Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 1403 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Szansa na katastrofę wyborczą?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest pewna wyjątkowość w tegorocznych wyborach prezydenckich. Oto po raz pierwszy w wyborach nie wystartuje żaden z liderów partyjnych, a dla przykładu SLD wystawiła jako swojego kandydata osobę bezpartyjną.

 Mimo że gra idzie o najwyższą stawkę, a faktycznie o być lub nie być, w wyborach nie odważyli się startować, ani Jarosław Kaczyński, ani obecna liderka PO Ewa Kopacz, ani szef PSL Janusz Piechociński. ani też stary lew i wyżeracz Leszek Miller z SLD.

Co się stało?

Czy wszyscy oni widzą się bez szans, czy jasnym dla nich się stało, że ich starty mógłby obnażyć ich całkowite zużycie, brutalne odrzucenie przez wyborców, fiasko i totalną klęskę wyborczą?

Z pewnością jest tu coś na rzeczy. Każdy materiał się zużywa, zużywają się idee, naciągane programy, maski i pozy rzekomych mężów opatrznościowych i mężów stanu.

Żaden z polityków wyżej wymienionych nie może sobie pozwolić na ryzyko już nie tyle zajęcia ostatniego miejsca w wyborach, co np. otrzymania 1,5% głosów, gdyż byłaby to nie tyle blamaż co silny kopniak w polityczny niebyt i finalna kompromitacja. A takie ryzyko właśnie chyba zaistniało i Oni to ryzyko zawczasu wyczuli.

Stąd mamy to co mamy i jest to jak wspomniałem na wstępie sytuacja wyjątkowa.

Czy będzie katastrofa wyborcza?

Oczywiście nie koniecznie i najprawdopodobniej jeszcze tym razem dzięki wytężonej pracy dwóch głównych kandydatów i ich zaplecza politycznego tej katastrofy uda się uniknąć.

Jeśli Komorowski i Duda zgarną większość głosów wszystko będzie Ok.

Ale jeśli głosy rozłożą się po równo na wszystkich startujących w wyborach, sytuacja okaże się dramatycznie niekorzystna dla obecnych elit. A nie daj Bóg niech by taki Kukiz, Wilk czy Marian Kowalski otrzymali choćby minimalnie większą ilość głosów niż Komorowski czy Duda zaszła by konieczność silnego zafałszowania wyników wyborów, lub porażka.

Nie zależnie od tego widmo klęski stanęłoby przed oczyma całemu obecnemu układowi. Trendu na zmianę nie dałoby się zatrzymać i wcześniej czy później wymiana elit musiałaby nastąpić

W tym układzie dla obecnie rządzących ważne jest by wszystkich tych, którzy noszą się z zamiarem głosowania na tz. kandydatów niezależnych przekonać, by do wyborów nie szli.

Innymi słowy by wybory zbojkotowali i to najchętniej gromadnie i pod złudnym hasłem walki z Układem, czy też przedstawiając bojkot jako patriotyczny, narodowy obowiązek bojkotowania obecnej władzy.

Gdyby się taki bojkot udał, układ PO PiS miałby zwycięstwo w kieszeni już na starcie. Niezadowoleni z rządów obecnych elit pozostali by w domu, a ,,swojacy” wybraliby Dudę lub Komorowskiego i rządzić można by dalej i po tej samej ścieżce wytyczanej w Brukseli, Berlinie, Waszyngtonie.

I o to w bojkocie chodzi. Tyle, że hasła bojkotu są zbyt niewiarygodnie, zbyt bałamutne i budzące wątpliwości, no i o niewielkiej sile i zasięgu.

Zatem zagrożenie, że obecne wybory mogą zachwiać obecną sceną polityczną jest znaczne i od nas samych zależy jak silne będzie to zachwianie. Przy czym wciąż jest szansa na to by to zachwianie było na tyle silne by wywrócić obecną scenę polityczną do góry nogami.

Osobiście nie widzę w żadnym z antysystemowych kandydatów jakiś szczególnych walorów. Poza brakiem doświadczenia, jasnego, klarownego i sensownego programu dla Polski nie mają żadnej wizji, a ich dotychczasowa krytyka rządów PO i PiS to za mało by stanowiło to gwarancję, iż rządzić będą lepiej, że będą w stanie wprowadzić Polskę na drogę rozwoju i odbudowy. Ale kto wie, może mają potencjał, może dołączą do nich ludzie, którzy mądrą radą, trafnym wyborem, własną energią wesprą wybranego kandydata.

Faktem jest że stare elity już się zużyły doszczętnie i czas na zmiany, a te będą możliwe jedynie z nowymi ludźmi i tych nowych ludzi musimy wybrać.

Spróbujmy sobie wyobrazić, że do pałacu prezydenckiego wprowadza się Marian Kowalski lub Paweł Kukiz. Jak wielkie czystki nastąpią, jaka zapanuje panika. Ile osób dnia następnego ten pałac będzie musiało opuścić, ile nowych osób zacznie się tam szarogęsić, przestawiać meble, robić nowe porządki.

Zatrzęsie się nie tylko w Polsce, ale i w Unii.

Węgry, Grecja, teraz Polska(?).

Idą zmiany?

Niewykluczone.

Świat nie stoi w miejscu. U nas też on nie musi stać.

Mamy szansę na zmiany, ale po pierwsze musimy ich chcieć wszyscy, a nie tylko jednostki i musimy się do nich szykować, bo wcześniej czy później one nastąpią. Nie blokujmy ich bojkotami. Wybierzmy z głową, kierując się nie bzdurnymi hasłami, lecz własnym rozumem. Który z kandydatów jest wart wejść do pałacu prezydenckiego jako zwiastun zmian, zmian na lepsze. Z szansą na pokój, co oznacza nie angażowanie polskich środków i sił w wojnie na Ukrainie, z normalizacją stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją, z prowadzeniem polityki w Unii Europejskiej z twardą zasadą obrony i preferencji polskich interesów i polskiej racji stanu.

Tego kandydata, który będzie tego gwarantem wybierzmy.

Do dnia wyborów jest jeszcze kilka dni, jeszcze mamy czas na obserwację kandydatów, na to by posłuchać i ocenić, co mówią, co proponują, co chcą zmienić.

Ale przy wszelkich kalkulacjach zawsze trzeba brać pod uwagę nastroje wyborców, sytuację gospodarczą i ekonomiczną kraju, w tym zamożność społeczeństwa, a te złe wcale nie są.

Ludzie zarabiają i bogacą się, emerytury i renty są wypłacane na czas, zagraniczne kurorty zapełniają się turystami z Polski, liczne kabarety w tym i polityczne gromadzą widownię, a teksty o tym, jak to Polacy rzekomo grzebią w śmietnikach nikogo nie ruszają

Więc szansa na katastrofę wyborczą, elit wcale nie musi być porażająca

Odwiedź także stronę

Wybory prezydenckie 2015

https://wybory2015.wordpress.com/

 

KOMENTARZE

 • Wreszcie jakiś mądry tekst
  Idź na wybory i zagłosuj przeciwko układowi. Jeśli nie wiesz na kogo, to rzuć kością. Jednak idź i zagłosuj na tych spoza układu. Policzymy się. Między pierwszą a drugą rundą wiele może się wydarzyć. Rozkład głosów zadecyduje o tym czy powstanie Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych.
 • W mojej opinii (wciaz bez, zanim juz, (tez bez) - polskich znakow diakrytycznych)..
  Po mojemu bojkot nie ma sensu bo otwiera pole do pewnej wygranej obecnego systemu, przez zwycieska koncentracje glosow reprezentujacych beneficjentow 3RP; administracji, aparatu przemocy, partii wladzy, uwlaszczonych na PRLu i burzuazji kompradorskiej. W sumie, wystarczajaca liczebnie, zdyscyplinowana i zmotywowana warstwa skurwieli zainteresowanych w utrzymaniu status quo.
  Paradoksalnie, im wiekszy bojkot - tym wyrazniejszy "sukces wyborczy systemu".

