Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Czy będzie trzecia światowa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Raczej nie. Ale broni, zasobów militarnych ( mięsa armatniego) i chęci nie brakuje.

 Elity światowe nie zaryzykują globalną wojną światową, gdyś swoim życiem nie zaryzykują. Wiedzą, że po wojnie atomowej życia na ziemi mieć nie będą.

Natomiast wszystko zaczyna wskazywać na to, że zbliża się konfrontacja militarna na ograniczoną w przestrzeni i czasie skalę pomiędzy USA z jednej strony i Rosją, Iranem i  Chinami z drugiej.
Rosja Chiny i Iran odchodzą od dolara, rosną w siłę polityczną, gospodarczą i militarną. Zagrażają zdecydowanie i bezpośrednio dominacji amerykańskiej w świecie.
Dążą do jej marginalizacji.
Na to USA i świat zachodni się nie godzą. Najwyraźniej zamierzają się temu przeciwstawić a miejsce na próbę sił wybrana została Syria gdzie już ścierają się, jak dotąd na ograniczoną i niewielką skalę Rosja i Zachód.
Czy to już teraz, zważywszy że w Rosji znów z ogromnym poparciem narodu został wybrany Wladymir Putin i na jego usunięcie zachód nie ma co liczyć?
 
 
 Być może w związku z tym zaczynają pojawiać się bardzo niepokojące wiadomości z okolic Syrii.
Oto co piszą na stronie:
 Tekst tłumaczony Googlem lekko poprawiony by mógł być zrozumiały dla czytelnika
 
Uderzeniowa grupa krążowników rakietowych we wschodniej części Morza Śródziemnego, w Zatoce Perskiej i na Morzu Czerwonym gotowa do ataku na Syrię
 
Na żywo
aktualizuje w trakcie:
Stany Zjednoczone wydają się przygotowywać bardzo duży atak na Syrię.
Amerykańskie krążowniki rakietowe i niszczyciele zostały uformowane w grupy uderzeniowe we wschodniej części Morza Śródziemnego, na Morzu Czerwonym i w Zatoce Perskiej.
 Co gorsze: rosyjskie Ministerstwo Obrony (MON) twierdzi, że siły amerykańskie wyszkoliły terrorystów w południowej strefie i za pomocą broni chemicznej (dostarczono im 20 ton chloru) przygotowują atak pod fałszywą flagę,
SERGEY LAVROV: USA, Wielka Brytania i Francja nie walczą Syrii tylko przez pośredników. Siły specjalne USA, brytyjskie i francuskie są w Syrii bezpośrednio zaangażowane przeciw armii syryjskiej
 
AKTUALIZACJA 12:04 PM EDT -
Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało reporterów, aby zaprzestali podróży do Syrii
 Napięcie rośnie:
Rosjanie oznajmili, że inaczej niż poprzednio, odpowiedzą siłą militarną, a nie tylko zestrzelą pociski, ale zniszczą ich wyrzutnie.
 To zmieni wszystko w jednej chwili, jeśli tak się stanie. WW III się zaczynie, gdy siły rosyjskie bezpośrednio zaatakują siły USA.
 Zdjęcia satelitarne pokazują grupę uderzeniową USS Theodore'a Roosevelta w Zatoce Perskiej
 AKTUALIZACJA 12.35
Kilka chwil temu rosyjskie systemy obrony powietrznej w bazie lotniczej Khmemeim w Latakii w Syria, przechwyciły niezidentyfikowany obiekt nad morzem.
Rosjanie odpalili 2 rakiety.
 AKTUALIZACJA 12.55 czasu wschodniego -
Staje się to coraz poważniejsze: Szef sztabu armii rosyjskiej twierdzi, że USA przygotowują grupy sabotażowe w Al Tanf, aby przeprowadzić chemiczne ataki, by mieć pretekst do ataku na SYRIĘ.
Według Moskwy niektóre z grup uderzeniowych zostały już przeniesione na stanowiska Wolnej Armii Syryjskiej (FSA).
 MoD twierdzi, że niektóre chemikalia, dziesiątki detonujących bezpieczników przebranych za paczki papierosów zostały dostarczone do miasta Dariya. Bardziej planowane ataki są planowane w miastach Al Ghabid, Qalb Loze, 25 km na północny zachód od Idlib, gdzie dostarczono 20 pojemników z chlorem.
 AKTUALIZACJA: 13:13 EDT -
"Obiekt", który został namierzony przez rosyjskie systemy obrony, został pomyślnie zlikwidowany. Rosja mówi, że leciał z północnego zachodu.
 
