Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Czy uda się stowarzyszyć Neon24? cz. 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla mnie oczywiste: Należy przyspieszyć i zaostrzyć kryteria procesu zmian struktury własnościowej w mediach. Krzysztof J. Wojtas

 W pierwszej części swojej notki

pisałem:
Czytając dość regularnie publikacje zamieszczane na Neonie zauważyłem, że żadna z inicjatyw stworzenia czegokolwiek na tym portalu (na innych także) się nie udała.
I nieco dalej:
No więc jeżeli jest taka ogólna martwota i brak chęci do jakiegokolwiek wspólnego działania to i ja dorzucę swoją propozycję by też umarła śmiercią naturalną.
Wzywam zatem, pardon, proponuję, tylko proponuję i nic więcej, utworzenie w ramach tutejszej społeczności ,,Neo nowej” zawiązanie ,,stowarzyszenia polskich, niezależnych dziennikarzy, wydawców i twórców” o tej samej nazwie, skrót SPNDWiT.
 
Oczywiście całość można sobie przeczytać, czy przypomnieć pod podanym wyżej linkiem.
W części drugiej, wypadałoby stwierdzić, że skoro jednak kilka osób zadeklarowało w komentarzach gotowość przystąpienia do takiego stowarzyszenia, to sprawę trzeba ruszyć z miejsca i zacząć w tym kierunku działać.
Wiemy jak jest, media są w przeważającej większości są w niepolskich rękach i trzeba coś zacząć z tym robić. Trzeba to po prostu zmienić.
,, Te zmiany muszą być głębsze niż wstępne założenia i powinny też być związane z usunięciem najbardziej antypolskich urzędników służb medialnych na obcym żołdzie.”
 
Do takiego wniosku w swojej notce ,,Wojna o pokój: nazizm a reparacje”
doszedł pan Krzysztof Wojtas i nie sposób się z tym nie zgodzić.
Ale pozostać przy samym stwierdzeniu, ze media są w obcych rękach?
Co my, blogerzy i internetowi publicyści i komentatorzy możemy i powinniśmy zrobić.
Oczywiście zrzeszyć się, nawiązać bliższą współprace, założyć stowarzyszenie, stać się kimś więcej niż tylko blogerem, internautą, czyli faktycznie nikim.
Zróbmy z siebie, tak zwaną czwartą władzę.
Członek stowarzyszenia dziennikarzy, wydawców i twórców z legitymacją w ręku ma prawo wstępu tam gdzie zwykłemu internaucie odmówią wstępu.
Ma prawo zapytać i żądać odpowiedzi od pana sołtysa, burmistrza, policjanta, sędziego, urzędnika ministerialnego i choćby samego ministra, bo takie prawo daje mu Ustawa o prawie prasowym
Innymi słowy:
Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.
 
Jeśli się stowarzyszymy dostaniemy do ręki potężne narzędzie, jeśli przy tym zarejestrujemy w sądzie swój blog ( stronę internetową) będziemy mogli powiedzieć, że już nie jesteśmy ciapciusiami, lecz osobami poważnymi.
Przyjmiemy na siebie pewne obowiązki, ale też otrzymamy pewne uprawnienia.
Nie będę tematu rozwijał, bo jak mówią mądrej głowie dość po słowie.
Trzeba napisać skromny statut, żebrać zgłoszenia od zainteresowanych, zarejestrować w KRS
Więcej pod linkiem
Oczywiście w statusu nie może być żadnych bzdetów typu ,,Bedziem walczyć o polskie media, o wolne media”, bo takie stowarzyszenie nie zarejestrują.
Ponad to wszystko trzeba robić co najmniej w trzech egzemplarzach, aby w przypadku gdy jeden organ samorządowy wniosek o rejestrację odrzuci, zaraz można było złożyć kolejny wniosek w innej gminie.
Ten kto się podejmie zorganizować i przeprowadzić rejestrację zostaje z automatu przewodniczącym na pierwszy rok działalności.
(Mogę to być ja, mam za sobą jedną rejestrację w której jestem aktualnie wiceprzewodniczącym, albo ktokolwiek inny chętny, może Pan Wojtas, a może pan Ryszard Opara, inne prepozycie?)
Jedna składka na pokrycie kosztów i wydruk legitymacji członkowskiej
Logo stowarzyszenia jestem w stanie zaproponować projekt.
Inne uwagi i prepozycie?
Zapraszam do komentowania
Warto z tym zastartować już teraz, by na wiosnę, móc działać pełną parą z legitymacją członkowską w kieszeni.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jestem za, ale zbytnio do władzy się nie pale.

