzajemnie kontrolowanych założył taką spółdzielnię inwalidzką i dał robotę tym wszystkim niepełnosprawnym. Sam jeden mógłbyś sprawę rozwiązać i przejść do historii jako drugi Soros dobroczyńca.
  Po co zwalać na państwo i na ten biedny rząd co nas strzyże podatkami i robi za dobrą zmianę.
  A dobrze wam tak !! ?
 • @nikander 08:21:14
  Ale z pana nerwus.

  Przez prawie dwa lata pracowałem w jednej z firm w USA w New Haven w stanie Ct.
  W tejże firmie pracowały dwie ,,głupie: jedna z chorobą Dauna, druga też psychicznie przetrącona. My zdrowi pracowaliśmy po osiem godzin dziennie, one tylko po sześć 9 tak chyba dopuszczała ustawa federalna). Pracowały przy sortowaniu wytwarzanym przez fabrykę asortymencie. Ile zarabiały na godzinę nie wiem i czy firma miała z tytułu zatrudnienia tych niepełnosprawnych pracownic jakieś ulgi podatkowe też nie wiem.
  Patrząc na zdjęcie w nagłówku i na obrazki pokazywane przez naszą TV zastanawiam się dla czego nasze państwo i my wszyscy mamy na nich płacić. Czy dla tego że mają powykrzywiane twarze, siedzą na wózkach, lub zgrywają się na niepełnosprawnych?
  Kiedyś w czasach Gierka zdarzyło mi się być w mieszkaniu niewidomego. Człowiek siedział na stołku i pracował w systemie chałupniczym.
  Mógł pracować?
  Mógł.
  Dla czego dzisiejsi niepełnosprawni nie mogą?
  Inna sprawa, dajcie kobietom z niepełnosprawnymi dziećmi pełne wynagrodzenie, a znajdą się takie cwaniary co będą kombinować jak urodzić sobie kalekę i żyć na koszt społeczeństwa.
  Kennedi podpisał w swoim czasie ustawę dającą czarnym kobietom z dziećmi kartki żywnościowe. Od tamtej pory mało która ma męża ,,na papierach”, za to dzieciaków ile się tylko da.
  No i Ameryka robi się czarna.
  Oby u nas za sprawą ustępstw dobrej zmiany, Polska nie zaczęła się robić krajem ludzi niepełnosprawnych.
  A dobrze wam tak !! ?
 • autor
  Piękny tekst. Krótki, zwięzły rzeczowy.
  „Niewdzięczna Kambodża!”
 • Trump i Putin
  Kiedy wybierano Trumpa pisałem że Trump to Amerykanin, i będzie miał obowiązki amerykańskie. To znaczy będzie takim samym prezydentem jak wszyscy jego poprzednicy.
  Co to Putina od kilku lat piszę, że to miernota, pupet, mała tchórzliwa kreatura, bez rozumu, zabiegająca jedynie o to by się utrzymać na stołku na którym posadził go Jelcyn.
  A tak ogólnie i w pełni obrazowo, to można powiedzieć, Trump to duże, a Putin to małe gówno.
  Wiem, że są tacy, którzy uważają że Trump to by chciał to i owo dobrze, i najlepiej, ale deept state i inni źli ludzie mu nie dają, a Putin to szachowy ,,miszczu” i ,,monż” stanu, ale niech sobie myślą, ich sprawa.
  Nie Odpowiedzieliśmy Na Cios Stanów W Syrii. Co Dalej?
 • autor
  W ludzkich głowach różne rzeczy się lęgną, nie zawsze mądre, najczęściej mocno odlotowe i to się zdarzyło autorowi tekstu. Istotnie, ciężko do końca doczytać, nawet jak się opuszcza całe akapity.
  Autor chce nas przekonać, że czas Kaczyńskiego już, już się skończy, że właściwie już się skończył, że wszyscy od niego odeszli, a właściwie odbiegli, porzucili. Że już nie ma szans na cokolwiek, że tylko przegrana na wszystkich frontach.
  I ten Biedroń, osobiście zdążyłem o nim zapomnieć, a tu się okazuje, że prawie mocny kandydat na prezydenta. A Tusk (?), gwiazda, już zwyciężył, chociaż jeszcze nie zaczął.
  A jak jest naprawdę?
  Jeśli uda się Kaczyńskiemu i Ziobrze uporządkować sprawy z sądami to połowę Platformy wsadzą za kratki, w tym w pierwszej kolejności Tuska, z tym, że najpierw zaczną się z nim bawić i trenować jak ogary zająca.
  Kaczyński zaczął wcześniej (pięć punktów Morawieckiego) by wygrać samorządy, a później już będzie miał z górki i po totalnej opozycji i po PO i po Tusku.
  Pomścić brata, zlikwidować PO, posadzić Tuska, to jest prawdziwy program JK
  A my możemy mu w tym pomóc kartą wyborczą.
  Geniusz Kaczyńskiego polega na tym, że wie, ( inni tego nie wiedzą) że wyborca jest jak ten mały kotek prezesa, kotek idzie tam gdzie w miseczce pełno mleka.
  Wyborca podobnie.
  I to właśnie zaczynamy dostawać, to mleczko.
  Chyba po raz pierwszy zagłosuję za Kaczyńskim i...B. Szydło, bo POpaprańców wszelkiej maści nie znoszę.
  Hetman, broni Króla
 • @interesariusz z PL 10:52:48
  W PRL byłem zatrudniony na stażu w miejskim przedsiębiorstwie budowlanym.
  Któregoś dnia przyjeżdża na budowę samochodem marki ,,warszawa” naczelny inżynier i pyta:
  –Gdzie są wszyscy?
  Ja nic, milczę.
  –Kierownik też pije? – Pyta naczelny.
  Ja nic, milczę.
  – Jest ktoś tu trzeźwy? – Pyta naczelny.
  –Ja– odpowiadam.
  –I kto jeszcze?- Pyta naczelny
  – I pan– odpowiadam.
  – No to przynajmniej nie kradną cementu.– Stwierdza naczelny wsiadając do samochodu.

