Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 1346 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Moje komentarze

 • @Husky 22:39:01
  I co, rzucałbyś do przewodniczącego UE lotkami?
  Wzięli by cię za terrorystę # 1
  Dziś 140. rocznica urodzin Józefa Stalina.
 • @Husky 22:39:01
  A tego to nie zrobię.
  Nawet z 5 tyś.
  W trakcie pracy muszę być w miarę zrelaksowany, a i na wymioty nie może mnie ciągnąć.
  Dziś 140. rocznica urodzin Józefa Stalina.
 • @Husky 22:12:12
  Husky nie bój nic, jak byś chciał popiersie Stalina w skali 1 do 1 to daj znać. Zaraz siadam i robię, za miesiąc wysyłka pod wskazany adres.
  Koszt 3500 zł + koszta przesyłki.
  Dla mnie Stalin to pestka.
  Mógłbyś sobie później do niego rzucać lotkami.

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2018/11/obraz25.jpg
  Dziś 140. rocznica urodzin Józefa Stalina.
 • Wyrok sądowy
  Maks 17 grudnia 2018 o 11:05 AM Edytuj
  Kim są antyszczepionkowcy?W jakim celu głoszą swą wiarę w szkodliwość szczepień?[naukowych podstaw brak!]Co jest motorem ich działań?
  Odpowiem tekstem z najnowszego filmu W.Smarzowskiego „KLER”: „Tajemnica wiary złoto i dolary”.
  Jeśli inie wiadomo o co chodzi to chodzi o PIENIĄDZE! Klasyk z Nazaretu powiedział „Po owocach ich poznacie”. Liderzy ruchów antyszczepionkowych to ludzie interesu,polityki. Nie jest tajemnicą,że na głupocie można zbić fortunę a kraj nad Wisłą od zwycięstwa kontrreformacji stał się „żyłą złota” ,biblijną „Ziemią Obiecaną” dla wszelkiej maści szarlatanów i demagogów[w latach 1830-1864 elita intelektualna w Polsce wierzyła,że Polacy są Chrystusem Narodów by cierpieć za grzechy świata.Dziś za sprawą JPII mickiewiczowski obłęd się odradza-ZGROZA!].

  Jerzy Zięba magister inżynier,zajmował się marketingiem,ukończył kurs hipnozy,autor bestsellera[nauka w las nie poszła,jednak kompetencji naukowych brak!].Straszy Polaków szczepionkami a tym samym nakręca biznes wokół swoich produktów.
  Jerzy Jaśkowski z wykształcenia CHIRURG bez prawa do wykonywania zawodu.Straszy Polaków depopulacją i szkodliwością szczepień.
  Maria Dorota Czajkowska-Majewska z wykształcenia neurobiolog.Nigdy nie była zatrudniona na żadnej uczelni.Wygrała plebiscyt
  Biologiczna Bzdura Roku 2017.
  Pani Majewska uważa także,że Polacy odpadli z mundialu przez szczepionki.”Według autorki przyczyną porażki biało-czerwonych z Senegalem były szczepionki, którymi – jak twierdzi – nasi piłkarze są biologicznie okaleczani.” Czyli …”Nie Wasza wina. Polacy nie Wasza wina! To straszne szczepionki! Zabrały Wam finał!”.Pełny odlot.Kto takiego człowieka będzie brał na poważnie?Środowiska naukowe w Polsce odcinają się od jakichkolwiek związków z wyżej wymienioną apologetką jawnych bzdur.

  Piotr Bein oprócz tego,że szkaluje Marka Głogoczowskiego to zaatakował także Roberta Brzoze [„manipulatorstwo,ubeckie metody”-SPRAWDŹ SAM!]. Analiza jego argumentacji świadczy,przeciwko niemu.Tak jak pozostała „święta trójca” straszy Polaków.