AKTUALIZACJA: 13:16 EDT -
Gen. Gerasimow, szef Sztabu Generalnego Armii Rosyjskiej, powiedział, że rosyjskie wojsko "celuje w dowolne pociski i wyrzutnie rakietowe biorące udział w takim ataku", włącznie z amerykańskimi niszczycielami i krążownikami.
Niektóre rosyjskie statki floty wojennej są teraz w drodze do Syrii.
 Moskwa jasno daje do zrozumienia, że tym razem się nie cofnie
 AKTUALIZACJA 1:19 PM EDT -
Rosja wysyła do USA misję dyplomatyczną z wysokiej rangi wojskowymi ze względu na amerykańskie groźby ataku na Damaszek - podał Ławrow za pośrednictwem serwisu informacyjnego Interfax
  AKTUALIZACJA: 13:36 EDT -
Francja potwierdza, że zwróciła się do USA i do sojuszników NATO o wspólne uderzenie na  Syrię w związku z domniemanymi atakami chemicznymi dokonanymi przez Assada.
Wydaje się więc, że wszystko, co się dzieje, jest prawdopodobne w odpowiedzi na francuskie wezwania do ataku na Syrię .
 AKTUALIZACJA 13:45 EDT -
Mogę teraz potwierdzić lotniskowiec USS THEODORE ROOSEVELT wraz z grupą uderzeniową, zajęła pozycje bojowe w Zatoce Perskiej.
 Na Morzu Śródziemnym amerykańska 6. Flota rozmieściła okręty nawodne i okręty podwodne.
 4 statki USA:
USS Oak Hill,
Iwo Jima,
USS New York,
 USNS William Mclean
 
 
 https://pbs.twimg.com/profile_images/829476992785342464/HRzJSnYL_normal.jpg
 
 
Andy Blumenthal
@andyblumenthal
 18:29 - 17 marca 2018 r
Blumenthal jest zastępcą dyrektora ds. Operacyjnych w amerykańskim Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej, biurze zastępcy sekretarza ds. Gotowości i reagowania. Wcześniej pełnił funkcję Chief Information Officer, Departamentu Stanu USA, Global Information Services; Chief Technology Officer, Departament Sprawiedliwości USA, Biuro ds. Alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych; oraz Główny Architekt ds. Przedsiębiorstw, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, Straży Przybrzeżnej i Secret Service.
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Sprawa otrucia tego sowieckiego szpiega w Anglii - została dokonana w odpowiednim czasie. To nakierowanie opinii na możliwość użycia przez Rosję broni chemicznej. I wszystko jasne - teraz okaże się, że w Syrii - to też Rosjanie dali Asadowi taką broń. A ten musiał użyć.
  I teraz w obronie niewinnych dziatek i kobiet w ciąży musi interweniować USArmy.
 • mapa
  http://halturnerradioshow.com/images/March-2018/CruiseMissileStrikeGroups.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DYgWsY3XcAI82QQ.jpg
 • @Oświat 10:40:27
  No i dalej
  9:06 AM EDT Sunday, this report is DISPUTED)
  The Russian Chief of Staff has been officially informed by the United States of America that it would conduct military operations in Damascus within 48 hours.

  USA oficjalnie poinformowały rosyjskiego szefa sztabu o tym że w ciągu 48 godzin zaakują Syrię.
  Szef sztabu Rosji odpowiedział na to: na YT

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=147&v=9oMBd3jFZys

  This time Russia will answer by using military means.

  Tym razem Rosja odpowie użyciem środków militarnych
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:50
  "To nakierowanie opinii na możliwość użycia przez Rosję broni chemicznej. I wszystko jasne - teraz okaże się, że w Syrii - to też Rosjanie dali Asadowi taką broń. A ten musiał użyć."

  Właśnie. I wielu będzie wierzyć. Pomimo tego, że Saddam też "miał mieć"...

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:50
  W regionie siły Amerykanów i spółki są niewątpliwie znacznie większe niż Rosji, ale pytanie jest czy po ostatnim oświadczeniu stron rosyjskiej jankesi się wycofają, czy będą chcieli sprawdzić skuteczność broni Rosjan i swojej. Czy Rosja będzie jedynie zestrzeliwać nadlatujące rakiety, czy też odważy się uderzyć w wyrzutnie, to jest we flotę amerykańską.
 • @Oświat 11:15:47
  "czy też odważy się uderzyć w wyrzutnie, to jest we flotę amerykańską."

  Hmmmm...... uderzyć. Być może. Ale możliwy jest też scenariusz realizowany dotychczas, czyli jakieś "zderzenie", "zaplątanie się" się w sieci, "friendly fire" lub coś podobnego.
  Oby.
 • @Oświat 11:15:47
  To bardzo trudna sytuacja dla Rosji.
  Rosja ma dostęp wodny do Syrii tylko przez Bosfor a lądowy lub przez Iran.

  USA zachce pewnie zablokować Bosfor np poprzez bombardowanie mostu na Bosforze.
  Droga przez Iran i Irak też jest "cieniutka" i możliwa do zablokowania przez USA i terrorystów (tam już terroryści toczą walki o zablokowanie tego korytarza).

