Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 2143 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Przegrana PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JK przegrał i z nim przegrała Polska

 Wyniki wyborów jednoznacznie wskazują na wygraną opozycji w sejmikach i na urzędach prezydentów miast

Albo się wygrywa zdobywając więcej niż połowę, albo tylko wierzy się że 32 % to wygrana.
Jeśli dalej będziemy mieli PiS taki jaki był do dnia wczorajszego, ślamazarny, niezdecydowany, uległy, to opozycja dalej będzie szalała, szkalowała bruździła i na koniec rozprawi się z PiS–em.
Po tych wyborach pan prezes Jarosław Kaczyński powinien udać się na emeryturę a jego miejsce zająć ktoś o trzy piętra bardziej dynamiczny, zdecydowany, nieustępliwy. I niech ten nowy lider ma twarz i serce Polaka, bo tylko taki może nas i nasz kraj uratować.

KOMENTARZE

 • Na spokojnie
  Skupienie się na kampanii w Warszawie, na próbie rozbicia układu PO-Waltz doprowadziło do sytuacji, w której można przypuszczać, że PiS kompletnie odpuścił sobie walkę o inne duże miasta.
  A to poważny błąd.
  Bez repolonizacji mediów Polska nie odzyska Warszawy i dużych miast. Lemingi żyją w Matrixie stworzonym przez TVN itp. przekonane, że to real. Postępująca degradacja mózgu bez wiedzy pacjenta. Biorąc pod uwagę intelekt i moralność mieszkańców stolicy oraz skuteczność przekazu łzę mediów z TVN24 na czele, to gdyby żył Al Capone uzyskałby 99% głosów.
 • @
  Czy PiS przegrał?
  I tak, i nie.
  Tak - bo wynik (szacunkowy) jest gorszy od przypuszczeń, a wyraźnie słaby w dużych miastach.
  Nie, bo osiągnął znacznie lepszy wynik niż poprzednio i dopiero obecna sytuacja będzie stanowić bazę wyjściową do kolejnych wyborów i zmian.

  Jest więc pytaniem, czy PO & co została znacząco osłabiona. Przecież to w samorządach jest znaczna władza i pieniądze, które mogą być wydane na kampanię wyborczą.

  Inna sprawa, że obecne dane są szacunkowe i nie wiadomo jak to przełoży się na ilości radnych - wszak wybiera się tego, co ma 50+ % głosów, albo nawet najwięcej spośród gremium.

  Można powiedzieć, że wystąpiło coś w rodzaju wahadła; PO & co skonsolidowały się i uzyskały znacząco lepszy wynik niż można się było spodziewać. Teraz czas na reakcję PiS - mądre wykorzystanie przewag ujawni się w kolejnych wyborach.
  Albo nastąpi klapa.
  Jestem za powstaniem ruchu o kierunku "Polska przed PiS-em". Bo wynik RN - to klęska, a potrzeba wsparcia przemian od "polskiej strony". Tej opcji nie ma.
 • @
  Zdanowska 70%???

  Rozumiem, że w kolejnych wyborach w Poznaniu wystawiamy Masę, w Warszawie Trynkiewicza, we Wrocławiu matkę Madzi i można otwierać szampana.

  Cieszy jedna sromotny łomot faworytów PO w takich miastach jak Gdańsk,Szczecin czy Katowice
 • Kaczyński i Duda zapracowali na ten SPADEK !
  Buta Kaczyńskiego i Dudy doprowadziło do tego że elektorat dodatni odpłynął a został PISowi tylko żelazny elektorat !

  1. mało być liczeniem się z głosem Polaków ! a co jest ? zamordyzm propagandowy TVP, Radia 24 , i Gazety Polskiej [ żydowskiej ]

  2. zamykanie prawdziwej opozycji w kazamatach [Paweł Piskorski ]

  3. Skundlenie polityki pisowskiej w stosunku do Izraela i USA !

  4.Zimnowojenna polityka w stosunku do Rosji !

  5. całkowite zatracenie przez PIS rynków rosyjskich !!!

  6. Finansowanie Ukrainy kosztem Polski i Polaków !!!

  Polacy Słowianie ! PIS pod rządami Kaczyńskiego i Morawieckiego to partia żydowska i rządy w imieniu światowego żydostwa ! choć przyznaje że retoryka jest patriotyczna !! ale praktyka jest odwrotna !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Husky 09:04:51
  I co piesku? Gdzie ten lomot?
  Jaki został rozwalcowany na płasko. A miało być tak pięknie...
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:35:26
  Komiczne i idiotyczne są porównania wyników tych wyborów z poprzednimi parlamentarnymi.
  Pajace lemingowe starają się to nam udowadniać na swój sposób, a prawda jest taką:

  Wybory parlamentarne 2015r PiS 37,58%, PO 24.09 % Nowoczesna 7.6%
  Czyli 37.58% do 31.69%

  A co mamy dziś
  PiS 32.3,% PO/Nowoczesna 24.7%

  Gdzie tą porażka
 • Do @Husky 09:41:08
  Buta ! i nie liczenie się z Obywatelami !

  1 . po co Kaczyńskiemu było odkopywanie trupów SMOLEŃSKICH ? wbrew rodzin ? buta buta pisowsko-kaczyńska !!!!! i jak zawsze nic nie znalezli ! bo każdy średnio rozgarnięty wie ze nie było wybuchu tylko katastrofa ! [ wdziałem zdjęcia trupów na zagranicznych portalach . ]

  2 .Sekta żydowsko-smoleńska zapracowała na nienawiść dużej części Polaków i żydów w Polsce .