  Działalność „Kwartetu Strachów-Strachy na Lachy”można traktować jako Test na Inteligencję.Dodam jako ciekawostkę,że młody lekarz z Tych Dawid Ciemięga wynalazł szczepionkę na antyszczepionkowców. Są to pozwy sądowe!Także „Sąd w Modenie na północy Włoch wymierzył pierwsza karę dotyczących tzw.ruchów antyszczepionkowych za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.(…)W reakcji na tą karę profesor mikrobiologi i wirusologii Roberto Burioni ze szpitala w Mediolanie oświadczył:

  „Wolność słowa nie oznacza,że można krzyczeć „jest bomba” na zatłoczonym stadionie.Nareszcie sędzia wytłumaczył tym jaskiniowcom,że rozpowszechniając niebezpieczne kłamstwa wystawiają nas na niebezpieczeństwo swoją ignorancją i egoizmem.”

  „Kim są ci, którzy nie szczepią dzieci? To najczęściej mieszkańcy miast (najwięcej dzieci nieszczepionych mieszka w województwach śląskim, wielkopolskim i mazowieckim). Raczej osoby zamożne, co można wnioskować z badań dr. Tomasza Sobierajskiego – im osoba bogatsza, tym mniejsza szansa, że wykupi szczepienia zalecane. Podobnie sytuacja wygląda w innych krajach, np. w USA nieszczepione dzieci pochodzą zwykle z pełnych rodzin anglojęzycznych, objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, których dochód jest co najmniej cztery razy wyższy od finansowego progu biedy [dane za: Public Health Reports – przyp. aut.]. Są to więc najwięksi beneficjenci społeczeństwa neoliberalnego. To również – jak twierdzi psycholog Stephan Lewandowsky z University of Bristol na podstawie badania internetowego z udziałem tysiąca Amerykanów – osoby częściej wierzące w teorie spiskowe. Ankietowani przez niego odpowiadali na serię pytań dotyczących m.in. ocieplania się klimatu, bezpieczeństwa organizmów modyfikowanych genetycznie czy historii podboju kosmosu. Po przeanalizowaniu odpowiedzi okazało się, że ludzie wierzący w istnienie spisków i zatajanie prawdy przed opinią publiczną, trzy razy częściej odmawiają szczepień niż osoby odrzucające tego rodzaju teorie. „[w Polsce Telewizja Republika promuje „sektę smoleńską” jak również ruch antyszczepionkowy i wszystko jasne!Głupota triumfuje na której można zdobyć władzę,pieniądze i sławę!].

  „Rtęć w szczepionkach i autyzm – badania kontra mity.
  Członkowie SafeMinds od lat próbują przekonać opinię publiczną, że szczepionki to zło wcielone i każdy, kto odpowiedzialny jest za pojawienie się ich na rynku powinien skończyć w więzieniu. Aby udowodnić swoje racje, antyszczepionkowcy z SafeMinds zorganizowali olbrzymią zbiórkę publiczną i za zebrane pieniądze sfinansowali własne, niezależne testy laboratoryjne.
  Naukowcy, którym powierzono badanie, przy zachowaniu stosownej metodologii szukali jakiegokolwiek związku tiomersalu z autyzmem. Badanie przeprowadzono na makakach, u których nie zaobserwowano zmian w mózgu, charakterystycznych dla autyzmu i wywołanych przez szczepienia.
  Po niekorzystnym wyniku antyszczepionkowcy wycofali się na z góry upatrzone pozycje.
  Organizacja SafeMinds wydała oficjalne oświadczenie w którym kwestionuje wynik zleconych przez siebie badań. Są niezgodne ze światopoglądem jej członków, a więc muszą być fałszywe. Antyszczepionkowe gremium jako dowód podaje oczywiście dawno zdyskredytowane badania, które w tym środowisku od lat krążą jako prawda objawiona i ostateczny dowód, który łączy rtęć z autyzmem.

  W tym przypadku prawda nikogo nie wyzwoliła.”

