Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 1403 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Wycyckać Amerykę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to plan Morawieckiego dla Polski, czy może plan Ameryki na nowy podział Europy?

 To co się dzieje w polityce nie zawsze jest dla nas zrozumiałe.

Odwołano premier Beatę Szydło, powołano Mateusza Morawieckiego.
Po co na co, komu to potrzebne, kto zgadnie?
Czy także odwoła się dobrą zmianę? Wszystkie te programy zapowiadane w kampanii wyborczej? Przestawi wajchę na inne tory?
Wydaje się, że powyższa zmiana ma zupełnie inny cel i wpisuje się w nową politykę amerykańską i nie chodzi tu o zyski dla banku Morgana.
Zatem o co chodzi, jeśli nie o łupienie Polski i Polaków?
Złowieszczo brzmiące zawołanie ,,banksterzy” nie ma takiej siły sprawczej by złupić dany kraj i jego obywateli jeśli nie pomogą im w tym sami obywatele danego kraju i administracja nimi zarządzająca.
Zresztą złupienie jednego kraju więcej  i to w dodatku takiego jak Polska, nowo upieczonego sojusznika, nie dałoby aż tak wielkich profitów finansowych i żadnych korzyści politycznych. Tu chodzi o coś więcej.
O być albo nie być pierwszego mocarstwa świata.
Chodzi o dominację i hegemonię samej Ameryki. O jej być albo nie być supermocarstwem, zdolnym trzymać za twarz wszystkie kraje świata bez wyjątku. No może z bardzo małymi wyjątkami jak Korea Północna czy Iran.
Pamiętacie państwo takiego kanclerza Niemiec który nazywał się Gerhard Fritz Kurt Schröder.
Otóż ten Fryc przewrócił do góry nogami całą politykę amerykańską i mimo chodem i wcale tego nie pragnąc, dał Polsce niebywałą okazję do stania się regionalną potęgą.
Cóż takiego zrobił Frycek?
Po prostu poszedł na lep Putina. Innymi słowy dał się Putinowi kupić przyjmując intratną posadę w rosyjskiej firmie Gazprom z pensją ponoć 1 miliona dolarów rocznie
Wikipedia tak to ujęła:
W ostatnich tygodniach urzędowania Schröder podpisał z Rosją umowę o budowie Gazociągu Północnego pod dnem Bałtyku, omijającego Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie. Wkrótce po opuszczeniu urzędu były kanclerz objął stanowisko w radzie nadzorczej kontrolowanego przez Rosjan konsorcjum Nord Stream, budującego gazociąg.
Stało się to po tym jak amerykanom  udało się nakłonić polski rząd  by nie dał zgody Rosjanom na pociągnięcie przez terytorium Polski wielkiej rury z Rosji do Niemiec.
Putin i Frycek ręka w rękę zdecydowali się obejść Polskę po dnie Bałtyku.
W tym momencie amerykańskie elity zrozumiały że Niemcy dla USA są stracone.
Podzielone na strefy okupacyjne po przegranej II wojnie światowej, połączone w jedno państwo z trzech kawałków zachodnich, odbudowane militarnie i gospodarczo głównie i z pomocą USA miały być wraz z Francją i W. Brytanią przeciwwagą dla bloku sowieckiego.
I taką rolę spełniały aż do rozpadu ZSSR.
Gdy pan Gerhard Fritz Schröder razem z prezydentem Francji Jacques’em Chirakiem, sprzeciwił się wojnie w Iraku w 2003 roku i odmówił wsparcia wojskowego tej operacji. Sprzeciw ten wywołał ochłodzenie w stosunkach między USA i Niemcami i totalnie zniszczył  reputację Niemiec jako najważniejszego i najbliższego sojusznika USA
Co gorsza Gerhard Fritz mocno zaprzyjaźnił się z panem Putinem.
Dla amerykanów stało się zatem jasne, że Niemcy wiązać się gospodarczo z Rosją to już nie dawny spolegliwy sojusznik, a już zupełnie ktoś inny, zmienny i niepewny.
Silne gospodarczo Niemcy nierozerwalnie i trwale energetycznie i handlowo powiązanie z nuklearną Rosją to realne zagrożenie dla amerykańskiej dominacji. Te dwa państwa razem to koniec Ameryki w Europie
O ile Chińska gospodarka zależy w jakimś stopniu od rynków amerykańskich to niemiecka już nie. Gerhard Fritz Schröder skierował Niemcy na Rosję odwracając się plecami do Ameryki.