  PIS jedynie ratuje 500 plus i tam przed dziczą a Afryki !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:47:05
  I było
  Czy ja źle słyszałem i widziałem wyniki wyborów w całym kraju
  Czy W-wa to cała Polska?
  Jest więcej niż dobrze
  A będzie jeszcze lepiej
 • @ele 09:54:54
  NIE wolno odkopywać tylko w Jedwabnem!!bo sierżant Jajnie się nie zgadza!Polaków można!!
 • @Husky 09:57:34
  Nie pitol. Będzie tylko gorzej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:05:41
  Już jest , zobacz jakie jaja . :))))) https://www.wprost.pl/wybory-samorzadowe-2018/10162735/seksistowskie-zarty-nie-wplynely-na-jego-wynik-smogorzewski-prezydentem-legionowa.html
 • @Husky 09:41:08
  Widać w wygraną Jakiego nawet PiS nie wierzyło. Żeby przykryć porażkę to nie zorganizowali nawet wspólnego studia powyborczego. Co teraz będzie robił bezpartyjny Jaki? Może niech zdobędzie zgodę sanepidu i dalej prowadzi Jaki-Caffe.
 • Oświat
  Opozycja przeciw polskości tworzyła się od 1945 roku. Dziś by ją obalić to trzeba rządów i czynów takich jakie zastosowano w Turcji. My przez swą przynależność do Unii nie mamy mocy na podjęcie takich kroków. PiS jest gnębiony przez wszystkie partie opozycyjne, bo to one chcą by było jak było ... To oni dla kasy zdolni wysprzedać Polskę, gdyby PiS nie doszedł do władzy to nie wiem czy już części Polski nie trzeba by było oddać za długi. Za dużo mamy przeciwników polskości a do tego sprzyjają im tacy co dla kasy są gotowi zrobić wszystko ... Ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że mogą stracić kraj, że mogą zatracić swoją tożsamość i stać się landem i służyć innym. A co do prezesa Kaczyńskiego to lepszego stratega na dziś dzień jeszcze nie mamy ... ciesz się, że został przy życiu a miał zginąć to dzięki niemu PiS doszedł do władzy i odwrócił losy Polaków. Wszystkiego nie da się zrobić za jednej kadencji przy takiej wrogości Unii i opozycji wewnątrz.
 • Buta PiS nie liczenie się z głosem Polaków
  Kłamliwa propaganda TVPiS, działalność trolli została przykładnie ukarana. Najlepiej widać to po Łodzi, gdzie Zdanowska uzyskała wynik kompromitujący dla PiS. Dużo przyczynił się do tego swoją bezdenną głupotą Sasin, jeśli dalej pójdą tym torem, to w Łodzi nie będzie żadnego PiSowca. Jest to wyraźny sygnał.
  W Warszawie jednoznaczny wybór m.in. wynikający z buty PiS, w sprawie pomnika ofiar oraz pomnika sprawcy katastrofy pod Smoleńskiem. Ale Jaki był bardzo słabym kandydatem, PiS nie dało sobie szansy na zwycięstwo w Warszawie, choć wynik Jakiego to klęska PiS.
  Za bardzo uwierzyli, że manipilacje w komisjach dadzą im sukces. Kolejny raz zaślepienie nienawiścią wyszło im bokiem.

  W obu komisjach wyszedł przestępczy udział PiS, zarówno w prywatyzacyjnej, gdzie okazało się, że najwięcej średniorocznie decyzji wydawali urzędnicy PiS. Przy Amber gold wyszły przekręty w SKOK oraz Get Back. Zarówno Jaki 31% (Trzaskowski 54%) jak i Wasserman 36% (Majchrowski 43,7%) nie dostali poparcia od mieszkańców miast.

  Nic dziwnego, że nasze trolliki wyją. Miał być oszałamiający sukces jest klapa, to znaczy sukces na miarę 27:1. Duża frekwencja też źle świadczy dla PiS. PiS punktowało na zdyscyplinowanym elektracie licząc na zniechęcenie wyborców innych partii. Idiotyzmy, które wyprawia PIS spowodowały, że ludzie ruszyli się. A to światełko klęski PiS.
 • @Husky 09:04:51
  "Bez repolonizacji mediów Polska nie odzyska Warszawy"
  Nazywajmy sprawy po imieniu,
  - Warszawiacy uratowali Warszawę przed PiS i ich niedouczonym kandydatem.
  - "repolonizacja" oznacza uPiSowienie. Jak widzisz TVPiS jest całkowicie uPiSowiona, Polacy dali sobie z tym radę. Jeśli PiS przejmie kontrolę nad mediami pojawią się niezależne radiostacje jak w czasie stanu wojennego. Polakom buzi nie zamkniesz. Każda próba cenzury to kolejny gwóźdź do politycznej trumny PiS.
 • @kula Lis 67 11:08:41
  Jeszcze raz powtórzę
  ....prezes Jarosław Kaczyński powinien udać się na emeryturę a jego miejsce zająć ktoś o trzy piętra bardziej dynamiczny....

  Kaczyński popełnia dużo błędów.
  Takim błędem był Macierewicz i jego misie i doradcy, wybór Dudy, zamiast Ziobro na prezydenta, wycofanie Beaty Szydło.
  A jak ją wymienił na Morawieckiego to B. Sz. powinna kandydować na prezydenta Warszawy i byłaby w Warszawie wygrana.
  Nie potrzebne wycofał się ze skrócenia do dwóch kadencji samorządowców i prez. Miast. Zaniechał repolonizacji mediów i otrzymał w zmian porażkę, bo albo się coś robi konsekwentnie i do końca, albo się cofa rakiem i przegrywa.
  Dziś Kaczyński to stary niedołężny człowiek i powinien to zauważyć. A PiS jak nie chce się rozlecieć z jego odejściem to niech postawi na Beatę Szydło i pracuje nad stworzeniem nowych dynamicznych kadr.
  Inaczej czarno widzę.
 • @Zawisza Niebieski 11:19:54
  " "repolonizacja" oznacza uPiSowienie."

