Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

10 przykazań JOW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

By ruch JOW się rozwijał i rósł w siłę konieczne wydaje się by był stale w centrum zainteresowania i uwagi tak mediów jak i społeczeństwa. Opracowanie dziesięciu przykazań JOW i podanie ich do publicznej wiadomości może temu służyć.

 Zamieszczam poniżej propozycję

10 przykazań JOW

 1. Jestem Polakiem, Polska jest moją ojczyzną
 2. Dobro Polski i Narodu Polskiego jest dla nas wartością najwyższą. To nasza racja stanu.
 3. Naszym obowiązkiem jest praca dla Polski i Narodu Polskiego. Pracą wzbogacamy siebie i Polskę
 4. Naszą polityką jest zachowanie pokoju, suwerenności i współpracy z wszystkimi narodami
 5. Nasze priorytety to odbudowa polskiego przemysłu, nowoczesna gospodarka, zamożna wieś i dobrze rozwinięte rolnictwo, darmowa, ogólno dostępna służba zdrowia i edukacja, sądy broniące obywatela przed bezprawiem i niesprawiedliwością, okradaniem i lichwą.
 6. Uzależnimy wynagrodzenie posłów i rządu od wynagrodzenia obywateli określając wysokość ich zarobków na 1.5 średniej krajowej. Zniesiemy immunitety.
 7. Obniżymy wieku emerytalnego
 8. Zrównamy zarobki z czołowymi państwami UE poprzez rozwój gospodarczy, proste, przyjazne przepisy i niskie podatki.
 9. Dokonamy zmianę profilu kształcenia szkół średnich i wyższych na kształcenie techniczne dla polskiej gospodarki i jej rozwoju.
 10. Odbudowę i rozwój Polski oprzemy na trzech filarach, przedsiębiorstwach państwowych, spółdzielczych i prywatnych na równych prawach i zasadach, tak by możliwe było zlikwidowanie bezrobocia i znacznie niższe obciążenia podatkowe w sektorze spółdzielczym i prywatnym.

Ale jest to tylko propozycja do dalszej dyskusji i zastanowienia się co może być w danej chwili dla państwa i społeczeństwa najważniejsze

Program polityczny, gospodarczy, społeczny może być w kolejności opracowany w oparciu o przyjęte założenia jak wyżej .

Dodatkowo warto by w programie JOW zapisać, ze każdy obywatel powyżej 18 roku życia otrzymywać będzie z budżetu państwa corocznie kwotę 3000zł. jako częściowe wyrównanie różnicy w dochodach w Polsce i w UE. Jak wiemy w dalszym ciągu obowiązuje u nas zasada – ceny zachodnie, zarobki wschodnie.

Będzie to z pewnością silną zachętą do wzięcia udziału w wyborach wszystkich, tych którzy w dotychczasowych wyborach nie brali udziału. Ta grupa obywateli, szacowana na około 50% uprawnionych do głosowania może w sposób zdecydowany przechylić szansę zwycięstwa na korzyść ruchu Pawła Kukiza

Przewidywana na ten cel kwota 60 mld złotych znajdzie się w budżecie państwa, jeśli przestaniemy wysyłać nasze wojska na zagraniczne awantury wojenne i zakup zbędnego sprzętu z tym związanego i jeśli z budżet państwa wyrzucimy wszelkie inne zbędne wydatki.

Propozycję ,,Dziesięciu przykazań JOW” opracował

tadeuszD

Uwagi i inne propozycje mile widziane.

Jeśli ten pomysł popierasz skopiuj tekst i opublikuj na innych portalach internetowych

 

 

 

KOMENTARZE

 • autor
  Dobre i to, ale jeżeli nie zrozumiesz roli pieniądza w gospodarce, roli NBP w gospodarce i życiu społecznym nic nie zrobisz, będziesz pudrował to co jest. Jak nie zmienisz Konstytucji oraz nie zmienisz UE lub z niej nie wyjdziesz nic nie zrobisz.
  Rola świadomości narodowej i rola pieniądza i lichwy jest kluczem do zmiany systemu. Jeżeli tego nie zrobisz przegrasz, masoneria gazety (o zgrozo),,polskiej i koszernej na czele obalą cię w ciagu 5 minut, jak nie przygotujesz ludzi do zmiany systemu.
 • ----Autor
  -DOBRE PRZYKAZANIA ale musi Pan uwzględnić !! na PIERWSZYM MIEJSCU sugestie Pana Wrzodaka

  Ps. proszę to wrzucić Kukizowi !!

  https://www.facebook.com/kukizpawel
 • @ninanonimowa 10:27:15
  -------------- i to też !!!!