W tak zaistniałej sytuacji USA jako światowy hegemon mają dwa główne problemów. Gospodarcza potęga Chin na dalekim wschodzie i . Rosja która zaczęła się dźwigać po rozpadzie ZSSR, modernizować swoje siły zbrojne i najwyraźniej budować na razie gospodarczy sojusz z Niemcami w Europie.
Rzecz jasna Amerykanie nie są skłonni się z tym pogodzić i jeśli chodzi o kontynent europejski doszli najwyraźniej do jednego wniosku. Oddzielić Rosję od zachodniej Europy a głównie od Niemiec.
Można to zrobić jedynie z pomocą Polski i kilku pomniejszych krajów dawnego bloku sowieckiego.
Aby to było możliwe Polska musi zostać odbudowana tak jak po II WŚ zostały odbudowane Niemcy.
Dziś aby USA pozostały jedynym hegemonem,  muszą czynić wszystko by  osłabić zarówno Rosję jak i wchodzące z nią w układy Niemców.
Muszą stworzyć trzecią potęgę która oba te kraje była w stanie rozdzielać i blokować wzajemne zbliżenie.
Wybór padł na Polskę. Bo innego wyboru być nie mogło. To my mamy stać się tą nową potęgą i tym nowym ,,berlińskim „ murem, tym razem pod nazwą trójmorze.
Dla czego Polska a nie Ukraina?
Ukraina jest wprawdzie większa i ludniejsza ale znaczna część Ukraińców to Ukraińcy rosyjskojęzyczni a faktycznie Rosjanie i na tych Ameryka liczyć za bardzo nie może.
Druga, zachodnia grupa Ukraińców, zwana popularnie banderowcami ma za bardzo faszystowskie przekonania i ciągoty germańskie. Ta grupa jednocześnie jest wrogo ustosunkowana tak do Rosjan jak i do Żydów czy Polaków.
Ponad to PKB Ukrainy to około jedna czwarta PKB Polski, zatem gospodarczo jest znacznie słabsza, a militarnie wyjątkowo nieskuteczna, co pokazało się w walkach ze zbuntowanymi republikami Donbasu i Ługańska.
Zatem Polska dla Ameryki to wybór najlepszy i faktycznie jedyny.
Polska zakochana w znacznej swej części w Ameryce, Polska, która ma w swej tradycji i pamięci historycznej swoją wielkość i potęgę dawnej Rzeczypospolitej dwojga narodów i Polska którą i dziś można mamić przyłączeniem do niej Wilna czy Lwowa.
Być może jakiś Friedman pokazał w Białym Domu starą mapę Polski z XVII wieku i przekonał Trumpa że jak budować coś w europie przeciw Rosji i Niemcom to właśnie trzeba stawiać na kraj który już miał imperialną i mocarstwową przeszłość.
A u nas do realizacji głównych założeń nowej strategii Białego Domu został wybrany pan Morawiecki. Jeśli się podjął tego zadania to znaczy, że jest pewien, że sobie z tym poradzi, że  przeprowadzi to politycznie i gospodarczo a bank Morgan to sfinansuje.
Czy to ma się udać?
O to będzie mocno dbała Ameryka, chyba że jej potęga się wcześniej posypie, co jest raczej mało prawdopodobne.
Nawet gdyby się to za jakiś czas stało, to my w miedzy czasie możemy mocno stanąć na nogach.
A że Ameryka wprowadza ten plan w życie to już widać. Sankcje na Rosję i próba jej destabilizacji z jednej strony i burdel w Niemczech i we Francji za sprawą zalania jej falą emigrantów. Trump w Warszawie i hasło na budowę polskiego trójmorza.
Tak więc w naszym interesie jest jak najbardziej włączyć się w te gierki, wycyckać amerykańców i ich nową politykę.
Naszym celem to zbudować silną gospodarkę, odbudować siły zbrojne, nawiązać trwałe i mocne więzi z krajami środkowej europy i stać się małą wielką regionalną potęga.
Bo czterdziesto milionowy kraj to jednak siła sama w sobie.
Na koniec można by się zapytać.
Jonny Danielsa, kto zacz?
Czy jedynie doświadczony gracz, czy może to żydowski łącznik w całym tym planie, w nowej, starej polityce amerykańskiej, dziel i rządź.
Która jednych osłabiaj i destabilizuje, a innych wzmacniaj przeciw tym osłabianym i destabilizowanym.
Tak czy inaczej nam w to graj.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Parę miesięcy temu przedstawiłem podobny pogląd.

