Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Nowa miotła na Kremlu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Która to już kadencja Putin na Kremlu?

Pytam bo niewiele się interesuję polityką. Nie interesuję się, bo mnie na salonach, przedsionkach, kuluarach gdzie się ta polityka pitrasi nie ma, a to co dociera za pośrednictwem, rzeczników czy rzeczniczek, prasy, mediów, czy też wystąpień publicznych mniejszych i większych władców świata, okłamywaczy i lawirantów i prestigitatorów, żonglerów i magików jest tak mało wiarygodne, że jak w coś uwierzymy to później żałujemy.

Nowa miotła zawsze lepiej zamiata, wymiata, robi porządki, tylko w przypadku Putina to ani nowa ani odnowiona, ani po renowacji.

Ile lat rządzi Putin, bo nie tylko jako prezydent, ale i premia?

Ma Putin na swoim koncie olbrzymie zasługi dla Rosji, ale i potworne i haniebne wpadki.

Z jednej strony zatrzymał rozpad Rosji, wygrał wojnę w Czeczeni, zahamował dewastacje gospodarczą kraju, świetnie wykorzystał rosyjskie zasoby ropy i gazu by ustabilizować budżet, spłacić jelcynowskie długi, podnieść poziom życia zwykłych obywateli, nawet nieco przyciął niektórym oligarchom.

Ale jak się wydaje wierzy święcie i niezachwianie w system, który otrzymał po poprzedniku i który sam utrwalił i utrwala, mianowicie, że gospodarka prywatna, na nieszczęście w większości w łapach oligarchów i złodziei, w tym chyba głównie żydowskich służy Rosji najlepiej i nic lepszego nie da się stworzyć. Putin wierzy jak się wydaje, że żydów można mieć w całości po swojej rosyjskiej stronie, że nie zdradzą, że zrobią z Rosji potęgę gospodarczą.

Tym czasem ponoć to Kisinger zapytał czyje są rosyjskie elity, które 500 miliardów dolarów wyssanych z rosyjskiej gospodarki trzymają w amerykańskich bankach? Czyje są te elity rosyjskie?

Szmery jakie dają się słyszeć w Rosji, że jest dojona i okradana jakby nie docierają do Kremla?

Czy i w tej kadencji Putin będzie szedł tą samą drogą co w latach poprzednich?

Bardzo prawdopodobnie.

Drogą cofania się, drogą uległości, nie drażnienia, by ,,nie dopuścić” do III Światowej.

Wszyscy wiemy, że wojna wybucha nie dla tego, że słabsza strona jej unika, tylko dla tego, że agresor ją rozpoczyna, niezaatakowany, niesprowokowany, nie przyciśnięty do muru.  

My wiemy, czy Putin nie wie?

Rosja w okresie rządów Putina jedno osiągnęła co trzeba jej zaliczyć na ogromny plus. Wykorzystała amerykańską agresję na Irak jako lekcję, jak się prowadzi nowoczesną zwycięską kampanię wojenną. Lekcja polegała na zrozumieniu, że to nie czołgi lecz lotnictwo jest obecnie główną siłą przełamującą i zadającą decydujące ciosy przeciwnikowi.

To spostrzeżenie i płynące z niego wnioski rosyjskie siły zbrojne, rosyjscy inżynierowie i konstruktorzy wykorzystali budując jak się wydaje najsilniejszy system obrony powietrznej na świecie. Zbudowali rakietowe siły zbroje zdolne nie tylko odpierać ataki ale i zadawać ciosy.

To także zasługa Putina.

Jego wady?

Naiwność, tchórzostwo, rozrzutność.

Naiwność bo wierzył bez żadnych podstaw w dobre intencje Amerykanów.

Tchórzostwo, bo gdy Turcja zestrzeliła rosyjski bombowiec nad Syrią powinien odpalić co najmniej ze dwie rakiety na lotnisko tureckie z którego wystartował myśliwiec turecki, a później oczywiście ratować d…..ę Erdoganowi gdy amerykanie rękoma Gulena chcieli wysadzić go z siodła, po to by zdobyć jego, po pierwsze szacunek, po drugie wdzięczność.

Silnego się szanuje, ratującego darzy wdzięcznością.

Rozrzutność gdy wydał 51 miliardów dolarów na gu..no warte jakieś tam igrzyska w Soczi.

