Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 1545 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

IPN i co ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto kogo i dla czego w konia zrobił?

 Jak byśmy tej ustawy nie zmieniali, to każdego co by na Polskę powiedział, że polskie obozy, czy jakoś takie, zaraz byśmy do mamra za kraty wsadzali, niezależnie czy on by był Springer, Obama, Rockifeller, czy Moisesowitz. Każdego gdziekolwiek by się znajdował, w Moskwie, Pekinie, na Hoolywodzie czy TellaWwiwie, musieliby zaaresztować i Polsce wydać.

A tak się rypło.
Ani aresztowań, ani wydawań aresztantów polskim spec służbom nie będą.
Rockifeller i Rambo Bambo mogą sobie dokazywać i spać spokojnie.
Zdrada Mości Panowie, zdrada.
 
  To już sam Onufry Zagłoba zauważył i nie omieszkał w oczy zdradzieckim elitom wykrzyczeć nie bacząc, że Kmicic i Oleńka w kuluarach.
 
Ja to bym nie przepuścił.
 
 Zadarł bym na całego i z Izraelem i z potężnym lobby żydowskim w USA i z Trumpem i nie cofnął się o te pół kroku wstecz.
Tylko Kuzia mać, czy bym dobrze zrobił to już inna sprawa.
 
 Ale bym to zrobił, bo jak to mówią, raz kozie śmierć i warto polec by postawić na swoim, a później niechby i potop
Ważne jest, żeby jak w tej pieśni – aby z honorem lec.
No ale nasz pan premier innego był zdania. Kota ogonem obrócił, deklarację na Nataniachu wymusił i teraz jest głupio żydom go atakować, bo jak i niby za co. Znów trzeba udawać przyjaciół.

KOMENTARZE

 • Oświat ! jesteś żałosny !
  Twoje żal się boże argumenty można było by: ewentualnie,pod warunkiem,z zastrzeżeniem itp,uznać gdyby PIS nie budowała swego wizerunku na tym że :
  wszyscy od lewa do prawa poprzez środek sceny politycznej to zdrajcy Polski,kanalie pracujący w interesie obcych państw,drapieżnicy gotowi za kilka groszy przehandlować nas i nasze państwo.I tylko oni czyli PIS niczym herosi stoją na straży naszego bezpieczeństwa.
  Rzeczywistość pokazała że od blisko 30 lat nie było rządu równie zdradzieckiego niż rząd PIS-owski.
  Kudy tam rządom komucha Millera czy liberasty Tuska do "politycznych osiągnięć" hiperpatiotów z PIS.
  Każdy to widzi i rozumie a w gorszym wypadku czuje,więc nie rób z siebie Oświat pośmiewiska.Chyba że musisz bo ci za to płacą.
 • @ikulalibal 21:23:00
  Wyraźnie przecież napisałem.

  ,,Ja to bym nie przepuścił. Zadarł bym na całego i z Izraelem i z potężnym lobby żydowskim w USA i z Trumpem i nie cofnął się o te pół kroku wstecz."
  Więć o co ci chodzi?

  Jakoś trzeba żyć, 1600zł miesięcznie to też pieniądz.
 • @ikulalibal 21:23:00
  To jest Ustawa o znacznie większym dla Polaków znaczeniu, dużo większym.

  – Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów – poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Według resortu projekt wzmacnia prawa osób zamieszkującym na gruntach publicznych oddanych w użytkowanie wieczyste.
  – Dzięki ustawie od 1 stycznia 2019 roku wszyscy, którzy w Polsce posiadają mieszkanie albo dom, będą ich pełnymi właścicielami. To ok. 2,5 mln domów i mieszkań. Jesteśmy na to przygotowani, zabezpieczyliśmy również środki na potrzeby ksiąg wieczystych i sądownictwa, tak by ta operacja przebiegała sprawnie – powiedział wiceminister Artur Soboń, cytowany w komunikacie.

  Resort tłumaczy, że najważniejszą korzyścią dla właścicieli lokali będzie przewidywalność wysokości opłat przekształceniowych, które zastąpią zmienne (często gwałtownie zwiększające się) opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Efektem przyjętej dziś przez rząd ustawy jest wyeliminowanie dotychczasowych problemów z aktualizacją opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe.
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23597670,rzad-przyjal-nowele-dot-przeksztalcenia-uzytkowania-wieczystego.html#BoxMTPPush
  ———————-
  Stajemy się właścicielami na ziemiach zachodnich i północnych i tego nam żaden sąd, żadne roszenia niemieckich wypędzonych nie podważą.
 • @Oświat 21:43:29
  ...o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów ...