  W całym planie ważne jest jedno - aby nie podporządkować się całkowicie USRaelowi, a zachować margines własnej wizji rzeczywistości, czyli mieć na względzie Polską Rację Stanu.
  W tym kontekście należy oceniać decyzje zapadające w sferach rządowych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:35:45
  * 5!: za spekulacje - bez uprzedzeń - znamionujące człowieka wolnego.
 • ten Friedman
  to pewnie ta osoba
  https://www.youtube.com/watch?v=Ynw9QGq-_IA
 • Być może że zdesperowani Globaliści z USA mają taki plan.
  To całkiem prawdopodobne... ale jak sądzę daleko nierealne.
  Polska potęgą .. jaką ? gospodarczą ? czyli jaką .. co będziemy produkować ? a może wydobywać ?
  A gdzie kadry po 20 latach skrajnie destrukcyjnego systemu edukacji narodowej po reformach przy kruchtowych wasali ?
  Polska Gierka to tak.. to była dobra baza wyjściowa do rozwoju...
  Ale Polski Gierka od 25 lat rządów Solidaruchów już nie ma...
  Liczne kadry techniczne na emeryturach, młodzież wychowana w duchu "ewangelii" umie tylko chlać i modlić się ... i szukać dobrego socjalu gdzieś zagranicami kraju..
  Nie ma bazy , nie potencjału,,, zostały zniszczone przez Solidaruchów przez ostatnie 25 lat.
  A może USA idą na skróty bo nie chodzi o potęgę gospodarczą ale militarną...i o przyszłe pole walki przeciw Rosji a jak trzeba to i przeciw Niemcom...

  Taka koncepcja jest realna... USA dysponują gigantycznymi ilościami broni, polska młodzież odpowiednio spreparowana propagandowo do była by dobrym mięsem armatnim...
  I takie działania już widać gołym okiem...tworzenie struktur obrony terytorialnej to zamaskowane szkolenie mięsa armatniego...

  Pytanie tylko czy ktokolwiek zainwestuje w przyszłe pole konfrontacji militarnej ...Niemcy swoje inwestycje raczej zwiną niż rozwiną...ale najpierw chyba zechcą odzyskać swoje byłe landy wschodnie razem ze swoimi inwestycjami tam zlokalizowanymi.
  Putin Niemcom w tym dziele nie przeszkodzi i pewnie nie pomorze jawnie czynnie... co nie znaczy że nie pomoże po cichu, dyskretnie na poziomie dyplomatycznym i służb specjalnych.. lobbingu w tym lobbingu na terenie USA i w globalnej mafii żydowskiej.

  Putin weźmie Ukrainę , też pokojowo, też przy pomocy Niemiec...
  tu jak widać Niemcy i Rosja mają wspólne interesy...ty pomożesz mnie a ja tobie..
  Rosja odtworzy ważną dla niej linię Kersona a Niemcy odtworzą częściowo ważne dla nich granice wschodnie.

  USA przy pomocy Polski i na terenie ogryzka Polski ustanowi co najwyżej szeroką na 300-400 km strefę buforową między Rosją a Niemcami.
  Taki bufor dzisiaj a tym bardziej jutro nic nie znaczy militarnie (zasięg rakiet, szybkość czołgów, lotnictwo...taki bufor pęka w ciągi 2-3 dni...
  Ale ie ma potrzeby takiego bufora... Rosa i Niemcy nadal będą współpracowały gospodarczo poprzez Bałtyk.... Rury już są...

  Polska się jedynie na żądanie USA odizoluje gospodarczo od sąsiadów..
  Co to oznacza dla Polski .. nie trzeba nikomu mówić.

  Chyba że plan jest głębszy .. i z ogryzka Polski zrobi się Pollin .. a wtedy naród handlowy będzie doił i ze wschodu i z zachodu...
  A Polacy w Polsce zostaną robolami i mięsem armatnim w mundurkach prywatnych firm ochroniarskich których zadaniem będzie ochrona interesów żydowskich w Polsce i na świecie.
  Wychwalany GROM też powstał dokładnie w takim interesie.
  Armia zawodowa Polski też pełni dokładnie takie "misje" ochrona interesów globalnej mafii żydowskiej poza granicami Polski.