  Rosja pewnie może ogłupić amerykańskie tomahawki.
  Nie da się jednak ogłupić sił inwazyjnych przygotowanych przez USA na morzu śródziemnym.

  Rosja nie ma wyjścia, musi zniszczyć tak jak zapowiedziała zgrupowania USA które zaatakują Syrię (3 zgrupowania morskie) . A to oznacza upragnioną przez globalną mafię żydowską wojnę światową.Rosja ma w Syrii za mało własnych wojsk by powstrzymać Amerykanów którzy mają wiele baz w rejonie a tam niewątpliwie zgromadzono odpowiednie zapasy materiałów dla Armii.
  Rosja musi te amerykańskie bazy (w Iraku, Jordanii, Izraelu..) też zlikwidować na samym początku.
  Jak się to uda to napastnik zostanie rozbrojony w regionie.
  Można powiedzieć że Rosja musi dokonać uderzenia "rozbrojeniowego".
  Nie wyklucza że również wyprzedzającego...zaraz po pierwszych prowokacjach z bronią chemiczną.

  Trudna sytuacja dla Rosji (dramatyczna dla Syrii).
  Zniszczenie agresora oznacza uratowanie Syrii i wojnę światową.
  Nie zniszczenie agresora oznaczą upadek Syrii, klęskę kontygentu Rosyjskiego w Syrii i wojnę światową.

  Putin nie raz mówił że jak już nie ma wyjścia to trzeba uderzyć napastnika mocno niespodziewanie tak by odechciało mu się walki.

  Teraz jak bandyci zechcą uderzyć .. nie ma dla Rosji wyjścia.

  Trzeba zatankować auto do pełna i wyjąc pieniądze z banku.
  Kupić więcej makaronu... i konserw.
 • @Oscar 12:41:10
  Kluczowym kontekstem tej zawieruchy jest fakt że Rosja, Chiny oraz Iran teraz w marcu odchodzą od dolara w handlu surowcami energetycznymi (ropa, gaz). Chiny w marcu (16 marca) wprowadzają do obrotu kontrakty na ropę nominowane w juanach).
  Chiny to największy odbiorca Ropy na świecie i będzie kupował od teraz za juany. Dostawcy tacy jak Rosja i Iran chętnie przejdą na Juany lub wynegocjują własne waluty a taka Arabia Saudyjska czy Katar będą musiały przejść na Juany inaczej stracą największego odbiorcę... zostanie im tylko Europa (bo USA jest prawie samowystarczalne).

  I tak naprawdę to o to chodzi w tej zadymie.
  Również zajęcie Afrin i rozwalenie Guty to czyszczenie zaplecza przed wielką wojną.

  Pytanie czy Izrael ruszy na wojnę czy tylko nasłał swoich NATOwskich kundli na Syrię.

  Jak NATOwskie kundle zostaną zniszczone to Izrael zostanie sam wobec miliarda arabów gotowych poderżnąć gardło każdemu żydowi kilka razy za niezliczone zbrodnie dokonane na krajach arabskich.
 • @Oscar 12:55:03
  nie 16 marca a 26 marca.. tak czytałem.
 • @Oscar 12:55:03
  Czy jest możliwe elektroniczne ,,oślepienie” amerykańskiej floty tak jak to już raz zrobiono z Donaldem Cookiem na morzu Czarnym?
  W całej tej zagrywce b. ważną rolę będą miały do odegrania Iran i Chiny. Zapasy broni zapewne są zgromadzone w Iranie.
  Uderzenia z Rosji z Morza Kaspijskiego Cyrkonami w jeden czy dwa amerykańskie okręty, te akurat które odpalą swoje Tomahawki może powstrzymać amerykanów.
  Ale ja raczej przypuszczam, że któraś ze stron się wycofa, albo że to tylko blef amerykanów. Raz strzelili rakietą, Rosja ją zestrzeliła i na tym koniec.
  A może rzeczywiście chcą Putina tak docisnąć by się wycofał porzucając Assada.
  Bo umierać tylko po to by jeden arabski prezydent utrzymał się na pozycji?
 • Gdzie jest najbliższy sklep?
  Kilka dni temu napisałem notkę o ścisłym powiązaniu afery zamachu na podwójnego agenta w Anglii z przygotowaniem ataku Amerykanów na Syrię. Wyjaśniłem to w komentarzach pod tą notką i teraz powtórzę. Syjoniści dzierżą władzę zarówno w Waszyngtonie, jak i w Moskwie. dlatego jeżeli atak ma nastąpić, tak się stanie. Ponieważ syjoniści są chorzy na punkcie mistyki, sprawy pójdą dokładnie według planu ujawnionego w licznych przepowiedniach.
  W każdym bądź razie informacja o zestrzeleniu samolotu USA, przez Rosjan, albo jeszcze zatopienie amerykańskiego okrętu, będzie wystarczającym sygnałem dla pilnego uzupełnienia zapasów na długie miesiące poważnych braków w zaopatrzeniu.
 • @Oscar 12:55:03
  Izrael bezpośrednio się nie wmiesza, za duże ryzyko dla jego istnienia. Turcja gdyby jej zbombardowali most na Bosforze, zaczęłaby po cichu sprzyjać Rosji.
  Gibraltar też można zablokować, a Suez zamknąć dla Amerykanów.
 • @Oświat 13:42:19
  Coś jest na rzeczy z tą wojną
  Właśnie zauważono pierwsze oznaki na ........niebie
  8-))))))))  https://imagecdn3.luxnet.ua/tv24/resources/photos/news/610x344_DIR/201701/774952.jpg?201703194623
 • @Oświat 13:42:19
  Rosjanie mają środki do zablokowania elektroniki na dużym obszarze .Pzdr. http://trybuna.info/opinie/7169-nowa-jakosc-nowe-mozliwosci
 • @Oscar 12:55:03
  Syjonisci oslone medialna maja globalna,tak ze i tak sie nie dowiemy co bylo prowokacja a co odpowiedzia na nia.Po dluzszych porownaniach mozna juz chyba dojsc do konkluzji ze tzw.rebelianci w krajach arabskich to sa po prostu arabscy(sunniccy) najemnicy syjonistyczni oplacani glownie przez wasala czyli AS.
  Chiny raczej nie podejma zadnych dzialan-z pomoca Syrii moga wystapic razem Rosja oraz Iran.
 • @Oświat 13:48:03
  No tak masz rację.
  Ale chyba jest scenariusz bezkrwawego pokonania globalnych bandytów.
  Jeżeli Rosja ma broń elektromagnetyczną która niszczy elektronikę to zastosowanie tej broni może skutecznie sparaliżować wszystkie siły USA w Regionie.
  Ludzie nie zginą ale zostaną praktycznie rozbrojeni.