  Drogi Czytelniku od Ciebie zależy czy ulegniesz perswazji i „tanim chwytom” „Kwartetu Strachów”-od siedmiu boleści!Nie ma wątpliwości,że PIENIĄDZ jest ich Bogiem a Zarządzanie strachem [strategia socjotechniczna i propagandowa] jest narzędziem-metodą.Pozdrawiam Maks.

  https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Antyszczepionkowcy-Pierwsza-kara-za-rozpowszechnianie-fake-news

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/12/16/nareszcie-debilizm-czyli-nowy-amerykanski-wiek-xxi/#comment-149373
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • @jan 12:10:59
  Czy najpierw była grypa, czy szczepionki?
  A co z innymi cholerami, ospami i dżumami które dziesiątkowały ludzkość na przestrzeni wieków?
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • szczepionk
  ,,A straszenie ludzi jakimś „Scypionkowym ludobójstwem” (np. P. Bein z Vancouver) to już zwykła CHOROBA UMYSŁOWA."

  Berkeley

  ,,Ten uczony może wierzyć we wszystko w co tylko chce i to samo praktykować na sobie i swojej rodzinie. To jego prawo.
  Problem w tym, że opowiadając się za przymusowymi ingerencjami medycznymi w nasze ciało wpisuje się w faszystowskie metody postępowania z ludźmi realizowane przez zbrodniczych lekarzy niemieckich w hitlerowskich obozach zagłady. "

  zadziwiony

  Więc szczepić się czy nie szczepić?