  Wniosek poprę i jakąś tam kwotę wyłożę. (Mam emeryturę
  rolniczą).

  Dotychczas było kilka nieformalnych stowarzyszeń - przypominam sprawę Rzeczypospolitej blogerskiej, czy choćby grupę "od jaj kobyły".

  Potrzebny statut i trzy osoby do powołania stowarzyszenia zwykłego, bądź 15 do takiego z osobowością prawną i możliwością prowadzenia działalności o charakterze gospodarczym - np. powołanie wydawnictwa.
  (Coś takiego mogłoby być ciekawe).

  Zatem: potrzebny jeszcze jeden.
 • @Autor
  ..to już prawie 5 lat minęło?? sam zdumiałem się..
  http://spartakus.neon24.pl/post/91524,obalmy-republike-kolesi-zburzmy-ten-zgnily-fundament-wspolnie-w-tym-celu-w-jednosci-sila

  przez 5 lat nic się nie zmieniło; NE na Neon24 przemianował się, niektórzy przyszli jak Pan, inni poszli.. rutyna.. a Polin ma już solidne fundamenty :(


  Za całego wpisu zaciekawiło mnie najbardziej to: "stowarzyszenia polskich, niezależnych.." od czego niezależnych zapytuję?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:00:47
  Rozdział 2
  Tworzenie stowarzyszeń
  Art. 9. Osoby w liczbie co najmniej siedmiu, zamierzające założyć
  stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia oraz wybierają komitet założycielski
  albo władze stowarzyszenia.
  Art. 10. 1. Statut stowarzyszenia określa w szczególności:
  1) nazwę stowarzyszenia, odróżniającą je od innych stowarzyszeń, organizacji i
  instytucji;
  2) teren działania i siedzibę stowarzyszenia
  3).....
  więcej na :
  http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19890200104/U/D19890104Lj.pdf

  rozumiem, że jest pan za
 • @wk..ny 17:32:55
  ... od czego niezależnych ...
  sam nie wiem od czego, może od idiotów (?)
  Słowo ,,niezależnych" można pominąć.
  Właściwie to ma pan rację, trzeba to słowo pominąć.
 • @Oświat 17:54:21
  O, to się zmieniło: nie trzech a siedmiu.

  Ale też dobrze.

  Proponuję: "Blogerzy i dziennikarze Rzeczypospolitej".
 • @Oświat 17:57:06
  tak też myślałem.. chciałem się upewnić..

  zależni jesteście i to bardzo, nawet o tym nie wiedząc :(

  Krzyż na drogę i żyd królem Polski.. dobraliście się z Wojtasem.. niezależni, hehe, chyba od rozumu..
 • @ autor
  Również jestem za powołaniem stowarzyszenia. Może być nazwa tożsama, lub zbliżona do propozycji blogera Wojtasa "Blogerzy i dziennikarze Rzeczypospolitej"
  Popierając tę inicjatywę, mimo, że jestem emerytem z dość skromną emeryturą, deklaruję gotowość dołożenia odpowiedniej kwoty na ten szczytny cel.
  Pozdrawiam
 • @Vinto 18:55:44
  nie daj się wpędzić w cytryńce ;) chyba, że stowarzyszenie ma zamiar pędzić cytryńca i dzielić się nim z użytkownikami Neonu, to inna sprawa ;)

  Działajcie.. ale nazwę zmieńcie na: "Dzikie Emeryty Dziennikarze"..
  bardziej chwytliwe marketingowo, mamy XXIw. i tu PR rządzi..jak jeszcze kapelę discopolo stworzycie, to sukces murowany, chociaż kabaret byłby właściwszy.. powodzenia!

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 19:21:18
  No dobrze, a co ty proponujesz. Żyć dalej w marazmie i epatować swoimi wpisami jakby swą nad inteligencją ?
 • @Vinto 19:28:46
  ..ja się już wyleczyłem, Królem mnie nie zrobiono. ;)

  tu każdy swoją rzepkę skrobie, a tu potrzebny dyktator co to całe towarzystwo za mordę weźmie, nakreśli cele i każe pracować ramię w ramię dla dobra Polski.. wszyscy chcą zmian, ale najlepiej aby to inni zrobili za nich, a oni w TV sobie z chęcią obejrzą, w przerwie reklamowej MjakMroczek

  Chcesz coś robić konstruktywnego? to przyłącz się do Nikandera, On jedyny robi coś wymiernego..