Na koniec i hańbę można by zarzucić Putinowi, gdy mordowano rosyjskich współbraci w Słowiańsku, Ługańsku, Doniecku, w Odessie, gdy mógł uznać zbuntowane republiki za nowe państwo Novorosję i udzielić temu państwu gwarancji militarnej i politycznej.

Putin przestraszył się sankcji gospodarczych zachodu?

Sankcje dostał i bez tego.

Odpowiedział sankcjami na polskie jabłka, a czy odpowiedział sankcjami na import z Niemiec Mercedesów, BMW, Audi?

Hańbą dla Putina była Ukraina, gdzie niemal, że za zgodą Kremla zainstalowany został pro amerykański rząd banderowców. Rosja straciła przyjazną Ukrainę, zyskała zapiekłego wroga ukraińsko bandrowskiego.

Jaka będzie Rosja za Putina w jego kolejnej kadencji?

A jaka ma być?

Taka jak była.

Bo w Ameryce u szczytu władzy głupków nie ma, dalej będą ogrywali Putina na Uktainie, w Syrii może nawet w samej Rosji. Bo przy okazji kolejnych sportowych mistrzostw, wprowadzą kolejne tabuny swoich agentów, którzy będą kupować i opłacać Nawalnych i kolejnych Nawalnych rozwalaczy i rewolucjonistów – terrorystów. A jak to nie pomoże to kto wie, zawsze może się znaleźć szaleniec jak nie w samym Białym Domu to w Pentagonie czy za sterami lotniskowca. Nie koniecznie sam prezydent musi wydać komendę ,,Ognia”, może to zrobić pomniejszy generał, czy kapitan. Wszystko po to by zniszczyć Rosję

To wszystko jest jeszcze przed Putinem. 

KOMENTARZE

 • Sankcje i kontr.............sankcje
  Wygląda na to, że pod rządami Władimira Putina w Rosji przybywa milionerów. U naszych zachodnich sąsiadów trwają właśnie prawdziwe żniwa dla dilerów najbardziej luksusowych pojazdów

  http://i.iplsc.com/mercedes-klasy-s-maybach/0006Y2SJ21XPQIGO-C122-F4.jpg

  Monitorująca lokalny rynek motoryzacyjny agencja "Avtostat" poinformowała, że w sierpniu do rosyjskich klientów trafiło aż 119 ultra-luksusowych limuzyn. Wynik jest aż o 31 proc. większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
  Jeśli chodzi o markowe preferencje oligarchów i mafiozów, wydają się one jasno sprecyzowane. Ponad 40 proc. aut to Mercedesy klasy S w topowej wersji Maybach. W sierpniu na rosyjskie drogi trafiło aż 39 egzemplarzy modelu, którego polskie ceny startują z pułapu 651 500 zł. Topowa odmiana - S600 - to wydatek co najmniej 873 500 zł.
  Drugie miejsce wśród najpopularniejszych obecnie w Rosji ultraluksusowych marek zajmuje Maserati. Sierpniowa sprzedaż włoskich pojazdów zamknęła się liczbą 39 sztuk. Trzecia pozycja okupowana jest przez Bentleya (15 samochodów).
  W sierpniu na rosyjskich drogach przybyło też: sześć nowych Rolls-Royce’ów, pięć Lamborghini, trzy Ferrari i dwa Aston Martiny.
  Nie trzeba chyba dodawać, że zdecydowana większość z wymienionych pojazdów poruszać się będzie głównie w okolicach Kremla. Aż 45 proc. aut (75 egzemplarzy) zarejestrowanych zostało w Moskwie.  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-rosjanie-w-kolejce-po-luksusowe-pojazdy-krol-jest-jeden,nId,2453341
 • Niemieckie (dotkliwe) sankcje
  Niemiecki koncern zainwestuje ponad 250 mln euro w budowę zakładów koło Moskwy - przewiduje umowa koncernu Daimler z rządem Rosji.

  rosyjskie przedstawicielstwo koncernu Daimler podpisało z rosyjskim ministerstwem przemysłu specjalny kontrakt inwestycyjny w sprawie budowy fabryki samochodów marki Mercedes-Benz w parku przemysłowym Jesipowo, 40 km na północny zachód od Moskwy.