  Natomiast udzial w wyborach, wobec rozproszenia nielicznych glosow, juz na wejsciu zmarginalizowanych przez liczbe kandydatow "na nie"- w rezultacie wciaz skutecznego aparatu propagandy rezimowej i niskiej jakosci elektoratu (sic), rowniez gwarantuje porazke "obozu antysystemowego". Cwoki na bank zaglosuja na wasiatego wsiuna.

  Czarno widze. Moze gdyby "czern" sie ruszyla - ale czern kumata. Jak sie ruszy to tylko na emigracje, poki drzwi otwarte.
  Moze czern "uruchomic" chyba tylko jakas ladnie zaserwowana, duszuszczipatielnaja prowokacja... wtedy mogliby to lyknac i zapominajac o instynkcie samozachowawczym jeszcze raz zapiac na ograna swojska nute...
  Poki co, nic tylko "skuka i chandra unynska".
  Pozostaje jedynie czekac na wiekszy regionalny lub globalny roz...ol.
  A nuz jakas karta wyskoczy i bedzie polka galopka albo nawet "i od nowa Polska Ludowa".
  ------------------------------------------------------
  Rowniez niezrownany morowiec, Gajowy Marucha nie napawa optymizmem.
  Cytuje:
  "Marucha said
  2015-04-29 (środa) at 13:35:23

  Coraz częściej myślę:
  Przyjdź wreszcie Putinie, wytęp polskojęzycznych rządzących, wytęp banderowców, dołącz nas do Federacji Rosyjskiej. Tylko nam zostaw na pamiątkę alfabet.
  Ptaszek ani piosenka nie są już do niczego potrzebne."

  A choragiewka? - Co murwa kac z choragiewka?

  Niech sie swieci 1 Maja!
 • @1abezmetki 08:54:41
  No a gdyby tak głosy beneficjentów 3RP podzieliły się po równi na Komorowskiego i Dudę dając im po 10% każdemu, zamiast spodziewanych dwudziestu kilku procent, a reszta głosów poszła na pozostałych, w tym, tych anty systemowych dając im dajmy na to po 9, 5% to i tak wyszła by niezła chryja i już zapowiedz porażki, bo zaraz będą wybory parlamentarne, a tu znów Kukiz, Braun, Kowalski zaczną kombinować jak by stworzyć partie i wejść do sejmu, co gdyby poszli po rozum do głowy by przynajmniej na starcie połączyć siły , byłoby całkiem realnie.
  Stąd udział w wyborach ma sens i może zakołysać obecnym układem.
 • Fałszywa argumentacja
  Zadziwia mnie komentarz Nikandera, który jest całkowicie sprzeczny z jego poglądami stanowiącymi o podstawach Konfederacji.
  Przykre, że brak zbieżności w myśleniu, a wskazuje to, że idea Konfederacji została "zapożyczona" i jest przedwczesna, chociaż - to trzeba podkreślić - jest to jedynie słuszny kierunek.

  Zatem.
  Sens tej argumentacji byłby wtedy, gdyby utworzył się, bądź był w trakcie budowania, ośrodek koordynacyjny zmian w Polsce, którego postulaty decydowałby się realizować kandydat na prezydenta.
  Nie dołączamy do programu kandydata, a kandydat realizuje program.
  Taka ma być idea Konfederacji - tak to przedstawiał Nikander - i to było słuszne.

  To, że teraz zmienił zdanie - świadczy o słabości rozumienia problemu.

  Głosowanie na kandydatów bez wizji zmian - będzie wspieraniem obecnego systemu.

  Dlatego - jestem zwolennikiem "linii konfederacyjnej", ale najpierw idea, a później program. Na pewno brakuje jeszcze zrozumienia problemu a chyba Nikander i Wawro - bo on, domniemuję, za tym stoi, nie dotarli swym rozwojem mentalnym do tej konkluzji.
 • @nikander 08:34:24 -, O NIE! WYPRASZAM SOBIE! PROSZĘ NIE CENZUROWAĆ!
  Tekst Pana "Oświat" jest bardzo dobry, dobrze napisany i mądrze uzasadnia niekorzystność, wręcz agenturalność antypolską "bojkota-Polskę-zbawa". Bardzo dobrze, że się taki głos udało wyartykułować dziewięć dni przed wyborami. Pański komentarz, Drogi "Nikanderze" jest w tym słuszny, bo chwali "Oświata" za "antysystemowość". Zauważam jednak z endecką czujnoscią (nazwisko zobowiązuje!), że w tym tekście dwuznacznie jest potraktowana Kandydatka Ogórek - tak jakby Autor SONDOWAŁ na ile sprzeciw gojów ta kandydatura-cipciunia wzbudzi? Kandydatka Ogórek (pamiętajmy o Starych Kiejkutach, stojących za tą cipciunią!) jest wystawiona przez Leszka Millera, czyli osobę związaną z USA tak samo ściśle jak Jarosław Kaczyński, a może nawet bardziej. Kandydatka Ogórek jest kandydatką Starych Kiejkutów - bardzo mi przykro.
  Wygląda na to że "operacja Ogórek" to jest właśnie operacja wskoczenia jednym susem do "stronnictwa amerykańsko-żydowskiego" przez stare i poczciwe SLD.
  Ja tak to widzę, Oświat i Nikander to mogą widzieć inaczej, ale coś tu się niedobrego dzieje... otóż Pan Oświat swoim artykułem z dnia 01.05.2015 z godziny 07:05 zmałpował mój artykuł przeciwko "bojkotowo-Polskę-zbawowi" z dnia 29.04.2015 z godziny 14:04. O, tutaj Pan niech doczyta;
  http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/121890,aj-waj-bojkot-polske-zbaw
  Mam wielkie pretensje do Pana, Nikanderze, że Pan nie czyta wartościowych tekstów, nie zachowuj chronologii, nie zauważa słusznego endeckiego nurtu na NEon24.pl. To nie jest w porządku. Pan się spóźnia ze swoimi komentarzami o dwie dobry, Proszę Pana. Toż to jest anty-endecka cenzura. Proszę - niech Pan dalej nie idzie tą drogą.
  Bardzo mi przykro!
  #
  Dziwne, że mój pogłębiony, drążący sprawę "do kości i trzewi" artykuł przeciwko trój-esbeckiemu bojkotowi-Polskę-zbawowi nie był na jedynce na stronie głównej (SG), a ten tutaj artykulik noszący znamiona wybiórczego plagiatu, napisany przez osobę która ma dorobek pięciu (słownie 5-ciu!) notek w ciągu dwóch lat - trafia na SG NEon24.pl i jest obcmokiwany. Bardzo dziwna, WASP-owsko pachnąca sytuacja.
  [porusza czujnie nosem swym, nosem endeckim, nosem na milę klimaty masońskie wyczuwajęcym!]
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:33:07
  Dobrze, że Pan dorósł.
  Na drugi sejmik Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych tez Pana nie zapraszamy.
 • @Oświat 10:32:32
  Sadzisz, ze "ustawieni" i zapieniezeni beda glosowac wbrew swoim interesom klasowym i za odbetonowaniem systemu wladzy?
  Jaki moglby byc ich interes w takim zachowaniu. Dlaczego mieliby przecinac galaz na ktorej siedza?
  Sprobuj obronic i uzasadnic swoje stanowisko. Chetnie poznam Twoje "widzi mi sie". Nie jestem impregnowany na argumenty.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 10:47:59
  Jak dorośniecie - to zaprosicie; bo skąd pomysły?
  W pustej głowie się nie lęgną.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:38:29
  Gieniu
  Z jednym się zgadzam - kandydatka Ogórek jest na tyle młoda i atrakcyjna, że nie patrzy się na jej program, a raczej myśli o tym, że warto by było ją wydupczyć.
  Zarówno fizycznie jak i politycznie. Wszak kobieta zazwyczaj ulega presji mężczyzny.