  Po co Wam stowarzyszenie?? Neon jest takim stowarzyszeniem, dużo mądrych ludzi tu pisze.. Oświat jakąś biurokrację proponuje, a ja walczę z tym.. będą prezesy i wiceprezesy.. a nie lepiej pisać i dzielić się z innymi własną wiedzą i doświadczeniem używając narzędzia jakie mamy?

  Ma Pan zapewne z uwagi na wiek dużo wiedzy i doświadczeń, oraz czas, zachęcam do założenia bloga, obiecuję, że odwiedzę..
 • @wk..ny 19:45:48
  Oczywiście z uwagi na wiek posiadam jakieś tam doświadczenie i wiedzę. Natomiast, aby założyć bloga i pisać a również odpowiadać, brak mi czasu, nad czym po trochu ubolewam. Ale niestety takie jest życie.
  Mam jeszcze wokół siebie dużo pożytecznych rzeczy do zrobienia, może mniejszego formatu, ale potrzebnych do godziwego i jakby lepszego funkcjonowania, zresztą nie tylko mnie dotyczących.
  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas , Vinto
  siedmiu, jak w tym filmie ,,Siedmiu wspaniałych"
  "Blogerzy i dziennikarze Rzeczypospolitej"
  dobra nazwa, niepretensonalna.
  jest już nas trzech, potrzeba jeszcze minimum czterech.
  Czekamy na dalsze zgłoszenia.
  poprzednio deklarował się p. Jarek Ruszkiewicz,
 • @wk..ny 18:36:27
  Ha, ha, ha !
  5* za komentarz, ten i następne.

  Masz rację, jeśli ktoś chce zrobić coś konstruktywnego, to powinien w te pędy przyłączyć do Nikandera. Tylko, że tam nikt nie porządzi ani nie zostanie postawiony na piedestał, to co.
 • @Lotna 22:23:52
  * ot, co
 • @Lotna 00:08:45
  I ma Pani rację. Działamy jako luźne stowarzyszenie. Bez grosza dotacji, bez prezesów, bez sekretarek. Owszem, mamy zarejestrowane stowarzyszenie, ale tylko po to, bo mogą być sytuacje w których potrzebna jest pieczątka. Wychodzimy ze starej mądrości wschodu, że "pozorny bałagan może być twórczy w wydajny". Nie wiem czy to cud ale na naszą poniedziałkową konferencję do sejmu zarejestrowało się ponad 90 osób.
  Owszem, wymaga to od nas większej cierpliwości i bardziej rzeczowej argumentacji, ale to działa!!!!
 • // Zróbmy z siebie, tak zwaną czwartą władzę //
  // Jeśli się stowarzyszymy dostaniemy do ręki potężne narzędzie, jeśli przy tym zarejestrujemy w sądzie swój blog ( stronę internetową) będziemy mogli powiedzieć, że już nie jesteśmy ciapciusiami, lecz osobami poważnymi. //

  JUZ JESTESMY , ... JESTEM ZA
 • @Oświat 21:17:27
  // "Blogerzy i dziennikarze Rzeczypospolitej" //,

  ... a może RdR --- Ruch dla Rzeczypospolitej?
 • @nikander 06:21:30
  ... jako luźne stowarzyszenie...
  Nie proponuję nic więcej.
  Każdy odpowiada za siebie i za to co robi.
  Nie będzie składek, obowiązkowych spotkań, co najwyżej wymiana między nami korespondencji, uwag, jak tu, na Neonie.
  Pierwsza wpłata tylko na koszty, to jest na pieczątkę i koszt jeśli taki będzie, rejestracji.
  Legitymację dziennikarską według jednolitego wzoru albo zrobimy hurtem dla wszystkich (oczywiście zróżnicowaną nazwiskami), albo każdy wydrukuje sobie sam na własnym komputerze, drukarce, według zaprojektowanego jednolitego wzoru.
  Sądzę, że powinna ona wyglądać tak jak dowód osobisty, mały prostokątny format mieszczący się w portfelu, dobrze jeśli byłaby ze zdjęciem i ofoliowana.
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 10:01:00
  Zatem jest już nas czterech, potrzeba jeszcze trzech.
  Nikandre dołączy jako dziennikarz Rzeczypospolitej?
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 10:05:31
  ...a może RdR --- Ruch dla Rzeczypospolitej?...