  Kiepsko to wygląda..
 • @Oscar 11:58:15
  Sfaulowałeś mnie Oscar, nie sprowokowany, więc Cię wyautowałem.
  Przereagowałem, wziąłem cię niesłusznie, za jednego - ze szczujni i wyjni. Jest mi przykro, bo widzę, że jesteś sensowny człowiek. Nie musimy się zgadzać. Zbadam, czy i jak można ten incydent odkręcić. Wybacz.
 • @1abezmetki 12:15:20
  Sfaulowałem ? pewnie niechcący...sorry
  "Nie musimy się zgadzać" co nie znaczy że nie powinnyśmy "rozmawiać"
  Cieszy głos rozsądku.
 • @Oscar 12:36:59
  Dziękuję.
 • @Oscar 11:58:15
  czarno widzisz kolego.
  Amerykanie na wojnę z Rosją nie pójdą. Polski też tam nie popchną bo mają tu swoje bazy i taka wojna na Polsce by się nie skończyła.
  Odbudować dziś polski przemysł nie da rady bo nie ma kadr?
  A kto pracuje w niemieckich czy francuskich fabrykach?
  A kto produkuje polskie ciągniki Ursus czy polskie lokomotywy?
  PESA dostarczyła nowoczesną lokomotywę. "Tak zmieniają się polskie firmy"
  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/lokomotywa-gama-marathon-od-pesy-trafila-do-lokomotiv,558455.html

  WARSZAWA: ZAPREZENTOWANO PIERWSZY POLSKI SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

  http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2017/03/pierwszy-polski-samochod-elektryczny-600x321.jpg

  dziś nie trzeba pięciu lat na wykształcenie inżyniera ani trzech lat na szkolenie ślusarza czy tokarza, wystarczą maszyny sterowane cyfrowo i robotyzacja, a na tym młodzi znają się lepiej niż my staruszkowie z PRL.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:35:45
  Tak na całego to my w łapy Amerykanów nie pójdziemy.
  Chiński hub ma być w Polsce, tędy ma iść jedwabny szlak, a to jest już ponoć zaklepane,
  Jakiekolwiek wzmocnienie polityczne, gospodarcze czy militarne Polski jest dla nas z korzyścią, osłabienie Niemiec czy blokada Rosji też może nam się przydać.
  W końcu byliśmy kiedyś potęgą, a Niemcy przez wieki były w kawałkach.
  Teraz szykuje się tam kalifat, chyba jednak za sprawą CIA i wprowadzonej w maliny kanclerzycy, burdel może być u Niemiaszków na kilka najbliższych lat nie do opanowania.
  Wystarczyłoby kolorowym dać trochę broni, a tej USmanom nie brakuje.
  Kto wie, czy nie po to ich tam przesiedlili.
 • @Oświat 14:15:51
  Miejmy nadzieję, że tak to pójdzie. Z tym, że raczej należy działać, ale w wierze, że Opatrzność w tym pomoże. Bez takiej wiary - rachunek sil nie jest na naszą korzyść.
  A z kolei obserwując sytuację - "palec Opatrzności" jest zadziwiająco wyraźny.
 • @Oscar 11:58:15
  Więcej wiary.
  Niektóre elementy interpretuje pan na odwrót.
  OT - to nie "mięso armatnie", a raczej obrona własna.
  "Mięso armatnie" to te siły standardowe.
  Właśnie o nie chyba chodzi w konflikcie Duda - Macierewicz.
  Duda chce dowództwa operacyjnego wspólnego dla różnych rodzajów broni, a to oznacza możliwość użycia tych sił w postaci korpusu interwencyjnego - w jakiejś misji. Czyli jako "mięso armatnie" w jakimś USRaelskim konflikcie.
  Macierewicz - chce odrębnego dowództwa rodzajów sił i inspektoratu szkolenia. Czyli dostosowania wojska do użycia na miejscu.