  Niekoniecznie. Przecież można mnie zrobić RedNaczem jakiejś gazety o dużym nakładzie, albo np. oddać w moje ręce TVN. A co... Dam radę.
 • @Repsol 10:38:02
  Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...(sic! takie cóś to tylko u nas możliwe! To są jaja, ale jaja!). Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji". Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

  Ps...Będzie dowodził teraz sztabem wyborczym z za kratek! Jednak Łódź , Warszawa, Gdański, to typowi degeneraci umysłowi albo sami złodzieje i przestępcy! Zdanowska skazana, a ten za krat, jak mogą tacy ludzie kandydować. Tego by nie znalazł w żadnym kraju. Toż to skandal! Popaprane prawo korzystne dla przestępców, co gorsza wyraźnie nikomu nie zależy, by to uzdrowić. Czyżbym zaczynał już wątpić, że może byś uczciwiej i przyzwoiciej? Zmienić prawo, wymienić komuszych leśnych dziadków z Komisji Wyborczej. Dlaczego nie zmieniono prawa wyborczego? Dlaczego skazany czy z zarzutami człowiek jest dopuszczany do kandydowania ? ... Na kandydata do samorządów czy wyborów parlamentarnych powinno się dopuszczać tylko ludzi czystych , nie uwikłanych w różne przestępstwa, czy to gospodarcze, czy korupcyjne , czy też tych powiązanych układami ... Nie zmienione prawo się mści i sieje zamęt i robi tylko ferment ... Jak człowiek karany ma sprawować rządy ... po co taki się pcha do władzy ?, po to by nadal nadużywać swej władzy ?
 • @Zawisza Niebieski 11:14:38
  To nie ,,Kłamliwa propaganda TVPiS, działalność trolli"
  tylko brak zdecydowanej i twardej polityki w stosunku do całek opozycji jest tego przyczyną.
  Polacy oczekują konkretów a nie pozorów i pobłażania.
 • @kula Lis 67 11:33:41
  Widzisz Kula Lis. Mieszkańcy dużych miast to nasze elity intelektualne, dlatego odporni są na kłamliwy PR, czy to tworzony przez wyrobników oficjalnie uznanego kłamscy Kurskiego, czy też domorosłe trolle, czy innych degeneratów umysłowych. W większości dużych miast nie partia złodziei, kłamców i kumotrów nie ma co robić. Dzięki swej inteligencji uratowali dobrych gospodarzy oraz swoje miasto przed wygłodniałą koryta szarańczą niewykształconych PiSiewiczów. Bo jak można nazwać zespół doradców Jakiego, który nie orientuje się nad jaką rzeką leży Warszawa, nie odróżnia Dunaju od Dunajca?

  Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni będziesz z szacunkiem mówił pan prezydent Rafał Trzaskowski.

  Jeśli chcesz ludzi czystych w polityce, to co w niej robią Kaczyński, Sasin, Suski, Kosztownik, Biernacki?
 • @Oświat 11:36:02
  PiS poniósł klęskę z kilku powodów: bo walczy ze swoim elektoratem (patrioci i narodowcy, robi z nich faszystów jak PO), głaska po główkach KODziarzy za zadymy, wydaje zakaz wstępu do telewizji prawicowym dziennikarzom (Kurski wreszcie musi odejść), układa się z Izraelem i nie reaguje na antypolonizm, nie rozlicza PO/PSL, nie robi porządku z niemieckimi mediami, zmusza Polaków do szczepień i koszmarnie robi w wała rolników (import produktów z zagranicy i dobijanie polskich produktów). Robi w wała przedsiębiorców, nie ma dla nich żadnych ułatwień, wręcz przeciwnie (znowu ZUSy do góry, kwota wolna od podatku na żenującym poziomie). Te rzeczy zniechęcają dawnych wyborców PiS w ogóle do głosowania. Moi znajomi nie poszli głosować w tym roku, bo nie mają już na kogo. Największy błąd PiS polega na tym, że nie biorą pod uwagę inteligencji i życiowych wartości swoich wyborców. To nie jest ciemny motłoch jak u PO i Nowoczesnej, my potrzebujemy zmian i realizacji obietnic. Tych obietnic, które dotyczą uczciwości i sprawiedliwości! Inaczej tracimy chęci i motywację do głosowania. Na głupie tłumaczenia typu "zrobimy w przyszłej kadencji" PiS już nikogo nie nabierze.
 • @Oświat 11:36:02
  Ciekawe jakich kroków byś oczekiwał? Czyżby rozwiązania Jaruzelskiego? Wprowadzić stan wojenny?
  Musisz pamiętać o tym, że dziś dzieją się przekręty na dużą skalę. Jeśli ruszą kogoś z PO, po wygranej PO znaczna część przywódców PiS pomaszerowałaby do paki. Dlatego będziesz miał pozorowane działania pod publiczkę i nic więcej. Stary układ działa, kruk krukowi oka nie wykole.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:32:17
  Panie Krzysztofie? Zbyt praworządnym jest pan człowiekiem by nadawać się na "RedNacza". Najpierw trzeba zdobyć kwalifikacje, wysokie notowania mają tu wyroki za kłamstwa polityczne, niech Pan na Kurskiego popatrzy. Trzeba nauczyć się by kłamstwo było pierwszą odpowiedzią by nawet na totrutach z Pana prawdy nie wyciągnęli. Później przyda się nowa żona, bo jakże ze starą się na imprezach pokazywać :)
 • @kula Lis 67 11:58:24
  Jak Pan to dobrze ujął, i doszedł do słusznych wniosków PiS traktuje swój elektorat jak bezrozumny motłoch a ten elektorat na to sobie pozwala nadal głosując na PIS. Co niestety źle świadczy o tym elektoracie.
 • @Oświat 11:36:02
  PKW: nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy. To są jakieś jaja! Coś nie tak po ich myśli idzie.
 • @Oświat 11:36:02
  Wysokie noty w aresztach śledczych w Warszawie. Głosowano głównie na Trzaskowskiego(sic! jak zwykle przestępcy na przestępców! Rezydenci zakładów karnych tradycyjnie gremialnie wskazali kogo najchętniej by widzieli we własnych szeregach.) Według sondażu exit poll wybory prezydenckie w Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje kandydat Koalicji Obywatelskiej cieszy się ogromnym poparciem wśród więźniów. Swój głos oddało na niego ponad 66 proc. osadzonych w Białołęce i ponad 58 proc. na Grochowie.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15402043561d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Rafał Trzaskowski cieszy się wysokim poparciem w aresztach śledczych. W zakładzie na Białołęce głosowało 191 osób. Trzaskowski uzyskał tam 66,49 proc. poparcia, Patryk Jaki – 13,09.
  https://pbs.twimg.com/media/DqGmjr4WwAA4MuQ.jpg
  W areszcie śledczym dla kobiet na Grochowie tendencja była podobna. Poseł Platformy Obywatelskiej cieszy się tam poparciem 58,06 proc. więźniarek. Na Jakiego głos oddało 16,13 proc. W tym miejscu głosowały 62 osadzone.