  Powodów do III wojny światowej będzie mniej.

  Pamiętamy jak ruski Su sparaliżował amerykański niszczyciel na morzu czarnym. Niszczyciel został oślepiony ale nie wiadomo czy systemy broni działały czy nie.
  To jest jakaś opcja , nie wiemy co Rosja ma naprawdę i jakie antidotum ma na to USA i reszta NATOwskiej bandy.

  Słyszałem że Rosja ma rakiety z bronią elektromagnetyczną... ma samoloty za taką bronią, może mają takie torpedy czy ten sławny podwodny atomowy dron.

  Zobaczymy co pokażą.
 • @mac 16:22:30
  Masz rację.
  Terrory`sci to najemnicy globalnej mafii żydowskiej.
  Chiny rozwalają USA gospodarczo wprowadzają`c kontrakty na ropę nominowane w Juanach.

  Militarnie postawią się Rosja i Iran (no i Syria).
  Być może Iran będzie tylko defensywny by nie prowokować wojny światowej. Atak na Syrię musi odeprzeć Syria przy pomocy Rosji , najlepiej bezkrwawo np obezwładniającą elektronikę bronią.
 • gotowi do wojny
  https://www.youtube.com/watch?v=gtYy8zj5EQE

  WW3: Washington Ready To Strike Syrian Army
  Waszyngton gotowy do uderzenia w syryjską armię
 • lata lecą a wojny jak nie było tak nie ma, no i dobrze
  no właśnie i jeszcze jej nie będzie nie podniecać się, Alex Jones już dawno zna dane i najpierw będzie upadek euro a potem dolara i dopiero wojna, zawsze się się zastanawiałem jak do tego dojdzie, ale już sie wyjaśnia i pomału do tego idzie, czyli brexit teraz włosi po wyborach mogą całkiem już rozbić euro co uderzy i w dolara no i te porzucanie dolara przez chiny itp. a co najważniejsze to że 3 tysiące ludzi tym wszystkim decyduje i zarządza co ma być i kiedy i usa i rosja itd wszyscy służą tym samym ludziom, a nam robią show i nas w ciula robią
 • Dzisiaj na spotkaniu z kandydatami na prezydenta FR,
  Władimir Putin powiedział, że jeśli chodzi o wydatki na obronę, będą one zmniejszane, gdyż Rosja nie ma zamiaru uczestniczyć w wyścigu zbrojeń a w tej chwili ma wszystko czego jej potrzeba do obronności.
  Zatem Putin uspokaja ten strachliwy tzw. Zachód.
 • @lorenco 17:57:13
  ma wszystko !!!!
  jest tylko maly problemik......
  there is no money
  pzdr.
 • Fanatyzm.Przedziwne zjawisko.
  Patrzac na mape wojny w Syrii na okolice Damaszku widzimy kilka kieszeni, w ktorych bronia sie terorysci.Powierzchnia kilku kilometrow kwadratowych. Kleska wiadoma od miesiecy a nie poddaja sie.Walcza do ostatniego trupa. Fanatyzm gorszy niz Japonczykow, ktorzy jednak sie poddali.
  A tacy Czesi w wojnach udzialu nie biora, lawiruja i piwko pija.
 • @Oscar 12:41:10
  Chiny wysyłają do USA aż 20 proc. swojego eksportu.
  W jakiej walucie placa im amerykanie
  W juanach
 • @Husky 18:35:54
  Pisałem o ropie.
  A handel dwustronny w lokalnych walutach jest tym o co chodzi w świecie wielobiegunowym.
  Chiny pewnie przejdą do sprzedaży innych towarów za juany.
  Dolarów mają po uszy ... i obligacji USA też.