  Warto zwracać uwagę, kto atakuje Macierewicza - jaką opcję reprezentuje.
 • @Oscar 12:36:59
  .....co będziemy produkować ?
  Pytanie trochę naiwne. Co będziemy produkować?
  A wszystko to, co nam do życia potrzeba, plus to, co się dobrze będzie sprzedawać na zewnątrz.
  A co byś ty produkował?
  Bo ja z chęcią obrabiarki cyfrowe, samochody dostawcze dla małego i średniego biznesu, w kolejności wielkie ciężarówki jak te kiedyś z Jelcza. Samochody terenowe i dla obrony OTK w stylu ,,Tunguska” i wiele wiele innych maszyn dla rolnictwa, leśnictwa, budownictwa, sprzętu, broni, itp
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:25:15
  ...rachunek sil nie jest na naszą korzyść....
  Ja myślę, że jednak USA to wciąż największa siłą, zdolna rozwalić nawet takie państwo jak Niemcy.
  Jeśli ta siła chce postawić na Polskę, to bierzmy co dają.
  Trój morze, to projekt dla Polski w zamian za opuszczenie UE ?
  Nie, no tego, to ja nie powiedziałem.
 • @Oświat 14:58:50
  Nie w zamian; po prostu UE wchodzi w turbulencje. Destabilizacja migrantami i do tego kryzys finansowy - przecież DB to bankrut.
  Trójmorze - to alternatywne i stabilne rozwiązanie, które dla USA może być bardzo cenne.
  Przynajmniej do czasu aż same USA się nie rozpadną.
 • @Oświat 14:03:30
  Z kadrami ni jest tak prosto.
  Łatwo o ludzi do przyuczenia..w kilka dni.. to fakt...oni mogą naciskać guziki w najbardziej złożonych maszynach...to współcześni robotnicy.
  Trudniej o kadry projektujące takie maszyny (technologia) oraz co łatwiejsze .. je programujący.
  Trudniej o projektantów wyrobów końcowych... dwie kategorie projektów ..to projektowanie urządzeń technologicznych i projektowanie urządzeń rynkowych użytkowych... to kluczowe elementy dla rozwoju gospodarczego...
  dalej są jeszcze badania naukowe..
  A do tego trzeba naprawdę dobrze wykształconych i wyselekcjonowanych w procesie kształcenie ludzi...
  Tak czy siak warto ten proces jak najszybciej uruchomić...(reforma systemu edukacji.. ale dobra ambitna reforma i nie pod dyktando wrogów nauki czyli KK)
 • @Oświat 14:51:52
  Bardzo fajnie... trzeba znowu produkować...
  Wygasić produkcję, rozpuścić ludzi na emigrację czy bezrobocia jest łatwo...a uruchomić produkcję własną (nie montaż pod dyktando zagranicy) jest o wiele trudniej... potrzebny kapitał, wykształceni ludzie, technologie, najlepiej wieloletnie tradycje, doświadczenie które szlifują technologie...

  Jestem za ...
 • @Oświat 14:58:50
  Chciałem napisać ze amerykanie jeszcze nikomu niczego nie dali bez interesownie.. (terrorystom dają broń ale mają w tym swój zbrodniczy interes..). Podobnie jest z żydami...czyli globalną mafią żydowską (to w sumie to samo co USA czyli tzw głębokie państwo)
  Ale nie napiszę bo to wszyscy wiedzą.

  Moje czarne widzenie ma takie właśnie fundamenty...
  zastanawiam się jaką cenę zapłacimy za "cukiereczki"...
 • @Oscar 16:04:01
  cukierek od pedofila .. może za chwilę gorzko smakować.
  komplementy od żyda też...
  podobnie jak obietnice łatwego i szybkiego wzbogacenia się ... (Amber Gold, emerytury OFE, świadectwa NFI, "wolność" wg Solidaruchów po 89r, ... najwięksi patrioci i fachowcy w najjaśniejszej...jak Bolek, Balcerowicz, Buzek, Gronkiewicz.. i inni reformatorzy i prywatyzatorzy...
  ....
  mi po prostu "śmierdzi" wszystko co oferują narodowi polacy przez małe ż.
 • @Oświat
  W jaki sposób chce Pan zablokować kraj o powierzchni całkowitej 17 075 400 km².
  No jak?
 • @fretka 16:52:29
  Amerykanom chodzi chyba o zablokowanie nieuniknionej integracji gospodarczej Rosji i Europy zachodniej.
  A szerzej integracji Europy zachodniej, Rosji i Chin z przyległościami (Japonia, Indie)
  To nieunikniony historycznie proces.
  USA, Kanada to dalekie peryferia świata podobnie jak Australia..
 • @Oscar 17:26:12
  Szeroko rozumiany Jedwabny szlak ma zintegrować ten dzisiaj rozczłonkowany twór w jedną gospodarczą przestrzeń.

  USA tak ochoczo nakładają na wszystkich embarga.. za kilka lat zetkną się z tym problemem z drugiej strony bata...
  Założyć embargo i blokadę na USA jest bardzo łatwo...
  Założyć embargo na Rosję jest prawie niemożliwe.
 • @Oscar 17:26:12
  To nierealne w nasze czasy. Rosja zbudowała olbrzymi terminal w Petersburgu a tam już drogą morską....
  Kim ostatnio mówił, że potrzebuje doradców w sprawie, żeby zrozumieć Trumpa wiec pozwolisz, że i ja zapytam. Czy zamiast blokować nie lepiej na tym korzystać?W końcu to dobra lokalizacja?
 • @fretka 16:52:29
  W jaki sposób chce Pan zablokować....
  Ja nie chcę, to Amerykanie chcą. Niech oni się tym meczą. Chociaż sami pobudowali w Petersburgu fabrykę samochodów GM a też kupują silniki do rakiet
  A my tak jak obecnie, tirami przez granicę, autobusami przez przejścia graniczne, papierosy wódka, benzyna, ryby, kawior, soki i co się da i co się opłaca.
 • @Oscar 16:04:01
  amerykanie jeszcze nikomu niczego nie dali bez interesownie..
  Dla USA to już nie tyle interes co konieczność.
  Jak dopuszczą do połączenia Rosji z Niemcami to czarno widzę ich panowanie na naszym kontynencie i ich dolarów jako głównej światowej waluty.
 • @Oscar 17:29:31
  Założyć embargo i blokadę na USA jest bardzo łatwo...
  Może i łatwo, trzeba by ze dwadzieścia lotniskowców na Pacyfiku i tyle samo na Atlantyku i cztery razy tyle łodzi podwodnych na obu oceanach.
  Amerykę łatwiej rozbić od wewnątrz napuszczając poszczególne grupy narodowościowe na siebie, w tym czarnych na białych.
  I po Ameryce.
 • @Oscar 17:26:12
  Miło mądrego poczytać.. rzadko to na Neonie ostatnio uświadczam..
  Dziękuję..