  https://img8.dmty.pl//uploads/201011/1290607236_by_Resak_600.jpg
  Elity Rzeczypospolitej - nowe otwarcie
 • @chart 10:54:35
  Jest pan wykształcony, ma pan talent, ładnie pan potrafi zdania układać, tekst formatować, a jednak coś pan przegina, albo za długo i tasiemcowo, albo temat płytki, albo krytyka PiS w danym konkretnym przypadku nieuzasadniona.
  Ktoś mi kiedyś powiedział –zdanie musi być krótkie, treściwe i łatwe do zapamiętania.
  Ktoś inny wyznał, że jak bierze do ręki książkę i po pięćdziesiątej stronie jeszcze nie wciągnie, to rzuca ją w kąt i nigdy do niej nie wraca.
  Pana tekst do połowy czytałem z przyjemnością, choć temat był lichy, przyjemność była w samym tekście, w grze słów, ale dalej, to już był kamień toczony pod górkę, jak u Syzyfa, mordęga, przymus, by jednak dokończyć, dopchać do końca ( chyba z szacunku dla autora).
  Pomijając, że czas to pieniądz.
  Niektóre małonakładowe czasopisma płaciły po 200 zł za ok. 7000 znaków, ale tu panu nikt nie płaci więc gdzie sens na taką twórczość?
  Marceli Szpak dziwi się światu
 • to znaczy, o co tu autorowi chodzi
  że tak się rozpisał?
  Tekst ładny, niby nawet z sensem, choć nieco przydługi, w związku z tym jakby zapytał Amerykanin
  Wher is the point?
  Ja bym mu odpowiedział.
  …. ludziom dup nie zawracajcie!
  (także panie)
  Konrad Rękas
  Czasem może jestem złośliwy, ale jak się czyta taki długaśny jak na internet tekst to inaczej nie można.
  Marceli Szpak dziwi się światu
 • @Oświat 22:09:23
  Zaskakująca nominacja w kancelarii Andrzeja Dudy.
  Nowym doradcą prezydenta został właśnie Bogusław Winid.
  Wcześniej był m.in. wiceministrem w rządzie Donalda Tuska.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23279468,ta-nominacja-nie-spodoba-sie-prezesowi-pis-wiceminister-z-rzadu.html#Z_BoxMTPromo
  Elity Rzeczypospolitej - nowe otwarcie
 • kolejne elity
  Zastanówmy się jakie możemy mieć kolejne elity na narodowej górce, gdyby z jakichś powodów ze sceny politycznej znikł Kaczyński i jego partia.
  Więc mamy w sejmie i senacie, Schetynę, Petru i jego następczynię, Kukiza, tym do władzy najbliżej, a dalej Tusk i ten ryży z brodą z parti Razem, a poza parkietem Milera, Frasyniuka, Balcerowicza, Giertycha, Palikota i Annę Grodzką i nieco dalej Mariana Kowalskiego z jego pastorem Chojeckim, hrabiego Jana Zbigniewa Potockiego, Grzegorza Brauna, Bosaka, Winnickiego, Olszańskiego, WPS i ONR i kogo jeszcze?
  Acha, bym zapomniał, jest jeszcze Czerwony Korsarz z Gdańska.
  Elity Rzeczypospolitej - nowe otwarcie
 • elity?
  Jakie społeczeństwo takie i elity i to nie tylko u nas w Polsce.
  Tak się dzieje w wielu krajach i w różnych epokach.
  Stąd powstawały i upadały imperia i narody.

  To co ostatnio powiedział prezes.
  – Do polityki nie idzie się po pieniądze.
  –Musimy być armią czystych rąk.
  –Zero tolerancji….
  Nasze obecne elity i nasz wódz naczelny, to prezes i jego kot?
  Na tą chwilę obyśmy nie mieli gorszych.
  Elity Rzeczypospolitej - nowe otwarcie
 • do baraku babcię
  Pan Mateusz, premier, lubi widać bajki i opowieści z mchu i paproci.
  Babcia na czwartym piętrze bez windy, bidula. Ja bym ją zaraz przekwaterował do baraku, winda byłaby jej zbędna.
  I po problemie.
  Ma-te-usz! Pol-skę wzrusz!
 • @Jan Paweł 14:03:24
  Ty byłeś przedsiębiorcą za komuny?
  Kłamiesz ku…a w żywe oczy.
  Można było być rzemieślnikiem, pracować jako prywaciaż zrzeszony w tz. spółdzielni pracy. Nie było pojęcia prywatnego przedsiębiorcy, był prywaciarz, badylarz, rolnik.
  Nie było konkurencji a rynek był bardzo chłonny wiec się zarabiało więcej niż sporo, ale domiary walili za byle co i za byle gu..o.
  Przyszedł czas, że musiałem zwolnić żonę bo ryczałt tak mi wywindowali, a ryczałt był za każdą osobę, że innego wyjścia nie miałem. A na koniec sam się zwolniłem i wyjechałem z kraju. To było za tak zwanej komuny.
  Więc Jane Pawle od siedmiu boleści nie pi…ol.
  Ma-te-usz! Pol-skę wzrusz!
 • @Husky 22:52:44
  Rząd zaczął prowadzić politykę prospołeczną, w interesie narodu.
  Jak myślisz komu się to może nie podobać.
  Mamy prawdziwego Włodarza Polski

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30