Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 1315 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Moje komentarze

 • @trojanka 22:02:36
  Jeśli lotnictwo NATO zacznie bombardować opolczeńców bez rezolucji ONZ to byłaby agresja do pewnego stopnia skierowana przeciw Rosji.
  Jak długo potrwa zawieszenie broni?
 • @zygmuntbialas 09:44:35
  Całe wystąpienie Magdaleny Ogórek można obejrzeć na stronie

  https://wybory2015.wordpress.com/

  pod jej zdjęciem w komentarzu .

  Przy okazji okazuje się, że ma nie tylko urodę, ale także jest dobrym mówcą i ma kilka ciekawych uwag na tematy polityki społecznej i zagranicznej, a także samego Komorowskiego
  Jak długo potrwa zawieszenie broni?
 • @Marx 8888 02:32:10
  Trafna uwaga. Miałem to samo uczucie czytając artykuł. Pozwoliłem sobie zamieścić go na stronie
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
  ale jedynie w komentarzu pod ostatnim artykułem z takim wprowadzeniem

  ( tylko w komentarzu a nie na pierwszej stronie) Bo nie dokończa można się zorientować co autor chciał nam przekazać. Czy pochwałę obecnej biernej polityki Kremla, czy wspominki jak to za Jelcyna utwierdzano skutecznie, bezwzględnie i z rozlewem krwi demokrację oligarchów i złodziei z których to, jak sam autor zauważa, wywodzi się sam Putin

  Tu bym jedynie dopisał, że mówiąc o biernej polityce, miałem na myśli politykę Kremla w stosunku do agresywnej i bezwzględnej polityki zachodu a w szczególności do tego co się dzieje na wschodzie Ukrainy i barbarzyństwa jakie ma tam miejsce
  Biały Dom już nie płonie
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Panie Krzysztofie niech pan nie będzie taki zazdrosny, w końcu nie chodzi nam o stałe wojenki internetowe, gdzie najmniejsza nawet różnica zdań czy opinii ma rozpalać emocje, zgrzytanie zębów i nagłe ataki z kopaniem po kostkach, a następnie zdziwienie, że nic nie udaje się nam zbudować, że nie mamy szans, nie mamy kandydata, nie mamy swojego Orbana, Łukaszenki czy tego wiatru, który wieje od Grecji, lecz nie w naszą stronę.
  Wiatr przemian wieje z Grecji do Hiszpanii
 • @zygmuntbialas 10:35:36
  Dziękuję.
  Pana teksty mają tą wartość, że dzięki nim dowiadujemy się co w trawie piszczy u sąsiadów. Dowiadujemy się znacznie więcej niżby chciały media krajowe a szczególnie krajowi politycy. Również Pana spostrzeżenia i komentarze warte są uwagi.
  Także pozdrawiam
  Wiatr przemian wieje z Grecji do Hiszpanii
 • @zygmuntbialas
  Jak widać z zamieszczonej fotki Grecja i Hiszpania mają swoich przystojniaczków a w dodatku polityków z prawdziwego zdarzenia.
  Na naszym krajowym podwórko ani przystojniaków ani polityków.
  No i ten brak kandydata na kandydata, brak kasy na wybory, brak mediów i brak pomysłu na cokolwiek, a szczególnie na zmianę tego co mamy.
  Więc będzie jak jest, a jak jest to (nie)wszyscy widzimy.
  Pozwoliłem sobie zamieścić pański artykuł na
  http://wiernipolsce.wordpress.com/
  Dając mu nieco inny nagłówek.
  Mam nadzieję że nie będzie miał Pan mi tego za złe.
  Wiatr przemian wieje z Grecji do Hiszpanii
 • @zygmuntbialas 14:00:37
  ....Rosja od lat przestawia swą gospodarkę na 'wojenną....
  Może i przestawia, a w każdym razie nie zaniedbuje, ale już chyba wszyscy wiemy, że ogrywać przeciwnika można także bez użycia wojsk.
  Wystarczy siać zamęt, korumpować, ogłupiać i zadłużać tak by zadłużony sam oddawał władzę pod naciskiem i wzburzeniem własnych obywateli.
  Wówczas nie pomaga dozbrajanie armii czy formowanie dodatkowych oddziałów ZOMO
  Unia Europejska zirytowana sankcjami wobec Rosji
 • @zygmuntbialas 14:00:37
  A ja czytałem dziś na jednym z portali taką opinię o Putinie

