Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Cios w dolara.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tu amerykańskie lotniskowce nie pomogą.

 Rosja i Chiny rozwijają handel z pominięciem dolara.

Iran, Turcja Brazylia, Indie inne duże kraje zapewne skorzystają wkrótce z tej samej możliwości.
Poniżej to co się ukazało na Rosja dziś (RT)
 
 
Petro-yuan pomaga Rosji i Chinom pozbyć się dolara w handlu ropą naftową.
 
 
Chiny są największym na świecie konsumentem ropy i kupują większość ropy z Rosji. Jednak większość operacji handlowych nadal jest w dolarach amerykańskich. Uruchomienie petro-juana pozwala teraz Moskwie i Pekinie nakorzystanie z walut narodowych.
Chiny i Rosja aktywnie ograniczają zależność od dolara w handlu dwustronnym. W październiku 2017 r. Pekin uruchomił system płatności dla transakcji w juanie i rosyjskich rubli.

 Oznacza to, że rozliczenia za dostawy rosyjskich rop naftowych do Chin, które osiągnęły 60 milionów ton rocznie, można zrealizowaćbez użycia dolara.
Po poniedziałkowym uruchomieniu kontraktów futures na yuan w Szanghaju, trwają negocjacje między Rosją a Chinami w sprawie wzajemnej promocji kontraktów terminowych na ropę naftową w walutach krajowych – podała RIA Novosti. W 2016 r. Giełda petersburska w Rosji uruchomiła kontrakty terminowe ropy Ural w rosyjskim rublach, a wsparcie ze strony Chin mogłoby wesprzeć rosyjską ropę naftową.
Nowy chiński benchmark naftowy miał bardzo udany debiut. W pierwszym dniu handlu w Szanghaju 62 500 kontraktów z ponad 62 milionami baryłek ropy sprzedało się za wartość nominalną wynoszącą prawie 27 miliardów juanów (4 miliardy dolarów) – podał Zerohedge.
Glencore, Trafigura, Freepoint Commodities i inne wielkie korporacje handlujące ropą naftową wzięły w tym udział.
Rosja utrzymała pozycję największego chińskiego dostawcy ropy naftowej w lutym. W ubiegłym miesiącu Rosja dostarczyła 5 521 milionów ton, czyli 1,32 miliona baryłek dziennie (bpd), co stanowi wzrost o 17,8 procent w stosunku do roku poprzedniego, według agencji Reuters, cytując chińską Generalną Administrację Celną.
Wzrost wolumenu nastąpił dzięki drugiemu chińsko-rosyjskiego rurociągowi naftowemu, który rozpoczął działalność 1 stycznia. Podwoił on zdolność Chin do pompowania ropy z terenuwschodniej Syberii i Pacyfiku (ESPO). ESPO łączy Rosję i Chiny  bezpośrednim rurociągiem.
za: RT

KOMENTARZE

 • USD/RUB - Dolar amerykański Rubel rosyjski
  https://pl.investing.com/currencies/usd-rub
 • @Talbot 18:51:53
  Trzeba będzie chyba zacząć obserwować dzień po dniu relacje między dolarem juanem i rublem, by nie dać się zaskoczyć, jak coś chlapnie z nagła i z hukiem na glebę.
 • @Oświat 19:00:16
  Chlapnie, gdy Putin wywoła III wojnę światową.
  Rosyjska gospodarka opiera się na petrodolarze....
 • @Oświat 19:00:16
  http://vader.joemonster.org/upload/zff/4052048c5eb960demot1286.jpg
 • Po tym ciosie.....USA
  padnie na ryj
  Przykre
 • @Husky 19:47:43 Nie bądź taki pewny
  a nade wszystko pamiętaj że "pycha kroczy przed upadkiem"
  Chyba nie chcesz aby umiłowany twój pupil USA, runęły z powodu twojej nieodpowiedzialnej pychy?
  Jakby nie było innych powodów.......
  https://www.reuters.com/article/us-saudi-oil-exclusive/exclusive-opec-russia-consider-10-20-year-oil-alliance-saudi-crown-prince-idUSKBN1H31SK
 • @Talbot 19:06:51
  ,, Rosyjska gospodarka opiera się na petrodolarze....,, możesz to choćby częściowo wyjaśnić ... czy tylko tak chlapiesz ..

  A czyja gospodarka tak na prawdę opiera się na petrodolarze i rozbójnictwie ... tak ,tak ... kurek powoli się zakręca .
 • Nikt nie chce upadku dolara
  http://info.peritusnet.eu/wp-content/uploads/2017/05/wpis_Global-money-600x330.jpg

  Demotywatory na froncie  Dowcip to bardzo poważna sprawa. W toczonej od wielu miesięcy wojnie informacyjnej pomiędzy Ukrainą i Rosją rozpowszechniane w sieci rosyjskie kawały o „tępych banderowcach” są ważnym odcinkiem frontu. Mają wzmacniać oficjalny przekaz propagandowy, zdyskredytować Ukraińców, ukazać ich jako sługusów wujka Sama, przyprawić wykrzywioną gębę faszysty. Kto wymyśla oficjalne „szutki” na służbie Kremla? Autorzy się nie podpisują.

  W analizie dotyczącej anegdot o Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Jolanta Darczewska (http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/punkt-widzenia/2014-08-04/federalna-sluzba-bezpieczenstwa-w-zwierciadle-rosyjskiego) podzieliła chadzające w internecie kawały na „dowcip” i „antydowcip”. Jedną kategorię stanowią autentyczne kawały o nielubianych w narodzie czekistach, drugą – układane niejako w odpowiedzi na tę ludową twórczość przez samych zainteresowanych, powielane w sieci w sposób zorganizowany antydowcipy, pokazujące czekistów jako sprawnych, inteligentnych i sprytnych stróżów prawa i prawomyślności. Podobny mechanizm „dowcip-antydowcip” widzimy w sferze kawałów dotyczących wydarzeń na Ukrainie. Tu też widać usilne zabiegi służb o utrwalenie w świadomości społecznej negatywnego obrazu wroga.

  O staraniach na rzecz ugruntowania oficjalnej linii Kremla poprzez kolportowanie prawomyślnych dowcipów o Ukraińcach pisałam w poprzednim odcinku – http://labuszewska.blog.onet.pl/2014/11/22/umiera-stary-banderowiec-albo-prawy-sektor-nie-przybyl/ . Tradycyjne kawały przekazywane ustnie należą dziś do rzadkości. Ludzie już tak nagminnie jak kiedyś nie opowiadają sobie kawałów – terenem, po którym obecnie hasają dowcipy, są bezkresy internetu. Jeśli znajdziesz w internecie fajny joke, to raczej prześlesz go znajomym mailem czy retwitniesz, niż wykorzystasz w sytuacji towarzyskiej jako ustną opowiastkę.

  W zasobach internetowych mamy do czynienia nie tylko z dowcipem słownym, ale także obrazkowym lub kombinowanym: zdjęcie albo rysunek z komentarzem dotyczącym bieżących wydarzeń. Również w tej dyscyplinie mamy podział na sferę oficjalną i pozaoficjalną. Na przykład grupa Antymajdan na Vkontakte kolportuje z lubością żarciki w stylu – pod obrazkiem przedstawiającym czołgi prące przez las figuruje dumny podpis: „Poranek w lesie pod Kijowem, autor Siergiej Szojgu” [minister obrony Rosji]. Zdjęcie przedstawiające zardzewiały pociąg, który utknął gdzieś w bezimiennym bezkresie, opatrzono podpisem: „Ukraina jak ta lokomotywa – nie wiadomo, dokąd jedzie, a po drugie – nawet jechać już nie może”. Obrazki z tego gatunku nazywane są „rosyjskie demotywatory ludowe”.

  Obok tych zasobów wyszydzających banderowców zgodnie z odgórnym zamówieniem istnieje sfera pozaoficjalna. W takich zasobach jak demotivator.me, Politicana czy Lurkmore nie ma miejsca na polityczną poprawność. To żywioł pełen dystansu, sarkazmu, bezlitosnej kpiny. Żywioł nadążający za biegiem zdarzeń, komentujący przewrotnie, jadowicie, śmiesznie i trafnie, demaskujący kłamstwa i nieudolne zabiegi oficjalnej propagandy.

  Kilka przykładów. Swego czasu rosyjskie stacje telewizyjne wielokrotnie pokazywały, jak to na miejscu zamachu w pobliżu posterunku separatystów znaleziono wizytówkę szefa Prawego Sektora Dmytro Jarosza (co miało wskazywać na autorstwo napastników). Owa „wizytówka Jarosza” stała się jednym z najczęściej ogrywanych motywów, podkreślających to, jak grubymi nićmi był uszyty sprzedawany przez telewizję fake o rzekomym zamachu. Z ostatnich demotywatorów na uwagę zasługuje ten przedstawiający czołowego kapłana telewizyjnych seansów nienawiści Dmitrija Kisielowa (program Wiesti Niedieli), który tłumaczy: „Na miejscu upadku rubla znaleziono wizytówkę Jarosza”.

  Albo odniesienie do kłamliwej propagandy rosyjskich mediów. Obrazek: płaska Ziemia wspierająca się na żółwiu z podpisem: „Pierwszy kanał rosyjskiej telewizji otrzymał satelitarne zdjęcia naszej planety ze sputnika”.