  Ps...Ciągnie swój do swego! Wygląda na to , że najświatlejsze elity warszafki i innych wielkich wioch, rezydują w kryminale.
 • @Oświat 11:36:02
  https://pbs.twimg.com/media/DqGntjaX0AEFwZp.jpg
 • @Oświat 11:36:02
  Leśne dziadki bis liczą chyba po raz drugi, bo za pierwszym razem może źle wyszło. W XXI wieku w kraju europejskim, gdy komisje przesyłały w nocy około 11-12 czy 1 w nocy protokoły elektronicznie - co za maszyny tam pracują i o co chodzi, że nadal nic nie wiemy? Przecież to jest skandal i przekręt na wielką skalę. System do głosowania 38-milionowego państwa tyle lat jest niewydolny, podobno kosztował jakieś grosze i opracowała go jakaś studentka. Po opisie procedury, jaka się odbywa, normalny człowiek może pomyśleć, że to jakiś Mozambik albo Papua. Po drugie - dlaczego tysiące ludzi nie mogły głosować? ePUAP cz inny pułap (może gminny?) nie zadziałał? Te wybory powinny być powtórzone. Tyle w temacie! A dziady leśne na zieloną trawkę.
 • @Oświat 11:36:02
  Jeśli nie było należytego monitoringu przebiegu całej drogi kart wyborczych/głosów, śmiało można zakładać po-wielanie fałszerstw z przed lat przez kolaborację (Cejrowski ma receptę aby zmienić budynki wszelkich urządów publicznych lub chociaż powyrywać wszelkie instalacje zamieniając je nowymi) .
 • @Oświat 11:36:02
  Gersdorf triumfuje! „Wzywam wszystkich sędziów SN do stawienia się w Sądzie Najwyższym.” [ZOBACZ DOKUMENT]...
  https://wpolityce.pl/polityka/417707-gersdorf-wzywam-wszystkich-sedziow-sn-do-stawienia-sie Ps...Proponuję wypowiedzieć wojnę Turcji i natychmiast się poddać. Erdogan rozwiąże sprawę samowoli kasty w togach w ciągu jednego dnia i cały świat to zaakceptuje. Ta sytuacja to na razie porażka obozu rządzącego. Obywatele się pytają, jak to jest, że sędziowie SN nie uznają obowiązującego prawa i pozostają zupełnie bezkarni? A gdyby zwykły obywatel tak nie uznawał obowiązującego prawa, to zaraz miałby na karku organy ścigania...Bezsilność rządzących może doprowadzić Polskę do katastrofy. Stanowczość w rozprawie z anarchią potrzebna od zaraz. Pojedynczy sędzia TSUE, (o którym wiemy, że to Rosario Silva de Lapuerta, sędzina TSUE, która wydała wyrok na Polskę to funkcjonariuszka reżimu Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej Felipe Gonzáleza) ma podobno władzę powstrzymać demokratyczne reformy w dużym państwie europejskim. Gdzie my żyjemy, czy to jest REAL? Po co w takim razie wybory w Polsce jeżeli decyzje podejmuje Bruksela? I co znów PiS skuli ogon pod siebie? Pytam się po co w takim razie uchwalaliście te uchwały o sądzie? Jak się czują teraz ludzie którzy wam zaufali i kandydowali do SN? Jesteście żenujący. To są skutki pozwalania na łamanie prawa przez "klikę prawniczą" z chazarską schlampe i alkoholiczką Gersdorf na czele. Kto jej płaci? Kto pozwolił jej na wejście do SN? Kto jej pozwolił na korzystanie z druków firmowych i pieczęci SN? Czy temu lumpowi chazarskiej schlampe i alkoholiczce Gersdorf & consortes ktoś ukręci wreszcie łeb? Przecież państwowe służby mają moc sprawcą? Czy nie? Tak to jest, kiedy państwo jest dziadowskie i nie ma autorytetu! Kompletna anarchia, rokosz i żadnych konsekwencji! Policja powinna wyprowadzić to towarzystwo! Jeśli PiS nie kopnie w d*pę sędziów to wyborcy kopną w d*pę PiS w następnych wyborach. Ta reforma już tak długo trwa, że chyba nic z tego nie będzie, kasta właśnie się okopuje. Brak reakcji rządu , sejmu , trybunału konstytucyjnego i takie są efekty. Oto do czego doszło po zawetowaniu ustaw sądowych przez prezydenta Dudę. A kto wpuszcza emeryta do nieistniejącego już gabinetu? Państwo, jak było tak jest teoretyczne. Może także dlatego PiS nie odniósł spodziewanego sukcesu w wyborach samorządowych. 500+ to nie wszystko. Mam nadzieję, że doczekam się władzy, która będzie bezpardonowo walczyła z wrogami Polski. Aktualnie mamy teoretyczną władzę. "Raz zdobytej władzy, nie oddamy nigdy" hasło rodem z Polski Ludowej dalej aktualne. Czy teraz Kaczyński w końcu zaskoczy, że ustawa o dożywotnim zakazie pełnienia funkcji publicznych dla aparatczyków systemu chazarokomuny jest konieczna? Czy za dużo totumfackich przy tym polegnie?
 • @Oświat
  Będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym? Minister Czaputowicz nie wyklucza takiej opcji. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stwierdził, że według wstępnej analizy po decyzji Trybunału Sprawiedliwości zawieszającej stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym, potrzebna będzie jej nowelizacja, by przywrócić na stanowiska odesłanych na emeryturę sędziów. Żeby wrócić (ze stanu spoczynku), to trzeba wprowadzić ustawę, taką, żeby umożliwić tym osobom, które są w stanie spoczynku powrócić. Pewnie na takich samych warunkach, jakie były przedtem powiedział minister Czaputowicz dziennikarzom w Brukseli. Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Ze wstępnej analizy (wynika, że) rzeczywiście będzie potrzebna ustawa, żeby wprowadzić w życie te postanowienia. Myślę, że będzie to możliwe, bowiem stanowiska opróżnione przez sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku, nie są zajęte dodał minister.