  Dżuma Justyniana
  Zdaniem historyków w połowie VI w. Cesarstwo Bizantyjskie nawiedzone zostało przez epidemię dżumy dymieniczej, w wyniku której śmierć poniosło wówczas blisko 40% mieszkańców Konstantynopola. Jak uważają badacze, pandemia tej dżumy miała charakter ogólnoświatowy i dotarła m.in. do Afryki Północnej, środkowej części Azji i Europy, w której przyczyniła się do śmierci nawet 60% mieszkańców. Na całym świecie zabiła około 100 milionów osób.
  Czarna śmierć
  Tak mówiono o epidemii dżumy, która wybuchła w średniowiecznej Europie i przyczyniła się do śmierci blisko 50 milionów jej mieszkańców. Wszystko zaczęło się na Krymie, z którego dżuma szybko rozprzestrzeniła się nie tylko na Europę, ale i Afrykę Północną, zabijając w sumie około 200 milionów ludzi. Czarna śmierć zapoczątkowała wielką falę epidemii dżumy, które pojawiały się na świecie regularnie aż do XVIII w.
  Wielka dżuma mediolańska 1629 roku
  W pierwszej połowie XVII w. północną część Włoch opanowała epidemia dżumy, która uśmierciła około 280 tysięcy ludzi. Wielu historyków uważa, że za wybuch tej epidemii odpowiedzialni byli niemieccy i francuscy żołnierze, którzy "przywlekli" ją, wkraczając do miejscowości Mantua, podczas operacji związanej z trwającą w tym czasie wojną trzydziestoletnią. Tylko w Mediolanie z powodu dżumy zmarło około 60 tysięcy osób, natomiast w Wenecji epidemia uśmierciła prawie 46 tysięcy ludzi. W obu przypadkach była to niemal połowa populacji obydwu miast.
  Ospa prawdziwa
  Ospa prawdziwa, nazywana inaczej czarną ospą (Variola vera) to wirusowa choroba zakaźna o ostrym przebiegu, wywoływana przez jedną z dwóch odmian wirusa ospy prawdziwej (variola minor lub variola maior).
  Do największych epidemii tej choroby doszło w XVI wieku w Ameryce Południowej i Północnej. To właśnie ospa prawdziwa zdziesiątkowała społeczność Azteków - zabiła większość azteckich wojowników, władcę Cuitláhuaca i ponad 75% całkowitej populacji Meksyku. W imperium Inków przyczyniła się do śmierci 95% społeczeństwa. W 1633 roku epidemia czarnej ospy dotarła do Ameryki Północnej. W Plymouth w stanie Massachusetts chorobą zaatakowani zostali rdzenni Amerykanie. W 1636 roku zaraza dotarła do jeziora Ontario i ziemi Irokezów, zbierając milionowe żniwo śmierci. Najstraszniejsze epidemie (aż sześć) czarnej ospy miały jednak miejsce dopiero w Bostonie w latach 1636 – 1698.
  Podczas pandemii, które przetoczyły się przez osiemnastowieczną Europę zmarło blisko 60 milionów ludzi.
  W Polsce czarna ospa pojawiła się po raz ostatni w 1963 r. we Wrocławiu. Nie była to oczywiście epidemia rodzima - pierwszy chory przywlókł chorobę z Indii. Zachorowało wówczas 99 osób, z czego zmarło 7.
  Ostatnim dużym zarzewiem ospy na starym kontynencie była epidemia w byłej Jugosławii, do której doszło w 1972 r. Ogniskiem zakażenia okazał się pielgrzym, który powrócił z Bliskiego Wschodu. Epidemia zaatakowała wówczas 175 osób, z których zmarło 35.
  W chwili obecnej jedyne próbki ospy prawdziwej znajdują się w Instytucie Preparatów Wirusowych w Moskwie oraz w Centrum Kontroli Chorób w Atlancie i są pilnie strzeżone. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że ktoś nieodpowiedzialny i pozbawiony wyobraźni użyje tych próbek, jako broni biologicznej, ze względu na: dużą śmiertelność, jaką mogą wywołać (do 80%), dużą zakaźność, brak odporności współczesnych populacji i trudności w jej rozpoznaniu we wczesnym etapie. Jak podają pewne źródła w samej tylko Rosji, wojskowe zapasy tego wirusa w latach 70. i 80. wynosiły około 20 ton.
  Wielka zaraza w Londynie 1665-1666r.