  Komentarzem do wizyty prezydenta Putina na szczycie G20 w Brisbane, gdzie jedynym udanym przedsięwzięciem była sesja fotograficzna z koalą, było zdjęcie sympatycznego misia, któremu z rozdziawionego pyszczka sterczą listki eukaliptusa: „Wyjechał? Jak to wyjechał?!” Albo „Korespondent Pierwszego Kanału (rosyjskiej telewizji) donosi z Australii: Dziewiętnastu członków zostało wygnanych z G20 i Putin nie miał z kim zjeść śniadania. Dlatego pojechał na śniadanko do domu”.

  Ogromnym zasobem są rozpowszechniane przez Twitter czy Facebook króciutkie docinki, komentujące rzeczywistość. Dla przykładu: „Babcia Masza po obejrzeniu dziennika w TV Rossija zrozumiała, że drewno z komórki ukradli jej Poroszenko z Obamą”. „A co się stało z konwojem humanitarnym do Sztokholmskiej Republiki Ludowej?”.

  A na ścianie jakiegoś domu gdzieś, nie wiadomo gdzie ktoś wielkimi literami napisał: „Krym mój”. Federalna Służba Bezpieczeństwa przystąpiła w trybie operacyjnym do poszukiwania na miejscu zbrodni wizytówki Jarosza.
  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2014/11/25/demotywatory-na-froncie/


  https://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201403/1393873198_hdoov1_600.jpg
 • @ikulalibal 20:11:16
  .Daj spokój , USA już leży na ryju , i jest w czasie permanentnego kryzysu .

  Puki co zabawki rozbójników pływają po świecie i pilnują rozbójniczego imperium ... za petrodolary .
  Tym razem upuszczanie im krwi przez Chińczyków sprawi że będą się powoli zwijali , albo zaryzykują ....
 • @fabi 20:38:34
  Jak co roku, upadają,upadają,upadają,upadają i tak od 100 lat
  Ileż można wytrzymać tych bolesnych upadków
  jak długo
  ps.
  jedno jest pewne
  marzenia nic nie kosztują
  pzdr.
 • @Husky 19:47:43
  Najwyższy czas, żeby USA zajęły się swoimi sprawami, chyba tam w Ameryce nie brak problemów, choćby przykład:
  http://vader.joemonster.org/upload/qfv/512_1072010303526c2327Homeless2.jpg

  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/07/13/03/3637110000000578-3687547-Horrified_children_looked_on_as_paramedics_checked_on_two_New_Yo-m-61_1468376792932.jpg

  http://vader.joemonster.org/upload/qfv/512_1072020ceb2a64dnyuyork03.jpg
 • Boeing otworzyl biuro projektowe w Kijowie. Inzynierow w USA brak.
  https://theubj.com/news/view/boeing-quietly-expands-kyiv-design-center
 • @Talbot 20:35:40
  Długi zwykle resetuje wojna światowa.
 • @fabi 20:14:24
  ", Rosyjska gospodarka opiera się na petrodolarze....,, możesz to choćby częściowo wyjaśnić ... czy tylko tak chlapiesz .."

  A Putin sprzedaje ropę i gaz za ruble - czy dolary?
 • @lorenco 20:45:41
  Wicepremier Rosji: Bieda osiągnęła u nas krytyczny poziom

  Bieda w Rosji osiągnęła poziom krytyczny - nie jest to spostrzeżenie ani zachodnich polityków, ani analityków nieprzychylnych Kremlowi. Ocena wynika z rządowych statystyk. W tym tonie wypowiedziała się nawet wicepremier Rosji, która biła na alarm na antenie publicznego kanału informacyjnego.

  Niestety, prognozy się sprawdzają. Zgodnie z oficjalnymi statystykami liczba biednych ludzi przekroczyła 22 miliony. To stan krytyczny - mówiła Olga Gołodiec, wicepremier Rosji, w telewizji Rossija 24.

  Gołodiec na co dzień zajmuje się polityką społeczną, więc jej diagnoza jest tym bardziej niepokojąca. Słowa wicepremier zbiegły się z raportem rządowego biura statystyk Rosstat. Według najnowszych danych, w pierwszym kwartale tego roku liczba Rosjan, żyjących poniżej granicy ubóstwa sięga 22,9 mln, w porównaniu do 19,8 mln w analogicznym okresie 2014 roku. Oznacza to, że dziś niemal 16 proc. Rosjan żyje w biedzie.
 • @Husky 20:43:52
  Z tobą kolego nie ma sensu rozmawiać , Przyciśnięty do muru robisz głupie miny i to wszystko .. zwyczajnie szkoda czasu .
 • @Talbot 20:35:40
  Sensacja stara jak świat.
  https://www.youtube.com/watch?v=3nfFcB7XamU
 • @fabi 20:54:26
  Słuchaj kolega jak Ameryka upadnie to daj znać
  I pamiętaj jedno nim gruby schudnie to chudy zdechnie
  tak to jakoś było ???
 • pytanie
  Może za wcześnie pytać?
  Kiedy Chińczycy zażądają od Amerykanów zapłaty za swoje towary w juanach?
  Może za wcześniej, ale któregoś dnia to nastąpi.
 • @Talbot 20:54:03
  obecnie udział surowców to 25% PKB , więc zwyczajnie kłamiesz .

  ,,A Putin sprzedaje ropę i gaz za ruble - czy dolary?,, . Obecnie tak i tak.
  Nie powiesz mi że nie wiesz dlaczego tak robiła ..wykazywać tu się nie będę . Co ciekawe, tą kasę wydaje również na zakup obligacji USA .
 • @Husky 20:58:04
  imperia upadają, perskie, macedoński, rzymskie, bizantyjskie, osmańskie, hiszpańskie, francuskie, angielskie, ZSSR. Czas na USA.
  Jak się rozpadnie na kilka stanów to nikt ich żałować nie będzie. będzie radocha bo zamiast jednego będzie kilka fotelików prezydenckich do osiodłania.
 • @Husky 20:54:04
  Bieda w Rosji?
  Jasne że jest, tak samo jak i w Ameryce, choć nie w takim rozmiarze.
 • @fabi 21:09:15
  "ciekawe, tą kasę wydaje również na zakup obligacji USA ."

  Dobrze robi - bo dolar ma upaść.
  Będzie ściany tapetować?
 • @Husky 20:58:04
  No pewnie, dlatego nastąpiła plaga w USA mody na grubość: zabezpieczają się aby nie zdechnąć.

  http://i.imgur.com/IAohVuj.jpg

  http://bi.gazeta.pl/im/97/a2/12/z19540631Q.jpg

  http://static1.money.pl/i/h/52/103220_art2.jpg

  https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/verema/images/valoraciones/0005/5227/euro_vs_america_1_.jpg

  https://img6.dmty.pl//uploads/201403/1394894470_by_crypt_inner_real.gif

  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/c1/ba/c1bad40b-c8d4-432a-9fa0-da44dcd801a5_830x830
 • @fabi 20:38:34
  ,,zabawki rozbójników pływają po świecie i pilnują rozbójniczego imperium"

  petro dolary, fakt że za nim stoi amerykańska flota, US–Forces, marines, polityka szantażu i przekupstwa, ale na przykład Rosjanie mówią, że lotniskowce to takie duże, powolne, łatwe do namierzenia cele.
  Dają tym do zrozumienia, że dziś łatwo je zniszczyć.
  Kilka, kilkanaście uderzeń pociskami rakietowymi, ponoć już mają hipersonic, super prędkie, i po lotniskowcu.
  Ostatnio jak Amerykanie zapowiadali uderzenie na Syrię, to rosyjskie naczalstwo ostrzegło, że ich trzy zgrupowania flotylli mają na celowniku i w razie ataku po prostu je zniszczą. Lotniskowce, niszczyciele,. Krążowniki, a ponieważ zapowiadanego ataku USA nie dokonało to można wnosić, iż te floty dałoby się rosyjską bronią rakietową zniszczyć, szybko i w całości.
  Kima amerykańska flota nie była w stanie przestraszyć, Chiny chyba też się zastraszyć nie dadzą.
 • @Oświat 21:13:31
  W Ameryce??? w kraju bez jednej wojny na swoim terenie / nie licząc zabawnej domowej na własne życzenie/,która by go zniszczyła ludnościowo i ekonomicznie??z darmową siłą roboczą z Afryki, ze złotem Kadafiego???ni ma bidy, ale skąd!!!