  To byłoby coś innego i coś więcej, to byłby ruch polityczny, społeczny, gospodarczy. Też moze zostać powołany przez zaineresowanych takim tematem.
  Stowarzyszenie dziennikarzy, wydawców, twórców, to tylko dziennikarstwo, to pisanie, krytykowanie, wydawanie, jakiś twór, utwór filmowy.
  Rzecz mniejszej wagi i według innych przepisów prawnych.
 • 5*
  Świetna inicjatywa !
  Chętnie się przyłączę :)
  Pozdrawiam,
  Paweł Chajec
 • ps. dodam, że bardzo po drodze jest mi w kierunku jaki wytycza Sz. Pa Nikander
  ...
 • @Paulus Aquarius 11:14:38
  Witamy w stowarzyszeniu.
  Potrzeba jeszcze dwóch śmiałków do wymaganych siedmiu.
 • @Oświat 11:20:25
  Miło mi :)
  Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ugryźć temat..
  Muszę się zapoznać ze wszystkimi aspektami prawnymi , ale dobrze , że zainicjowana została dyskusja. Do realnego pierwszego kroku zapewne jeszcze daleko, ale warto spróbować:)
  Tak na marginesie sam mój blog powstał pierwotnie jako manifest do stworzenia ruchu ORBO.. to dość odległa kwestia od stowarzyszenia, ale może sama moc w "intencji do działania" zawarta w idei ORBO, może coś wnieść.
  Polecam zapoznanie się z moją pierwszą notką ...z przed lat
 • @Oświat 10:56:45
  // Stowarzyszenie dziennikarzy, wydawców, twórców, to tylko dziennikarstwo, to pisanie, krytykowanie, wydawanie, jakiś twór, utwór filmowy. //

  Nazwa jest wazna, i powinna być krótka
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 12:18:15
  Myślę, że powinno to być stowarzyszenie profilowane - to określałaby nazwa zawierająca słowo "Rzeczpospolita".
  Natomiast żadnych dalszych obostrzeń; wola i sposób postrzegania tematu powinien zależeć od punktu widzenia danej osoby.
  Przestrzeganie zasad ustanowionych przez siebie - obowiązuje i jest tylko zależne od poczucia przyzwoitości.
 • ***
  // Jeśli się stowarzyszymy dostaniemy do ręki potężne narzędzie //
  T zn , co to za narzędzie bo jak rozumiem ma to być jakaś konkurencja do stowarzyszenia dziennikarzy Polskich , a skoro SDP ma marginalny wpływ na wydarzenia ,a chyba ma cały szereg tych różnych narzędzi bo to są zawodowi dziennikarze a nie amatorzy , to w takim razie jakim sposobem to "neonowe" stowarzyszenie stanie się awangardą dziennikarstwa w Polsce ?
 • Ziut, K. Wojtas, puuuq
  Proponuję by samą nazwę stowarzyszenia przegłosować w gronie członków bez podawania jej do wiadomości ogółowi piszących na Neonie do momentu zarejestrowania stowarzyszenia.
  Zapewne będzie kilka ciekawych propozycji, myślę, że powinna zamykać się w jednym kluczowym słowie, ale jeśli ktoś zaproponuje nazwę dwuwyrazową i zostanie ona przegłosowana. to też będzie dobrze.
  Natomiast to co napisałem –Stowarzyszenie dziennikarzy, wydawców i twórców, nie jest nazwą, a charakterem stowarzyszenia. Innymi słowy określa profesje czy zamiłowania osób które chcą, lub będą chciały się stowarzyszyć czy przystąpić do stowarzyszenia w okresie późniejszym.
  Jeśli ktoś będzie chciał robić krótkie filmy i umieszczać je na YT, a będzie chciał wejść do stowarzyszenia nie jako pisarz, dziennikarz a filmowiec, no to miejmy dla takiej osoby drzwi otwarte.