  Tego nam ani Bierut, ani Gomułka, ani Gierek, ani zaden rząd ,,wolnej" Polski Millera, Kwaśniewskiego, Buska, Tuska Komorowskiego nie dał.
  Daje nam to PiS.
 • Zadyma, czyli zasłona dymna
  Pis zrobił sporą zadymę z IPN
  Każdy rozumny człowiek powinien pokiwać z politowaniem głową nad poprzednią Ustawie o IPN.
  Dla czego?
  Bo przecież wiadomo, że jak by jakiś redaktor z New Yorker czy z Time Magazin napisał o polskich obozach śmierci, polityk z USA, Francji, Niemiec, czy Izraela taką gadkę publicznie odstawił to i tak Polska mogłaby jedynie protestować a na to by daną osobę postawić przed polskim wymiarem sprawiedliwości nie byłoby szans. Więc po co takie ustawy przyjmować?
  Ale zrobił się szum i być może o to chodziło. Bo w tym szumie rząd przyjął niezwykle istotną ustawę odnoszącą się do około aż 1/3 terytorium państwa polskiego. Mianowicie zamienił dzierżawę na własność. Polak który po wojnie otrzymał dzierżawę na terenie dawnych Prus Wschodnich czy wschodnich landów niemieckich utraconych przez Niemcy w wyniku ustaleń zwycięskich mocarstw, przestanie być jedynie tymczasowym dzierżawcą, stanie się właścicielem.
  Tylko PiS zdobył się, odważył się, na takie posunięcie. Wszystkie inne rządy od 1945r. po dzień dzisiejszy nie miały ani odwagi, ani woli politycznej raz na zawsze zamknąć sprawę ziem odzyskanych, uznać, że nie są to ziemie tymczasowo administrowane przez Polskę, lecz stanowią prawną własność Narodu polskiego, naszą Polaków po wiek wieków własnością.
  A Żydzi tak w Izraelu jak i w Ameryce niech się cieszą nieistotnymi poprawkami w Ustawie o IPN, poprawkami zapisów, które i tak były nie do wyegzekwowania.
 • @Oświat 21:43:29
  "Stajemy się właścicielami na ziemiach zachodnich i północnych i tego nam żaden sąd, żadne roszenia niemieckich wypędzonych nie podważą."
  Zdradź jeszcze kiedy wprowadzą podatek katastralny...?
  Da nam to PiS.
 • @SZS 22:38:55
  Mnie PIS nic nie dał, nic a nic!
  Ja tylko płacę podatki i składki na NFZ!
  Za przekształcenie, tez trzeba będzie zapłacić, tak jak spłacane było moje mieszkanie już za "wolnej Polski".. latami z katorżniczymi odsetkami!
  Moi Rodzice dostali laaaata temu mieszkanie za niewielką kwotę w zasięgu ich możliwości / 2 przeciętne pensje/, wkład plus dopisana premia gwarancyjna! i nie po 10 latach!
  Ps.do lekarza specjalisty mam termin za rok,dzisiaj kazali mi wpaść we wrześniu dowiedzieć się ,bo jeszcze nie mają rozpiski na przyszły rok!
  Jak nie umrę wcześniej, to wpadnę we wrześniu, albo pójdę za 4 tygodnie /termin/ za 200 zł prywatnie!
 • @trojanka 22:50:33
  Moi rodzice w 1949 r. mieszkanie dostali służbowe za darmo.
  Mnie PiS też nic nie dał.
  Bo to co dostaję to emerytura, plus 200 zł dodatek na opiekę czy jakoś tak (dają po 75 r. życia), prezydent Duda, z PiS dał mi, przesłał pocztą w dużej kopercie dyplom za 50 lat pożycia małżeńskiego, mam darmowe przejazdy komunikacją miejską i darmowe TV, też z racji podeszłego wieku, leki ze zniżką i to wszystko
  Ale innym daje 500+ i to mnie cieszy, chociaż to też omija mojego jedynego wnuka.
  Wspomniana ustawa o własności ziemi jest niesłychanie ważna, choć mnie nie dotyczy, ale dotyczy kilku milionów rodaków i to mnie cieszy.
  Na to, co mam też ciężko pracowałem, ale to nie powód do narzekania, raczej do satysfakcji.
 • @trojanka 22:50:33
  ,,Jak nie umrę wcześniej, to wpadnę we wrześniu, albo pójdę za 4 tygodnie /termin/ za 200 zł prywatnie!"