  https://youtu.be/fKUwPvRNV88

  https://youtu.be/UVkli-WtQ8E

  a już w Zjednoczonym Królestwie po tylu skarbach z licznych koloni i zagłodzeniu Irlandczyków to już w ogóle niii ma!
  https://youtu.be/i9aSp9bFmMg
 • @Talbot 20:54:03
  te 33 biliony dolarów zadłużenia?
  Jeśli wartość dolara spadnie ....o jak jeden do tysiąca, to i dług się znacznie skurczy, a jak się USA rozpadnie to który stan będzie chciał się o te pieniądze upomnieć i rozliczyć dług USA u Chińczyków?
 • @Oświat 21:12:01
  Kiedy pierwszy raz czytałeś o upadku dolara ??????????
  Ponoć był taki tekst publikowany w tydzień od emisji pierwszych banknotów.
  A że jest to bandycki banknot imperialistyczny to wielu się dowiedziało dyndając na stryczku.
  Nasza władza ludowa też zakazała posiadania dolarów i innych twardych walut, a za handel nimi groziła nawet karą śmierci
 • @Husky 21:31:33
  Husky, dolar nie upadnie, straci tylko na znaczeniu i tyle.
  Zatem nie panikuj:)
 • @Oświat 21:07:25
  To wszystko nie jest takie proste , nikomu nie zależy na upadku dolara , bo i nie o to chodzi . Chiny mają potencjał by wprowadzić swoją walutę jako rezerwową obok dolara . w zamiarze giełda ma zagarnąć duży rynek paliw i powolne budowanie zaufania do juana . Puki co amerykańskie lotniskowce będą wymuszać na krajach i firmach lojalności do hegemona . To jest .. całkowita kontrola finansowa krajów .Międzynarodowe transakcje gospodarcze SSL .
  Nie cieszyłbym się tak bardzo , zamiana hegemona nic nie zmieni .
 • @trojanka 21:29:25
  Nie daj Boże żeby upadł , bo ludzi szkoda!!
  https://www.theguardian.com/world/2017/dec/15/extreme-poverty-america-un-special-monitor-report

  Ekstremalne ubóstwo w Ameryce: przeczytaj raport specjalnego obserwatora ONZ.
  Philp Alston , specjalny sprawozdawca ONZ ds. Skrajnego ubóstwa i praw człowieka, spędził 10 dni na zwiedzaniu Ameryki. To jest wstęp do jego raportu.....

  ..Stany Zjednoczone są jednym z najbogatszych i najpotężniejszych i najbardziej innowacyjnych technologicznie krajów na świecie; ale ani jego bogactwo, ani moc, ani technologia nie są wykorzystywane do rozwiązania sytuacji, w której 40 milionów ludzi nadal żyje w ubóstwie.


  .....
  Według większości wskaźników Stany Zjednoczone są jednym z najbogatszych krajów świata. Wydaje więcej na obronę narodową niż Chiny, Arabia Saudyjska, Rosja, Wielka Brytania, Indie, Francja i Japonia łącznie.
  Wydatki na opiekę zdrowotną w USA na mieszkańca są dwukrotnie wyższe od średniej OECD i znacznie wyższe niż we wszystkich innych krajach. Ale jest o wiele mniej lekarzy i łóżek szpitalnych na osobę niż średnia OECD.

  Wskaźniki umieralności niemowląt w USA w 2013 r. Były najwyższe w krajach rozwiniętych.
  Amerykanie mogą oczekiwać krótszego i bardziej chorego życia w porównaniu do ludzi żyjących w jakiejkolwiek innej bogatej demokracji, a "luka zdrowotna" między Stanami Zjednoczonymi a krajami partnerskimi nadal rośnie.

  Poziom nierówności w USA jest znacznie wyższy niż w większości krajów europejskich

  Zaniedbane choroby tropikalne, w tym Zika, są coraz powszechniejsze w USA. Szacuje się, że 12 milionów Amerykanów żyje z zaniedbaną infekcją pasożytniczą. Raport z 2017 r. Dokumentuje częstość występowania tęgoryjca w hrabstwie Lowndes w stanie Alabama.


  Stany Zjednoczone mają najwyższy wskaźnik otyłości w rozwiniętym świecie.
  Pod względem dostępu do wody i kanalizacji USA zajmuje 36 miejsce na świecie.


  Ameryka ma najwyższy wskaźnik uwięzionych na świecie, przed Turkmenistanem, Salwadorem, Kubą, Tajlandią i Federacją Rosyjską. Średnia jest prawie pięciokrotnie wyższa od średniej OECD.

  Wskaźnik ubóstwa wśród młodzieży w Stanach Zjednoczonych jest najwyższy w całej OECD, a jedna czwarta młodzieży żyje w ubóstwie, w porównaniu z niespełna 14% w OECD.


  Centrum Stanforda dotyczące nierówności i ubóstwa ocenia najbardziej zamożne kraje pod względem rynków pracy, ubóstwa, bezpieczeństwa, nierówności majątkowych i mobilności ekonomicznej. Stany Zjednoczone plasują się w pierwszej dziesiątce najbogatszych krajów i zajmują 18 miejsce w pierwszej dwudziestce.


  W OECD Stany Zjednoczone zajmują 35. pozycję na 37 pod względem ubóstwa i nierówności.

  Według bazy danych o nierównościach dochodu na świecie, USA ma najwyższy wskaźnik Giniego (pomiar nierówności) we wszystkich krajach zachodnich.

  Stanford Center na temat ubóstwa i nierówności charakteryzuje USA jako "wyraźne i stałe odejście w rankingu ubóstwa dzieci". Wskaźniki ubóstwa wśród dzieci w USA są najwyższe wśród sześciu najbogatszych krajów - Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji i Norwegii.
 • @Talbot 20:35:40
  No jak po czymś takim można traktować kogoś poważnie?
  Zapytaj się autorki czy słyszała rosyjskie powiedzenie "Валить с больной головы на здоровую"?
  https://www.youtube.com/watch?v=YO2AkqMG1Xs
  https://www.youtube.com/watch?v=RLVyIRYCqWc
  https://www.youtube.com/watch?v=8hiVda74l0A
  https://www.youtube.com/watch?v=JJQVEsodqxM
  https://www.youtube.com/watch?v=1Uku7mYHTwI
  https://www.youtube.com/watch?v=VJGYhZNluc4
  https://www.youtube.com/watch?v=rWksXIw2PW0
  https://www.youtube.com/watch?v=hkEx4pvPnnY
  https://www.youtube.com/watch?v=K9gNYkLuu6U
  https://www.youtube.com/watch?v=vWtr3fkqmKE
  https://www.youtube.com/watch?v=R4x-uKe2ZAU
  https://www.youtube.com/watch?v=38MkWBaAjEE
  https://www.youtube.com/watch?v=jVbFps__Ov8
  https://www.youtube.com/watch?v=_NCdMsz0ppA
  https://www.youtube.com/watch?v=sUXm7j4l4uE
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=73jHxK_-kS0
  https://www.youtube.com/watch?v=XAufypxrFUo
  https://www.youtube.com/watch?v=CwHZKLEwKv8
  https://www.youtube.com/watch?v=xo2F7tHjQ0c
  https://www.youtube.com/watch?v=NlH7wYzxCzQ
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=LKttZmB2l8E
  https://www.youtube.com/watch?v=vDlayg5kxUI
  https://www.youtube.com/watch?v=KtktHxifSWA
  https://www.youtube.com/watch?v=VbWa91XQGMw
  https://www.youtube.com/watch?v=srbKFMoG17I
  https://www.youtube.com/watch?v=4tF1YHxawb4
  https://www.youtube.com/watch?v=qtyo-zzfpp4
  https://www.youtube.com/watch?v=Ji5FrPDi1uU
  https://www.youtube.com/watch?v=3fiqwFjSzWk
  https://www.youtube.com/watch?v=XKBs1fmwu7c
  https://www.youtube.com/watch?v=K4KNOV18TWo
  https://www.youtube.com/watch?v=01VRaznJCL4
  https://www.youtube.com/watch?v=Rbn7LNnvQx4
 • @Husky 21:31:33
  Pierwszy raz spotykam się z taką sensacją aby ktoś w PRL dyndał za posiadanie dolara.
  Ja kiedyś miałem krewną w USA, przysyłała nam dolary w listach, bo tak nas biedaków żałowała, nawet nigdy nie ginęły, moja Małżonka z Włoch od cioci otrzymywała liry i też nie było problemu a mój syn, którego mój kumpel jest ojcem chrzestnym, też listownie otrzymywał na urodziny dolary australijskie. Wszystko to było za PRL i wszyscy żyją.
  PIEPRZYCIE HIPOLICIE!
 • @Talbot 19:06:51
  Putin przy takich kontraktach miałby wywoływać wojnę światową, żeby to wszystko zepsuć?
  Komu może zależeć na tym by to zepsuć?
  Kto na tym traci?
  Puknij się w...
 • @lorenco 21:48:20
  Czy ja napisałem ze ktos w Polsce dyndał ???
  Czytaj ze zrozumieniem.
  pzdr.
 • @Talbot 21:17:48
  ,,Dobrze robi - bo dolar ma upaść.
  Będzie ściany tapetować? ,,

  Upraszczając ... obecnie , dolary to krew zasilająca wszystko , poprzez system bankowy . Tak się składa że obecnie świat to jeden organizm .
  upadek dolara doprowadziłby do zawału serca . dlatego powoli zaczyna się mówić o wielu walutach rezerwowych .