  Ps...A może żydek uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz do wycofania? Jeśli Unia tylko warknie, a my jej ustępujemy, to jakim państwem jesteśmy. Dość już tego upokorzenia, oni nie chcą trzymać palca, tylko całą rękę w naszej dupie. Wszyscy po PiS jeżdżą jak Urban po Reaganie, totalna targowica, żydolewacka i pedalska Unia, a my wystawiamy łeb do ścięcia, jak sobotni indyk. Jestem mocno rozczarowany, w dupie mam taką Polskę a jeszcze bardziej taką żydolewacką, pedalską Unię. Co to ma znaczyć? Czy my jesteśmy suwerennym państwem czy jakąś kolonią, której wydaje się polecenia z jakiegoś Berlina, Brukseli czy innego chlewa? Myśmy tego badziewia nie wybierali, oni byli namaszczeni przez obcy reżim chazarokomunistyczny do jego utrwalania. Kapitulacja? Klęska? Kompromitacja? PiSie głaszcz dalej chazarokomuszych agentów, złodziei i przekrętów to stracisz cały elektorat. Na miejscu PiSu nie wycofywałbym się z rekonstrukcji sądownictwa, może to przepłacić utratą elektoratu. Czy nie rozumiecie, że wyniki tych wyborów i baty jakie wczoraj dostaliście, to ostatnie ostrzeżenie? A oni, jak odzyskają pełnię władzy (bo całkowicie nigdy jej nie stracili dzięki ślamazarności? czy zamierzonej? PiSu), nie będą się tak z wami pieścili, oj nie i tego możecie być pewni. Żydku z UW Czaputowicz. Proszę się zapoznać z art.8 Konstytucji, który brzmi następująco:
  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.


  Nowelizacja obowiązującej ustawy byłaby zatem jawnym naruszeniem obowiązującego w RP najwyższego aktu prawnego, szczególnie w punkcie 1. Ustawa uchwalona przez polski Sejm, podpisana przez polskiego prezydenta miałaby być dostosowana do oczekiwań unijnych urzędników nie pochodzących z wyboru, lecz prawem Kaduka obsadzających się nawzajem według nieznanego nikomu klucza na decyzyjnych stanowiskach? A gdzie w tym wszystkim jest polski SUWEREN? To prosta droga do Trybunału Stanu dla inicjatorów nowelizacji ustaw sądowniczych, nie mówiąc o śmieszności całego przedsięwzięcia. Rozumiem, z tego co eksperymentalny żyd uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz powiedział, że w konsekwencji ewentualnych działań mających cofnąć uchwalone zmiany ustawy, do stanu sprzed nowelizacji, w ich konsekwencji prezydent Duda najpierw cofnie wszystkie swe decyzje o przejściu z mocy prawa w stan spoczynku, co wiązało się z uzyskaniem świadczeń emerytalnych, odpraw, wypłat ekwiwalentów za urlopy wypoczynkowe, później wyda decyzje o ponownym powołaniu ich na stanowiska sędziowskie w SN, a w tzw. międzyczasie ZUS zażąda zwrotu wypłaconych emerytur, SN ekwiwalentów. Tak się zastanawiam, kto za ten cały bajzel jest odpowiedzialny? Duda, który pierwsze ustawy zawetował i pozwolił totalnym rozpocząć batalię na forum PE, KE czego konsekwencje widzimy? Ziobro, który, jak kiedyś, wydał wojnę, skądinąd gnuśnym sędziom i gnuśnym sądom, ale przystąpił do tego ataku, nie zabezpieczywszy odpowiednio sojuszników? W każdym bądź razie, cała ta sytuacja razi, i brakiem wyczucia politycznego, i nadużyciem instytucji prawa. Na dodatek, eksperymentalny Czaputowicz, raz mówi, że postanowienie TS UE jest wstępne i nie wiąże, a chwilę później oświadcza, że trzeba wszystko cofnąć? Co tu jest grane? Czy żyd i uwol ze stajni Geremka Czaputowicz to jeszcze minister SZ RP, czy już wybiera się do UE, w miejsce żydówki pani Mogherini? I co na to TK i Prezes sędzia Przybłęska? Róbcie tak dalej, a wybory 2019 roku wygrają w cuglach totalni, czyli mówiący już o zniesieniu demokracji Schetyna i spółka.
 • @Zawisza Niebieski 11:14:38
  Jak teraz wmówić ludziom, że najwyższy słupek jest mniejszy od drugiego
  Tak potrafi tylko......
  ach

  https://pbs.twimg.com/media/DqGvbGKWoAA_TQK.jpg
 • @Oświat 11:30:51
  2014
  PO PSL SLD = 58,96%
  PiS = 26,89%