  Autor notki to zadaniowiec pisraela pierwszej wody..

  wizja stworzenia z Polski imperium za pieniądze Hameryki, hehe

  "Ogryzek Polin"; też tak myślę, że taki cel, Niemcy na zachód od Warty mają za dużo interesów, na wschód od Wisły "Polska B" niedofinansowana, bez infrastruktury, na pole bitwy nadająca się..

  Pesa i Ursus, a zwłąszcza ten Fiat 500 elektryczny, to montownia..

  Nawet ram do roweru na dużą skalę "Polska" nie produkuje, o przerzutkach do nich to możemy zapomnieć.. ale dla czego tak jest??


  Mielibyśmy silnik na CO2 zbudowany z grafenu, opatentowany na cały Świat, czy tam inny monopol na wolną energię.. nie musimy budować aut, pociągów, samolotów; ważne, że każdy producent musi kupić silnik od nas, albo licencję, na niego..

  Ciekawostką jest, że nawet własnej satelity nie mamy.. bo nie wolno nam :(((((((((((((((((((((
 • @Oscar 15:59:14
  potrzebny kapitał, wykształceni ludzie, technologie,

  Wiesz co ci potrzeba, zeby zacząć produkcię?
  Zajrzyj na stronę

  https://www.ebmia.pl/?gclid=EAIaIQobChMIqpSHjsyW2AIVyxbTCh3-nQ3vEAAYASAAEgKsK_D_BwE

  ja za jeden tysiąc zł. kupiłem zestaw silników krokowych Nema 23 wraz ze sterownikiem i z programem Mach 3, wałki, łożyska zamknięte i otwarte, śruby i nakrętki trapezowe, trochę innych drobiazgów i nieco alaninowych profili w sumie to około 2000 zł
  wrzeciono od 500 do 1000zł
  Razem poniżej 4000 tysięcy i maszyna o powierzchni pola roboczego 1x1 m.
  To jest duża maszyna i niemal nieograniczone możliwości.
  Można ją rozbudować do pracy na czterech osiach (wektorach), można zrobić z niej drukarkę 3D lub laser, ten ostatni to jakieś 3000zł zależy od mocy lasera
  Konstrukcja mniej więcej tak wygląda

  http://www.cncrouterparts.com/images/CRP800-4848-base_1920.jpg

  a z silnikami jak niżej ( 4 osie)

  http://polish.smtpickandplacemachines.com/photo/pl11157473-wireless_usb_cnc_controller_mach3_4th_axis_6040_cnc_router_desktop_cnc_routing_machine.jpg

  Czy kwota 5 czy 10 tyś zł to duże pieniądze?
  Raczej nie.
 • @fretka 17:46:58
  Rosja może nawet więcej.
  Jak się przyjrzeć mapie to Rosja może pobudować kanał łączący "Północną drogę Morska" z Bałtykiem w okolicach Petersburga.
  Liczne jeziora po drodze i do przekopania ok 200 km.
  Jak Chińczycy wejdą w projekt to o ile czegoś nie wiem projekt zostanie w kilka lat zrealizowany.
  A wtedy statki drogą północną prosto na Bałtyk i dalej za ruską rurą do Niemiec.
  Ruskim chyba bardziej się opłaca hab w Petersburgu ... wielkie centrum handlowe...a może nie i opłaty za tranzyt. też mogą dać spore zyski.
  A można w końcu mieć jedno i drugie.