  Zgodnie z umową niemiecki koncern zainwestuje tam ponad 250 mln euro w budowę fabryki, która od 2019 r. zacznie produkować samochody terenowe marki Mercedes oraz limuzyny Mercedes klasy E.

  Koncern ze Stuttgartu zapowiedział, że w rosyjskiej fabryce zatrudni ponad 1000 osób. Udziały tej fabryki będą należały po połowie do Daimlera i rosyjskiego producenta ciężarówek Kamaz, którego akcjonariuszami są Daimler i największa rosyjska korporacja zbrojeniowa Rostiech.
 • Putin i Wańka Wstańka
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/791/48/7914873.jpg

  Putin zaproponował kandydata na stanowisko premiera

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805077915250-Putin-kandydat-premier-Miedwiediew/
 • @Talbot 17:59:54
  To ten niemiecki kanclerz dostał już rosyjskie obywatelstwo
  Inaczej nie może być premierem
  Nowy pakt ?
 • @Husky 17:13:04
  Nie jestem przeciw temu by ludzie się bogacili i żyli dostatnio, ale jeśli ktoś ma nadmiar pieniędzy bo przejął w czasach Jelcyna kilka kopalni czy hut, pracownikom wypłacał jedynie zaliczki, a sam kupował najdroższe rezydencje w Londynie i luksusowe samochody, no to wypadałoby takie luksusy obciążyć cłem nawet i 300%
  Jak z cłami na mercedesy klasy S sprawa się ma w Rosji, nie wiem.
 • @Husky 17:25:37
  ,,Niemiecki koncern zainwestuje ponad 250 mln euro w budowę zakładów koło Moskwy "
  to ile fabryk można by zbudować, czy odbudować za 51 miliardów dolarów wydanych na olimpiadę w Soczi?

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/a1.jpeg

  Ruiny ZIŁ w Moskwie, 2011 r
 • @Oświat 18:59:18
  Trochę naginasz. W ramach tej kasy w Soczi powstały różnego rodzaju kompleksy sportowe, m. inn. tor F1, gdzie co roku odbywa się GP Rosji F1 i nie tylko. Obiekty zarabiają na siebie i przynoszą zyski.
  Zatem zainwestowane pieniądze w IO nie poszły w błoto.
 • @Talbot 17:59:54
  Putin prezydent
  Miedwiediew premier
  Gerhard Schröder I sekretarz FR.
 • Skomentuję wymienione przez Ciebie wady WWP.
  Naiwność - i owszem, prawdopodobnie z przekonania takiego jak ma np. Husky, że tzw. Zachód z założenia jest dobry, przestrzega praw człowieka i praw międzynarodowych.

  Nie uznał Republik - trzyma się jak rzep psiego ogona tzw. mińskich ustaleń, choć Ukraina ma je daleko w doopie, lecz to wynika chyba z naiwności?

  Rządy banderowskie na Ukrainie poddane USA - tutaj to ja bym się nie zgodził: Rosja miała już Ukrainy po dziurki w nosie, podrzuciła tego zgniłego kartofla pierwszemu, co go chciał.

  Teraz będzie Mundial w Rosji: chyba już nie ma dalej ważnych imprez, zatem zobaczymy jak będzie wyglądała polityka Putina po Mundialu.
  To będzie ciekawe, tak myślę.
 • @lorenco 19:15:25
  Może trochę i naginam, ale obiekty sportowe, z pewnością bardzo drogie, pozwalają zarabiać sportowcom i działaczom sportowym, produkcji jako takiej nie dają.
  Stadion, czy korty to jednak nie piekarnia, nie cegielnia, nie fabryka butów czy wagonów.
  O tym piszę.
  U nas stadion narodowy też zarabia i dawał zarabiać Madonnie Circione 6 milionów za parę piosenek.
  Szkoda, że nie zaprosiliśmy Putina, też umie ładnie śpiewać i też po angielski
  https://www.youtube.com/watch?v=zxV_JkFq7_Y.
 • @lorenco 19:26:09
  Jaka Ukraina jest naprawdę?

  https://www.youtube.com/watch?v=JGICto0teRs
 • @lorenco 19:26:09
  ,,Rosja miała już Ukrainy po dziurki w nosie, podrzuciła tego zgniłego kartofla...."