  Tutaj chodzi o zmniejszenie kasy którą można bezkarnie drukować .
  oraz pozbawić bandę która chce opanować świat , narzędzi .
 • @Husky 21:57:27
  "A że jest to bandycki banknot imperialistyczny to wielu się dowiedziało dyndając na stryczku.
  Nasza władza ludowa też zakazała posiadania dolarów i innych twardych walut, a za handel nimi groziła nawet karą śmierci:"
  To nie Ty napisałeś?
  To co to byłą za Twoja władza ludowa, co groziła karą śmierci za handel dolarami i zakazała posiadania?
 • @lorenco 22:03:38
  http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,14057165,Podwojne_zycie_dolarow.html
 • @lorenco 21:37:17
  Dollar przenigdy nie upadnie, póki mają tusz do drukarek!!
  Biedny Kennedy zapłacił dziura w głowę za próbę uniezależnienia zielonego!
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/03/01/dlaczego-naprawde-zginal-jfk/
 • @Husky 22:07:29
  Wyborczą mi nie wywijaj, nawet nie mam zamiaru na link kliknąć.
 • @lorenco 22:17:57
  no to masz neta i poszukaj
  jest tego więcej niż sporo
  pzdr
 • @fretka 21:46:06
  Talbot powinien oglądnąć te filmiki, tam nawet ukraińska papuga drze się Putin hujlo:)
 • @trojanka 21:29:25
  To się zgadza, pisałem że i tam jest bieda.
 • @Husky 22:19:23
  Wszystkiego jest sporo: jak coś wiem z autopsji, to nie mam zamiaru szukać czegoś nie wiadomo czego.
  Okres PRL znam, bo się urodziłem za PRL i w nim żyłem CAŁY CZAS.
  Nie uciekłem do lepszego życia na zachodzie. Klepałem taką biedę jak i miliony Polaków. Jednak jestem dumny z tego ile w owych warunkach udało się nam zbudować! Zbudowaliśmy piękny kraj z gruzów!
  I nikt nam tej dumy nie odbierze! NIKT!
  Pozdr.
 • @lorenco 22:21:00
  Gdyby papugę wywieźli gdzieś za granice to IQ Ukrainy zdecydowanie by spadło.
 • @lorenco 21:37:17
  Money, Money, Money

  https://youtu.be/ETxmCCsMoD0
 • @trojanka 22:09:05
  Trojanko, szkoda tylko, że jeden może sobie drukować a inny nie.
  Ja to bym sobie podrukował, a wystarczyłoby mi ze 300 tys. zł. aby zrealizować moje marzenie...
 • @lorenco 22:35:03
  no i szacun
 • Polska - Korea .
  Wygrywamy 3-2

  https://pbs.twimg.com/media/DZUa6rDX0AUbPFW.jpg
 • komentarze
  Z komentarzy można wnosić, że jedni sympatyzują z USA, inni z Rosją a nie o to chodzi by być po którejś ze stron.
  Nas interesuje dolar jako waluta w której jesteśmy głównie zadłużenie.
  Tym samym w naszym interesie będzie obniżenie jego wartości.
  Im mniej będzie wart, tym mniejszym obciążeniem będzie dla naszej gospodarki i dla nas samych.
  Oczywiście Chiny i Rosja nie chcą nagłego i niekontrolowanego upadku dolara, bo to byłoby także z ich olbrzymią stratą, ale jeśli decydują się na przejście we wzajemnych relacjach na własne waluty, to jest to sygnałem dla całego świata, że mamy pewien początek znaczących zmian na rynku finansowym i w całej globalnej gospodarce.
  To także sygnał, że od tej pory waluty Rosji i Chin mniej będą zależały od dolara, a więcej od własnych gospodarek.
  Rosja i Chiny będą zainteresowane głównie umacnianiem własnej waluty i marginalizowania dolara zarówno u siebie jak i na świecie.
  Tego trendu nie da się już odwrócić, ani machlojkami finansowymi ani wojną, bo ta ostatnia także nie jest do wygrania przez Amerykę.
 • @lorenco 22:40:11
  Nam też odebrano prawo emisji pieniądza!!
  https://marucha.wordpress.com/2015/08/14/o-emisji-pieniadza-odnosnie-tez-korwina-i-brauna/

  Konstytucja Kwaśniewskiego vel Stolzmana z 1997 r. oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy. Art. 220 konstytucji zabrania finansowania deficytu budżetowego przez „zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”. Innymi słowy Narodowi Polskiemu odebrano możliwość emisji pieniądza i oddano ją w ręce żydowskie.

  W istocie jest to główna przyczyna ucisku fiskalnego i jak długo Polska będzie miała związane prawem ręce w emisji złotówki, tak długo nie ma możliwości obniżenia czy likwidacji ucisku fiskalnego.

  Dlatego wszelkie postulaty Korwina czy Brauna odnoście obniżenia podatków i likwidacji biurokracji nie mają żadnego znaczenia.

  Działając w myśl zasady Mayera Amschela Rothschilda:

  Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa.

  Temat ten jest przemilczany przez wszystkich kandydatów w wyborach i przez wszystkie partie polityczne.
 • @fretka 22:35:14
  Dobry, celny i dowcipny komentarz:)
  Jednak coś tam jeszcze w nich zostało:
  Ambasada Rosji w Kijowie dziś:

  https://pp.userapi.com/c845017/v845017641/122f6/9o84AGOHU_0.jpg
 • @lorenco 22:56:35
  Rany boskie,teraz Putin otruł Netanjachu!!Zabrali go do szpitala z wysoką gorączką!!świat zamarł!!
  https://youtu.be/zl9c6CJJ3zU
 • @lorenco 22:56:35
  Przeżyłeś czasy PRL-u.Mam pytanie czy wówczas pisano w prasie czy mówiono w telewizji coś o banderowcach.
  Czy Polacy znali historię banderyzmu przedstawianą w ówczesnych mediach.
  Tak zapytam
 • @trojanka 23:01:52
  on tylko zapoznał się z nowymi zarzutami prokuratury
 • @Talbot 20:35:40
  Niesamowite! Nawet z takiej tragedii jak w Kemerowie uczyniła ''pląs na kościach.'' Obrzydliwość.
  //W Kemerowie tragedia porównywalna z Biesłanem – zginęło tyle dzieci, a w centralnej telewizji w najlepsze trwa wieczór wychwalania geniuszu Putina”. Faktycznie Pierwszy Kanał, Rossija i NTW – trzy ogólnokrajowe stacje telewizyjne – nadawały swoje sakralne seanse uwielbienia dla umiłowanego przywódcy//
  https://twitter.com/spacelordrock/status/978702964167790593
 • @fretka 23:09:33
  //Niesamowite! Nawet z takiej tragedii jak w Kemerowie uczyniła ''pląs na kościach.'' Obrzydliwość.//

  No może.Ale głownie próba rozhuśtania majdanu.Akurat mówią o tym u Sołowiowa.Opowiadają etap po etapie co się dzisiaj działo na mitingu i na "zapleczu mitingu. w Kemerowie.
  https://www.youtube.com/watch?v=XT75oE-BRaU
 • @trojanka 22:50:45
  ,,Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."
  Mayera Amschela Rothschilda, był zbyt mądrym człowiekiem by wygadywać takie bzdury.
  Powyżej cytowane zdanie napisał zapewne jakiś podrzędny dziennikarz raczej chyba przed zabójstwie JF Kennediego
  Podobnie z innym zdaniem, które miała rzekomo powiedzieć jego matka, ,,że gdyby nie jej synowie, to nie byłoby wojen”.
  Wiemy przecież, że Julius Cezar , czy Aleksander Macedoński nie korzystali z usług Rotschildów
 • @Oświat 22:50:35
  Jeden za tym inny za tym. A powinno być tak, że kraje bogate powinny wziąć się za bezpieczeństwo planety a nie żreć się między sobą.
  Bo wcześniej czy później nadleci jakiś duży meteoryt, który może spowodować kataklizm na naszej Matce Ziemi! Trzeba go wcześniej rozwalić! Już było tak nie raz i prawdopodobnie cywilizacja na Ziemi została niszczona niezależnie od tego jak stał dolar:)
  No i podbój Kosmosu - według planów, teraz powinniśmy jeździć na wycieczki na Marsa.
  A tu co? Przedszkole!
  Kraje zachodnie atakują Rosję, bo ta powinna być posłuszna!
  Rozwydrzone bachory z "dobrych" domów, "elita" światowa, tak, jednak jakby w prostej linii od orangutanów.
 • Wiec robi sie nerwowo -nie rozumiem dlaczego tego watku np nie podjeli znani blogerzy
  Skupiajac sie na syri i Gucie a przeciez to sa watki pochodne,czyzby nawet na neonie istniala autocenzura odnosnie spraw najwazniejszych
  Oto motyw Londynskiego City i Wal Strett-kto wie moze zasadniczy
  Systemowi anglo - amerykanskiemu pali sie grunt pod nogami
  O ile w przypadku Husejna i jego deklaracji przejscia na euro,oraz Kadafiego i jego pomyslu uni pułnocnoafrykanskiej ze zlotym denarem mozna było jakos zaradzic [wiadomo dyktatorzy]. O tyle taka tendencja nakreslona przaz Rosje to juz powazniejszy problem,parasol atomowy jaki ma Rosja moze ochronic odejscie wielu panstw od dolara tym samym pozbawic USA i caly system anglo-amerykanski globalnego podatku[czytaj kradzierzy]zbudowanego na narzuconej swiatu walucie rezerwowej jaka jest dolar ktory uczynil USA militarna i gospodarcza potega [ktoby nie chcial miec w piwnicy drukarki dolarow i je drukowac ponoszac tylko koszt farby i papieru] Rosja stworzyla zagrozenie utraty monoolu i tylko Rosja moze ten proces przeprowadzic,niestety niema jak Rosji tego wyperswadowac [ bo np ,,wielka fala, zmyje zachod -Klimuszko] pozostaja wiec wojny peryferyjne, finansowe ,gospodarcze,oczernianie prowokacje itp coz innego im pozostaje. podobnie widzi to Benjamin Fulford. Ich system zyl z niewolnictwa, koloni,potem neokolonializmu teraz Rosja moze im to ograniczyc doprowadzajac do katastrofy system finansowy zachodu. co mowi Fulford[ze strony ,,kochne zdrowie,,ponizej