  Nie grzesz dziewczyno.
  Zdarzało się, że w nocy przyjeżdżało pogotowie, przytomnego lub nie, zabierali do szpitala. Podleczyli po tygodniu do domu.
  Ostatnio u lekarza rodzinnego, pani doktor zmierzyła ciśnienie, wypisała skierowanie i kazała od razu żonie wieść mnie do szpitala. W szpitalu położyli na łóżko, podłączyli do aparatu, po godzinie przenieśli na oddział. Pięć dni w szpitalu i do domu z receptami, z terminem kilkumiesięcznym na badania drożności żył. To ostatnie zajęło tylko trzy dni i znów do domu, znów z nowymi lekami.
  Ogólnie taką służbę zdrowia powinno się nosić na rękach i po rękach całować. Żadnych rachunków na setki tysięcy złotych jak by to było np. w Panamie, czy Meksyku.
  Ale Polak zawsze i wszędzie narzeka, bo rzydy rzondzą a PiS to same złodzieje.
  Znajomemu z ulicy, też już dziadkowi, drugie kolano operowali, i też zadowolony.
 • @Oświat 23:32:27
  Trzeba widzieć dobre rzeczy ,ale oceniać realnie a nie propagandowo bo to robią zadaniowcy!
  Ma nadzieję ,że ilość dzieci rodzących się na skutek 500+ przewyższa znacznie te, wyrzucone do kolektorów ściekowych, lub zatłuczone przez ojca, ojczyma, na skutek coraz lepszych warunków i opieki nad matką i dzieckiem ,psychologicznej i pielęgniarki środowiskowej.
  Ustawa o przekształceniu tak,nie sądzę żeby wielu Polaków było w stanie opłacić te 5000-40.000 zł jednorazowo opłaty.
  Co do sprzedaży ziemi ,jestem za ograniczaniem wyprzedaży polskiej ziemi cudzoziemcom, jak najbardziej.
  no i oczywiście pełna radości że mogą kupować synagogi nieograniczoną ilość ha!!no i "pszyjaciele zza Buga!!
  http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/ukraincy-kupuja-coraz-wiecej-ziemi-w-polsce,106309.html

  Moja kuzynka nie może sprzedać 1 ha po krewnych bo sąsiedni rolnicy nie chcą kupić, a synagogi nie ma w pobliżu!Wobec tego ze skromnej emerytury płaci podatki i ubezpieczenia !
 • @Oświat 23:46:50
  No wychodzi na to że ty i twoja okolica to wzorzec jak jednego metra w Sewr pod Paryżem i wszędzie tak jest, jak u ciebie .Skąd taka pycha i przekonanie o własnej nieomylności????podziwiam, podziwiam mistrzu!!
  Skoro tak piszę to tak jest, mam ci zeskanować skierowanie za adnotacją????
 • ściekowych
  Zły to ptak, który kala własne gniazdo, zły to człowiek, który obsrywa własną ojczyznę.
 • @trojanka 23:57:23
  jeżeli twoja kuzynka ma 1 ha ziemi to dostaje dopłaty do rolnictwa, coś około 1000 zł, więc ma za co opłacić podatek gruntowy, więc nie pisz, że opłaca ze skromnej emerytury bo to nie prawda.
  Wiem bo też mam ziemię po teściach.
 • @trojanka 00:00:58
  o jakiej ty nieomylności piszesz.
  Napisałem tak jak było z tymi wszystkimi moimi kontaktami ze służbą zdrowia i z leczeniem.
  Jeśli ty masz skierowanie za rok, to znaczy, że nie wymagasz natychmiastowego zabiegu czy leczenia.
 • @Oświat 21:49:12
  „...o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów ...

  Tego nam ani Bierut, ani Gomułka, ani Gierek, ani zaden rząd ,,wolnej" Polski Millera, Kwaśniewskiego, Buska, Tuska Komorowskiego nie dał.
  Daje nam to PiS.”