  2018
  PO N PSL SLD = 45%
  PiS = 33%

  Tak dzisiaj to wyglada
 • @Husky 17:03:48
  A ja widzę że 33 to mniej niż 26,7 + 13,6
  Jeśli tak będzie w wyborach do sejmu to mamy PiS w opozycji.
  Hordy emigrantów i …uj dupa i kamieni kupa.
 • @Oświat 18:13:27
  Węgrzy nieustępliwi a Polska dzięki sprzedajnym jak uwolski żydek Czaputowicz gnidom na kolanach przed żydostwem z lewackiej i pedalskiej UE tymi kolonizatorami jest już ich kolonią! Jakieś śmiechy sobie uwolski żydek ze stajni Geremka Czaputowicz urządza. Albo jesteśmy suwerennym krajem albo Bruksela jest naszym suwerenem i musimy wykonywać wszystko co nam każą, nawet wtedy kiedy oni łamią traktaty. Pytanie do uwolskiego żydka ze stajni Geremka Czaputowicza: Czy jest coś w cytowanym prawodawstwie TSUE dotyczącym granicy wiekowej sędziów? Czy UE i jej TSUE jest uniwersalnym regulatorem? Ex-komuniści w statusie sędziego. Odpowiedzialni za dziesiątki ludzi torturowanych i niesłusznie skazanych. Czaputowicz, jeśli nie chcesz ich wysłać na emeryturę daj im "nowe zadania". (Ogrodnik, na przykład przy SN). Kilka osób z KE (z nadania Niemców) i upolitycznione TSUE pomiatają 38 mln narodem? Jeśli PiS się cofnie to następne wybory przegra definitywnie. PiS miał bardzo dobry początek 4 letniej kadencji w rządzeniu Polską. Niestety uległ żydolewackiej i pedalskiej Unii i zmiękł i to się odbiło na wczorajszych wyborach. Czy jest ktoś władny we władzach rządu żeby tego uwolskiego żydka ze stajni Geremka Czaputowicza wypierdolić na zbity pysk z zajmowanego stanowiska? To jest jego stanowisko czy naszego rządu? PiS traci i to nie tylko w moich oczach a dowodem tego będą wybory za rok do parlamentu. ..Z bandytami pokroju opozycji nie mówi się językiem PiSu....Boże co za ciepłe kluchy...Słuchajcie no "eksperyment" uwolski żydku Czaputowicz, jak ugniecie się przed jewropejsami i germańsko-kacapskimi POdnóżkami i wprowadzicie nowelizację ustawy o SN pozwalającą panoszyć się dłużej chazarobolszewii z ich wsobnym miotem w SN i nie tylko tam, oraz w prokuraturach to możecie już pakować walizy, to będzie wasz koniec!
 • @Oświat 18:13:27
  Przykład z Austrii w sprawie podejrzeń o zaniedbania i fałszowanie wyborów doprowadziło do powtórnych wyborów. Może warto powtórzyć wybory dla dobra demokracji poważnie traktowanej. Wniosek nasuwa się sam Polska nadal jest państwem teoretycznym! Chdikk! W Kole ścieralne długopisy, Olsztyn worki z kartami na korytarzach przygotowane do wyniesienia czy z głosami tylko PiS? Warszawa skandal z zarejestrowaniem w ostatniej chwili 27.000 nowych wyborców i kolejki po 21,oo wczoraj przed lokalami wyborczymi, GDZIE jeszcze wypłyną fałszerstwa PKW? W normalnym kraju już tego samego dnia podawane są ostateczne wyniki wyborcze, a w naszym bantustanie przez tydzień po wyborach będą wychodziły oszustwa wyborcze zanim PKW dopasuje PO do swoich wyników. Wydaje mi się, że jednak PiS dostał w każdym mieście większość głosów i zaKODowani padalcy muszą coś z tym zrobić dlatego potrzebny jest im czas na ogłoszenie wszystkich wyników. Ręce opadają. Przecież to przestępstwo! Za to grozi więzienie! Tylko chyba u nas jeszcze nikt nie został za takie zaniedbania ukarany, więc sobie pozwalają coraz więcej...Po wczorajszej informacji o zniknięciu 400 kart do głosowania pisałem, prosiłem, żeby policja w nocy zabezpieczała miejsca przechowywania policzonych głosów, tak żeby nikt nie mógł dorzucić kart, czy też je usunąć. Jeden telefon od ministra i 1-2 osobowe patrole mogły to zabezpieczyć. Ale nie... To nadal państwo teoretyczne. Myślicie, że w innych miastach jest inaczej? PiSie przejebaliście te wybory... Zaskoczony nie jestem.
 • @Oświat 18:13:27
  Raz jeszcze apeluję
  Nie porównujmy tych procentów z wyborami parlamentarnymi
  To wieli błąd
  Czy te 10 % jakie zdobyły koalicję lokalne to idą w pi...u
  Te 33% to minimum 42% w wyborach parlamentarnych
 • @kula Lis 67 18:29:46
  Wygrana PiS-u odczytywana przez dużą cześć elektoratu jako porażka.
  Przegrana KO (PO-.N) trąbiona (w TVN-ach, Wyborczych, itp.) jako sukces.
  Kto ma oczy, niechaj patrzy. Kto ma rozum, niechaj myśli.