  ,, Przestrzeganie zasad ustanowionych przez siebie - obowiązuje i jest tylko zależne od poczucia przyzwoitości.”

  Jak najbardziej.
  I też jestem aby słowo Rzeczypospolita była w ,,preambule” albo i w samej nazwie.

  ,, ….są zawodowi dziennikarze a nie amatorzy , to w takim razie jakim sposobem to "neonowe" stowarzyszenie stanie się awangardą dziennikarstwa w Polsce ?”…

  Nie musimy być jakąkolwiek awangardą, wystarczy, że każdy będzie sobą.
  Ci zawodowi, maja to do siebie, że mają szefów, szef płaci i szef wymaga, ogranicza, steruje, manipuluje.
  My tego mieć nie będziemy.
  To jest nasz plus, a to co napiszemy i opublikujemy, może być nie tylko na wysokim profesjonalnym poziomie, ale też bez zawodowego sztywniactwa.

  W PRL, aby wstąpić do partii wymagano jednego roku bycia kandydatem i mieć osobę wprowadzającą.
  Może dla tego nie wstąpiłem.
  Kilka lat temu chciałem przystąpić do pewnego stowarzyszenia
  Warunek 800zł wpisowe, składka roczna też dosyć spora.
  W innym stowarzyszeniu, wymagane dwa lata stażu, referencie.
  Zupełnie jak w PRL.
  W naszym przypadku tego nie ma i nie będzie.
  Każdy niech sobie przestrzega albo dziesięciu przykazań, albo kodeksu, albo własnych zasad.
 • Ja tam
  ani blogerem a tym bardziej dziennikarzem czyli dziennikarzynem z kredytami nie jestem, więc zamiast powoływać KOlejną efemerydę ustalmy priorytety i program a potem do przodu, aby wyrugować ze świadomości Polaków popis, solidarność, KK i "przyjaciół zza Odry i renu oraz zza wielkiej wody, granica na Bugu / i co wierzący ? / czeka na otwarcie, nie, nie z banderowcami ale z rosją i naszymi równo_partnerskimi słowiańskimi stosunkami, bo tam jest nasza przyszłość i życie, nie na tzw. zgniłym zachodzie, czy się mylę ?
 • @Oświat 17:43:21
  // wystarczy, że każdy będzie sobą.//
  Do czego wystarczy ? bo chyba nie było w dziejach świata grupy ludzi , która odniosłaby sukces w sytuacji gdy każdy w niej byłby sobą czyli zachował zawsze swój punkt widzenia w każdej sprawie , stąd odwieczne podziały nawet w ramach tej samej religii czy politycznych partii , innymi słowy , ludzie nie tylko nie są na etapie bycia sobą w ramach większej grupy ale też wg mnie nigdy nie będą bo samo bycie sobą wcale nie jest konieczne, bo być sobą można we własnym domu i to też nie zawsze :))).Proszę zwrócić uwagę ,że ci , co mają "nietuzinkowe" spostrzeżenia ( ebenezer rojt, matka -kurka ,coryllus) pisali na różnych portalach by w końcu zorganizować sobie swój własny
 • @puuuq 21:40:35
  Jest takie stowarzyszenie które się nazywa Związek Polskich Artystów Plastyków w skrócie ZPAP
  Zrzesza, jak sama nazwa wskazuje malarzy. W tym związku każdy artysta maluje tak jak chce, jak umie i na co ma fantazję lub…zamówienie.
  Nie inaczej będzie w proponowanym przeze mnie stowarzyszeniu dziennikarzy i twórców.
  To nie partia polityczna gdzie prezes wyznacza kierunki i narzuca swoją wolę.
 • @Oświat 21:58:06
  Chyba trochę chybiony ten przykład z artystami bo samo to ,że mogą malować to co chcą nie jest żadnym kryterium bo najważniejszym jest to ,że są artystami , zajrzyj na warunki jakie muszą spełniać kandydaci by zostać członkiem ZPAP
 • @puuuq 21:40:35
  bo i im o złapanie króliczka nie chodzi.. tylko gonienie..
  taka frajda na emeryturze.. kółko hobbystów zakładają..