  A przyszły bankrut za obligacje nie zapłaci... globalny bandyta też pewnie nie. Te obligacje służą chyba tylko do szachowania USA krachem.
 • @staszek kieliszek 18:21:48
  Jeden z komentatorów tak to ujął:

  Putin said months ago the Russian mission in Syria was well done, but it looks like there is much more to be done. The conflict in Syria isn’t over, this is just the beginning.

  Putin powiedział miesiące temu, rosyjska misja w Syrii została wykonana, ale wygląda na to, że jest znacznie więcej do zrobienia.
  Konflikt w Syrii nie jest zakończony, ten konflikt dopiero się zaczyna.
 • @Husky 18:35:54
  W juanach?
  Nie wierzę, bo skąd by mieli tyle juanów.
  No chyba że zaciągają pożyczki w chińskich bankach.
 • @Oscar 18:42:35
  Wiesz zastanów się nad tymi twoim ekspertyzami
  Jaka jest wartość eksportu w dolarach do USA
  Czy kupując w USA np. ryż też płacą w juanach.
  Masz chorą tą wyobraźnię
 • @Husky 18:10:58
  there is no money

  No niechby Putin wpadł na pomysł i kazał swoim mennicom zacząć drukować dolary.
  Na wojnie wszystkie chwyty dozwolone.
  Ale by się rypło.
  Mógłby podwójnie przepłacić wszystkim terrorystom za zmianę frontu o 180 stopni.
  i byłby maly problemik......dla USA i Arabi Saudyjskiej
 • @Oświat 18:51:00
  Juanami to amerykanie sobie podcieraja ....
 • @Husky 18:56:44
  Później będą zlizywać….
 • @Oscar 12:41:10
  Pozwoliłem sobie zrobić z Twoich komentarzy notkę na Salonie. Mam nadzieję, że się nie gniewasz?...
  https://www.salon24.pl/u/spiritol/852989,czy-w-syrii-wybuchnie-iii-ws
 • @Husky 18:10:58
  Money papirus może nie, jednak złota od groma.
 • @Oscar 18:42:35
  Chiny muszą się obchodzić bardzo ostrożnie z amerykańskim długiem, który posiadają. Gdyby wszystko rzucili na rynek (ok.2 bln $) to USA padły by na pysk a Chińczycy straciliby swoją krwawicę. Na razie budują Jedwabny Szlak za tę kasę.
 • @Oświat 19:00:15
  Świetna riposta:)
 • @Husky 18:56:17
  //Czy kupując w USA np. ryż też płacą w juanach.//

  Taaa... Chiny kupują ryż w USA :))))

  Zbóju, ty jesteś ekspert od PiSlamu, nie bierz się za tematy, o których nie masz pojęcia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:07:38
  Chiny w maju zgodziły się na import amerykańskiej wołowiny (blokowany od wielu lat), a w lipcu na sprowadzanie ryżu z USA. W listopadzie oba kraje zawarły między sobą umowy opiewające na około 250 mld USD. – Chińczycy będą kupowali samoloty Boeinga oraz amerykański gaz łupkowy. To są konkrety


  http://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/312259992-Chiny-i-USA-Ryzyko-wojny-handlowej-nie-zniknelo-ale--jest-malo-realne.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:07:38
  i jako ten ekspert od PIS-owskiego ryżu to coś więcej tu :

  Chiny kupią ryż od USA. To pierwsza taka transakcja w historii
  Po raz pierwszy w historii Stany Zjednoczone będą eksportować ryż do Chin. To efekt umowy, podpisanej w czwartek między dwoma mocarstwami.