  A jaką wartość ma kobieta bliska 40 - ki, bez męża i dzieci?
  Do czego się jeszcze nadaje?
  No chyba tylko do wydupczenia. W dowolny sposób.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:38:29
  Panie Eugeniuszu.

  Ja nie wiem co jest endeckie a co nie. Wiem co jest polskie. Ta opozycja pozasystemowa jak dostanie w d... to może zmądrzeje. Ta mała nadzieja jest jądrem gry politycznej. Dlatego trzeba iść i głosować w pierwszej turze, aby policzyć czy jest dla kogo kopie kruszyć.

  Wyborcy mogą mieć (lub nie) zaufanie do polityków i odwrotnie. Tylko swołocz pcha się aby być przywódcami stada baranów. Najpierw potrzebna jest robota formacyjna i uzgodnienie stanowisk. Może w Łodzi coś się uda: http://nikander.neon24.pl/post/121887,wzywam-panow-dariusza-kosiura-i-pawla-zieminskigo

  Pozdrawiam
 • do oceny
  Spoty wyborcze, warto obejrzeć, warto ocenić.
  https://www.youtube.com/watch?v=NOuhitWjENc
  https://www.youtube.com/watch?annotation_id=54f60b6e-0000-2a6d-87be-001a113f2b78&feature=iv&src_vid=NOuhitWjENc&v=6slvH6Yy6Cs
  https://www.youtube.com/watch?v=JZDVVA-tWXI
  https://www.youtube.com/watch?v=RCbNLXardOE
  https://www.youtube.com/watch?v=2O9-k7UDH74
  https://www.youtube.com/watch?v=7VN4vSWLZIc
 • @1abezmetki 10:48:36
  Sadzisz, ze "ustawieni" i zapieniezeni będą glosować wbrew swoim interesom klasowym i za odbetonowaniem systemu władzy?................
  Nie do końca mnie zrozumiałeś.
  Jasne, że będą głosować na swoich, ale mam nadzieję, że ci ustawieni to nie cała Polska, a jedynie jakaś część i zakładam, że nie przekraczają 20 % wyborców ( sądzę, nawet że około 10 do 15%) i w tym układzie jeśli ta grupa się podzieli głosując na Komorowskiego jedni i na Dudę pozostali to wynik i jednego i drugiego kandydata będzie mizerny i nie gwarantujący wygranej.
  Tu chodzi raczej aby jak największa ilość głosów pozostałych wyborców, tych z poza beneficjentów układu, została im odebrana i poszła na pozostałych kandydatów.
  Dopiero to może poruszyć sceną polityczną.
 • @nikander 11:03:10
  Nieładnie przekonujesz Pana Wojtasa. Tak samo brzydko, czyli ubekami, nazywali ludzi mówiących prawdę o niepełnej solidarności w 80/81
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:52
  Pozostali kandydaci jednak w ślad za M. Ogórek zaczynają też gadać o uproszczeniu przepisów, a niektóry nawet o podniesieniu kwoty wolnej od podatku.
  Trudno od niej żądać programu, skoro najprawdopodobniej zaproponowano jej w ostatniej chwili kandydowanie na prezydenta.
  Ale jej propozycja by przepisy pisać językiem zrozumiałym dla każdego ma sens.
  Jej propozycja by nie angażować się w wojnę na Ukrainie z Rosją a zamiast tego unormować polityczne i gospodarcze stosunki z Rosją ma sens.
  Jej propozycja podniesienia kwoty wolnej od podatku do 20 tyś. zł. bardo mnie jako emerytowi odpowiada
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:52
  Pisze pan
  ....No chyba tylko do wydupczenia....
  Jeśli tylko na to pana stać w ramach tej dyskusji, to zamiast na wybory, niech pan się wybierze do burdelu.
 • @ Oświat
  .
  a teksty o tym, jak to Polacy rzekomo grzebią w śmietnikach nikogo nie ruszają?
  Jest Pan pewny?
 • @goodness 11:23:11
  Komentarz Wojtasa może zniknąć więc cytuję:
  Gieniu
  Z jednym się zgadzam - kandydatka Ogórek jest na tyle młoda i atrakcyjna, że nie patrzy się na jej program, a raczej myśli o tym, że warto by było ją wydupczyć.
  Zarówno fizycznie jak i politycznie. Wszak kobieta zazwyczaj ulega presji mężczyzny.

  A jaką wartość ma kobieta bliska 40 - ki, bez męża i dzieci?
  Do czego się jeszcze nadaje?
  No chyba tylko do wydupczenia. W dowolny sposób.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas 01.05.2015 10:57:52
 • @Oświat 11:17:22
  Ja beton oceniam na jakies 20-25% (uwzglednij rodziny i pociotkow) plus blizej niesprecyzowana liczebnie grupa telawizyjnie zlobotomizowana i ekonomicznie ubezwlasnowolniona. Dlaczego ten beton mialby sie podzielic glosujac; jedni na Komorowskiego a inni na Dude, prowokujac mozliwosc utraty wladzy.
  Jestem przekonany, ze obrobka ideologiczna i propagandowa wsparta odrobina terroru moralnego wyklucza taka ewentualnosc.
  Ponadto oni wiedza, ze - alegorycznie - nie zmienia sie koni w srodku rzeki. Podzial przynosi ryzyko porazki. A porazka niesie ryzyko rozliczenia za caloksztalt. A tego boja sie jak ognia...
 • @goodness 11:36:39
  a teksty o tym, jak to Polacy rzekomo grzebią w śmietnikach nikogo nie ruszają?
  Jest Pan pewny?......
  Takie jest moje przekonanie z tej racji że syty głodnego nie zrozumie.
  To po pierwsze.
  Tak jak ten który zachowuje dobrą kondycję fizyczną nie współczuje chorobliwie opasłemu z obżarstwa, a tych jak pisze prasa i jak zaczynamy widzieć coraz częściej, przybywa.
  Wie pan, ja mam emerytury 1300 zł i głodny nie chodzę, a pan głoduje?
  Oczywiście są i tacy którzy nie dojadają, ale czy nie dla tego, że zbyt często sięgają po alkohol, dopalacze, czy narkotyki .
 • @nikander 11:40:19
  Poczekam na wybory w systemie binarnym.