  Zdaniem naukowców wszystko zaczęło się od Niderlandów, w których w 1654 roku pojawiła się nieznana zaraza. Jej bakteria przewieziona została do Anglii na holenderskich statkach handlowych. Do wybuchu wielkiej epidemii w Londynie doszło jednak dopiero w latach 1665-1666. Wielu badaczy uważa, że zarazą tą była dżuma, wywołana przez bakterię Yersinia pestis, której głównymi roznosicielami były wówczas szczury. W wyniku epidemii dżumy w stolicy Anglii śmierć poniosło ponad 100 tysięcy ludzi, czyli jedna piąta całej populacji miasta. W najgorszych tygodniach zaraza uśmiercała nawet około siedmiu tysięcy osób.
  XIX- wieczna fala zachorowań na dżumę
  W XIX wieku dżuma zaczęła niebezpiecznie rozprzestrzeniać się w prowincji Junnan w Chinach. Po upływie kilku miesięcy opanowała kolejne kontynenty. W samych tylko Indiach i Chinach zabiła przeszło 12 milionów ludzi. Dzisiaj pandemia ta uznawana jest za największą pandemię dżumy zaraz po dżumie Justyniana i czarnej śmierci.
  Ataki cholery w XIX wieku
  Od 1816 roku do wczesnych lat 60. XIX wieku cholera zdziesiątkowała mieszkańców Indii, Europy i Ameryki Północnej. Od 1817 roku przez kolejne cztery dekady przyczyniła się w Indiach do śmierci około 40 milionów ludzi. W Europie i Ameryce Północnej spowodowała zgon ponad 100 tysięcy osób.
  Cholera (Cholerae) to ostra, zaraźliwa choroba przewodu pokarmowego, której przyczyną jest spożycie pokarmu lub wody skażonej Gram-ujemną bakterią – szczepami przecinkowca cholery (Vibrio cholerae), produkującego enterotoksynę. W 2001 roku WHO odnotowało na świecie 184 311 przypadków cholery, w wyniku której zmarło 2728 osób.
  Tyfus dziesiątkuje Europę w XX wieku
  Do dnia dzisiejszego najwięcej zachorowań na tyfus plamisty, nazywany inaczej durem plamistym (Typhus exanthematicus), odnotowuje się w Afryce i w Azji, gdzie co roku liczba chorych sięga kilku tysięcy. Wyróżniamy dwa rodzaje tyfusu: tyfus plamisty europejski, wywołany przez Rickettsia Prowazeki, a przenoszony przez wszy ludzkie - o charakterze epidemicznym i tyfus plamisty szczurzy, wywołany przez Rickettsia Prowazeki varietas mooseri, przenoszony przez pchły, o charakterze endemicznym.
  Historycy twierdzą, że to właśnie epidemia tyfusu przyczyniła się bezpośrednio do odwrotu Napoleona z Rosji. W wyniku tej zarazy śmierć poniosło wówczas ponad 400 tysięcy żołnierzy. W XX wieku szacuje się, że tyfus spowodował śmierć wielu milionów ludzi w Europie. Tylko podczas I wojny światowej w wyniku choroby zmarło trzy miliony osób. Jak łatwo zauważyć do największych epidemii tyfusu dochodziło przede wszystkim podczas wojen i klęsk żywiołowych. Bardzo często tyfus pojawiał się również w więzieniach.
  W latach 20. XX wieku polski biolog, profesor Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, Rudolf Stefan Weigl, opracował szczepionkę przeciwtyfusową, która do czasu wymyślenia antybiotyków była jedyną ochroną przed tą chorobą.
  Grypa 1918-1919
  Ptasia i świńska grypa to nic w porównaniu z największą pandemią grypy w historii ludzkości, która uderzyła w 1918 r. „Hiszpanka”, bo tak ją nazwano, zaatakowała niemal wszystkie kontynenty, zabijając ponad 100 milionów ludzi.
  Ebola – gorączka krwotoczna
  Ebola, zaliczana do wirusowych gorączek krwotocznych, to choroba zakaźna o bardzo wysokiej śmiertelności. Pierwsze przypadki tej choroby odnotowano w 1976 r. w Zairze, w okolicach Yambuku nad rzeką Ebolą. Spośród 318 chorych zmarło 280 osób. Wirus pojawił się nagle i równie nagle zniknął. W tym samym roku ebola pojawiła się również w Sudanie, zabijając ponad 50% chorych ludzi. W 1994 r. epidemia spowodowana biotypem Ebola-Zaire wystąpiła w kopalniach złota, położonych w lasach deszczowych na terenie Gabonu. Spośród 52 zarażonych osób, zmarło 31. Rok później, w 1995 r. doszło do wybuchu kolejnej dużej epidemii w pobliżu Kikwit w Zairze. Zanotowano tam 315 zachorowań i aż 250 zgonów. W lata 2000-2003 epidemia eboli wybuchła w Afryce Środkowej. W sumie, podczas czterech epidemii, zakażeniu uległo 300 osób, z czego 253 zmarły. W 2007 r. doszło do wybuchu epidemii w Demokratycznej Republice Konga i w Ugandzie, w której laboratoryjnie potwierdzono występowanie nowej odmiany wirusa u 9 osób.