  Z tym bym się nie zgodził, bo należałoby zapytać, czy Ukraina rządzona przez Jaceniuka, Turczynowa, Poroszenkę, sterowana przez Berlin i Waszyngton z tysiącami banderowców jest lepsza dla Federacji Rosyjskiej od tej Ukrainy poprzednio rządzonej przez Janukowycza?
  Nawet można by zapytać, czy nie jest ta banderowska Ukraina także gorsza dla nas Polaków?
  Jak myślisz?
 • @Oświat 19:46:14
  Dla FR jest to obojętne zapewne gdyż na Ukrainie co jakiś czas wybuchają Majdany: Juszczenko ogłosił bohaterem Ukrainy Banderę, Janukowycz to zniósł, teraz z powrotem jest bohaterem Bandera a co będzie dalej, nic nie jest tam pewne.
  Teraz największe poparcie w sondażach na prezydenta ma Julia Tymoszenko. Jak widać nic tam nowego się nie zdarzy.
  To jakie Rosja ma mieć plany w haśle Ukraina?
  Ma Krym, jakoś zabezpieczy Republiki i tyle.
  A dla nas banderyzm był, jest i będzie groźny, podobnie jak i dla samej Ukrainy. Ten film co podał powyżej Talbot: gościu jest skłonny aby przyjąć do Polski 5 mln. Ukraińców, woli ich 5 mln. niż tysiąc Syryjczyków. No cóż, kiedyś tam na Wołyniu Ukraińcy pili wódkę z Polakami, bawili się na potańcówkach, milusińscy tacy a nad ranem ci sami Ukraińcy riezali siekierami, widłami naszych rodaków bez litości.
  I to są FAKTY.
 • @Oświat 19:31:00
  "Może trochę i naginam, ale obiekty sportowe, z pewnością bardzo drogie, pozwalają zarabiać sportowcom i działaczom sportowym, produkcji jako takiej nie dają.
  Stadion, czy korty to jednak nie piekarnia, nie cegielnia, nie fabryka butów czy wagonów." - piszesz.
  Hmmm...obiekt sportowy jak każdy obiekt potrzebuje pracowników, którzy zarabiają tam pieniądze i idą do piekarni kupić chleb, do cegielni cegłę na swój dom, buty też muszą kupić, nawet wagony są potrzebne, bo może na jakieś wczasy pociągiem?
  Obiekt sportowy potrzebuje energii, zatem zarabiają zakłady energetyczne a także usługodawcy, obiekt sportowy potrzebuje "żyć" zatem urządza różne imprezy aby ludzie mieli rozrywkę i za to płacą.
  I musi być to dobry interes dla ogółu, skoro Trump koniecznie chce mieć Mundial 2026 u siebie ( kandydatura USA Meksyk Kanada wspólnie kontra Maroko)
 • @lorenco 21:19:01
  Słyszałem o tych mordach od teściowej, która mieszkała w tamtych czasach na Ukrainie.
  Było to jednak w czasie wojny i okupacji niemieckiej i sądzę że z przyzwoleniem i zachętą ze strony Niemców.
  Jej ojciec, a dziadek mojej żony z kolei opowiadał jak to w Galicji żandarmi austriaccy upijali po karczmach polskich chłopów i zachęcali do mordowania swoich panów, polskiej szlachty. I chłopi mordowali i palili dwory.
  Tak to jest gdy państwo upada.
 • @Talbot 17:59:54
  Na zaprzysiężeniu Władimira Władimirowicza Putina Rosjanie plus nastojaszczij russkij cziełowiek
  - Gerhard Schroeder, ps. Podnóżek.

  https://pbs.twimg.com/media/DcmxKS3XkAUJTjt.jpg
 • @Oświat 21:44:42
  Ten temat był wałkowany tutaj wiele razy.
  Stepan Bandera dostał karę śmierci za udział w zabójstwie polskiego ministra II RP Bronisława Pierackiego, wyroku nie wykonano, bo była wtedy jakaś amnestia i zamieniono na dożywocie, to było zanim nastąpiła okupacja niemiecka. OUN, UPA działali według doktryny Dmytro Doncowa a nie Niemców.
  "Dmytro Doncow był twórcą doktryny, której główne tezy ogłosił w książce Nacjonalizm (1926). Zdecydowanie odrzucił w niej uniwersalizm, intelektualizm, humanitaryzm, liberalizm, demokratyzm i pacyfizm. Jego zdaniem nowa epoka miała opierać się na takich założeniach jak: „instynkt”, „wola”, „autorytet”, „wodzostwo”. Doktryna opierała się na darwinizmie społecznym zakładającym że naród jest gatunkiem, który walczy o miejsce dla siebie tępiąc inne gatunki. W walce dochodzi do eliminacji słabszych kosztem silniejszych. Naród jako gatunek był dla niego wartością najwyższą, ważniejszą od Boga[7]. Tomasz Stryjek określa poglądy Doncowa wyrażone w Nacjonaliźmie jako woluntarystyczną filozofię jednostki i narodu[8].