  ..... Niezależnie od wydarzeń na niebie, amerykański system petrodolarowy jest obecnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ najwięksi eksporterzy ropy, Rosja, Wenezuela i Iran, sprzedają ropę bez przechodzenia przez system dolara. Próby amerykańskiej agendy zmiany reżimu w Iranie i Wenezueli do tej pory zawiodły; Ośmiela to innych głównych eksporterów energii, takich jak Katar i Indonezja, na myśl o ominięciu petrodolara. Ponadto Rosja po raz pierwszy podwoiła swoje możliwości eksportu ropy naftowej do Chin 1 stycznia już nowym rurociągiem.
  Pakistan również zadał poważny cios starszemu systemowi, ogłaszając, że użyje chińskiego juana w handlu, jednocześnie wypędzając 1,4 miliona Afgańczyków i zapraszając Chiny do zbudowania tam bazy wojskowej. Oznacza to, że dochody z heroiny z Afganistanu mogą być zagrożone. Ponieważ petrodollar jest dokładniej opisany jako petro-narko-dolar, to także wielki cios dla starego systemu.
  Na tym tle Chiny rozważają 18 stycznia jako datę rozpoczęcia handlu kontraktami futures na ropę denominowaną w chińskim juanie i złocie. Benjamin Fulford
  nadużycie link skomentuj usuń
  jan 16.03.2018 22:52:32
  Sprawa Skripala - medialny jazgot bez cienia dowodów
  jan 16.03.2018 23:24:15
  Systemowi anglo - amerykanskiemu pali sie grunt pod nogami
  O ile w przypadku Husejna i jego deklaracji przejscia na euro,oraz Kadafiego i jego pomyslu uni pułnocnoafrykanskiej ze zlotym denarem mozna było jakos zaradzic[wiadomo dyktatorzy]. O tyle taka tendencja nakreslona przaz Rosje to juz powazniejszy problem,parasol atomowy jaki ma Rosja moze ochronic odejscie wielu panstw od dolara tym samym pozbawic USA i caly system angloamerykanski globalnego podatku[czytaj kradzierzy]zbudowanego na narzuconej swiatu walucie rezerwowej jaka jest dolarktory uczynil USA militarna i gospodarcza potega[ktoby nie chcial miec w piwnicy drukarki dolarow i je drukowac ponoszac tylko koszt farby i papieru] Rosja stworzyla zagrozenie utraty monoolui tylko Rosja moze ten proces przeprowadzic,niestety niema jak Rosji tego wyperswadowac bo np ,,wielka fala, zmyje zachod. pozostaja wiec wojny peryferyjne, finansowe ,gospodarcze,oczernianie prowokacje itp coz innego im pozostaje. podobnie widzi to Benjamin Fulford. Ich system zyl z niewolnictwai koloni,potem neokolonializmu teraz osja moze im to ograniczyc ....

  Niezależnie od wydarzeń na niebie, amerykański system petrodolarowy jest obecnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ najwięksi eksporterzy ropy, Rosja, Wenezuela i Iran, sprzedają ropę bez przechodzenia przez system dolara. Próby amerykańskiej agendy zmiany reżimu w Iranie i Wenezueli do tej pory zawiodły; Ośmiela to innych głównych eksporterów energii, takich jak Katar i Indonezja, na myśl o ominięciu petrodolara. Ponadto Rosja po raz pierwszy podwoiła swoje możliwości eksportu ropy naftowej do Chin 1 stycznia już nowym rurociągiem.
  Pakistan również zadał poważny cios starszemu systemowi, ogłaszając, że użyje chińskiego juana w handlu, jednocześnie wypędzając 1,4 miliona Afgańczyków i zapraszając Chiny do zbudowania tam bazy wojskowej. Oznacza to, że dochody z heroiny z Afganistanu mogą być zagrożone. Ponieważ petrodollar jest dokładniej opisany jako petro-narko-dolar, to także wielki cios dla starego systemu.
  Na tym tle Chiny rozważają 18 stycznia jako datę rozpoczęcia handlu kontraktami futures na ropę denominowaną w chińskim juanie i złocie. Benjamin Fulford
  Niebezpieczne zabawy Anglików z ruskim niedźwiedziem
  jan 16.03.2018 22:52:32
 • @fretka 23:09:33
  W Kemerowie
  Piszą że tłum o tą tragedię obwinia miejscowe władze, bo syreny nie zadziałały, bo wyjścia ewakuacyjne były zamknięte.
  A jeśli to było celowe podpalenie i celowe wyłączenie syren i zablokowanie wyjść wakacyjnych, wszystko po to by była okazja do podburzenia ludzi, do podburzenia przeciw Putinowi, jednym słowem by siać zamęt.
  Majdan w Kemerowie, a później w kolejnych miastach.
  Amerykanie nie cofną się przed żadną zbrodnią.
 • @Husky 23:06:06
  Nikt się tym tematem nie zajmował, był ZSRR, USRL to tak jak i każda inna republika ZSRR, dla nas to oni wszyscy byli ruscy a nie jacyś tam ukraińscy.
  Wiele pomników było, były wycieczki szkolne aby odwiedzić pomniki ofiar banderowców, zwłaszcza modny był pomnik Świerczewskiego w Jabłonkach, w Cisnej pomnik milicji, obrońców przed bandami i wiele innych - byli kiedyś oprawcy, mordowali Polaków, lecz dawno to było i, to tak jak z Niemcami, pamiętamy jednak.
  Chociaż wiadomo było, że Niemcy są a banderowców już nie ma.
  A okazało się jak teraz widać, zupełnie inaczej.
  Natomiast o ludobójstwie na Wołyniu można było tylko w książkach poczytać.
 • DOLAR UPADNIE ???
  wszystko jest możliwe o ile znana familia co rządzi światem i co ma 70 % bogactwa ziemi podejmie taką decyzję, jeśli zapadnie decyzja o likwidacji gotówki i wprowadzeniu czipów to wszystko padnie, by jak feniks z popiołów powstać z ze starej formy płatnośći do nowej,
 • @lorenco
  To ciekawe ze tylko ty doceniles wypowiedz Benjamina Fulforda odnosnie ,,ataku chemicznego,, w ktorym odejscie od dolara potraktowa on jako najwazniejsza kwestie narastajacej agresji wobec Rosji.Np Kula Lis tak duzo piszac wogule tej najwazniejszej kwesti nie zauwazyl calkowicie ja pomijajac. trudno mi to wytlumaczyc w sposob racjonalny......
 • @Oświat 23:37:37
  Może i to być, jednak najprawdopodobniej było to zwarcie instalacji elektrycznej, dlatego nie zadziałał system przeciwpożarowy, czyli deszczownie a i drzwi automatyczne przestały działać, zablokowały się na amen, co spowodowało ogromną ilość dodatkowych ofiar, gdyż strażacy nie mogli ich wyłamać, jakiś debil je zaprojektował!
 • @ oswiat
  twój wniosek jest bardzo prawdopodobny ,oczywiscie wykluczy przypadku nie mozna ale zbieg czasowy jest,, komus,, na reke
 • @lorenco 23:38:11
  //Nikt się tym tematem nie zajmował,//

  powód ???
 • @jan 23:44:52
  Kula Lis chce nam przekazać jak najwięcej wiadomości, co znajdzie ciekawego, to wkleja. Jest bardzo aktywny w tym co robi.
 • @Husky 00:00:15
  Prosty powód: nie było już w Polsce banderowców, OUN, UPA, to kogo osądzać a i pewnie w polityce krajów demokracji ludowej nie chciano piętrzyć niesnasek między narodami i solić niezabliźnione rany.
 • @lorenco 23:46:57
  //dlatego nie zadziałał system przeciwpożarowy//

  System przeciwpożarowy nie zadziałał ponieważ został 19 marca br wyłączony.Bywało że samoczynnie się włączał,uruchamiał alarm czym wkurwiał szanowne kierownictwo.Więc zamiast go naprawić po prostu go wyłączona i tyle.Dziś na mitingu wice gubernator klękał i przepraszał.
  https://www.kommersant.ru/doc/3585852
  Ale co komu po jego przeprosinach.Rodzice stracili dzieci a inne dzieci zostały sierotami bo spłoneli rodzice.
 • @jan 23:49:59
  Do tego niedziela, kiedy najwięcej ludzi odwiedza hipermarket.
  Spięcie w instalacji elektrycznej, bo raczej nie otwarty ogień a ogień, iskry z instalacji, do tego na przykład w pobliżu tych różnych plastikowych kulek, co to tam dzieci się bawią, to zapali się moment!
 • @lorenco 23:46:57
  ,,gdyż strażacy nie mogli ich wyłamać"

  Ujął bym to nieco inaczej.
  Nawet strażak w normalnym kombinezonie do ognia nie wejdzie by wybijać drzwi czy okna, a czy dziś strażacy są wyposażenie w tradycyjne bosaki na długich drągach tego nie wiem.
  Wiele ofiar musiało być w pierwszym rzędzie z powodu trującego dymu. Nie wiemy co się tam paliło, odzież wełniana czy z tworzyw sztucznych, substancje chemiczne typu farby, kleje, środki piorące, perfumy, plastik, guma.
  W tych budowanych supermarketach na ogół nie ma okien, oszklonych ścian, wszystko jest obmurowane, oblachowane, pozostają jedynie drzwi, to faktycznie są śmiertelne pułapki.
  A podłożyć tam ogień jest niesłychanie łatwo. Jeśli to było świadome podpalenie, to mielibyśmy nowy rodzaj terroryzmu.