  I tak oto wielkie epidemie od stuleci niosą śmierć milionom mieszkańców naszej planety. Miejmy tylko nadzieję, że wirusy zamknięte w doskonale pilnowanych laboratoriach nigdy nie wydostaną się na światło dzienne.

  Tekst: Agnieszka Budo
  http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/zarazy-ktore-dziesiatkowaly-ludzkosc
  Nareszcie Debilizm - czyli "Nowy Amerykański Wiek" XXI
 • nowy film
  Tomasz Sekielski było gościem Piotra Maślaka w porannej rozmowie Gazeta.pl.
  Odniósł się m.in. do fragmentu jego filmu o księżach-pedofilach, który w tym tygodniu pojawił się w sieci. Sekielski przyznał, że jest zaskoczony postawą ks. Adama Jabłońskiego, naczelnego kapelana więziennictwa, który bronił oskarżanego o molestowanie duchownego. - Byłem zaskoczony tym, że ksiądz wie, że jest nagrywany i nic z tego sobie nie robi - przyznał, dodając, że ks. Jabłoński zgodził się na podawanie wizerunku. Zachowanie kapelana nazwał butą i "korporacyjną lojalnością".

  "W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok"
  Piotr Maślak próbował nakłonić Sekielskiego, by zdradził jakieś szczegóły na temat swojego filmu.
  - W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie.
  Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci - powiedział Sekielski. - W interesie Kościoła jest oczyszczenie się ze zboczeńców, którzy założyli sutanny i krzywdzą dzieci. Nigdy nie mówiłem, że wszyscy księża to pedofile i nigdy tego nie powiem - dodał.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24268242,sekielski-dla-gazeta-pl-o-swoim-filmie-sa-tam-wazni-hierarchowie.html#s=amtp_push
  „Pedofilia”, czyli krytykowanie Żydów
 • @Berkeley72 23:38:13
  Na zimę rozpoczynać wojnę?
  W samolotach i czołgach mają ciepło. Reszta niech marźnie.
  Poroszenko rozpoczynając wojnę, zapewne będzie mógł odłożyć wybory. Jeśli o to mu chodzi to tej wojny rzeczywiście można się spodziewać. Kluczową rolę odegra w niej Rosja. Jeśli odpuści sobie obie zbuntowane republiki to i sama znajdzie się albo na pozycji straconej albo dojdzie w krótkim czasie do końcowej agonalnej już dla Rosji rozgrywki.
  Inny scenariusz, znacznie bardziej korzystny dla republik, to Rosja zdecydowanie włącza się w konflikt i rozbija ukraińską armię, tak jak to miało miejsce w wojnie w Osetii z Gruzją . Szybko, mocno i skutecznie.
  W tym układzie zyskuje na jakiś czas spokój.
  O tym by zająć przy tej okazji całą Ukrainę i odbudować w znaczący sposób rosyjskie imperium to Putin raczej nie myśli, ale zapewne myślą jego niektórzy generałowie.
  Ukraińcy zaplanowali atak na DRL na 14 grudnia br.
 • w temacie
  To co się pisze na Neon24 komentowane była także na innych stronach Internetu i tak dla przykładu Maks skomentował jak niżej:
  Maks

  6 grudnia 2018 o 12:13 PM
  Lektura dyskusji jaka miała/ma miejsce w związku z tematem „Siedem Świateł Rozumu – i ich Wspaniały Rozbłysk na Neon24″[https://zakop.neon24.pl/post/146670, siedem-swiatel-rozumu-i-ich-wspanialy-rozblysk-na-neon24] dostarcza dowodów na to,że mesjanizm/romantyzm w Polsce jest wciąż żywy. Przypomnę wszystkim, że ów nurt literacko-filozoficzno-religijny w kulturze polskiej przyczynił się do największego upadku Narodu Polskiego!
  „Mesjanizm został przeszczepiony do polityki z teologii”(…)
  Krytycy polskiego mesjanizmu: Cyprian Kamil Norwid, Roman Dmowski, Witold Gombrowicz czy Czesław Miłosz uznawali polski mesjanizm za nasz główny grzech narodowy.
  Nie ma wątpliwości, że najsilniejszym źródłem mesjanizmu jest judaizm”[czyli także katolicyzm!]
  „https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/1787/opiola_mesjanizm_polityczny.pdf?sequence=1
  Dla wszystkich czytelników Neon24.pl mających ambicję by stać się umysłami niezależnymi próbującymi jak najtrafniej oceniać rzeczywistość w której żyjemy i zarazem współtworzymy polecam „Dzieje głupoty w Polsce” Aleksandra Bocheńskiego.
  A oto drobny fragment wspomnianej publikacji:
  „(po upadku powstania) …”..zaczyna się najzupełniej umykający analizie rozumowej i logicznej fenomen. Psychologia polska.. ..zaczyna oddalać się od wszelkiego myślenia, pada łupem psychozy zbiorowej, którą nazwano ‚mesjanizmem’.
  Polacy wierzą głęboko, ze ich naród jest Chrystusem narodów, że cierpi niewinnie za inne ludy, że im więcej cierpi, tym lepiej, że zmartwychwstanie w danej chwili za sprawą cudu Bożego i ogólnej rewolucji.
  Najwięksi polscy poeci: Mickiewicz, Słowacki, Krasiński hołdują częściowo tej aberracji…”
  Lata mijają, mesjanizm i aberracja mają się dobrze.”
  http://wgwg1943.blogspot.com/2016/03/aleksander-bochenski-dzieje-gupoty-w.html
  Teraz niech Czytelnik zapozna się z poglądem blogera „Jan Paweł” uzasadniającymi mój powyższy wpis.