  Na czele narodu ukraińskiego miał stać „wódz nacji”, mający do dyspozycji tzw. „mniejszość inicjatywną”, której obowiązkiem było stosowanie „twórczej przemocy” wobec pozostałej masy narodu ukraińskiego. Według Doncowa, o państwo ukraińskie należało walczyć przy pomocy wszystkich bez wyjątku środków."
 • @lorenco 21:34:42
  Z tymi obiektami sportowymi, no cóż różnie na to się zapatrujemy i z pewnością nie tylko my dwaj.
  Są ludzie, którzy tracą mnóstwo pieniędzy by jechać na mecz nawet za granicę, płacić często duże pieniądze za bilet. Widzę w telewizji tłumy na stadionach i tłumy przy skoczniach narciarskich i ja tego nie rozumiem. To mnie nie pociąga, nie interesuje.
  Inni tym żyją.
  W szkole uprawiałem sport, miałem dobre wyniki, ale już jako kibic nigdy nie zaistniałem.
  W warszawie stadion dziesięciolecia obrócili warszawiacy w targowisko.
  Tu gdzie mieszkam wybudowany za Gierka stadion, w ruinie, dwa inne podobnie, także stadion gwardii (stadion wojskowy) też zarosły krzakami i pokrzywą.
  Ale nowo wybudowany basen a właściwie akwa–park, a także basen wybudowany za PRL, ma komplet pływaków, wstęp płatny i kursy płatne. W tym także mój wnuczek, który całkiem ładnie i szybko pływa.
  Pływanie od 10 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=xI5gymipkOI&t=1246s
 • @Husky 21:59:15
  Stoi w pierwszym rzędzie z premierem Rosji, patriarchą cerkwi prawosławnej, ministrem obrony FR, widać, że jest bardzo szanowany a nie jakiś podnóżek.
 • @lorenco 22:09:11
  nastojaszczij russkij cziełowiek
  8-)))
 • @Oświat 22:04:23
  Dominik to Twój wnuczek? Mówi, że musi wygrać!
  To jest właśnie sport, kształtuje zdrowe ciało i zdrową duszę.
  Po to ludzie uprawiają sport i się nim interesują. Mają swoich faworytów i im kibicują. W sporcie światowym mają swoich reprezentantów, tak jak teraz mamy naszą drużynę piłkarską, która pojedzie do Rosji na Mundial i myślę, że będziesz im kibicować; pierwszy mecz naszej reprezentacji już 19 czerwca z Senegalem w Moskwie.
 • @Oświat 19:20:00
  Dressed for my coronation at the 5th party congress of the Central Committee of the Soviet Reunion

  https://pbs.twimg.com/media/Dckvb5aXcAcpK_2.jpg
 • @Oświat 19:31:00
  "If you want a picture of the future, imagine a boot stamping on a human face — forever." George Orwell, 1984

  https://pbs.twimg.com/media/DcgecJcX0AAFYna.jpg
 • @Husky 22:30:10
  Husky, już dość whisky na dzisiaj, idź spać.
 • @lorenco 22:32:05
  8-))))))))
 • @lorenco 22:27:51
  Ostatni raz kibicowałem gdy grali Szarmach, Dejna, Lato, Tomaszewski, w boksie Zbigniew Pietrzykowski, Walasek, Kulej, Chychła