  Trzeba też popatrzeć jak wygląda sprawa bezpieczeństwa p.poż u nas w naszych sieciach handlowych.
 • @Oświat 23:37:37
  Za tragedie powinni odpowiadać właściciel oraz nadzór pożarowy.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%94%D0%92_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF
 • @ikulalibal 00:10:25
  Tu coś mi nie gra, wkurwiał ich to wyłączyli, ok. Jednak pożar nie wziął się z tego, że była wyłączona instalacja przeciwpożarowa.
  To jest straszna tragedia, tyle dzieci zginęło, żal straszny i sieroty:
  odechciało mi się teraz roztrząsania tego tematu!
  (*) (*) (*)
 • @lorenco 00:12:49
  ,,Spięcie w instalacji elektrycznej,.."

  To mogło być w czasach gdy były tz. korki naprawiane drutem.
  Dziś takich rzeczy nie ma.
  Przeciążenie sieci i już się wyłącza automat.
  Kable mają podwójną izolację, puszki są hermetyczne.
  W tego typu budynkach palenie papierosów jest zabronione.
  Ale rozlać rozpuszczalnik i rzucić zapałkę i pożar gotowy.
  A że wyłączyli alarm, może specjalnie ktoś się nim wcześniej ,,bawił” by go wyłączono.
 • @fretka 00:20:34
  Tam sytuacja jest podobna do tej z naszego podwórka https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_budowlana_na_%C5%9Al%C4%85sku_(2006)

  I tam i u nas było tak że właściciel dzierżawił,kto inny odpowiedzialny był za schody,kto inny za ochroniarzy itd.Jedna sodoma i gomora.
  Trzeba woli żeby to od początku do końca wyświetlić i winnych ukarać.
  W przypadku naszej katastrofy do dziś nikt nie beknął.Miejmy nadzieje że Kemerowie będzie inaczej.
 • @Oświat 00:19:00
  Jeszcze tylko, co słuchałem wczoraj z ros. programu: na czwartym piętrze były dwa kina i miejsca zabaw dla dzieci. Rodzice tam zostawiali dzieci pod okiem opiekunów bo tam było wiele atrakcji dla dzieciaków i szli na dół na zakupy.
  No nic, przerzucam się na Szesdiesiat minut, Miesto wstrieczi, może coś tam stanie się jasne. Pozdr.
 • @fretka 00:20:34
  Właściciel to pewnie siedzi w Londynie, czy Madrycie.
  Ale menadżer, personel, odpowiedni nadzór ze strony miasta …to tak.
 • @lorenco 00:25:42
  No to ci jeszcze powiem że część wyjść (drzwi) awaryjnych była zamknieta na głucho bo ochroniarze w ten sposób "bronili" wejścia tym dziećmi które bez biletu chciały się przemycać do tych :wesołych miasteczek,sal kinowych,salonów zabaw itd.Taki mieli metody skurwiele.Dlatego tyle dzieciaków zginęło.
  Powiada się i powiada słusznie że to co się stało jest skutkiem "zbrodniczej lekkomyślności i chciwości".
 • @ikulalibal 00:29:49
  Nadieżda Suddenok dyrektor została zatrzymana w ramach śledztwa w sprawie pożaru w centrum handlowym, w którym zginęło 64 osoby. W sumie zatrzymano pięciu podejrzanych, w tym ochroniarz, który odłączył system ostrzegania pożarowego..
  https://lenta.ru/news/2018/03/27/gypsies_kem/
 • @Oświat 00:34:11
  Przejście na rozliczenia płatności za ropę z $ na juana nie spowoduje natychmiastowego krachu. Należy spodziewać się jednak postępującej inflacji $, co w skrajnym przypadku doprowadzi do krachu finansowego przy którym 1929 rok to pikuś.

  Natomiast hucpa z otruciem byłego szpiega wyraźnie ma to podłoże; świat zachodu dąży do konfrontacji z Rosją i Chinami, a pierwszym krokiem zapewne będzie 'spotkanie" w Syrii.

  Oczywiście, są też siły, które starają się przeciwstawić scenariuszowi, ale czym się to skończy - trudno zgadnąć.
  Akcji w Syrii można spodziewać się niedługo, a większy krach (finansowy) - stawiam na sierpień/wrzesień.
  W sumie - strony obecnie przygotowują pozycje wyjściowe.
 • Wasze gadania o cudzych pieniądzach.
  Na pewno wszyscy znają powiedzenie "zanim gruby schudnie to chudy zdechnie". Tak samo jest i z Ameryką, dolarem i Polską. Zamiast na poważnie zainteresować się sprawami Polski to pierniczycie wszyscy o sprawach dla kraju wbrew pozorom nie aż tak ważnych. PiS pod stołem za nakazem "Amerykanów" sprzedaje żydom Polskę. O szczegółach najlepiej dowiecie się z mediów izraelskich. Już niebawem jeżeli nikt im nie przeszkodzi zobaczycie przejęcia gruntów, budynków a nawet i lasów.
  Do Polski w celu rozbicia etnicznego zwarcia Polaków wpuszczani są po cichu muzułmanie. Tylko w tamtym roku wpuszczono prawie 10 tysięcy. To jednak jest przykrywką gdyż żydzi którzy będą rządzić i mieszkać w Polsce nie chcą ich u "siebie". Poprzez obcą industrializacje i budowanie na diabła nam Polakom wartych obcych fabryk niedługo do Polski ściągnięte będzie kilkaset tysięcy Hindusów i prawdopodobnie Filipińczyków z powodu jak to mówią braku rąk do pracy. To jest gówno prawda a tylko i wyłącznie pretekst w walce z jednolitością etniczną Polski. Oni się tu zadomowią, usadkują, zmienią polską tradycje i mentalność. Jest to dopiero pierwszy rzut. Będzie ich setki tysięcy więcej. Polska na waszych oczach dosłownie przestaje istnieć a wy wszyscy o jakiś tam rublach i dolarach których Polacy i tak nie będą widzieć pieprzycie. Niedługo grzyby zamiast w dawnych polskich lasach to Polakom w dupach będą rosnąć. Od głodu, biedy i wszędobylskiego brudu jaki panował będzie w rodzimych slamsach. Gadajcie dalej o dupie Maryni zamiast o Polskę walczyć a wasze dzieci będą mieli ojczyznę wielką jak środkowy palec.
  Cywilizacja żydowska aby zagarnąć Polskę musi zniszczyć Polaków gdyż nie jesteśmy w stanie razem żyć w "żydowskiej" symbiozie czyli wszystkie goje polskie pracują na żyda. To niemożność przekabacenia wszystkich Polaków jest głównym powodem nienawiści żydów do Polaków przy czym żyd nie musi wyznawać jego wiary aby był naszym wrogiem. Zawsze pisałem i powtarzam, tylko od Polaków zależy co się z nimi stanie. To nie żyd jest mocny lecz Polacy politycznie leniwi.
  Finałowe przygotowania już się rozpoczęły. Gapcie się dalej.
 • @Stara Baba 03:08:10
  Niestety - sporo racji.

  Tyle, że ta wersja jest "na logikę", czyli nie ma szans w starciu z tak potężnym wrogiem i to jeszcze mając przedstawicieli wroga w polskich władzach.

  Druga opcja mówi o rozpadaniu się struktur "ciemnej mocy", a oba procesy zachodzą jednocześnie. W efekcie należy kierować się w decyzjach własnymi przekonaniami i wiarą w Opatrzność. (To nie ta wersja lansowana przez Jana Pawła, ale nie wiemy jakie są zamiary Opatrzności i dlatego potrzeba wiary w pozytywne zakończenie).

  Tymczasem - ja dostrzegam postępujący rozkład obecnych struktur. Efekty ich działań są odwrotne od zamierzonych. Choćby sprawa nowelizacji ustawy o IPN. Hucpa miała na s pogrążyć i "rzucić na glebę", a efekt jest w postaci oporu, gdzie oskarżenie o antysemityzm straciło swą moc sprawczą.