  Piękne obietnice pięknej Pani Ogórek w systemie dziesiętnym nie mogą się spełnić.
  Kobiety w dyplomacji muszą być świadome, może Pan Wojtas ma rację?
  http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/cicciolina-chce-wrocic-zdjecie,iId,1004912,iAId,71550
 • @goodness 11:50:28
  No widzę, że dyskusja o demokracji kwantowej zaczyna się posługiwać argumentami. Gratuluje. Tylko jak się to w medycynie (psychiatrii) nazywa?...
 • @Oświat 11:45:42
  A Polacy wyjeżdżający za chlebem za granicę to też nikogo nie ruszają?
 • @Oświat 11:17:22
  Pisze Pan:
  // Tu chodzi raczej aby jak największa ilość głosów pozostałych wyborców, tych z poza beneficjentów układu, została im odebrana i poszła na pozostałych kandydatów.
  Dopiero to może poruszyć sceną polityczną.//

  Pełna zgoda, a ja poszedłbym jeszcze dalej w kierunku potrząśnięcia ta scena.
  Według mnie, aby dać jasny sygnał co do nastrojów tej większości, która nie jest zdecydowanie zadowolona z obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej, należy :

  Zdecydowanie iść w pierwszej turze na wybory, zagłosować na kandydata "anty-systemowego"/każda frekwencja, wyższa od dotychczasowych będzie dobra/, da nam to rozproszenie głosów, a i tak do drugiej tury wejdą obecni faworyci.
  Natomiast druga turę należy gremialnie i kolokwialnie "olać".
  Frekwencja na poziomie 30% dala by jasny sygnał wszystkim ze cuś jest na rzeczy. Dobre zagranie ta frekwencja byłoby otwarta droga do zmian na jesieni.
  Nie wiem, czy już tak ktoś, kiedyś już pisał na Neonie.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 11:58:09
  Dawniej za mówienie prawdy inkwizycja, dziś nowej cywilizacji i demokracji kwantowej proponujesz psychiatrię, ale cwany się zrobiłeś:)
 • @wolidar 12:16:33
  Miło, ze się zgadzamy:

  pierwsza tura: - idziemy i głosujemy na antysystemowców
  druga tura - OLEWAMY!

  tak 3mac!
 • @goodness 12:26:30
  To nie tak. Bądźmy jednak poważni, bo stać nas na to.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:38:29
  napisany przez osobę która ma dorobek pięciu (słownie 5-ciu!) notek w ciągu dwóch lat-trafia na SG NEon24.pl i jest obcmokiwany ....
  Drogi Eugeniuszu Sendecki, Telewizjo Narodowa, Narodowa Herbatko, widocznie nie w ilości zasługa i nie podług ilości ocena.
  Ale gdyby liczba 5-ciu Ci nie wystarczyła, to zapraszam na moją stronę
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
  gdzie zapewne znajdziesz nie 5, a całe multum artykułów i artykulików w tym także filmów i filmików, ot chociażby relacje filmową z okazji Dnia dziadka
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/01/27/dzien-dziadka/
  pozdrawiam i życzę dużo miejsca na SG
 • @1abezmetki 11:43:56
  Zauważ jednak, że beton się dzieli i to nie tylko na dwa (PO i PiS) ale także na SLD i PSL i co rusz się kruszy na mniejsze kawałki, a to za sprawą Palikota, to znów Ziobro, to jeszcze jakieś PJN, Kluzik Rostkowską i drobne odpryski jak Hofman.
  A obecnie wygląda to szczególnie poprzez start wielu kandydatów spoza tego betonu.
  Mam wrażenie że jednak idzie na zmiany.
  Czy będą one już teraz czy za cztery lata, rzecz jasna nie wiem.
 • @goodness 12:11:10
  Polacy wyjeżdżający za chlebem, ruszają nas wszystkich, ale są też tam tacy co ruszają zaczadzeni wizją dobrobytu i dolarami.
  Mnie się udało dwa lata temu powstrzymać przed wyjazdem mojego najstarszego wnuka
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:52
  //Z jednym się zgadzam - kandydatka Ogórek jest na tyle młoda i atrakcyjna, że nie patrzy się na jej program, a raczej myśli o tym, że warto by było ją wydupczyć.
  Zarówno fizycznie jak i politycznie. Wszak kobieta zazwyczaj ulega presji mężczyzny.//

  Taak? zastanawiam się czy Pani Ania czyta te wynurzenia?
  Baardzo jestem ciekawa :))))))))

  No i z tym "uleganiem presji" ... żarty Pan sobie stroisz? :)))))))))))))))))
 • @Astra 12:55:57
  Masz rację.
  Ja jako mężczyzna, wiem że z paniami trzeba bardzo ostrożnie.
  Mogą wszystko wziąć nic nie dając w zamian i tu taki Putin (ponoć rozwodnik) mógłby oddać wszystko nie dostając nic w zamian.
  Indira Gandi, Margaret Tatcher, Elżbieta I, Evita Peron, Joanna de Arc, Kleopatra, i Helana Trojańska. U nas ponoć Emilia Plater i królowa Bona
  Czasem trafiają się kobiety wyrastające ponad chłopów i chłopami rządzące.
  Pani Ogórek jest nie tylko ładna, ale też inteligentna, niegłupia, znacznie bardziej opanowana niż niejaka premier Kopacz
 • @Max von Stirlitz 13:27:04
  .
  Witam Max!
  Jak zawsze na zdrowie!