  Jedno jest pewne.. wrogą Polskę z jej wrogą polityką Rosja i Niemcy umiejętnie ominą. I nie o Polkę tu chodzi ale o USA i jego głębokie żydowskie globalne państwo.
 • @wk..ny 18:25:13
  Za monopol na wolną energię..wielu silnych bandytów na tym świecie gotowych jest zabić. Za mniejsze geszefty mordują całe narody.

  Prawo to słabe zabezpieczenie praw własnościowych gdy świat jest zdominowany przez globalnych bandytów.

  Taki problem mają ci wszyscy którzy pracują nad wolną energią..
 • @Oświat 18:44:21
  Bardzo fajne, pozdrawiam i życzę sukcesów.
  Jako człowiek techniki rozumiem i doceniam takie inicjatywy.
  Też coś tam dłubie...jak wydłubie to .. będzie fajnie
 • @Oscar 18:45:32
  Wiesz, a ja w dzieciństwie słyszałam takie opowieści, że Polacy są dobrymi kupcami. Nie wiem skąd to się wzięło, pewnie jakieś bajki.
  Pozdrawiam i dziękuję wszystkim.
 • @Oscar 18:45:32
  wrogą Polskę z jej wrogą polityką,,,

  Ja nie nawołuję do wrogości do Rosji, tylko piszę jak wycyckać Amerykę jej obecne problemy i plany przełożyć na własne korzyści.
  Stare ramole z PiS wkrótce odejdą, nowi, smoleńskiego bluesa czuć nie będą, politykę trzeba kształtować w taki sposób by korzystać gdy jest okazja.
  Wygrywa się na błędach lub kłopotach innych. Nic nie trwa wiecznie, a my swoją gospodarkę, swoją suwerenność musimy wzmacniać w każdym działaniu i na każdym kroku.
  Warto przestać myśleć, że nic nie da się zrobić, że wszystko jest stracone, że Polski już nie ma, bo jest Polin
  To jest gówno prawda.
  Da się wszystko zrobić. Mamy Polskę i mamy piękny i zamożny kraj i mnóstwo zaangażowanych w gospodarczy rozwój ludzi.
  Żyje się nam lepiej niż w końcówce PRL i żyje bezpiecznie.
  My możemy wszystko mieć.
  Nam się musi tylko chcieć.
 • @Oświat 18:12:16
  No tak, kaska by się przydała. ;)
  Pozdro.
 • @Oscar 18:54:05
  Można też zrobić coś takiego, duplikator za około 500 zł.
  Też dobra sprawa dla majsterkowicza.

  http://wood-carver.com/images/9-Inch.jpg
 • @Oświat 18:44:21
  kto podzespoły buduje?? to jest priorytet..

  w Polsce montują drukarki 3D, z sukcesami..

  ja też lubię LEGO..

  Chińczycy budują domy tą technologią.. i to nie są matryce 1x1m..
 • @Oscar 18:50:22
  no i doszliśmy do genezy problemu.. jesteśmy niewolnikami :(((

  wyrwać się z tego bez pomocy z Kosmosu nie widzę szans, więc zostałem obywatelem Asgardii :)))

  P.S. w Asgardii nie ma już miejsc na listy gończe :(((
 • @Oświat 19:30:39
  Oby pańskie pomysły się zrealizowały. Oprócz tych o blokadzie, oczywiście.
  Wesołych świąt i wszystkiego dobrego.
 • @wk..ny 19:35:23
  spokojnie, zacznijmy od chińskich drukarek i akcesoriów CNC, a wkrótce sami będziemy je produkować.
  Oczywiście będą to ludzie z innym niż ty podejściem do tematu.
 • @fretka 19:50:16
  Wzajemnie wszystkiego najlepszego i Wesołych świąt.
 • @Oświat 19:58:47
  pierdolisz jak Morawiecki.. mycka uciska?
 • @wk..ny 20:18:43
  a może Amerykanie znów rozważają....

  https://demotywatory.pl/uploads/201212/1356836532_yvpqly_600.jpg

  by do konca wk..ć obywatela wk..nego
 • Pamiętajcie!
  Jak wyrzucą nas z UE to będziemy musieli oddać całą kasę jaką dostaliśmy od UE,
  a jeżeli nie oddamy to wyrzucą nas z UE.
 • @Husky 20:47:39
  To dwa razy nas będą wyrzucać?
  Raz jak wyrzucą i dwa jak im kasy nie oddamy?
  A co z naszą kasą, która tam płynie non stop z podatków VAT. Co z przejętymi przez Niemcy zakładami i fabrykami, co ze zniszczeniami jakie dokonali na polskiej gospodarce?
  Niech najpierw zapłacą za napad na Polskę w IIWS, za zniszczenia, za okupację, za śmierć milionów Polaków.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:32:04
  Właśnie, OT to ma być "obrona TERYTORIALNA",
  czyli każdy (mniej lub bardziej wyszkolony i uzbrojony) broni SWOJEGO "domu". A gospodarzom "ściany pomagają".
  Dlatego "strzelnica w każdej gminie" to też jeden z lepszych (i tańszych! niż "utylizacja") sposobów zużycia sprzętu i amunicji którym kończy się "czas życia". I wstępnego przeszkolenia narybku do OT.