  Kto emerytowi zabroni? niech się bawią chłopaki nad trumną, bo dla Polski już nic nie zrobią.. to niech się po stowarzyszają, prezesów powybierają, poczują się ważni, a że syf w Polsce zostawiony młodym jest przy ich udziale, nieważne.. emeryturę z moich składek odbierają.. nawet nie zbuntują się, że to ich Magdalenka okradła, tylko bezwstydnie kradzież przerzucają na kolejne pokolenie.. hobbyści jebani :(((((
 • @wk..ny 22:42:52
  ..nawet im do głowy nie przyjdzie, że to co budowali zostało sprywatyzowane/ukradzione i że emerytura nie należy się,,
  ich emeryturę płacę ja, co to emerytury nie dożyję, a jak dożyję to za nią nie przeżyję.. taki piękny kraj nam zostawili, co zaraz Polin będzie oficjalnie zwał się.. mądrale hobbyści :(((
 • @wk..ny 22:42:52
  Mnie tylko chodzi o zachowanie rozsądku czyli w tym przypadku nie widzę żadnych korzyści z powołania stowarzyszenia ludzi , którzy tu coś piszą bo sama legalizacja takiej organizacji nie wpłynie na walory prezentowanych tekstów , tym bardziej ,że jak sam inicjator tu pisze , nie chodzi o jakość tekstów a jedynie by były napisane szczerze :))) Gdyby szczerość miała być kryterium sukcesu np reportaży , to Kapuściński nigdy by nie zaistniał
 • @Oświat 21:58:06
  Możecie sie śmiać jednak nazwa jest ważna tylko kiedy na początku kamufluje .lepiej zanim sie rozkręci nie wpadać pod but nie chętnym.Polskie Koło Blogerów i Dziennikarzy Wiejskich. Jak najdalej od nie tej co trzeba publiki.........artykuły podtykać pod nos ludziom na FB najczęściej banowanym oni zadbają o odbiorce.........
 • @wk..ny 22:52:39
  Czytając powyższe zastanawiam się, czy jesteś tylko głupi, czy i jeszcze nasłany by bruździć. A może jedno i drugie?
  Tak, czy inaczej, współczuję rodzicom, którzy spłodzili takiego w gruncie rzeczy prymitywa.
 • Oświat
  .
  W jakim celu autor che dublować demokratycznych dziennikarzy Neon 24.pl.

  Kamuflowanie nazwy, czy nowe nazwy, zwiększają bałagan w którym się goni. króliczka

  Można ustalić spotkanie na neutralnym terenie, a o legitymacje można wnioskować do Pana Opary.
 • @Vinto 08:26:40
  Musimy wiedzieć i mieć świadomość, że mamy tu w Polsce, a także rozsianych po świecie, tych co to mieli dziadka w Wermachcie lub banderowca na Ukrainie.
  Nienawidzą nas Polaków, brużdżą nam ilekroć nadarza się do tego okazja, zrobią wszystko by storpedować każdą nasza inicjatywę.
  Posuwają się do takiego słownictwa w odniesieniu do nas jak cytuje: ,,hobbyści jebani”
  Zapamiętajmy sobie tych osobników i zwracajmy na nich uwagę przy każdym koleiny ich komentarzu. Bo to są nasi wrogowie.
 • @goodness 11:02:46
  O ile wiem, to Neon24 jest jedynie blogiem, stroną internetową, na której pisujemy i komentujemy i to nie daje nam praw wynikających z Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe.
  Neon24 nie jest zarejestrowana w KRS ani nie posiada numeru ISSN
  (nie ma takiej informacji w nagłówku)

  Numery ISSN są przyznawane pojedynczo na konkretne tytuły (gazet, dzienników, czasopism).

  Numer ISBN otrzymuje wydawca publikujący książki ,numer ISBN koduje informacje (kraj wydania, nazwę wydawcy, „numer porządkowy” książki), numer ISSN nie koduje żadnych informacji.
 • @Oświat 11:42:09
  Neon24 nie jest zarejestrowana w KRS ani nie posiada numeru ISSN.

  Cenna inicjatywa "czy-uda-sie-stowarzyszyc-neon24"

  Stowarzyszenie, bez pomocy Ryszarda Opary raczej niemożliwe. Jedyna w Polsce demokratyczna strona internetu Neon 24.pl nie pasuje dyktatorom.