  https://www.google.pl/search?q=yutube-dariusz+kosiur+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=kl6OVdmyKoevU56wgaAN
 • @Wrzodak Z. 09:41:43
  Panie Zygmuncie, polski bank, polska waluta, to jakby powiedział dobrze panu znany JK. oczywista oczywistość. To podstawa państwa i jego suwerenności.
  W 10 przykazaniach JOW nie mówimy o nienaruszalności granicach RP, o godle, o sztandarze, o stolicy, bo to są rzeczy oczywiste, ale zgadzam się, to co pan napisał trzeba jednak ująć w tych przykazaniach, bo nie wszyscy zdaje się pojmują, że pieniądz w gospodarce i w życiu społecznym to krwiobieg, to sine qua non tejże gospodarki, jej funkcjonowania i rozwoju.
  Pozdrawiam pana serdecznie
 • @ninanonimowa 10:27:15
  Nie chcę wysyłać tego P. Kukizowi dopóki zaproponowane 10 przykazań nie zostanie dopracowane.
  Ja przedłożyłem jedynie propozycję którą trzeba dopracować wspólnie
  Pan Wrzodak poruszył jedną kwestię .
  Z pewnością są jeszcze inne nie mniej ważne.
 • @ninanonimowa 10:27:15
  w punkcie 5 piszę:
  Nasze priorytety to odbudowa polskiego przemysłu, nowoczesna gospodarka, zamożna wieś i dobrze rozwinięte rolnictwo, darmowa, ogólnodostępna służba zdrowia i edukacja, sądy broniące obywatela przed bezprawiem i niesprawiedliwością, okradaniem i lichwą.
  Piszę wyraźnie ...LICHWĄ
  Natomiast zastanawiam się czy oprócz naszego NBP powinno się dopuszczać do naszej gospodarki także banki prywatne i obce?
  To pytanie kieruję do wszystkich.
  Natomiast w p. 10 pisząc
  Odbudowę i rozwój Polski oprzemy na trzech filarach, przedsiębiorstwach państwowych, spółdzielczych i prywatnych na równych prawach i zasadach, tak by możliwe było zlikwidowanie bezrobocia i znacznie niższe obciążenia podatkowe w sektorze spółdzielczym i prywatnym.

  Nie można przypuszczać, że odbudowę i rozwój będziemy opierać bez własnej polityki pieniężnej, bez własnych zasobów finansowych, bez własnej waluty. Podobnie jak niemożliwym jest odbudowa czegokolwiek przyjmując zakazy z zewnątrz.
 • @Oświat 13:09:21
  Szkoda czasu na jałowe dyskusje z pieniędzmi, kartkami zastępczymi z 10 przykazaniami, 21 postulatami, czy bez nich JOW zbliża się do dna razem z Nami.

  Aby, rozmawiać o rozwoju należy załatać dziurę w systemową demokracji.

  Na nic dyskusja, przy zwiększającym zanurzaniu w taki sposób jak dyskusja o początku budowy domu od strony dymu z komina:))
 • wk..ny
  od: wk..ny
  data: 2015-06-27 14:16:48
  Witaj,
  darmowa służba zdrowia i edukacja to kłamstwo! płacimy za to, nie warto tego kłamstwa powtarzać, Polska to nie Libia Kadafiego.
  Średnia krajowa to kolejne kłamstwo, jeśli uzależniać to od minimalnej płacy. Niestety problemem jest cały system zarządzania Państwem, wysokość uposażeń jest kwestią drugorzędną w porównaniu do tego kto je pobiera - powinny obowiązywać reguły biznesowe, czyli tylko najlepsi po licznych testach kompetencyjnych mogą być urzędnikami.
  Obniżenie wieku emerytalnego? To kolejny farmazon nie mający nic wspólnego z realiami.. nawet nie chce mi się tego komentować bo wyszła by notka.. Napiszę tylko, że zmianę należy zacząć od uświadomienia społeczeństwa, że ZUS to nie ubezpieczenie, nie odkładanie na przyszłość, tylko kolejny podatek! Po uświadomieniu tego nie będzie problemu z likwidacją ZUSu. Aby nie zostawić ludzi na lodzie należy wprowadzić emeryturę obywatelską, taką samą dla robotnika, rolnika jak policjanta i sędziego..

  W zasadzie zgoda, myślę że chcesz dobrze, ale zanim coś napiszesz takiego jak ta notka to dokształć się proszę..

  Pozdrawiam
 • @Oświat 11:06:00
  wk..ny
  Zgadza się, wszyscy płacimy za edukację i za służbę zdrowia, ale wygląda to jednak nieco inaczej niż w takich krajach gdzie jak zachorujesz to płacisz za jeden dzień pobytu w szpitalu 3 -7 tyś dolarów , a za poważniejszą chorobę zabierają ci cały dorobek życia łącznie z domem.
  A za studia medyczne tak coś około 100 tyś. dolarów
  Za wszystko płacimy, ale nasz system jest jednak bardziej strawny, bardziej ludzki i chodzi o to by to co ludzkie, społeczne , do przyjęcia dla wszystkich zachować.
  Kadafi miał ropę i mógł z niej finansować wiele programów społecznych, my też mamy surowce, węgiel siarkę, miedź, inne surowce.
  Zapewne zgodzisz się ze mną, że lepiej finansować z naszych podatków powiedzmy darmową edukację i zdrowie niż rozrost biurokracji, udział polskich żołnierzy w Iraku, Afganistanie, czy na Ukrainie ( też za darmo)
  O to mnie i może niektórym na tym forum by chodziło.
 • @Oświat 11:22:59
  "służba zdrowia"

  Może czas na UWOLNIENIE tego? W sensie ubezpieczeniowym. Jeśli (zachodnim) firmom OPŁACAŁO się (15lat temu, nie wiem, jak dziś) DOubezpieczyć pracowników, żeby na lekarzy nie czekali latami. To może (to już pytanie do aktuariuszy) KOMERCYJNE ubezpieczenie(!) zdrowotne miałoby sensowną (porównywalną lub niższą od NFZ) składkę?

  Pamiętajmy (brutalnie mówiąc) CO się dzieje z pacjentem czekającym na badania / lekarza?
  UMIERA lub pobiera za ten czas RENTĘ!
  A nieboszczyk to KOSZT dla "państwa", bo NIGDY już (poza pogrzebem) NIE odprowadzi ŻADNEGO podatku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031