  To, że Chiny muszą importować ryż, nie jest jednak niczym nowym. Oprócz tego, że Państwo Środka jest największym producentem, to jest również zdecydowanie największym konsumentem ryżu na świecie. I krajowa produkcja nie wystarczy, by zaspokoić popyt najludniejszego kraju na świecie.

  https://finanse.wp.pl/chiny-kupia-ryz-od-usa-to-pierwsza-taka-transakcja-w-historii-6146729521874561a  a teraz czekam na komentarz
 • @Oświat 18:56:36
  No niechby Trump wpadł na pomysł i kazał swoim mennicom zacząć drukować ruble
  8-)))).
 • @Husky 19:13:01
  Jakoś muszą się pozbyć tego śmiecia co mają.
  Chińczycy to mądry naród, wiedzą, że miska ryżu ma większą wartość niż zielony papierek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:18:37
  i dlatego kupuja w USA ryz za dolary ?
 • @Husky 19:13:01
  Nie ryż a rice cooker ( mają być montowane w Boeingach) to takie mikrofalowe garnki do gotowania ryżu dla pilotów i stewardess
 • @Husky 19:18:34
  Jakby Trump był taki pomysłowy i zaczął drukować ruble, to z pewnością ,,położyłby” Rosję na łopatki i zmusił na przejście na ruble bite w 22 karatowym złocie.
 • @Oświat 19:27:34
  nie
  to ma byc atomowy naped do rosyjskich rakiet......
  po destylacji oczywiscie
  8-))))))
 • @Husky 19:20:44
  Ty naprawdę o ekonomii masz blade pojęcie...
  Wszystko co uda się Chińczykom wyciągnąć z USA za ich dolary to dla Chin czysty zysk.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:36:09
  ok. zgoda tylko po co byl ten komentarz

  //Taaa... Chiny kupują ryż w USA :))))

  Zbóju, ty jesteś ekspert od PiSlamu, nie bierz się za tematy, o których nie masz pojęcia.//

  nie masz pojęcia ???
  tzn.kto ????
 • @Oświat 19:33:09
  e tam, zaraz ze złota
  wystarczy rubel tranasferowy
 • @Husky 19:45:07
  ruble złote z Putinem galopującym na niedźwiedziu miałyby duże wzięcie na świecie i nawet w Polsce .
  Sam bym kupił. A ty?
 • @Oświat 18:48:21
  Corka wrocila kilka dni temu z wycieczki po Korei Pld. Zjezdza sie tam duzo amerykanskiego wojska.
 • @Husky 19:41:40
  No dobra, z tym ryżem dałem ciała :)
  Ale to nie zmienia postaci rzeczy. A jak jeszcze gaz z USA dostaną to już mistrzostwo świata :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:39
  ale czy coś się stało
  nikt z nas nie jest omnibusem
  8-)))))
  ps.
  tez na Pana blogu :

  parę dni temu ten "właściwy" omnibus @ikulalibal chciał mi udowodnić że my nie eksportujemy stali do USA, ba, nigdzie nie eksportujemy
  Jak mu udowodniłem to zamilkł i już nie odpowiedział

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142809,usa-imperium-ktore-utracilo-legitymacje#comment_1446287

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/142809,usa-imperium-ktore-utracilo-legitymacje#comment_1446291
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:39
  Chińczycy dużo kupią w USA teraz aby pozbyć się usa - makulatury a pozyskać towar i środki trwałe.
 • @Husky 20:12:10
  Pewnie nie chciał ciągnąć tematu: huty w Polsce są hinduskie i to Indie zbierają śmietankę a Polacy mają tylko a może aż pracę.
 • @lorenco 20:21:49
  //Pewnie nie chciał ciągnąć tematu//
  nie chciał ???

  zbłaźnił się
  mam dla niego jeszcze jedną niespodziankę z pewną fotką
  ale to na deser
  pzdr.
 • @Husky 20:12:10
  Ja nie mam problemu, żeby przyznać się do pomyłki :)
 • @Husky 20:27:11
  Husky, jedno jest pewne, że huty w Polsce nie są w tej chwili polskim kapitałem. Moim zdaniem, wszystko to, co ma znaczenie dla niepodległości i egzystencji państwa, od energetyki począwszy po gospodarkę żywnościową, powinno być zarządzane przez państwo i administrację lokalną.
 • @lorenco 21:15:49
  ale to nic nie ma wspólnego z "polemiką" między mną a omnibusem
  pzdr.
 • dr Rafał Brzeski twierzi, że to wycofywanie szpiegów
  to zapowiedż wiekszej awantury- większej konfrontacji:https://www.youtube.com/watch?v=LnViT0WgIuc
 • W poludniowej Korei cos sie dzieje.
  https://www.youtube.com/watch?v=YiVtfzuZOuc
 • @staszek kieliszek 06:55:34
  Baraki , ktore staly puste od roku w Gunsan bazy Air Force sa teraz pelne zolnierzy US Army.Cos sie szykuje ogromnego.
 • @Husky 18:56:17
  Na ogól kupuje się w walucie narodowej sprzedającego.
  Można też umawiać się inaczej.
  Ale zwykle to sprzedający dyktuje warunki.