  „To wtedy „jak trwoga to do Boga”? ”
  (…)
  „Oczywiście dałem 1*
  i zachęcam wszystkich rozsądnych jeszcze ludzi do tego.”
  (…)
  „Jestem dumny z tego, że mogę być niewolnikiem Ducha Św a nie bytem „wolnym” od Niego.”
  (…)
  „Typowa anty Chrześcijańska agitka. Ludzie przeważnie nie znają podstawowych Nauk Pana Jezusa(…)”
  „(…)złe duchy manifestują się już na zewnątrz i potem rodzina w popłochu leci do KATOLICKIEGO księdza po pomoc(…)Nie jakiś budda, allach, mahomet, pitagoras, newton, regan, czy jakiś inny lewandowski a TYLKO I WYŁĄCZNIE poniewierany teraz przez tych róznych magików od wiedzy i nauki, KSIĄDZ KATOLICKI.”
  (…)
  „Niestety, ale walka o naszą Wiarę, jest walka o nasze przetrwanie a jak widać nie wszyscy to czują.
  Dzięki, że także stoisz na tych barykadach w tej walce. My nie musimy się niczego obawiać, bo za nami stoi Matka Boska, tak samo jak 1920 roku pod Warszawą. Tutaj od czasów narodzenia Pana Jezusa, nic się nie zmieniło.”
  Jan Paweł

  Poglądy komentatora „Jan Paweł” podzielają następujący komentatorzy i aż włos się na głowie jeży:
  @Cheval Noir , MacGregor [zreflektował się przy następnym temacie(?!)], Repsol(„grafoman” i orędownik metody „sierpa i młota w dyskusji”?!) , Lotna , Franek Ganek , miarka(apologeta „Siedem świateł głupoty” gdzie agresywnie domaga się bana za poglądy wobec Berkeley72 od administracji portalu).

  „Typowym krytykiem mistycyzmu był np. Kazimierz Ajdukiewicz, który pisze w Zagadnieniach i kierunkach filozofii:
  „Przeciwników racjonalizmu [tytułowy „lew” z zamieszczonego filmu na YT] nazywa się irracjonalistami [stado „hien”].(…)
  Byli nimi przede wszystkim mistycy wszystkich odcieni.
  Mistykami nazywamy ludzi mających przeżycia osobliwego rodzaju, zwane ekstazą mistyczną.
  W tych przeżyciach doznają oni olśnienia, w którym (nie na drodze rozumowania ani skrupulatnej obserwacji) uzyskują subiektywną pewność, najczęściej pewność istnienia bóstwa(…) głos racjonalisty jest zdrowym odruchem społecznym, jest aktem samoobrony społeczeństwa przed niebezpieczeństwem opanowania go przez niekontrolowane czynniki, wśród których może znajdować się zarówno święty, głoszący objawienie, jak również obłąkaniec, głoszący wytwory swej chorobliwej umysłowości, jak wreszcie i oszust […].
  Lepiej jest pożywać pewną, choć skromną strawę rozumu niż w obawie, by nie przeoczyć głosu Prawdy, pozwolić na pożywanie wszelkiej nie skontrolowanej strawy, która może częściej jest trucizną niż zdrowym i zbawiennym pokarmem.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistycyzm

  Cechą mistyków jest brak tolerancji wobec myślących inaczej a ich działanie skupia się na wyeliminowaniu/wyrugowaniu idei sprzecznych z ich światopoglądem.
  Dowodem potwierdzającym dla powyższego zdania zawierającego także szantaż staje się następujący wpis:

  „@Astra – Anna Słupianek 18:02:20
  JEDNO ZDANIE: Won z portalu dla tego bluźniercy. Inaczej to my blogerzy i komentatorzy z niego znikniemy.
  kula Lis 68 05.12.2018 19:55:54”

  https://zakop.neon24.pl/post/146684,czy-chrystus-rex-to-zombie

  Mistyka można uznać za człowieka cierpiącego na różne odmiany schizofrenii.