  Potęga USA - zanika. To nie znaczy, że już jest upadek - to dalej potężny kraj, ale przestaje być światowym hegemonem i jego "ręce" niedługo przestaną do nas sięgać. Moc Żydów bierze się z naszego przekonania o ich wszechmocy. Jedna, czy dwie wpadki wizerunkowe , brak wsparcia USA i to się "rypnie".

  Kilka lat temu, gdy pisałem o Międzymorzu w granicach tego, co obecnie jest określane jako Trójmorze, byłem wyśmiewany. Ten projekt jest teraz realizowany, chociaż nie tak szybko jak by się chciało.

  Zachód (UE) rozpada się.

  Jakie jest wyzwanie?
  Rzeczywiście - blokować oddawanie Polski w ręce żydowskie. Mieć świadomość zagrożenia i informować o tym opinię publiczną.
  Najważniejsze - to mieć świadomość polskiej odrębności względem zamierzeń i UE, i strony żydowsko/USA, ale i rosyjskiej. Na tym bazować przygotowania do odbudowy idei Rzeczypospolitej jako struktury powalającej na współżycie (współistnienie) z innymi narodami bez okazywania swej wyższości, czyli na zasadzie personalizmu.
  Tworzenie struktur (najpierw mentalnych) RP to najsilniejsza nasza broń z powszechnym zakłamaniem i zniewoleniem jakie chcą "ciemne moce" nam narzucić.
 • @lorenco 22:56:35
  Ostatnich dziesięciu sprawiedliwych?
  Ale nie będziesz przecież przebierał całego spichlerzu dla dziesięciu ziaren.
  https://www.youtube.com/watch?v=8O1CcwYf79I
 • @fretka 08:04:12
  Putin na miejscu tragedii w Kemerowie. "Ofiary zginęły przez niechlujstwo"

  Na głównym placu Kemerowa na Syberii zebrali się mieszkańcy miasta, którzy domagają się wyjaśnienia przyczyn tragicznego pożaru centrum handlowego.

  Do Kemerowa przyjechał też prezydent Rosji Władimir Putin, ale nie zdecydował się na spotkanie z rodzinami ofiar.

  Putin obejrzał miejsce, gdzie w niedzielę zginęły co najmniej 64 osoby, w tym 41 dzieci. Co najmniej, bo - zdaniem świadków - ofiar może być znacznie więcej
 • @Husky 08:45:03
  ''Winnego tragedii - łamanie kołem, ich rodziny w dyby i maska wstydu, majątek konfiskować. Dla czarnych pijarowców, kołyska judasza.''
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:00:39
  W najbliższym czasie można rzeczywiście spodziewać się bardzo znaczących zmian.
  Rosja i Chiny odwracając się od dolara posunęła się być może aż za tak zwaną czerwoną linię nakreśloną przez USA.
  Przekroczył ją Saddam, przekroczył ją Kadafi i obaj zostali zamordowani.
  Teraz przekroczyły ją Rosja i Chiny i mamy otrucie byłego ruskiego szpiega( zapewne przez wiadome służby W. Brytanii), szczegół mało ważny i bez znaczenia, ale jakże potężnie rozdmuchany. Zbiorowe, z wielu krajów wydalanie rosyjskich dyplomatów, zamknięcie rosyjskiego konsulatu w Seattle grozi dalszą eskalacją w relacjach między Moskwą i Zachodem
  Będą nowe kolejne sankcje, kto wie jak wielkie naciski USA na zachodnie kraje europejskie by zerwały kontrakty na dostawy roby i gazu z Rosji.
  Rosja tak czy inaczej będzie musiała na to reagować, choćby embargiem na niemieckie, francuskie i brytyjskie samochody.
  Można w kolejności spodziewać się spirali ograniczeń na komputery ipony tablety i jakiekolwiek nowe technologie.
  Rosyjscy politolodzy już wspominają o możliwości wypowiadania tych umów na ograniczenie zbrojeń, które są dla Rosji niekorzystne. Mówią o nowej zimnej wojnie i to w jej najbardziej skrajnej odmianie, wręcz o możliwości starcia na terenie Syrii. Gdyby tam doszło do walk, to zapewne i na Ukrainie w Donbasie, a w kolejności i na Krymie.
  Putin jak Kadafi przekroczył czerwoną linię, z tym że on faktycznie zaczął sprzedawać ropę za ruble z Chinami a nawet z krajem NATO–wskim z Turcją.
  Amerykanie zapewne myślą, dziś Putin sprzedaje za ruble ropę i gaz Turcji, jutro zacznie Niemcom, Włochom innym krajom. Te kraje znajdą się po stronie Rosji.
  Co zrobi w tym układzie Arabia Saudyjska?
  Pozwolić na to, to koniec USA jako super potęgi.
  Tu zaczyna się gra bardzo ostra, być albo nie być. Czy obejdzie się bez wojny?

  Warto poczytać
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803277643043-Sputnik-wydalenie-dyplomatow-eskalacja-siergiej-skripal-rosja-iii-wojna-swiatowa-sputnik/

  oraz
  https://www.rt.com/news/422523-china-nkorea-xi-kim/

  https://cdni.rt.com/files/2018.03/article/5abae8c9fc7e9349118b45cd.jpg
 • @fretka 10:50:35
  Wysłuchałam przed chwilką wywiadu z A. Żilinem/ekspert wojskowy/który twierdzi że Kremerowo to ciąg dalszy akcji przeciwko Rosji, kolejnej po otruciu Skripala, zestrzeleniu AN z dowództwem w Syrii itp.Atak został przygotowany i uderzono specjalnie w dzieci i w rejon robotniczy/ górnicy/. Cel, wywołanie zamieszek, destrukcji , rozruchów i obalenia władzy w Rosji. Obawia się, że będą kolejne takie akcje w zupełnie innym regionie i w innym miejscu/ szpital,porodówka, szkoła, uczelnia, urząd itp/.
  Wykorzystano przeanalizowane i obserwowane wcześniej zaniedbania w organizacji zabezpieczeń w Centrum Handlowym Kremerowo.
 • @Husky 08:45:03
  "Niedbalstwo".Powiedział "Ofiary zginęły przez niedbalstwo"
  niby podobnie a jednak jest różnica między "niechlujstwem" a "niedbalstwem"

  // Co najmniej, bo - zdaniem świadków - ofiar może być znacznie więcej//

  Przeciwko "świadkom" wszczęto dochodzenie a popularni dziennikarze apelują do ludzi dobrej woli o to że jeśli spotkają tych "świadków" na Ukrainie skuli mu morde (co najmniej)
  https://vz.ru/news/2018/3/28/914725.html
 • @Husky 23:06:06
  Film Ogniomistrz Kalen . Swietna rola W.Golasa.
 • @trojanka 11:04:57
  Jestem tego samego zdania.
  Rosja skończyła sprzedawać gaz i ropę za dolary przynajmniej na kierunku azjatyckim, to rozszerza się przeciw niej wojnę.
  Popatrzcie, jeden były ruski szpieg zamordowany i ile wrzasku.
  Setki tysięcy pomordowanych w Iraku, Afganistanie, w Jugosławii w Libii, a Putin jakby nigdy nic, co przemówienie to ,,nasi zachodni partniorzy”
  Czyż nie robi z siebie idioty?
  Czy nie ośmiela i nie zachęca w ten sposób zachodu do dalszych bandyckich awantur?
  Ciekawe jak długo będzie to trwało, czy jeszcze kolejną kadencję, czy zmieni politykę.
 • @Oświat 11:23:19
  Petycja w sprawie zmiany określenia ''Partniorzy'' na ''Pajaców''.
  Podpisze Pan?
 • @trojanka 11:04:57
  Dzięki Trojanka!
  Pozdrawiam.
 • @fretka 11:34:05
  Raczej na ,,nasi zachodni przeciwnicy"
  to by było delikatnie i dyplomatycznie
  Mógłby też otwarcie i prosto z mostu - zachodni terroryści i ludobójcy.
 • @Oświat 11:41:57
  ''A ono nam nado, jak mawiają Rosjanie?''
  "Przeciwnicy'' brzmi trochę wojowniczo nie wiem czy zachód byłby skłony na takie określenia.
 • @fretka 11:58:25
  no to zwyczajnie - zachodni politycy.
  Putin jednak powinien zdawać sobie sprawę tego, że przeciwko niemu i Rosji prowadzona jest otwarta, bezpardonowa wojna polityczna, gospodarcza, monetarna.
  Budowanie kolejnych baz wojskowych, tz. tarcz antyrakietowych w krajach bałtyckich i w Polsce to nic innego jak szykowanie się także do zbrojnej agresji, jednym słowem do wojny.
  W takim układzie nazywać zachodnich polityków partniorami brzmi niepoważnie i śmiesznie.
 • @fretka 11:58:25
  inni internauci tak to widzą:

  Krzysztof Szumiela · Wrocław
  Dogorywajaca bestia zdycha ale jest niebezpieczna dla świata... Oni zrozumieją tylko siłę i to wyłacznie na własnej skórze. To sie nigdy nie skończy.. Anielskie śpiewy i umizgi nic nie dały, bo dać nie mogły.. Cała polityka zagraniczna "...nasi koledzy i partnerzy raczą mijać się z prawdą..." przegrała z kretesem. Pozostał stary sposób "kułaczego boju" - za każdy cios, dwa mocniejsze, aż do skutku!
  Lubię to! · Odpowiedz · 2 · 13 godz. ·