  https://www.youtube.com/watch?v=qArlQhUMCGY&t=488s
 • @Husky 22:28:17
  O tu Putin wygląda jak mąż stanu. Nawet z tymi orderami mu do twarzy.
 • @Oświat 22:39:58
  1960, nie mogłem wtedy kibicować:)
  Natomiast za czasów Laty, Deyny, Szarmacha, Tomaszewskiego, to już tak:)
  Teraz znów jedziemy na Mistrzostwa Świata, bardzo się cieszę i nie mogę się już doczekać!
  Myślę, że sobie popiszemy tu wówczas na Neonie o sprawach poważnych, czyli o kibicowaniu a nie o głupiej polityce:)
  Pozdr:)
 • @Oświat 19:31:00
  Widziałeś to ?, prawdziwe śpiewanie Putina i goście m.inn. Kevin Costner, Alain Delon, Goldie Hawn i Kurt Russell... cała plejada gwiazd.
  https://www.youtube.com/watch?v=EBOg1suUWJs
 • @Oświat 22:46:41
  Na bateryjkach czy od prądu?
  Panie Oświat, Soczy to nie tylko obiekty sportowe:
  Курортный комплекс «Park Inn Имеретинская» (14 млрд рублей).
  Дублёр Курортного проспекта г. Сочи (не менее 100 млрд рублей);
  Совмещенная автомобильная и железная дорога Адлер — горноклиматический курорт «Альпика-Сервис» (240 млрд рублей);
  Адлерская ТЭЦ (19-23 млрд руб.);
  Джубгинская ТЭС (13 млрд руб.);
  Реконструкция сетей распределения электроэнергии в районе г. Сочи перед Олимпиадой (30 млрд руб.);
  Порт Сочи Имеретинский (13 млрд руб.).
  Газопровод (подводный) Джубга — Лазаревское — Сочи (32 млрд руб.).
  Реконструкция аэропорта Сочи (Адлер) (три проекта общей стоимостью 23 млрд руб.), включая реконструкцию двух взлётно-посадочных полос[18], а также строительство нового аэровокзального комплекса[19] и железнодорожной линии в аэропорт[20].
  Усиление инфраструктуры железнодорожной линии Туапсе — Адлер (13,5 млрд рублей).

  Кроме того, к крупным (свыше 1 млрд рублей) можно отнести следующие проекты:

  Реконструкция порта Сочи для приёма крупных круизных лайнеров (9 млрд руб.) [21]
  Закупка 709 автобусов ГОЛАЗ (группы ГАЗ) большого и особо большого класса для использования во время Олимпиады (6 млрд руб.) [22][23]
  Строительство очистных сооружений Краснополянского поселкового округа (1,5 млрд руб.) [24]
  Реконструкция очистных сооружений «Бзугу» (6 млрд руб.) [25]
  Строительство второй очереди Сочинской ТЭС (5,5 млрд руб.)[26].

  Также в связи с Олимпиадой активизирована реконструкция отдельных участков автодороги М4 «Дон» (Москва-Новороссийск), на что выделялись десятки млрд рублей ежегодно. [27] [28]
 • @Husky 22:30:10
  Hwatit karmić króla i jego świtę!
  Bring your own picnic: royal wedding guests bemused by lack of catering
  https://www.theguardian.com/uk-news/2018/may/03/bring-your-own-picnic-royal-wedding-guests-bemused-by-lack-of-catering
 • @fretka 07:01:26
  Wiem, że to nie tylko stadiony i inne obiekty sportowe.
  Czytałem przed olimpiadą, ze były tam 130 sanatoria i ośrodki wypoczynkowe. W związku z olimpiadą mnóstwo ludzi straciło swoje małe pensjonaty i możliwości zarobków bo musiały powstać nowe obiekty olimpijskie w miejsce wyburzanych tych małych i prywatnych.
  To co zszokowało samego Putina to fakt że wycena zgodnie z kosztorysem wyliczona na 12 mld pobiła wszelkie rekordy i wyniosła 51 mld dolarów. Można wnosić, że przy tej okazji, pośpiechu i zamieszaniu kradziono, przepłacano i naciągano na potęgę.
  Wniosek. Budowanie w normalnym trybie, według potrzeb rozwojowych jest i sensowne i znacznie tańsze.
  Wspominałem już, że w moim mieście jest kilka stadionów które psu na budę się nie nadają i stoją puste. Ostatni budowany za Gierka tylko dla tego i tylko przy okazji budowy fabryki opon i jego na tą okoliczność wizyty.
  Dziś też zdarzają się takie ,,udane" inwestycje bo są dotacje unijne.
  Na przykład tramwaje w mieście.
  Były po wojnie. Zostały zlikwidowane bo uruchomiono linie trolejbusowe. Przyszedł czas, że te linie trolejbusowe zlikwidowano bo komunikacja autobusowa była lepsza.
  Teraz pobudowano znów linie tramwajowe. Już było wiele kolizji, bo ulice i tak wąskie dla ruchu samochodowego stały się jeszcze węższe.
  Jadąc z synem samochodem usłyszałem jego o nich opinię. – Ludzie by nimi jeździli, gdyby bilety były po złotówce a nie po 3 zł. Ja, żona, syn w jedną stronę dziewięć złotych i powrót to już 18 zł. No to wolę jechać samochodem.
 • @lorenco 23:38:14
  ,,prawdziwe śpiewanie Putina i goście m.inn......"