  W tragicznych momentach, wolni blogerzy różnie piszą. Ale panikę dyktatury należy zamienić na prawdziwy system demokracji.
  Sama nazwa demokracji, ustawowo daje bezpieczeństwo. Warto zacząć szanować porządnym systemem demokracji, bezpieczeństwo niewinnych Blogerów.

  http://obecnosc.polacy.eu.org/3241/mlodziez-wszechpolska-i-onr-nie-uczestnicza-w-inicjatywie-ryszarda-opary/

  Pieczątki i legitymacje nic nie pomogą, gdyż:

  Wirtualne, sumy parlamentarnej demokracji tworzą fałszywe pojęcia. Każde stowarzyszenie, oparte o złe wartości jest niewiarygodne.

  Dobre wartości należy szanować. Neon24.pl to prawdziwy element systemu, czyli demokratyczne światło wolności w postaci wolnych wypowiedzi ludu.
 • Jeśli potrzebna
  jest jeszcze jedna osoba to ja się mogę przyłączyć.
 • @Miksa 18:58:31
  Jest zatem sześć osób, jeszcze jeden odważny i będzie wymagana do rejestracji siódemka.
  Gdzie jest p. Jarek Ruszkiewicz?
 • @puuuq 22:41:11
  ,,...bo samo to ,że mogą malować to co chcą nie jest żadnym kryterium bo najważniejszym jest to ,że są artystami...zajrzyj na warunki jakie muszą spełniać kandydaci by zostać członkiem ZPAP..."
  zajrzałem do:

  Akademia Sztuk Pięknych Poznań

  http://uap.edu.pl/wp-content/uploads/2018/01/wojtasiak_zaproszenie-przo%CC%81d.jpg

  Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac prof. Bogdana Wojtasiaka Obecność
  wernisaż: 15.01.2018, godz. 17.00
  Galeria WMiR UAP – Szewska 16
  ul. Szewska 16, Poznań

  http://uap.edu.pl/2018/01/bogdan-wojtasiak-obecnosc/

  http://uap.edu.pl/wp-content/uploads/2018/01/xIMG_6090-640x480.jpg

  http://uap.edu.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6090.jpg

  A tu moje prace

  https://i1.wp.com/republika.pl/blog_ut_4109489/5618952/tr/hannibal_2.jpg

  https://dylaktadeusz.files.wordpress.com/2009/09/modelka-jasniejsza1.jpg

  do związku ,,artystów” ZPAP nie należę
 • @Vinto 08:26:40
  Pan nie ma czasu na bloga, a w jakieś stowarzyszenia chce się angażować??

  Sprzeczność na początku..

  Mnie tu wszyscy znają, jestem wk..ny i mówię co myślę..

  PRAWDA BOLI, BO MA BOLEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @wk..ny 20:53:31
  Mam swój blog i mam swoje strony internetowe, kilka stron, bo w różnych obszarach zainteresowań, literatura, własne wydane książki podręczniki i powieść historyczna, film, malarstwo, rzeźba i także polityka i gospodarka, dodatkowo własny kanał na YT
  Wystarczy?
 • @wk..ny 20:53:31
  "Mnie tu wszyscy znają, jestem wk..ny i mówię co myślę.." lub -"Pan nie ma czasu na bloga, a w jakieś stowarzyszenia chce się angażować??"
  Nie chcę z tobą polemizować i nie chcę cię obrażać. Miałkie jest to twoje rozumowanie. I to wszystko w tej materii.
 • @Oświat 20:31:23
  Artystę zawsze poznasz po hipsterskich szalikach.
  A to rozumiem pokrojone i obrzezane przyrodzenie p.Wojtasiaka?
  Nie no, najważniejsze okulary sobie naczepić.
 • @Oświat 21:35:58
  ja Pana już dawno zważyłem i zmierzyłem.. nie po drodze mi z Panem, a może nawet się zdarzyć, że po przeciwnych stronach..
 • @Vinto 22:02:07
  już mnie obraziłeś.. ale zbyt głupi jesteś aby to zauważyć?? żegnam, nie wchodź mi w drogę lepiej.. dobrze radzę, żegnam.
 • @fretka 22:08:44
  Część tych młodych chłopców i dziewcząt chciałoby studiować prawdziwe malarstwo i rzeźbę, a zamiar tego jest bałamucone i sprowadzane na manowce dalekie od czegokolwiek co mogłoby zwać się sztuką.
  Ale jeśli zajrzą na YT i zobaczą że można malować i tworzyć .

  https://www.youtube.com/watch?v=F6k-r0jYlLc

  https://www.youtube.com/watch?v=GH5Eri5pGW0
 • @Oświat 22:41:06
  To niesamowite, że z dwóch kresek pędzlem o dziwnym kolorze jak nadpis ''Sława Ukrainie '' w męskim klozecie powstaje prawdziwa odbitka istoty ludzkiej, pięknej dziewczyny uwzględniając te wszystkie bajery trójwymiarowe, cienie i inne duperele.
  Zawsze zazdrościłam ludziom co potrafiąc malować.
 • @fretka 23:11:57
  Ludzie mają talent, trzeba go tylko rozwinąć.