  Nie podniecaj się tak bardzo, bo ci zaszkodzi.
  Zapomniałeś dodać, że tak jak w każdej ustawie PiSu, tak i w tej jest ukryte drugie dno i że ci nowi właściciele będą mieli opłatę przekształceniową, którą będą płacili przez 20 lat. O ile będą mieli na to pieniądze i im rząd nie zabierze tych domów 8 mieszkań za długi.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04462-Oplata-przeksztalceniowa-za-uzytkowanie-wiecz.htm
 • @Oświat 00:14:40
  Jakie dopłaty cienki propagandzisto!!ma sama uprawiać chodząc o kulach!???szkoda rozmowy z tobą bo twoje horyzonty są odwrotnie proporcjonalne do twojego nicka!
 • @Oświat 00:18:32
  Ty natomiast wymagasz natychmiastowego!!
 • @Lotna 02:47:42
  ...,,zabezpieczyliśmy również środki na potrzeby ksiąg wieczystych i sądownictwa,...."
  Ustawa przekształca w prawo własności nie dzierżawca i jak z powyższego można wyczytać zabezpiecza na to środki.
 • @trojanka 08:16:09
  ...cienki propagandzisto!!ma sama uprawiać chodząc o kulach..."

  Moja żona co o kulach nie chodzi, dawała wnuczkowi żeby skosili trawkę za kieszonkowe.
  Twoja kuzynka może dać tą robotę sąsiadowi za sianko, albo kupić kożę za 200 zł żeby wykaszała zielone. Bedzie miała jeszcze z tego kozie mleczko.
  Albo sprzedać ziemię sąsiadowi rolnikowi.
  Sąsiad nie chce kupić (?), niech nie żąda milina za coś co jest warte góra dziesięć tysięcy zł
  Nie chce kupić nawet za dziesięć tysięcy zł?
  Podaj namiary kuzynki, ja kupię w ciemno, bo lepiej trzymać kasę zainwestowaną w gruntach rolnych niż w banku czy parabanku typu amber gold
 • @Oświat 23:46:50
  ''łał, jaki nieomylny, tylko on wie jaki .....(według uznania) geniusz, nie zdradzający, chroniący przed III światową, nas i przyszłe pokolenia, wszyscy inni co go krytykują to głupcy.''
  Oświat.
 • @fretka 08:39:47
  To był ,,Teksańczyk", bojownik za naszą i waszą i wielki miszczu szachista Putin, ale to z pod innej notki.
 • @Oświat 08:38:24
  Ahaa nawet wiesz ile chce za tę działkę!!!Hm.. jakieś kontakty z z tamta stroną o 3 nad ranem????
  No tak jak mówię, nakręcający wszystko pod swoje teorie cienki propagandzisto!!Naprawdę szkoda czasu na dyskusję z tobą!Przekręcisz wszystko, nawet przepisy tylko po to żeby uzasadnić swoje zwidy.Smutne to ,ze kłamiesz np. o dopłatach do ziemi dla rolników, co jest uwarunkowane restrykcyjnymi przepisami! nie dostaje dopłat ten kto sobie tego po prostu życzy!
  za infor.pl
  Ziemię może kupić rolnik mieszkający w gminie i.. nabywcami ziemi rolnej mogą być rolnicy indywidualni, kościoły, parki narodowe, jednostki samorządu oraz Skarb Państwa. Rolnikiem indywidualnym – w rozumieniu ustawy – jest osoba posiadająca kwalifikacje rolnicze i nie więcej niż 300 ha, która od pięciu lat mieszka na terenie gminy, gdzie posiada działkę rolną i od pięciu lat samodzielnie na niej gospodaruje.

  Poza tym reszta może kupić 30a ziemi!Naprawdę kończę bo to bicie piany jest bezprzedmiotowe.

  Opłata za przekształcenie uż. we własnośc była 50 krotnością obecnej opłaty plus coroczna waloryzacja przeprowadzana przez gminę. Obecnie jest to 20 krotność opłaty plus waloryzacja.jeżeli ktoś płaci np. 500 zł rocznie, to ma do zapłaty 10.000 zł.Można rozłożyć na spłaty.