  Prawdę mówiąc, może z tego względu, że mam swoje lata, że ani Bierut, ani Gomułka, ani Gierek nie robili za estradowych artystów, jakoś to śpiewanie Putina trochę mi nie leży, ale może innym to się podoba.

  Może u nas jakby Sikorski, Tusk, Wałęsa, czy Kopacz też zaczęli śpiewać blubery hil, albo tańcz mi tu de end of low by się niektórym podobało. Właściwie to kto wie, może by nawet im taka błazenada bardziej pasowała niż politykowanie.
 • @Oświat 08:34:46
  Całkowite wydatki budżetowe i pozabudżetowe na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi wyniosły 214 miliardów rubli, z czego budżet 99 miliardów rubli. [2] [3] Jednakże całkowite koszty wyniosły około 1,526 biliona rubli, z czego większość - około 1 biliona rubli zainwestowali PRYWATNI inwestorzy, a około 500 miliardów rubli - władze wszystkich szczebli. [4] Z całkowitych kosztów projektu olimpijskiego, lwia część - 1,28 bln rubli - została przeznaczona na realizację projektów infrastrukturalnych w mieście Soczi.
 • @Oświat 08:45:43
  https://www.youtube.com/watch?v=fcNg7dRLRp4
 • @Autor&Husky
  Aj waj
  Żal wam tyłki ściska z żalu że nie macie takiego prezydenta jak Putin.Ten wasz Maliniak,Morawiecki i Kaczor liżą dupy żydom i na kolanach przynoszą im ustawy do konsultacji.Jak żyd warknie to nawet nie odważą się zaskomleć .A wy popierając tych sprzedawczyków i zdrajców w pewien sposób także kosztujecie tej czekolady z żydowskich tyłków.
  A Putin tylko ze współczuciem spogląda na tą zaprzedaną żydom polską krainę i w głębi duszy śmieje się do rozpuku,że "polaczki" tak się jego boją choć on Polskę i jej władców ma głęboko w tyle.
 • @Husky 22:30:10
  ""If you want a picture of the future, imagine a boot stamping on a human face — forever." George Orwell, 1984"

  Typowe informacja w wolnych mediach o antyputinowskich zamieszkach:

  https://www.rt.com/news/fox-moscow-fake-riots-281/
 • @matterhorn 10:52:12
  //Ten wasz // ???
  Ja wiem że nasz czyli Polski i Polaków
  a wasz ???.... jest jaki jest czyli nic
 • @matterhorn 10:52:12
  A Putin tylko ze współczuciem spogląda na tą zaprzedaną żydom polską krainę......
  i uważnie słucha co mu jego żydek do ucha nadaje

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/01/a2217.jpg

  jak trzeba to i brudzia wypije
  https://image-media.gloria.tv/gregor/f/9p/th2i7c5h2771s41pgzx62lfx9s41pgzx62lf5.jpg

  i orderów nie szczędzi i do piersi przytuli

  https://i1.wp.com/iks2010.info/wp-content/uploads/img/23143_original.png

  pan premier FR też od tego towarzystwa nie stroni

  http://static.diary.ru/userdir/3/0/7/3/307321/30909707.jpg
 • @Pedant 10:57:19
  To fakt, że żyjemy w parszywie zakłamanym świecie.
 • @Husky 22:28:17
  Breżniewa to bardziej przypomina zdrajca Jarosław:

  http://i64.tinypic.com/vfffv5.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031