  Dziś Hostessy mają pracę:)
  http://olx.pl/praca/hostessa/warszawa/
 • A tu ciekawostka...
  Do drugiej tury przechodzi Duda i Kukiz. We wszystkich województwach. Na razie.
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2015/aktualnosci/news-kandydaci-na-prezydenta-zaprezentowali-nowe-spoty-wyborcze,nId,1722865
 • @Oświat 12:50:35
  Sadze, ze wspomniane "podzialy" to zagrywki pod publike a bardziej naukawo - to przejawy teatralizacji zycia politycznego.
  Oni sie tak bawia, kiedy nic sie nie dzieje waznego. Takie tam przepychanki i bodiczkowanie przy bandzie. Przestaja pajacowac kiedy zaczyna sie gra o wszystko; o zycie, posiadanie i wladze. Wtedy sa zwarci i gotowi. I naiwnoscia jest sadzic inaczej.
  Pozostanmy przy swoim.
 • @Oświat 12:42:43 - AAA,BARDZO ŁADNY DZIEŃ DZIADKA.
  Widzę, że Szanowny Pan ma dorobek. Szacunek. Podziwiam.
  Sugeruję umieścić linkdo Pańskiej strony w swoim opisie na NEon24.pl.
  Pozdrawiam.
 • Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem
  Jeśli masz na myśli swój rozum to komu on jest drogowskazem ??Jeśli prawda jest orężem to co jest synonimem kłamstw które wypisujesz??Bojkot wyborów to szansa na policzenie się oraz na powstanie obywatelskiego ruchu na miarę Solidarności z przed stanu wojennego Masz swojego faworyta i własny interes przedkładasz ponad interes Ojczyzny Polski Nie będę ci tłumaczył rzeczy oczywistych Do głupich twoje argumenty trafią Do mnie nie trafiają , ja wiem że wybory są fałszowane i bez względu ilu naiwnych Polaków pójdzie na wybory to i tak wygra Po -PiS Kiedyś się będziesz z tego tłumaczył ale będzie za późno Dołącz do Ruchu Kontroli Wyborów który powołali żydzi bojący się bojkotu wyborów Sprawdź kto stoi na czele tej hucpy żydowskiej to może coś do ciebie dotrze, no chyba ze jesteś jednym z nich to by tłumaczyło twoje zachowanie Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @nikander 08:34:24 IDX NA WYBORY IDIOTO DEBILU
  Idź na wybory , oddaj nieważny głos to tak jak w wyborach samorządowych organizatorzy wyborów powiedzą że jesteś debilem i nie wiedziałeś gdzie postawić krzyżyk Jak nie pójdziesz to przynajmniej nikt ci po wyborach nie pokaże gestu Kozakiewicza lub środkowego palca Ciekawe dlaczego żydzi z Ruchu Kontroli Wyborów też namawiają żeby iść na wybory Czy to przypadek panowie naganiacze polskich baranów do żydowskich urn wyborczych???Stefan Dembowski Obywatelski Ruch bezpartyjny Akcja narodu ORBAN
 • @Oświat 10:32:32 zakołysać to możesz się ty bujaku
  Jak ty na to wpadłeś że udział w wyborach zakołysze tym układem Ten układ ma się dobrze dlatego że IDIOCI swoją obecnością przy urnach legalizują ten układ Ci którzy chodzą na wybory są KOLABORANTAMI Niektórzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy ale ty jesteś świadomym kolaborantem Kolaboruj,wszystko do czasu przyjdzie dzień kiedy kolaboracja będzie karana tak jak za czasów okupacji Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @Eugeniusz Sendecki 10:38:29
  Panie Eugeniuszu AJ WAJ ŻYDOWSKI RUCH KONTROLI WYBORÓW POLSKĘ ZBAW Z OBLEŚNYM ŻYDEM TARGALSKIM NA CZELE JA PANA ROZUMIEM PAN POPIERA JEGO KUREWSKĄ MOŚĆ OZJASZA GOLDBERGA ALE ŻEBY OD RAZU KOLABOROWAĆ Z TARGALSKIM??O TO PANA NIE PODEJRZEWAŁEM PANIE DOKTORZE STEFAN DEMBOWSKI OBYWATELSKI RUCH BEZPARTYJNY AKCJA NARODU ORBAN
 • @amadeusz2006 15:02:12
  Widzę, że jak dorożkarsta szkapa nie rozróżniasz trawy od szaleju
 • @nikander 11:03:10
  A moze to ty się zamkniesz stary ramolu , kolaborancie z reżimem żydowskim??jak myslisz pajacu dlaczego żydwoszczyzna z Targalskim na czele powołała Ruch Kontroli Wyborów i wciąga w tą hucpę Polaków Debil jesteś czy kolaborant Zdecyduj się palancie Stefan Dembowski Ps już raz mnie wyzwałeś od żydów ale potem jak się spotkaliśmy w Warszawie nie chciałeś pokazać czy sam nie masz obrzezanego
 • @amadeusz2006 15:22:52
  No nie, no pełny Wersal !!! Jestem pod wrażeniem. Poważnie.
 • @amadeusz2006 15:16:15 - Z JAKIM TARGALSKIM? JAKA KOLABORACJA?
  Gdzie i kiedy ja wzywałem do kolaboracji z tym Targalskim? Panu się coś pomyliło, Drogi Kolego.
  Podobnie z Ozjaszem Goldbergiem - Pan powiela nieprawdziwe informacje. JKM to nie jest Ozjasz Goldberg. Ktoś Pana wpuszcza w slepą uliczką - tak samo jak tamto kłamstwo, że Kaczyński to Kalkstein.
  Niech Szanowny Pan się pochyli nad problemem na poważnie. Bojkot trzeba umieć robić i trzeba wiedzieć kiedy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:52
  Nie tolerujmy chamstwa!
 • @Rzeczpospolita 14:22:02
  Była dwa miesiące temu informacja na stronie Wierni Polsce, że za małe pieniądze jest ona do wykupienia od osoby która ją założyła.
  Trzeba było ją brać legalnie i od ręki, a nie stękać i wymyślać na żydoreżim i MZ ( czyli jak to nazywa rzeszypospółlitra międzynarodowego żyda)
  Ale rzeszypospółlitra jeśli coś potrafi to jedynie wydumać bojkot czyli głowa w piach, d....a do góry.
  Polacy jednak pójdą do urn i każdy znajdzie coś dla siebie.
  Jedni dobrego wujaszka prezydenta, inni buntującego się reżysera Brauna, jeszcze inni Korwina pod muchą, lub hard rockowego Kukiza, Wilka z lasu, lub Ogórek w kwiatach.
  Tylko ci z żydo-guzem na mózgu pozostaną z niczym, czyli z klapą.
 • @Oświat 17:28:00
  Nieudolna agencino, jesteś równie bezczelny, co głupi - ale to problem twój i twoich mocodawców.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:43:45
  A skąd pan wie że właśnie teraz nie jest odpowiednia pora na bojkot ?? Skąd pan wie kto organizuje bojkot i czy umie ??Targalski namawia na wybory,pan namawia na wybory dlatego to porównanie Już w USA zrozumiałem że to żydzi organizują wybory w państwach które okupują dla tego zrobią wszystko aby była jak największa frekwencja wyborcza Co z tego że pójdziecie na wybory skoro w Polsce wynik wyborów nie zależy od wyborców Nie wierzę że Pan w to wierzy że Ozjasz Goldberg dotrzyma słowa i da WAM to co obiecał Ten syjonista oszukuje wszystkich od lat , taki jego żydowski charakter jebać głupich Polaków Będę się wam śmiał w oczy jak was wyjebie na , co wy liczycie że z JKM pójdziecie na wybory i dostaniecie się do władzy??Panie Eugeniuszu zmieniam zdanie na pana temat Nic na to nie poradzę Dla mnie Ojczyzna Polska bliższa zaszczytów i stanowisk Stefan Dembowski Obywatelski Ruch Bezpartyjny Akcja Narodu ORBAN
 • @Oświat 17:28:00 POLACY TO JA
  Polacy jednak pójdą do urn i każdy znajdzie coś dla siebie.


  W IMIENIU KTÓRYCH POLAKÓW SIĘ WYPOWIADASZ TOWARZYSZU OŚWIAT??PRZEDSTAW UPOWAŻNIENIA TYCH W IMIENIU KTÓRYCH SIĘ WYPOWIADASZ PISZĄC TO CO POWYŻEJ INACZEJ DUPA BLADA CZASY PROPAGANDY PZPR SIĘ DAWNO SKOŃCZYŁY MÓW ZA SIEBIE TOWARZYSZU OŚWIAT MY TOWARZYSZ OŚWIAT NIE PÓJDZIEMY NA WYBORY Stefan Dembowski
 • @Astra 12:55:57
  Tak się zastanawiałem, czy coś tu dodać wobec totalnie skretyniałych argumentów używanych przez "kulturalnych" tyle, że durni.

  Padło na Panią, a to z racji przeniesienia uwag na grunt personalny. Niemniej - dotyczy to również innych durniów. Choćby kundla Casey'a, który boi się przedstawić a wypowiada w formie "my".