  Zapomniałem zapytać.
  Nie wstąpisz do stowarzyszenia?
 • @Oświat 23:27:56
  No wie Pan? Jestem porządna dziewczyna a nie jakaś Bohema. :)
  Z resztą jaki tam ze mnie Wspaniały, Wspaniała jeżeli tylko, a to już całkowicie odmienia koncepcje.
 • @Oświat 23:27:56
  Ja tylko tak żartuję. Lubię Pana. Życzę powodzenia w przedsięwzięciu, szczerze. Ja umiem tylko trollować. Pozdrawiam.
 • @wk..ny 22:40:15
  Przyznam, zasmuciłeś mnie tym wpisem.
 • @Vinto 00:24:37
  Inkryminowany wk...ny ma u mnie bana za zbyt agresywne i pozbawione kultury "odzywki".

  Niedawno napisał do mnie n prive, że chciałby jakoś się uaktywnić. Jednakże stawiał warunki - zarówno ideowe, jak i formalne, znaczy w stylu poprzednim.
  Uznałem, że taka forma współpracy jest niemożliwa.

  Co dodać?
  Może to, że nie jest to człowiek bezwartościowy, ale w mojej ocenie, zdecydowanie niedokształcony, co próbuje przykryć niecenzuralnymi słowami.

  Należy go pomijać, ale też chyba zostawić furtkę, gdyby zrozumiał swą ułomność mentalną i rzeczywiście był skłonny służyć Rzeczypospolitej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:48:49
  Każdy człowiek piszący na Neon24.pl może być w przyszłości polską czynną jednostką demokracji.

  Łączenie jednostek demokracji to pilna sprawa, zwykłe banowanie na chybił trafił jest bezzasadne.. a może dywersja?

  C P w bałaganie wyborczym przy prymitywnej równowadze dla przedmiotów nie jest w stanie określić co jest prawdziwe dla żywego doskonałego człowieka.

  Dlatego banowanie blogera wk..ny, uważam za pochopną decyzję w jednoczeniu polskiej demokracji.
 • Prawda nie zawsze dociera.
  Bloger maro http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis

  I wciąż nie dociera
  Każdemu uczciwemu Polakowi chodzi i zawsze będzie chodziło o to że ten co kradnie to złodziej,ten co zabija to morderca,ten co gwałci to gwałciciel ten co oszukuje i wykorzystuje to drań,ten co sprzedaje państwowy majątek za grosze i pozbawia ludzi pracy to zdrajca,ten co pluje na Polskę za granicą to świnia i wara mu od Polski i polskiej ziemi!Jeśli autor tego nie rozumie to powiem tak jeśli jesteś człowiekiem to masz coś takiego jak tożsamość i godność my prawdziwi Polacy to mamy i byle jakiemu pseudo biznesmenowi,politykowi nie pozwolimy się zwodzić i to właśnie jest właśnie nacjonalizm a to jak autor,TVN,Po,Nowoczesna i nieroby z Brukseli to widzą to ich problem bo my nie odpuścimy.
  Jeżeli chodzi o nazewnictwo tych wszystkich ruchów patriotycznych i retorykę to muszą nad tym popracować bo wszystko sprowadza do tego co napisałem powyżej.
  nadużycie link skomentuj
  maro 27.01.2018 22:18:15
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:48:49
  ja służę Polsce i nie toleruję nazwy rzecz pospolita.. przez to głównie jest spór między nami..

  Mądrzejsi i lepiej wykształceni ode mnie udowodnili Panu, że Pan ze Swoją CP jest megalomanem i narcyzem.. w powyższym komentarzu zawarł Pan kłamstwo, więc jest Pan także kłamcą nie godnym uwagi :(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031