  Amerykanie są kupującymi a Chiny sprzedającymi.
  Żeby kupić za juany trzeba kupić juany na rynku i za nie kupić towar.
  Chiny już od dawna nie potrzebują dolarów... mają ich po uszy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:01:57
  OK. Nie widzę przeciwwskazań.
 • @Husky 19:13:01
  To jest skutek tego że Chiny już nie chcą dolarów.
  Teraz godzą się tzw barter czyli wymianę towarową.
  Pytanie w jakiej walucie ten barter jest bilansowany.
  To krok w kierunku przejścia na Juana.
  Chiny już nie potrzebują dolarów... biorą w zamian barter.. a za chwile zażądają juanów ale ostrożnie bo w sumie też są uzależnione od rynku amerykańskiego.. mają tam bardzo duży eksport wszystkiego z drugiej strony amerykanie bez chińskich towarów zrobili by rewolucję w USA bo większość Amerykanów wszystko co a to tanie chińskie (podróbki)
  Jak tego zabraknie to ceny skocza w kosmos i rewolucja murowana.

  USA są gospodarczym niewolnikiem Chin.
 • USA&Co. wygrają wojnę z Rosją, ale stracą całą flotę i lotnictwo.
  W Rosji wybuchnie wojna domowa wspierana przez aszkeNAZIoli z Ukrainy, a Bliski Wschód zamieni się w "dzikie pola wokół wielkiego izreala", a prześladowania Chrześcijan tamże przekroczą dalsze granice... Paradoksalnie to będzie koniec potęgi USreala i jednocześnie początek globalnego panowania pekińskiego imperium.
 • @sosenkowski 10:50:11
  Jak USA&Co stracą całą flotę i lotnictwo, to w jaki sposób wygrają wojnę?
  Rosja wydaje się być mocna w systemach obrony przeciwrakietowej, być może te systemy ma bardziej rozwinięte od Amerykanów, bardziej rozwinięte i skuteczniejsze.
  Wojny konwencjonalnej na czołgi i piechotę USA & Co. z Rosją nie wygra, a jakby co, to Chiny do tego nie dopuszczą, bo wiedzą, że zwycięska Ameryka w kolejności dążyłaby do zniszczenia Chin.
 • @Oscar 10:49:48
  Moim zdaniem we wzajemnej zależności to Chiny są w lepszej pozycji niż Ameryka.
  Amerykański rynek dla Chin to w tej chwili tylko jeden z wielu z tej racji, że już jest całkowicie zawalony chińskim towarem. Lepszymi rynkami mogą okazać się takie kraje jak Indie, Pakistan, Brazylia kraje afrykańskie i te kraje które mają różnorakie surowce potrzebne chińskiej gospodarce.
 • @Repsol 14:22:45
  Waszyngton uważa, że Moskwa jest winna pogorszenia stosunków między USA i Arabią Saudyjską. Oznajmił to dziennikarzom wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji. Amerykanie tak: Przedstawiciele Rosji zablokowali rezolucję RB ONZ, która pociągnęłaby do odpowiedzialności irański reżim za program rakiet balistycznych. Jednocześnie zwrócili się do Saudyjczyków i zaproponowali im rozwój systemu obrony przeciwlotniczej" poinformowało źródło w administracji.
  Według niego Rosja "złożyła kilka obietnic irańskiemu reżimowi" odnośnie dostaw broni, w tym nowoczesnych modeli czołgów i samolotów wojskowych. "Jest to przykład tego, jak Rosja z jednej strony pomaga, ale za kulisami rozpala kryzys, który wyraźnie ma na celu podważenie stosunków amerykańsko-saudyjskich" powiedział przedstawiciel Białego Domu. A może tak Ameryka złożyłaby projekt rezolucji do pociągnięcia Izraela za ich program rozwoju broni jądrowej bez kontroli ONZ? Słonia nie widzą u siebie a mrówkę na kilometr u sąsiada.
 • @kula Lis 67 14:04:17
  Niech kretyni zajmą się swoim "dobrobytem" .Pzdr :)
 • @Repsol 20:23:46
  Trump zadzwonił do Putina"..Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin rozmawiali dziś rano przez telefon" - poinformowała na Twitterze NBC News, powołując się na anonimowe źródło w Białym Domu.
  Według Kremla prezydent USA Donald Trump przez telefon pogratulował Władimirowi Putinowi wygranej w wyborach prezydenckich. Nie ma jednak potwierdzenia tej informacji ze strony amerykańskiej.

  Jak podał Kreml, rozmowa była poświęcona zażegnaniu problemów w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. Poruszono też kwestię konfliktu syryjskiego i kryzysu na Ukrainie - dodano. Prezydenci podkreślili konieczność jak najszybszego osiągnięcia postępów w ich uregulowaniu - zaznaczono.