  Otóż - pierwsza kwestia, że manipulacja społeczeństwem odbywa się przede wszystkim w obrębie podświadomości, a tę zazwyczaj ludzie traktują jako sferę intymną.
  Na tym polega przekaz podprogowy p. Ogórek. Jest atrakcyjną kobietą i to jest wykorzystywane. Czy napisanie o tym wyraźnie - "dupczenie" - jest chamskie? O tyle o ile. Celem było wywołanie reakcji.
  Wykazane oburzenie wskazuje na hipokryzję. Bo najpierw należałoby przeprowadzić badanie jaki procent mężczyzn ma skojarzenia seksualne z osobą tej Pani.
  Problem w tym, że jest to oczywiste i dlatego mało kto przyzna, że taki cel miało wystawienie tej kandydatury.
  Czy jej program jest rozsądny?
  To bez znaczenia gdyż i tak nie wygra, a chodzi o ustawienie mentalnych skojarzeń z SLD.
  Czy to ugrupowanie jest wartościowe?
  Byli u władzy prawie pełnej, ich kandydat przez 2 kadencje był prezydentem. Co zrobili?

  A sama Ogórek? Cóż. Jak Polska znalazłaby się w sytuacji, że trzeba podjąć decyzję - to p. Ogórek zadzwoni do kogoś. Do kogo?

  I taka uwaga na temat seksu.
  Przy miłości, w duchu opisanym w CP i powtórzeniu w nowej książce, jest to droga do jedności - zgodności. Seks powoduje, że (w znakomitej większości przypadków) kobieta wykazuje zgodność z mężczyzną.
  Takie jest podświadome oczekiwanie mężczyzn. (To, że teraz próbuje się to odrzucić - to jest też odrzucenie relacji kobieta/mężczyzna a także niszczenie rodziny).
  Na tym podświadomym skojarzeniu budowany jest przekaz tej osoby. Miller to bardzo mądry człowiek.

  Dlatego - takie proste przenoszenie mojego przekazu na relacje mojej rodziny uważam za prostactwo. Wskazuje ono na to, że kobiety nie powinny samodzielnie brać się za politykę.

  Bo durni i swołoczy, którzy potrafią wykorzystać takie zależności - jest dużo.
  No to buzi.
 • Gdzie są , gdzie się podziali Ci Polacy, którzy tak jeszcze niedawno tak kochali rosyjskie pieśni,
  a świetnemu polskiemu wokaliście Wojtkowi Kordzie , aż poleciały łzy, gdy śpiewał te piosenkę.

  Ludzie w ciągu kilku lat daliście zrobić z siebie bydło. Do nikogo nie miejcie o to żalu, że na każdym kroku dzisiaj tak jesteście po chamsku traktowani i lekceważeni przez rządzących w Polsce nie-Polaków, tylko do siebie. Zbliżają się wybory prezydenckie. Prawdziwy Polak nie głosuję i nie kolaboruję !

  https://www.youtube.com/watch?v=9aaq0h7TTtM
 • @Jarosław Światowid 19:56:26
  Panie Jaroslawie..i dlatego w USA taka bieda!:-))))
  Panie Tadziu..naprawde dobry text i zachwycony jestem panska analiza przyczyn dlaczego liderzy nomen omen polityczni nie wysuneli swych zezwlokow pod glosowania...
  Oni nie czuja oni wiedza..ze to ostatnie takie glosowanie....i uczestniczyc w nich to plityczna smierc..glupota i skreslenie na zawsze:-))
  Oczywisxcie wiedza ze ida zmiany..powazne i o wielkim globalnym zasiegu, ktorzy zmiecie ta sojska parchatasarmata szopke w Polsce, ze smrod po niej nei zostanie.....i pan o tym doskonale wie...i dokladnei o tym pisze...:-)))
  Natomiast zastanawia mnie druga czesc panskiego textu -w ktorym namawia pan bez przekonania( co natychmiast wyczuwam), zeby na ta farse isc i wspomagac przez osobisty udzial:-))))
  Oczywiscie zalapal sie na to ochoczo pan Jozef i uradowal..chyba tylko na zasadzie w kupie razniej:-)))) czy to rznac, czy tez wlezc w kupe:-))))
  Zatem obydwum podsylam relacje z tzw wyborow w Polsce pana Jorge Gerado Perez, ktory opowiada o wyborach w Polsce w mexykanskiej telewizji:

  Wezcie panowie odniescie sie do jego spostrzezen:

  https://www.youtube.com/watch?v=28MgUGPpwZQ
 • @Jarosław Światowid 02:45:36
  Uczciwie ..nie znam zadnego kraju, ktory dobrobyt zaprowadza za pomoca podatkow!
  Podatki to ciezary...konieczne..i powinny byc rozkladane rownomiernie na cale spoleczenstwo.
  Porownajmy Polske z USA////
  Podatek w USA po rozliczeniach, odpisach etc..wynosi mniej wiecej 15% jesli pan pracuje dla siebie dolicza pan 15% SS tax.
  W Polsce 19%.... ZUS plus 60%...
  W USA tzw prog nedzy 15 000.00 dollarow....przy porownywalnych cenach.
  Rodzina o takim poziomie w USA nie placi zadnego podatku....wrecz przeciwnie..dostaje tzw Eearned Income Credit...i praktycznie wszystko inne ma za darmo, mieszkanie ( subsidized), jedzenie ( food stamps), ubranie i leczenie nie mowiac o szkole....
  jak to wyglada w Polsce...???
  Owszem w Ameryce 1% posiadajacy 90% wszystkiego..nie placi podatku wcale....
 • @RomanKa 03:08:43
  Jordan Maxwell - to nazwisko przybrane ..legalnie oczywiscie- bo pod takim zakladane i prowadzone sa jego sprawy sadowe. Przyjal je -jako ezoteryk bedacy wielkim funem i nasladowca Heleny Blavatskiej...i jej doktryny.
  Esoteryk...i skoligacony z jemu podobnymi -jak Alex Johns. Bailey etc..prowadzi wbrew temu co glosi swoich fanow do New Age....
  Nazwisko przyjal od wlasnie postaci z pism H, Blavatskiej..Jordanus Maximus..nie wychyla sie w swojej paplaninie poza to -co moze pan przeczytac w dostepnej litweraturze na temat , i to co on sam produkuje na jej podstawie.
  Wszystko w granicach tego co mozna publikowac ze Sekretnej Doktryny.
 • @amadeusz2006 18:46:35
  W IMIENIU KTÓRYCH POLAKÓW SIĘ WYPOWIADASZ TOWARZYSZU OŚWIAT??..............
  W imieniu tych, którzy master amadeusza nie posłuchali w poprzednich wyborach i nie bojkotowali , zaraz chwileczkę, zbojkotowali wezwania master amadeusza wezwań i gremialnie głosowali na swoich ulubieńców i wybrańców w osobach Kaczyńskiego, Komorowskiego.
  Dziś oni znowu ruszą ławą i zagłosują, mnie by pasiło jakby rozproszyli swoje głosy podcinając od spodu kandydatów pchających nas na Ukrainę w wojnę z Rosją za interesy nie nasze
  Moja logika jest prosta jak drut, pańska master amadeuszu złamana jak cep
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:48:37
  Miller to bardzo mądry człowiek.....
  Jeśli tak pan Wojtas uważasz to logika podpowie panu W. by głosować na kandydata, kandydatkę SLD, chyba że z logiką chce się pan rozminąć.
  A to przy tak światłym człowieku jak pan byłoby absolutnie niezrozumiałe i podważające wszelkie zasady Cywilizacji Polskiej
 • @RomanKa 20:16:49
  Wezcie panowie odniescie sie do jego spostrzezen.....