  No i rozproszenie OT, które czyni bezużytecznymi "nowoczesne, punktowe" rodzaje broni.
 • @Oscar 15:59:14
  ...wieloletnie tradycje, doświadczenie...

  Może kadra inżynierska "PRL" jest już zbyt stara by samemu działać, ale chyba mogli by młodych nauczyć "dobrych praktyk" i "myślenia inżynierskiego"?
 • @Oświat 14:58:50
  "Ja myślę, że jednak USA to wciąż największa siłą, zdolna rozwalić nawet takie państwo jak Niemcy."

  Tak, to prawda. W rozwalaniu to oni są mistrzami.
  A w odbudowywaniu, za każdym razem bierze udział "wybrany" kapitał.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Oświat 19:58:47
  Moim zdanie potrzebne jest systemowe wsparcie rządu.
  Chodzie nie tylko o promocję w sensie propagandy ale i o protekcję własnego rynku.
  Tej protekcji czyli ochrony własnego rynku odmawia nam UE bo działa w interesie silniejszych gospodarek które niszczą wprost aktywność słabszych gospodarek.

  Powinno być tak że UE wspiera słabsze gospodarki ale nie dotacjami ale
  prawem do protekcjonizmu przed importem słabszych gospodarek.. i prawem do promocji a wręcz wsparcia finansowego eksportu produktów tych słabszych gospodarek.
  Taki mechanizm stymulował by rozwój słabszych gospodarek (poprawa opłacalności).
  UE to robi ale dla "swoich" bogatych gospodarek..np w rolnictwie gdzie UE dotuje silnie swoje rolnictwa niszcząc rolnictwo krajów w których dotacje są mniejsze lub nie ma ich wcale.
  Przez dotacje UE Polskie rolnictwo ma słabszą pozycję niz powinno.
 • @Oscar 13:07:35
  Gdyby tak pieniądze z protekcji własnego rynku przed importem przeznaczyć na wsparcie własnego eksportu to szybko szybko by się Polska gospodarka odbudowała.
  Takie wsparcie byłoby neutralne dla budżetu...
  A każdy Polski i tylko Polski producent dostawałby od rządu jakiś procent od wartości eksportu (jako ulga w podatkach czy wręcz ujemny podatek przy niskiej stopie zysków).
 • @Oscar 13:14:53
  Ze wsparciem rządu własnej gospodarki i polskich podmiotów gospodarczych i z resztą wpisu pełna zgoda.
  Tak powinno być.
 • @Oświat 13:31:43
  Podobnie z ekologia i ekologiczną energią.
  Elektrownie węglowe płacą podatek za emisję CO2.
  Cały ten podatek powinien być skierowany na podmioty wytwarzające w Polsce urządzenia ograniczające ilość CO2 oraz na producentów ekologicznej energii.
  To prosty i neutralny dla budżetu mechanizm który by bardzo silnie wspierał produkcję energii ekologicznej...Każdy kW nieekologiczny powinien dotować 1 kW ekologiczny.
  Na początku było by dużo dotujących (giganty węglowe) a mało ekologicznych ..a więc bardzo duże wsparcie dla ekologicznych.. z czasem proporcje by się zmieniały i wsparcie malało bo ilość dotujących kW by spadła.

  Trzeba też uwzględniać stałość w czasie generowanej energii...energia nie stabilna w czasie wymaga utrzymywania mocy ..węglowych na wypadek np spadku siły wiatru czy chmur dla fotowoltaniiki.
  Dotacje oczywiście wyłącznie do Polskich podmiotów...farmy energetyczne zagranicznych inwestorów pracują bez dotacji..

  Dotychczas cała polityka gospodarcza solidaruchów była dokładnie odwrotna. Wsparcie dla zagranicznych krwiopijców a wała dla Polskich podmiotów... niech zdychają...komornicy czekają...
  Dla mnie to zdrada główna... autorzy tych "reform" powinni ponieść kary przysługujące zdrajcom Ojczyzny ...
  Jak to mówią bohaterowie i zdrajcy oddają życie na ołtarzu ojczyzny..
  Jedni z miłości drudzy z nienawiści.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930