  Nie lubię osób, które aby udowodnić swoja rację manipulują jak sie da!przepisami a na końcu używaja słów kluczy kończących się często na "yzm".
  Niestety, stanowczo odradzałabym Cioci jakiekolwiek interesy z tobą!
  Tyle, !!z mojej strony koniec dyskusji!
 • @Oświat 08:52:02
  Słowo się rzekło, proszę Pana.Cytat padł. I nie ważne w którym odniesieniu. Słowo to nie wróbel, jak już wyleci to nie złapiesz.
 • @Oświat 08:52:02
  A co to, Putina można chwalić a innych nie?
 • @fretka 09:08:00
  Niemcy tym razem doczłapały aż do Kazania, ale znowu dostali łomot w tym dziwnym kraju.
  Niemcy po raz pierwszy w swojej historii nie mogły opuścić grupy podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Niemcy przegrali z Koreą Południową z wynikiem 0: 2 i zajęli ostatnie miejsce w grupie F.
  https://pbs.twimg.com/media/DgwUL9sXcAA4N8w.jpg
 • @fretka 09:05:53
  fretka, mylisz notki, mylisz i tematy
 • @trojanka 09:05:39
  Mam mniej niż 300 h ziemi i może mieszkam akurat w tej samej gminie, a za ciocię decyzji nie będziesz podejmowała.
  Ciocia chce sprzedać, bo chce, ja mogę kupić w dobrej cenie dobrą ziemię.
 • @Oświat 21:39:05
  Krytyka muzułmanów - rasizm
  Krytyka pedałów - homofobia
  Krytyka Putina - rusofobia
  Krytyka PO - PIS-ofilia
  Krytyka kogokolwiek - troll

  Czy qrwa człowiek nie może mieć swojego zdania?
  Czy zawsze trzeba iść z nurtem rzeki i jak te POyebane lemingi łykać wszystko?
  pzdr.
 • @Husky 10:08:08
  "Krytyka PO - PIS-ofilia"

  A krytyka PiS to jak się nazywa?

  "Krytyka kogokolwiek - troll"

  Jest Pan trollem?

  "Krytyka Putina - rusofobia"

  Wysyła Pan sygnał lojalności?
 • @Pedant 11:19:52
  na Kreml
 • @trojanka 08:15:15
  Piękne! :D
  Dobrze wiedzieć, że mamy taką samą opinię. :)
 • @Husky 10:08:08
  Tu hołdują starej zasadzie
  Wlazłeś miedzy Neony (wrony)
  Musisz krakać tak jak ony

  Bo rząd zmarnował taką świetną okazję, by za martwą literę ustanowionego wcześniej prawa, wszcząć pełno skalową wojnę z USIA, Izrahellem i całą światową żydowską diasporą, tą od Chabab Lubawycza, z żydami sefardyjskimi, aszkenazyjskimi, chazarskimi, chasydzkimi z Nowego Jorku i polskimi z Polski.

  Mielibyśmy świetną okazję chwycić w dłoń szabelkę i machać nią na lewo i na prawo i na koniec z honorem lec pod brzemieniem własnej głupoty. Ale wcześniej wysłać wszystkie nasze lotniskowce i kutry rybackie, te jeszcze nie ze złomowana za poprzednich rządów, przeciw szóstej i siódmej flocie pacyfiku oczywiście amerykańskiej.
  No i kućwa, Mazowiecki nie chciał III wojny światowej rozpętać.
  Widać w zmowie z Putinem który też nie chce.
 • @Oświat 09:29:23
  Nic nie mylę.
  Lubię Pana a Szanowny Pan stacza się do hipokryzji.
  Serce mi boli.
 • @fretka 20:16:07
  A tego to nie wiedziałem.
  Minie parę dni i cały szum z IPN umilknie.
  To mimo wszystko marginalna sprawa, tyle tylko że rozdmuchana i to bardziej na Neonie niż w mas mediach.
  A my jesteśmy za mali, za bardzo uwikłani, zbyt mamy związane ręce by podskakiwać.
  Dziś nikt nie chce wojny ani z żydami ani z USA, nikt rozsądny.
  Wkrótce będą nowe wydarzenia, nowe newsy. Kto wie czy nie jakaś rewolta czy majdan w Moskwie.
  Jeden z amerykańskich senatorów napisał, że 31 % amerykanów uważa, że wojna domowa w USA jest możliwa bo przeciwnicy Trumpa do tego się szykują.
  Poprawka IPN to małe źdźbło i już jest po.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031