  Roman K, u nas w Polsce kabareciarze to jednak mają wszystkie zęby, a jak któryś ma z ząbkami problem to zapycha do dentysty i albo prywatnie albo na NFZ sobie je leczy bądź wstawia.
  Druga uwaga, Polki w wieku 66 lat to emerytki, jedne spacerują po parkach, inne jeśli chcą pracować, to robią niezłą kasę. Znam taką jedną co sobie dorabia w wieku starszym i ma niezłe dochody, dużą chatę, trzy samochody i pracuje w tygodniu nie dłużej jak dziesięć, dwanaście godzin.
  Inne ciągną jeszcze lepiej. Oczywiście nie mówię o Kulczykowej, Bohniarz czy Kai
  No a meksikanos wie o nas tyle co mu USA propaganda do głowy nakładzie. Takiego szajsu i biedy jak w Meksiko city u nas ani w Warszawie ani nigdzie indziej nie ma ( moja opinia na podstawie filmu ,,Człowiek w ogniu" też może nieco zafałszowana) gdzie w końcowych scenach pokazana jest dzielnica biedoty

  http://501c3go.com/wp-content/uploads/2012/05/lopez_portillo.gif

  http://upsidedownworld.org/main/images/stories/Sept08/barrmarg.jpg
 • @RomanKa 03:08:43
  Rodzina o takim poziomie w USA nie placi zadnego podatku.....

  Proszę nie porównywać USA do Polski.
  Polska nie okupuje i eksploatuje 3/4 świata
  a mimo to poziom życia mamy całkiem przyzwoity. Miasta czyste schludne bez ruin i stert śmieci, bez ludzi śpiących w kartonach itd.
  Nam Polakom nie chodzi byśmy mieli jak w USA, nam chodzi o to byśmy mieli kraj praworządny, bez złodziei, oszustów, naciągaczy, lichwiarzy, bez afer i przekrętów, by była stabilizacja, praca, dobrobyt, pokój. O to idzie nam w wyborach.
  I info z dnia wczorajszego
  Kukiz ma 11% poparcia (podała TVP)
 • @RomanKa 03:08:43
  praktycznie wszystko inne ma za darmo, mieszkanie ( subsidized), jedzenie ( food stamps), ubranie i leczenie nie mowiac o szkole....-----
  wizyta u dentysty czy lekarza to 50- 60 $
  leczenie kanałowe zęba to już 600$
  pobyt w szpitalu, dzień to ponad 3500 $
  szkoła np na lekarza to , no nie wiem, ale coś około 100 000$
 • @Max von Stirlitz 08:37:09
  8-)))))))))))))))))
  do 13 jeszcze troche czasu
 • @Max von Stirlitz 08:37:09
  ....samo twoje gówno może doprowadzić do zamknięcia aquaparku.....
  Pewnie że tak, ale czy ja mam robić za idiotę i psuć sobie przyjemność spędzenia dwóch godzin za 11 zł w saunie suchej i parowej, w basenie o wymiarach olimpijskich, w ostrym nurcie ,,rzeczki" i pod solanką, pod wodnymi biczami i masażami.
  Nie ja takim durniem nie jestem .

  http://apartamenty.sopot.pl/wp-content/uploads/2012/08/sopot-88.jpg

  http://www.parkwodny.pl/uploads/galleries/7/big/172.jpg
 • @Oświat 07:43:46
  Ta logika , którą Pan tu się posługuje, każe sądzić, że Oświat to bardzo mądry człowiek ale s...n.
  Podobnie Miller.
 • @ireneusz 10:31:21
  Wyjaśniam: http://nikander.neon24.pl/post/121985,wybory-z-sensem-i-bezsensem
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:19
  że Oświat to bardzo mądry człowiek ale s...n. ------------
  W sumie to komplement, zważywszy, że o nie wielu s...n można powiedzieć, że to mądrzy ludzie.
  Zatem wie pan z kim ma pan do czynienie i to mnie cieszy.
  pozdrawiam grzecznie i po przyjacielsku
 • @Max von Stirlitz 10:38:40
  Na siebie Ireneusz----na siebie ............
  Maxsiu, błyskasz nie tylko ciętą ironią, ale i trafną ripostą.
  No cóż, szlachectwo zobowiązuje i to w twoim przypadku daje się zauważyć
 • przeniesione z innej strony
  Bojkot „wyborów” to jest agenturalna propaganda. Bojkot „wyborów” to danie szansy wygrania Komorowskiemu w I turze. Bojkot „wyborów” to zgoda na wybieranie się wiecznie ustawionych. Bojkot „wyborów” to woda na młyn żniwiarzy. Nie ma przepisu unieważniającego „wybory” nawet przy 1% frekwencji. Na moralność i wstyd układ zamknięty laskę kładzie. Bojkotują ci co u Brata Alberta siedzą, a agitują agenci. Rachunek zysków i strat się kłania. Nie bojkotować i nie rżnąć głupa o jakichś dewotach. Judasze namawiają do bojkotu lub głosowania na kogoś z najniższym poparciem, żeby żelaźni kandydaci wygrali. Obudzić naród i pokazać siłę. Pospolite ruszenie buduje się realnie a nie biernie. Nic nie mogą tylko umarli. Okupanta można wygonić. Weto przeciw Komorowskiemu i Dudzie wyrazić. Jeśli przejdą pierwszą fazę to olać drugą turę, a na barykady pójść w parlamentarnych.

  Grzegorz Niedźwiecki
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/04/30/szansa-na-katastrofe-wyborcza/#comment-93660
 • @Oświat 08:20:40
  Tak wiem , ze w Polsce kabareciarze maja doskonale zrobine zeby..i krzty humoru....i kabarety , na ktorych mozna niezle poplakac....nad stanem umyslu tychze:-_))) Jorge przed wystepem zeby wzbudzac wieksze zaufanie,.,.. chowa proteze do kieszeni:-))))

  Wizyta u dentysty min 200 dolarow... Studia medyczne..to ok 750 tys...
  15 dni z operacja... w szpitalu kosztowalo mnie 276tys....
  za 100tys mozna zostac ekonomista...ale bez magistra...
  Widzi pan -lepiej sie poczuje,jesli pan pokaze w Polsce Bzdzice Dolne w czasie wozenia obornika...i porowna z Mexico:-)))
  https://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=A0LEVj2jIUVVf0AAYRQnnIlQ;_ylu=X3oDMTBsa3ZzMnBvBHNlYwNzYwRjb2xvA2JmMQR2dGlkAw--?p=mexico+city&back=https%3A%2F%2Fsearch.yahoo.com%2Fyhs%2Fsearch%3Fp%3Dmexico%2Bcity%2Bphotos%26ei%3DUTF-8%26hsimp%3Dyhs-001%26hspart%3Dmozilla%26fr%3Dyhs-mozilla-001&w=1280&h=854&imgurl=upload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2F9%2F9d%2FSanta_feconj_Mexico_City.jpg&size=363KB&name=Santa_feconj_Mexico_City.jpg&rcurl=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FFile%3ASanta_feconj_Mexico_City.jpg&rurl=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FFile%3ASanta_feconj_Mexico_City.jpg&type=&no=2&tt=120&oid=9d22815db56699dab4fd9ed49723aeba&tit=Description+Santa+feconj+Mexico+City.jpg&sigr=11uteibtg&sigi=1285va9ir&sign=10ss65rm4&sigt=103vg5ole&sigb=13h8rq063&fr=yhs-mozilla-001&hspart=mozilla&hsimp=yhs-001

  z USA nie porownuje na panska prosbe,,,, z tym ze jeszcze nigdy nie dostalem ani nawet kalesonow po jakim okupowanym biedaku -ktorego rozebrali.....a nam dali:-))))
 • @RomanKa 21:24:27
  Bezdonosc...ktorej pan nie widzi w Polsce...chyba jak sie nie chce:-)))