  zbigniewsekulski
  29 Grudzień 2014 o 23:58

  Pro-żydowska polityka Putina to nie puste gesty. Na polecenie Izraela wycofał się z dostarczenia S300 Iranowi i Syrii. Syrię w porozumieniu z USA i Izraelem rozbroił nic w zamian nie dając (samoloty izraelskie bombarduja Damaszek bez słowa sprzeciwu Rosji i demolują magazyny z …rosyjskimi rakietami Yahont a syryjska obrona przeciw lotnicza jest niema . A rosyjski okręt składa sobie jakby nic kurtuazyjną wizytę w Hajfie.A w okupowanej jerozolimie Rosjanie budują metro „nur fur Juden”. Putin nie raczył do tej pory złożyć wizyty w Syrii a w Izraelu i Turcji składał pokłony rozpalony do czerwonosci z podniecenia. W Rosji Chodorkowskiego i Bierezowskiego zastapili tacy oligarchowie jak Wekselberg czy Mosze Kantor. Medium takie jak Głos Rosji zamieszcza notorycznie materiały jakby redagowane w telAvivie, Syrii zdecydowanie wrogie. W trakcie majdanu transmituje non stop tą rewolucję bez słowa dystansu i komentarza. Putin odzyskał Krym przy tajnym poparciu Izraela bo szykował tam nową Chazarię i uważam wielkie ulgi dla izraelskiego biznesu a nawet bazę dla okrętów Izraela (Właśnie gubernator Sewastopola pertraktuje z Izraelem a ja to już węszyłem 1o miesięcy temu). Został jednak przechytrzony przez Żydów ukraińskich i międzynarodówkę którzy mają swoja Chazarię od Doniecka po Odessę bez błogosławieństwa Moskwy tylko przeciw niej. Putin jest kapitulantem i pajacem bo chwali się zainwestowaniem w pomoc dla Ukrainy (mimo iż ta pluje na Rosję ) 80 mld dolarów z efektem takim,że w Kijowie (za 5 mld i torbę ciastek cioci Nuland )rzadzi CIA. !! Sparaliżowana wyższymi czynnikami Rosja nie rozniosła junty w puch gdy armia ukraińska masowo przechodzila na jej stronę i był casus belli po masowym spaleniu ludzi w Odessie i zapłaci za to straszną cenę bo za dwa lata Amerykanie uzbroją i opłacą suto 100 tysięczną armię zawodową zajadłych banderowskich rusożerców a w Odessie będzie cumowała VI flota> Amerykanie sa w stanie wydać każdą sumę bo dolarów sobie dodrukują ile drukarnia wyrobi. W przemówieniu Putina po odzyskaniu Krymu, mówił,że Kijów to w historię sięgające serce Wszechrusi. To już chyba epoka od tego przemówienia usłana tysiacami trupów zniszczonego Donbasu. To jest rozmiar epokowego bankructwa geostrategicznego na obszarze uznawanym przez wieki za centralny dla bezpieczeństwa Rosji. Rosja brakiem swej wiarygodności sojuszniczej jest już pośmiewiskiem nawet dla Łukaszenki który zaczyna rozglądać się daleko i otwarcie chwalić Bierezowskiego (którego „bardzo lubił”), Sakaschwilego , Turczynowa itd Dzisiaj w „sercu” wielkiej Rosji powiewa na budynku SBU w Kijowie amerykańska flaga. To jest obraz katastrofy putinowskiej Rosji. Nasze posłanie jest dyktowane sercem i na wyrost bo wyrzucą je do śmieci jak Striełkowa, jak Snowdena (co psuł im stosunki z amerykańskim „partnerem”)