  Nie bez przyczyny „Dzieje głupoty w Polsce” krytykujące takową postawę do świata[mesjanizm/romantyzm] zostały przemilczane.
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/11/29/moj-markglogg-gasienica-list-otwarty-do-autorow-wpisow-na-portalu-neon24-pl-smolenska-tajemnica-morza-tyrrenskiego-27-06-1980/#comment-148169
  Wiara a rozum
 • @miarka 11:06:37
  ,, że ogłasza cyfryzację nową religią;"

  Trzeba być ślepym i głuchym by nie dotarło do naszej świadomości, że, no może nie ,,mohery" i nie wszystkie dziadki, ale młodzież nasza, biznesmeny, politycy i reszta pospólstwa wielokrotnie więcej czasu spędza przy komputerze, tablecie, czy z komórką w ręku niż z książeczką do nabożeństwa.
  Zauważ tą modę i tą ,,nową religię" szanowny/ szanowna miarka.
  Tego nikt rozsądny nie podważy i nikt nie zaprzeczy.
  Siedem świateł głupoty
 • @programista 14:11:25
  ,,Mamy przed sobą wiele pracy. Kto ją podejmie?

  Janusz Sanocki
  Poseł"

  Poważnie?
  Czy tylko pan sobie pokpiwa?
  Kiedy znów stracimy niepodległość?
 • @Rebeliantka 11:26:24
  Ależ ja jego przesłanie doskonale rozumiem, jest bardo jednoznaczne i wyraziste.
  Ustawka ws "Kasi" i lewactwo w amoku
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:06
  Znów siusiasz sobie w majteczki?
  Wyborcza weryfikacja propagandy anty-PiS
 • @tańczący z widłami 18:49:14
  Fajnie, masz pretensje, że p. Opara nie pamięta daty i sytuacji w której zaczął nucić piosenkę, mnie się zdarza pójść do kuchni i zapomnieć po co tam właściwie poszedłem.
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.9
 • @tańczący z widłami 20:55:25
  moja uwaga była do maharaja i do tekstu jego komentarza, a nie do RO
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.9
 • @AgnieszkaS 21:02:58
  Ten przecinek po "to" musi być usunięty

  niekoniecznie, raczej jak kto to odczuwa pisząc.
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.9
 • @maharaja 16:55:59
  albo tu:

  Szkoda tego uszczerbku dla treści, które w Pana wypowiedziach są zawarte. Niepotrzebnego uszczerbku.

  może należało napisać

  Szkoda tego uszczerbku dla treści, które w Pana wypowiedziach są zawarte, niepotrzebnego uszczerbku.
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.9
 • @maharaja 16:59:46
  przez ciekawość...
  pisze pan
  Oczywiście może Pan próbować być Salvadore Dali polskiej interpunkcji, ale to do niczego dobrego nie doprowadzi...

  a może powinno być:
  Oczywiście może Pan próbować być Salvadore Dali polskiej interpunkcji, ale to, do niczego dobrego nie doprowadzi...
  AMEN -Autobiografia Naukowa -Odc.9
 • @Husky 18:55:04
  W jednym z dużych miast na ścianie wschodniej w ostatnich wyborach najwięcej głosów dostał gwałciciel z ratuszowej wieży.

  https://s0.dziennik.pl/pliki/7992000/7992911-.jpg

  i jak tu nie mówić, że w wyborach dokonuje się fałszerstw.
  Przegrana PiS
 • @kula Lis 67 19:08:03
  miały być kamery w lokalach.
  Panowie Kaczyński, Morawiecki i Kurski – w tył zwrot!!!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031