  https://asiasi.wordpress.com/bezdomnosc-w-polsce/


  Widze, ze w Polsce nie tylko pan ma problemy ze wzrokiem....
  Jak mozna patrzac na tych samych ludzi nie widziec nikogo- jak pan widzec 18000 i ponad 500tys????
 • Głosujemy na kandydatów antysystemowych
  Osobiście popieram w wyborach prezydenckich Ruch Narodowy, czyli Mariana Kowalskiego.
  Jednak hasło:
  W pierwszej turze wyborów
  GŁOSUJEMY NA KANDYDATÓW ANTYSYSTEMOWYCH !
  nie PO, nie PiS, nie PSL, nie SLD, nie TR
  jest bardzo dobre. Powinno trafić na czołówkę Neon24.pl Myślę, że jest pewien konsensus i poparcie dla takiego podejścia i hasło mogłoby być wizytówką Neonu.
  Redakcjo, do dzieła !
 • @slawomis 23:26:25
  Glosujmy na Kandystow Antysystemowych w Systemowj Farsie Wyborczej!

  GLosujy na prawdziwe cnoty z persobnelu Burdelu Yellow Rose!
 • Pytania oczekujace odpowiedzi...
  Problem zasadniczy z zakresu prakseologii politycznej; dlaczego opozycja antysystemowa nie wystawi blokowo jednego kandydata i nie uzasadni racjonalnosci takiego kroku elektoratowi w celu zwielokrotnienia szans sukcesu?
  Po ewentualnym sukcesie - nic prostszego niz, nastepnie - w wyborach do sejmu, utworzenie koalicji rzadzacej, wg uprzednio uzgodnionego klucza.
  Wydaje sie, ze Grzegorz Braun, po urealniajacym zredukowaniu (lub nadzorowi) nawiedzenia katolicko-monarchistycznego i anemicznego "antysowietyzmu", tudziez dostrzegalnego "ukaszenia liberalnego", bylby kandydatem rokujacym powodzenie.
  Mysle, ze czesc z jego argumentacji wynika z inteligentnego marketingu pod rozpoznany profil reprezentatywnych oczekiwan elektoratu. Intelektualnie to Guliwer wsrod Liliputow.
  A co na to powazni czytelnicy?
 • @detektywmjarzynski 19:52:48
  .
  Drogi detektywie, skoro,

  Sherlock Holmes i doktor Watson nie rozwiązali przyczyny "że na każdym kroku dzisiaj tak jesteście po chamsku traktowani i lekceważeni przez rządzących w Polsce nie-Polaków" - proszę o rozwiązanie tej zagadki .

  Większość, pisze niby o polskim anty systemie, względem jakiego systemu w konserwatywnym bałaganie.

  A, niektórzy, wierzą że czarne jest białe, lub że ( 49% frekwencji wyborczej) może się nadawać na demokrację i nie jest zwyczajną mniejszością:)))
 • @nikander 08:34:24
  "Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? " : [ http://niezalezna.pl/66639-cudzoziemcy-wybiora-nam-prezydenta-osoby-bez-polskiego-obywatelstwa-moga-glosowac ] Cudzoziemcy wybiorą nam prezydenta? Osoby bez polskiego obywatelstwa mogą głosować... Coraz bardziej niepokojące sygnały dotyczące organizacji wyborów prezydenckich docierają do naszej redakcji od przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. Tym razem sprawa dotyczy budzącego i tak spore kontrowersje głosowania korespondencyjnego. Z rozsyłanych w pakietach wyborczych informacji wynika, że głos oddać mogą nawet osoby, które nie mają... polskiego obywatelstwa.

  Na cała sprawę uwagę zwrócił nam jeden z przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów. W pakiecie wyborczym do głosowania korespondencyjnego znajduje się „Oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu”. O ile samo oświadczenie nie jest raczej niczym nadzwyczajnym, o tyle już treść wyjaśnienia jednego z odnośników jest szokująca. W oświadczeniu tym, przy numerze ewidencyjnym PESEL zaznaczono odnośniki dwa odnośniki oznaczone odpowiednio gwiazdkami. Z treści drugiego odnośnika dowiadujemy się że:

  „W odniesieniu do obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi należy wpisac numer paszportu lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.” - czytamy w dokumencie.

  Taki zapis może zatem sugerować, że również osoby nie posiadające polskiego obywatelstwa mogą głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich.

  Poniżej zamieszczamy skan dokumentu: http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/66639949021430566748.jpg To kolejny dowód na zaplanowane FAŁSZERSTWA w tych WYBORACH!
  1) dowody osobiste bez adresu i bez podpisu
  2) głosowanie internetowe (niby takie "nowoczesne, jewropejskie" - ale zgodnie z zasadą, że nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy na serwerach rosyjskich)
  3) likwidacja tradycyjnych punktów wyborczych dla Polonii (zamieszanie i zniechęcenie Polaków do udziału)
  4) brak zgody na fotografowanie kart wyborczych
  5) brak zgody na filmowanie pracy Komisji Wyborczych
  a teraz:
  6).... oddać głos mogą mieszkańcy UE nie będący Obywatelami Polski
  7) ciekawy też jest ten drugi odnośnik na powyższym dokumencie:
  "...wyborca, który ... nie umie złożyć podpisu"
  tzn. WYBORCA który NIE UMIE ZŁOŻYĆ podpisu to np. nie Polak bo po podpisie byłoby wyraźnie widać, że nie jest to Obywatel Polski.

  Ten NIErząd pokazuje nam wyraźnie jakie planuje różne techniki fałszowania tych wyborów i skalę możliwości Ps. To, że znaleźli pewny i skuteczny sposób oszustwa, było widoczne gołym okiem kilka tygodni temu, gdy Bronek przestał jeździć swoim autobusem i spotykać się z ludźmi. Tylko pokazywał się w sytuacjach oficjalnych, aż NAGLE zreflektowali się, że takie zachowanie ludzie szybko zauważą. Nie mogli ryzykować, puścili Bronka z powrotem w obieg. Wszyscy sędziowie Państwowej Komisji Wyborczej to wojskowi, a to o czymś świadczy. Co z tego wynika? A to, że po wyborach władzę w Polsce przejmie junta wojskowa na czele z Osipem Osipowiczem Komorowskim! Doczekaliśmy się drugiej Korei Północnej. Kłania się "Operacja Kraj 2015"... czyli... "15 maja 2015 r. wtórny analfabeta, etc.. Osip Osipowicz Komorowski i Evita Szpadel Kopacz wprowadzą w Polsce stan wyjątkowy", a dlaczego? bo Osip Osipowicz Komorowski nie może przegrać itd. - Google... - "Jak poinformowało w styczniu 2014 r. nasze MSZ, w kolejnych latach wydaliśmy w Tel Awiwie następującą liczbę paszportów: 2002 – 448, 2003 – 144, 2004 – 428, 2005 – 476, 2006 – 714, 2007 – 829, 2008 – 835, 2009 – 2 397, 2010 – 2 508, 2011 – 1 822, 2012 – 2 045, 2013 – 2 727. W latach 2004–2013 nasz konsul nie odrzucił ani jednego wniosku o wydanie paszportu obywatelowi polskiemu z Izraela”..... http://www.prawy.pl/wiara/5415-coraz-wiecej-zydow-z-polskimi-paszportami

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930