  "Liderzy opowiedzieli się za rozwojem praktycznej współpracy w różnorodnych kierunkach, w tym w kwestiach zapewnienia strategicznej stabilności i walki z międzynarodowym terroryzmem. Przede wszystkim podkreślono wagę skoordynowanych działań w sferze ograniczenia wyścigu zbrojeń"

  - poinformowało biuro prasowe Kremla. Dodano, że Trump i Putin mieli też wyrazić zainteresowanie rozpoczęciem współpracy gospodarczej.

  Prezydenci mówili też o konieczności obniżenia napięć na Półwyspie Koreańskim za pomocą środków pokojowych - powiadomiono.

  Kreml podał, że rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej.

  Prezydent USA Donald Trump powiedział z kolei po rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że w nieodległej przyszłości chciałby spotkać się z przywódcą Rosji, by omówić kwestię wyścigu zbrojeń, Korei Płn., Ukrainy i Syrii.
 • @kula Lis 67 14:04:17
  Syryjska policja informuje o ostrzale Damaszku przez terrorystów, jest kilkadziesiąt ofiar i rannych.

  Zgodnie z najświeższymi informacjami ze szpitala w Damaszku 35 osób zginęło.
  Sputnik

  Nie tak dawno Putin ogłaszał. że….
  Co on wtedy mówił, że terroryści pokonani?
  A tu się okazuje, że już są pod Damaszkiem i w samym Damaszku.
 • @Repsol 20:23:46
  Pentagon bezsilny w obliczu rosyjskiej broni naddźwiękowej. Stany Zjednoczone nie mają czym przeciwstawić się rosyjskiej broni hipersonicznej, powiedział przewodniczący Dowództwa Strategicznego Amerykańskich Sił Zbrojnych generał John Hayten. Jego słowa cytuje Business Insider. Przemawiając na przesłuchaniu w senackim Komitecie Sił Zbrojnych, wyraził opinię, że USA nie mają środków obrony bezpośrednio przed bronią naddźwiękową. Według niego jedynym sposobem obrony są siły powstrzymywania, które obejmują triadę i zdolności jądrowe.

  Ps..Dopiero teraz zaczyna do nich docierać, że to koniec "rozsiewania demokracji" i nalotów stabilizacyjnych. Jasne jak słońce, że trzeba będzie więcej pieniędzy na broń. My tu w Polsce zapewne dołożymy się ochoczo. Kupimy więcej amerykańskich rakiet, oddamy USA lasy państwowe, wodę w rzekach oraz pokłady węgla, etc..etc... Wprawdzie będzie trzeba zagłodzić więcej emerytów i rencistów ale co tam. Damy radę. Ja doskonale pamiętam, mając 68 lat co obiecywali szarym ludziom "dobrodzieje z NSZZ''. Wystarczy obalić komunizm i będzie kraina mlekiem i miodem płynąca....Po 89 zafundowano w zamian III świat, bezrobocie, głodowe pensje i ponad 2,5 milionową emigrację zarobkową. Tylko tyle, i aż tyle w sprawie prawdomówności elit.
 • Co mówi na ten temat Biblia?
  Księga Objawienia ostrzega: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz'" (6:4). Co to oznacza? Jezus, mówiąc o tej wojnie, podał istotne szczegóły: "Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11). Ten "wielki miecz" to potężna, budząca postrach i związana z niezwykłymi zjawiskami broń rażąca z nieba (z powietrza). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: "i mrozy". My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa Jezusa: "i nieporządki" (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Jezus zapowiedział także znaczne wstrząsy (spowodowane użyciem tej broni), niedobory żywości i epidemie wzdłuż i wszerz regionów. Poważną konsekwencją użycia tego "wielkiego miecza" będą również zmiany klimatyczne, katastrofalna susza i globalny głód (Objawienie 6:5,6). Czy można było w starożytności trafniej przedstawić skutki globalnej wojny jądrowej?

  Wielu dopasowuje te słowa do nauki o roku 1914 i rozciąga te wszystkie szczegóły do ponad stuletniego okresu. Jezus ostrzegał przed nimi, mówiąc: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim [będą działać niby z upoważnienia Jezusa], mówiąc: 'Ja jestem [będą podawać się za kogoś kim nie są, m.in. za pomazańców (Mt 24:5)]'. I: 'Czas jest blisko'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8).

  Oni mieli błędnie interpretować znak Jezusa. To wszystko o czym mówił Jezus (w Łk 21:10,11 i Mt 24:7) nie miało trwać ponad sto lat! To wszystko miało towarzyszyć tylko tej wojnie i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).

  Należy też zwrócić uwagę na to, że poprzednie wielkie wojny XIX i XX wieku rozpoczynały się konfliktami między państwami. Żadna z nich nie wskazywała na bliski koniec. Jezus ostrzegał: "Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec" (Mateusza 24:6, NW). Wojna, która miała być znakiem, zacznie się od konfliktu etnicznego: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (a będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują (Daniela 11:29,30).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031