  Mirek Gutowski · Cincinnati
  Ruskie to największe państwo świata nie musza się otwierać na wschód i południe ;; Chiny , Indie ruskie już tam są i maja przestrzeń życiowa !! Ale na co się otworzy zachód ?? Na Eskimosów ?? Aaaaahhhaaa ?? Ale tak na serio to jest gra zachodu psychologiczno- polityczna ponieważ ruskie i Chiny chcąca się rozliczać za ropę w innej walucie dlatego ze dollar tonie na ryj wiec jest to celowe kierowanie opinii publicznej na Rosję.
  ze Sputnika
 • @Oświat 12:15:12
  Tak już się jakoś w narodzie przyjęło '' nasi zachodni partniorzy'' tak i mówią, ''nasi zachodni politycy '' już traci sens. Mamy tu russian reversal, narodowy trolling, wszyscy ogólnie wiedzą, że zachód powszechnie gardzi Rosją i nigdy nie zaakceptuje go jako partnera. NIGDY. Z Putinem czy bez. Czy będzie tam demokracja, monarchia czy totalitaryzm. Rosja na zachodzie się widzi tylko w roli głupiego Wańki, nikczemnika pijaczka i parobka. Na zachodzie nawet Turek muzułmanin będzie lepszy.
  A w Rosji już maja to w d*pie. I Bogu niech będą dzięki. Mówią ''Bujaj się zapadny partniorze, na końcu Putina ja cię wierciłem, jakoś tak.''
 • @Oświat 12:15:12
  Przecież Tereska ostatnio powiedziała na jakimś zjeździe, że Rosja się nigdy nie podporządkuję i takie tam bla bla..
  Rosja na ''Sądzie Światowej Pogardy''. Przewodniczy Duch Cywilizacji.
  http://istorya.ru/forum/uploads/gallery/album_57/med_gallery_2_57_11894.jpg
 • @fretka 13:05:15
  No żeby potem nie było pretensji
  https://itc.ua/wp-content/uploads/2015/08/darth-vader.jpg
 • @trojanka 23:01:52
  WHO powinno coś z tym zrobić. Przecież prokuratorzy to chodzące źródła epidemii. Zawsze kiedy jakiś polityk, czy biznesmen jest przesłuchiwany przez prokuratora, zraz taki ciężko, obłożnie choruje. To niedopuszczalne w XXI wieku. Trzeba odstawić prokuratorów od tych jegomości, aby ci mogli spokojnie i w zdrowi kraść. Oj przepraszam, sprawować urząd.
 • @fretka 13:05:15
  A gdzie są czarne i żółte (czerwonych to ten duch cywilizacji już wyrżnął)?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:59:59
  Czarnych i czerwonych nie ma ale gejsza jakaś stoi na dole.
 • @ikulalibal 11:05:17
  A wiesz, że żyrdiaj za swoją czerepuszkę nagrodę wyznaczył, jaki to on niby ważny i wszyscy chcą jego zguby..
  Będzie śmiechu jak dorwie go jakiś naiwny ukr co się skusi na nagrodę.
  https://dailystorm.ru/media/images/2018/03/28/ecfc57b6-8484-4ae4-b6b4-0b3e02873ed4.jpg
 • @fretka 08:00:01
  //Będzie śmiechu jak dorwie go jakiś naiwny ukr co się skusi na nagrodę//

  Jak ukr to faktycznie będzie śmiech.A co będzie jak go dorwie kto inny?
  Z inicjatywą wystąpił już Ramzan Kadyrow
  https://vz.ru/news/2018/3/28/914842.html
  Co będzie wtedy ?
  co czeka Ewgenja Wolnowa https://www.youtube.com/watch?v=o13hXdu2euE
 • @ikulalibal 08:12:24
  Czasem mam takie wrażenie, że Borys Dzonson czyta moje wpisy na Neonie albo ma tu swoje wtyki.
  https://kp.ua/politics/604533-hlava-brytanskoho-myd-sravnyl-rossyui-s-raskolnykovym
  Piosenka dla Boryski.
  https://www.youtube.com/watch?v=n4r_YKubkPs
 • w sprawie Skripala
  oko za oko

  Jako odpowiedź na działania USA w „sprawie Skripala” Rosja wycofuje zgodę na funkcjonowanie konsulatu generalnego USA w Petersburgu – oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

  Rosja wydali 60 amerykańskich dyplomatów
  „Dokładnie w tej chwili ambasador USA Huntsman znajduje się w naszym ministerstwie, gdzie mój zastępca Siergiej Riabkow przedstawia mu decyzję w sprawie środków wobec USA, obejmują one wydalenie analogicznej liczby dyplomatów oraz wycofanie zgody na funkcjonowanie konsulatu generalnego USA w Petersburgu" — oświadczył rosyjski szef dyplomacji.
  Rosyjski minister dodał, że podobne decyzję zostaną podjęte wobec pozostałych krajów, które wydaliły rosyjskich dyplomatów.
 • @Husky 20:43:52
  "Jak co roku, upadają,upadają,upadają,upadają i tak od 100 lat"

  Ile czasu upadał RON?

  :-)
 • @Oświat 21:12:01
  "zamiast jednego będzie kilka fotelików prezydenckich do osiodłania."

  I żyrandoli do podp...enia ;-DDD

  5*
 • @Husky 21:31:33
  "Kiedy pierwszy raz czytałeś o upadku dolara ??????????"

  On już leży i kwiczy :-D

  Ile wart jest dolar obecny w stosunku do tego z przed 100 lat?
  Wcześniej pisałeś o upadaniu przez 100 lat...
  Tak to teraz wygląda - najpierw waluta potem państwo
 • @lorenco 21:48:20
  "Pierwszy raz spotykam się z taką sensacją aby ktoś w PRL dyndał za posiadanie dolara."

  W BBC ciągle takie "njusy" ;-DDD
 • @Jasiek 21:29:32
  Ile wart jest rubel obecny w stosunku do tego z przed 100 lat?
 • @Husky 21:49:34
  "Ile wart jest rubel obecny w stosunku do tego z przed 100 lat?"

  Nie wiem. Ciebie pytałem o dolara. Dowiem się?
 • @Jasiek 22:06:14
  nie mam dularow , wymieniłem na ruble.
  To pewna waluta.
  8-))))
 • @Husky 22:14:22
  Gdzieś w zachodniej prasie przeczytałam, że ta sprawa z otruciem Skripala zjednoczyła całą Europę i teraz Brexit wydaje się absurdem.
  A Skrypalom zdemontowali drzwi wejściowe.
  https://pbs.twimg.com/media/DZdNcFkWAAE0DEG.jpg
 • @fretka 22:30:45
  //Gdzieś w zachodniej prasie przeczytałam,//

  na zachodzie piszą cyrylicą
  8-))))
 • @Husky 22:14:22
  Borys Dżonson dzisiaj powiedział, że Rosja się mści na Anglii za otrucie Iwana Groźnego. Owszem, jest wersja, że Groznego otruto ale nikt nie mówił o Anglii i wersja otrucia dalej pozostaje tylko hipotezą.
  Czy Dżonson wie o czymś o czym my nie wiemy?
 • @fretka 22:57:00
  "Borys Dżonson dzisiaj powiedział, że Rosja się mści na Anglii za otrucie Iwana Groźnego. Owszem, jest wersja, że Groznego otruto ale nikt nie mówił o Anglii..."

  Niechcący się wypaplał ten Dżonson :-DDDD
 • @Husky 22:40:17
  Ja umiem łacińskie literki też.
 • @Jasiek 23:01:01
  Oni ostatnio w ogóle dużo robią dziwnych rzeczy. Nie nadążam już za tym wszystkim.
 • @fretka 23:11:03
  Może im ta brytwanka w końcu zatonie.
  Oby tylko nasi zdążyli wyjechać :-)
  Husky też ;-)))))
 • @fretka 08:00:01
  Brat ukraińskiego trolla Wolnowa został złapany na handlu pornografią dziecięcą. Przypominam bloger Wolnow powielał fejki o setkach ofiar w Kemerowo.
 • @fretka 13:35:27
  //Wysypisko w Wołokolamsku nie śmierdziało przez 60 lat, a potem przybyła tam Sobczak. I tu się zaczęło. Smród poszedł. Natychmiast wywęszyły kanały telewizyjne, raporty poszły.
  Najciekawsze jest to, że dokładnie tak samo kilka lat temu w tym samym miejscu budowa zakładu przeróbki śmieci została zablokowana przez wysiłki "społeczeństwa". Ci sami korespondenci (ten sam kanał telewizyjny w każdym bądź razie) nie tylko sfilmowali "ludzi publicznych", ale bardzo podobnie zorganizowali wszystkie protesty przeciwko budownictwu, pikiety pojedyncze i grupowe.
  Największą radość sprawia fakt, że za torami została zbudowana nowa osada ... I budowa będzie kontynuowana. Ludzie kupują dużo i są szczęśliwi.
  Coś się zagubiłem się w domysłach.//

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031