  Kanclerz Angela Merkel powiedziała na początku grudnia, że sankcje wobec Rosji będą zniesione, gdy Rosja odda "zdobyte tereny" na Ukrainie
  ....na co każdy rosyjski mąż stany winien odpowiedzieć, że ,,zdobyte tereny" zostaną niezwłocznie zwrócone Ukrainie jeśli kijowska junta trafi pod międzynarodowy trybunał do spraw zbrodni wojennych i przeciw ludzkości za dokonanie zamachu stanu i mordy na ludności ukraińskiej, a mieszkańcy Krymu w kolejnym referendum zadecydują o powrocie do Ukrainy.
  Ale Putin to tylko Putin. Mężem stanu nie zostaje się z nadania Bieriezowskiego, Czubajsa, czy nawet pijaczyny Jelcyna.

  Putin miast topić 51 miliardów dolarów w idiotyczne imprezy typu olimpiada w Soczi, mógł te pieniądze zainwestować w rozwój rolnictwa i przemysłu rolno - spożywczego.
  Rosja jest wielka, ale przywódcę ma małego i stąd biorą się wszystkie jej bolączki.
  Unia Europejska zirytowana sankcjami wobec Rosji
 • @zosia1 10:08:39
  Unia Słowiańska
  Narodowa Republika Słowiańska – Słowiania

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/02/06/narodowa-republika-slowianska-slowiania/

  http://wiernipolsce.files.wordpress.com/2012/02/slavia2.jpg?w=1400
  Dobry klimat dla Unii Środkowoeuropejskiej
 • Posłanie Noworoczne do Narodu Rosyjskiego
  Dobrze napisany tekst, wyważony, sensowny i na czasie.
  Natomiast czytając komentarze można odnieść wrażenie, że posypały się perły przed wieprze.
  Stąd uwaga Starej Baby by pisać
  "My, wywodzący się z Narodu Polskiego"
  jest poniekąd słuszna, gdyż za dużo mamy tu wszelkiej maści rusofobów i pospolitych idiotów zapatrzonych w miraże zachodu.

  Może bardziej właściwym nagłówkiem byłoby
  ,,Posłanie Noworoczne do Narodów Słowiańskich "
  ale to są rzeczy drugorzędne.
  Tekst ze względu na swoją treść i siłę przekazu wart rozpropagowania po innych portalach i to nie tylko polskich.
  Co do oceny Putina dalej się różnimy.
  Posłanie Noworoczne do Narodu Rosyjskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:54
  Polska już jest stroną konfliktu. Nasi czołowi politycy byli na majdanie, udzielamy wsparcia władzom w Kijowie. Nie sądzę by ktoś zakładał, że skoro byliśmy fizycznie w Iraku i Afganistanie to nie będziemy na Ukrainie. Powolutku bez pośpiechu, polska krew tam też się poleje. Jesteśmy przecież w NATO, już mamy szlaban na produkty rolne w wojnie gospodarczej, konflikt militarny do którego zmierzają amerykanie też nas wessie, podobnie jak Litwę, Estonię, Łotwę. Mamy to jak w banku.
  Pytanie, jak każdy z nas z osobna może się zabezpieczyć, leki, woda, żywność, opał na kolejną zimę.
  Czy USA mają szanse na wygranie wojny?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:54:56
  Czy USA mają szanse na wygranie wojny?
  O sytuacji w Rosji w zbliżającym się konflikcie wojennym mówi Striełkow w swoim ostatnim wystąpieniu, całość w języku polskim na stronie :
  http://wiernipolsce.wordpress.com/
  Czy USA mają szanse na wygranie wojny?
 • Ukraina
  https://www.youtube.com/watch?v=NPz41wCJUaA
  Geopolityczne zagrania na Ukrainie
 • @zadziwiony 16:18:47
  http://www.youtube.com/watch?v=lWHf1fSCqtc
  KAMIL STOCH PODWÓJNYM MISTRZEM OLIMPIJSKIM !!! (WYNIKI)
 • @Ultima Thule 15:43:25
  W tym co piszesz jest sporo racji.
  KAMIL STOCH PODWÓJNYM MISTRZEM OLIMPIJSKIM !!! (WYNIKI)

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930