  https://pbs.twimg.com/media/DqGYmnaW4AAFlYX.jpg
 • @Oświat 18:13:27
  PKW rażąco przekroczyła swoje kompetencje? Stanowczy głos PiS ws. sytuacji w stolicy. "Stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące przedłużenia głosowania w związku z kolejkami w niektórych lokalach wyborczych nie znajduje oparcia w prawie" stwierdził pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski, w piśmie przesłanym do Komisji. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Wczoraj wieczorem przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, odnosząc się do doniesień dot. kolejek w lokalach wyborczych w Warszawie, oświadczył, że cisza wyborcza nie została przedłużona. Poinformował jednocześnie, że osoby które do godz. 21:00 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych czy to w lokalach, czy poza nimi będą mogły zagłosować także po zakończeniu ciszy wyborczej. Do słów Hermelińskiego odniósł się pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego PiS, Krzysztof Sobolewski. Według niego stanowisko przewodniczącego PKW de facto przyzwalało na głosowanie po ustawowo określonym terminie. Sobolewski podkreślił zarazem, że zgodnie z art. 39 par. 4 Kodeksu wyborczego "o godzinie zakończenia głosowania przewodniczący obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie zarządza zakończenie głosowania". Od tej chwili - zaznaczył - głosować mogą "tylko wyborcy, którzy przybyli do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania". Pełnomocnik wyborczy PiS wskazał też, że art. 107 par. 1 Kodeksu wyborczego zabrania prowadzenia agitacji wyborczej "w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem". Sobolewski przywołał ponadto art. 47 par. 1 Kodeksu wyborczego, który przewiduje możliwość zarządzenia przez komisję obwodową w nadzwyczajnych przypadkach i po uzyskaniu zgody właściwej komisji wyborczej wyższego stopnia - przerwania, przedłużenia albo odroczenia głosowania do dnia następnego. Uwzględniając powyższe, uznać należy z całą stanowczością, iż żaden przepis wyborczy nie przewiduje możliwości generalnego i powszechnego wydłużenia godzin głosowania. Co więcej, przyzwolenie takie ustawodawca przewidział jedynie w szczególnych, nadzwyczajnych okolicznościach, zastrzegając specjalną procedurę dla konkretnych przypadków w konkretnych obwodowych komisjach wyborczych ocenił pełnomocnik PiS. Dodał, że generalne przyzwolenie na głosowanie po ustawowym terminie (godzinie) nie ma oparcia w prawie, "tym bardziej bez wskazania konkretnych obwodów głosowania i uzasadnienia tych przykładów precyzyjnie wskazanymi nadzwyczajnymi okolicznościami". Takiej nadzwyczajnej sytuacji z pewnością nie stanowi zdaniem Sobolewskiego "zbyt późne przyjście wyborców do lokali wyborczych". Odmienne rozumienie sprawy stwarza zagrożenie nieuzasadnionego, a co gorsze bezprawnego wpływu na proces decyzyjny wyborców, a w konsekwencji na wyniki wyborów argumentował, powołując się na regulacje dot. ciszy wyborczej. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Nie znajduje ono także jak dodał pełnomocnik "odzwierciedlenia w dotychczasowej praktyce działania najważniejszego organu wyborczego".

  Ps...Ale nie wiem dlaczego pan Sobolewski dyskutuje. W Austrii było kilkaset kopert odklejonych i wybory były powtórzone przy Bundesprezydent wybory. A tu tyle przekroczeń i co? Powtórzyć wybory w Warszawie i Łodzi. A PiS powinien się użalać sam nad sobą. Tolerują na tak ważnym stanowisku przewodniczącego PKW niejakiego Hermelińskiego starego 70 letniego dziadka leśnego, zapewne dlatego, że w swoim czasie współpracował z PC. Wspomnieć należy również o lokalach wyborczych, których powierzchnia i wyposażenie godne jest czasów stalinowskich , a nie dużego Państwa w Europie w XXI wieku. Stąd też tworzą się kolejki skoro obsługa marna, stanowisk do odbioru kart do głosowania mało, kabin mało. Przygotowanie tak ważnego aktu obywatelskiego jakim jest głosowanie w wyborach było na żenującym poziomie. PKW zrobi wszystko,by było tak jak było. Każdy,kto zna realia wyborcze w świecie powinien wiedzieć, że trzy czy cztery może więcej dni na ogłoszenie oficjalnych wyników to dziesięć lat za murzynami...Wydłużenie czasu pracy komisji daje pole do przypuszczeń, że np można było wnieść do lokalu gotowe, te właściwe fanty mając pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie w tryby...Kto i kiedy powołał szefa tej bandy powszechnie wiadomo...ten dziadek został powołany przez odchodzących Platformerskich Oprychów w ostatniej chwili i tu obowiązuje kadencyjność...Za ten marny poziom odpowiadają także tzw. urzędnicy wyborczy, którzy są niesamowitą pomyłką tzw. ustawodawcy. Gen. Dukaczewski tworzy zwartą i brutalną opozycję jak mówi dr. Lech Kowalski. Mówi też, że w normalnym państwie to już po jednym dniu by miał wizytę "smutnych panów" i albo zamknął pysk, albo by go zamknęli.
 • @Husky 18:41:47
  Nie jest wesoło i wnioski trzeba wyciągać w oparciu o fakty a nie o życzenia.
  https://www.facebook.com/PlatformaNews/photos/a.391911287851008/692270897815044/?type=3&theater
 • @Zawisza Niebieski 11:54:49
  Zawisza głupoty gadasz. Mieszkańcy dużych miast to elity intelektualne?Naprawdę śmieszne. One idą głosować na PO, bo chcą uchodzić, czuć się "Wielkimi światowcami - otwartymi europejczykami" , a nie kmiotami, moherami pisowskimi. Z tego powodu nawet przed sobą wstydzą się głosować na PIS. Z tego samego powodu popierają wszelkiej maści lewactwo z polityką, gender, niedługo legalną pedofilią i wszelkie inne tęczowe zboczenia.
  Tak podzielono scenę poltyczną kilka lat temu.
  Światowe, otwarte PO i zacofane, przaśne, wiejskie PIS. A kto chce być wsiurem? Elita o której opowiadasz?
 • @zadziwiony 19:04:21
  Ci co mają za uszami na PiS nie głosowali, a takich jest sporo. Zemsta za VAT też pewnie parę procent zagłosowała na totalniaków
 • @Oświat 19:03:35
  Wybory zostały sfałszowane przez PO/PSL i PKW. Nagle o 21.00 tłumy ludzi pod lokalem wyborczym? Rozdawali karty do głosowania bez wpisywania na listę. To można sprawdzić.
 • @kula Lis 67 18:47:24
  Prezes PiS jest miękki i w takim otoczeniu wszystko uchodzi.
 • @kula Lis 67 18:47:24
  Na dobrą sprawę PiS powinien szybko powołać komisję do przeliczenia głosów, bo wynik w wielu przypadkach jest bardzo mało wiarygodny.
 • @Oświat 19:12:22
  „Cud” nad urną: Wyjęto więcej kart, niż było uprawnionych do głosowania? PKW zabiera głos. Od kilku godzin napływają niepokojące doniesienia o wyjęciu z urn wyborczych większej liczby kart, niż było w ogóle uprawnionych do głosowania. Wyjaśnień w tej sprawie domagali się obecni na konferencji PKW dziennikarze. Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej uspokajają i zapewniają, że protokoły przesłano do ponownej weryfikacji. Jednocześnie PKW zastrzega, że nie wyklucza błędów w dokumentach. Niepokojące doniesienia na temat protokołów z niektórych warszawskich komisji krążą w internecie już od kilku godzin. Wynika z nich, że w dokumentach pojawiają się zaskakujące rozbieżności pomiędzy wydaną liczbą kart do głosowania, ogólną liczbą uprawnionych do głosowania, a liczbą kart, które wyjęto z urn wyborczych. Sprawę szczegółowo opisał jeden z użytkowników Twittera. Wskazuje on, że w kilku przypadkach dość z liczbą wydanych kart do głosowania rozmija się liczba tych, wyjętych z urny:

  „Przykładowe komisje:
  598 Ursynów 1338 / 1390 (+52)
  754 Bemowo 1142 / 1177 (+35)
  599 Ursynów 1410 / 1340 (-70)
  429 Praga-Południe 1239 / 1199 (-40) ” - czytamy. To jeszcze nie wszystko sporo kontrowersji budzą również dane z protokołów komisji nr 675 na warszawskich Włochach. Z dokumentów wynika, że liczba wyborców, którym wydano karty wyniosła 918 osób, tymczasem liczba kart wyjętych z urny to... 921. Cud nad Wisłą. No i jest ponad 100% frekwencji. Już widzę, że jest więcej takich.

  https://pbs.twimg.com/media/DqHifb2WwAEDOhf.jpg
  Liczba kart otrzymanych 1323 - liczba kart niewykorzystanych 404 = 919 a wyjęli 921? gratisy, jak w biedrze. Ani chybi trzeba przetrzepać te głosy pod kątem fałszerstwa!

  Pytani wprost o te rażące rozbieżności przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej stwierdzili, że budzące kontrowersje protokoły zostały przekazane do ponownej weryfikacji. Na pewno nie było 100 proc. frekwencji. Nie była też uruchamiana 10 proc. rezerwa kart do głosowania. Stąd wiemy, że nie było takiej frekwencji. Protokoły zostały przekazane jeszcze raz do weryfikacji zapewnia PKW. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w przypadku komisji 675 na protokole widnieje adnotacja: „brak uwag”, tymczasem z tego samego dokumentu wynika, że z urny wyjęto więcej kart niż było uprawnionych do głosowania. PKW zapewnia, że sprawa będzie dokładnie wyjaśniana. To nie pierwsze kontrowersje wokół głosowania w Warszawie. Z podawanych przez część mediów nieoficjalnych informacji wynikało, że w kilku warszawskich komisjach wyborczych frekwencja sięgnęła 100 proc. Teraz okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca. Komisje... pomyliły się! Jak to możliwe? Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy i zaufany człowiek Hanny Gronkiewicz-Watlz przekonuje, że po prostu... komisje pomyliły liczbę osób uprawnionych do głosowania... z liczbą głosów oddanych.

  Ps...A dlaczego PKW przesłała protokoły do ponownej weryfikacji zamiast ....komisję do prokuratora lub pluton egzekucyjny. Czaskowski mówił że wygraną ma w kieszeni. To nie 100% frekwencji lecz 120% i na dodatek zmywalny tusz w długopisach. Ponadto głosy oddawali 140-to letni mieszkańcy. W kontekście tych nieprawidłowości wygrana Czaskoskiego wydaje się wątpliwa, szczególnie z ta przewaga(14) pkt. Tydzień wcześniej różnica nieznaczna, raz na jedną raz na drugą stronę a tu +14%. Coś tu bardzo śmierdzi. To jest rak jak pan Wojciech Cejrowski sugeruje. W miarę możliwości wywalić zainfekowanych sędziów, budynki zburzyć lub co najmniej powymieniać wszystkie przewody. Była duża walka organizacji mafijno-kolaboranckiej aby nie wprowadzać zabezpieczeń na cele wyborcze. Zdaje się że ich opór uniemożliwił monitorowanie całej drogi kart wyborczych jak chciał PiS.
 • @Oświat 19:09:49
  OTO CO MI PRZYSŁAŁ KUZYN Z WARSZAWY.
  W okręgu wyborczym 291 przy ul. Syreny w Warszawie, o godzinie 9 rano było 11 osób a były tylko 3 (trzy) stoliki, mimo że pół sali było puste oddzielone ławeczkami dla dzieci, wygląda na to że celowo był robiony tłok w wielu okręgach. Nikt z nas nie wierzy w uczciwe wybory w Warszawie, zwróćcie uwagę że Trzaskowski był zadziwiająco spokojny i radosny jeżdżąc sobie np.do Piaseczna czy Rembertowa, tak rozmawiał z Warszawiakami od wielu dni? Czy PKW było na telefon a wcześniej ustawka? Trzeba się koniecznie przyjrzeć tym wyborom!
 • @Oświat 19:09:49
  Wybory w stolicy na pewno SFAŁSZOWANE. Jak to możliwe, że na spotkaniach Jakiego full frekwencja, a na Czaskoskiego jakaś garstka, a wynik wyborów 54%-30%. Nie trzeba być inteligentem by to zauważyć. WSI maczało w tym palce.
 • @Oświat 19:12:22
  Liczyła Bieńkowska i wyszło jak miało wyjść! Cóż, Platforma bardzo chciała wygrać, a komisje tworzą najczęściej urzędnicy miejscy. Fałszowanie wyborów to Platformerska i Peselowska specjalizacja. Nie ważne jak kto głosuje ale ważne kto liczy głosy - to hasło ich idola Stalina. Brak kontroli wyborów jak było w 2015 pozwala w Polsce na cuda nad urną wyborczą.
 • @Oświat 19:12:22
  Fałszowanie dokumentów, wywieranie wpływu, a nawet kradzieże. Policja ujawnia incydenty wyborcze! Komenda Główna Policji podsumowała weekend objęty ciszą wyborczą. Funkcjonariusze odnotowali w całym kraju 796 incydentów, z czego 75 stanowiły przestępstwa z kodeksu karnego i kodeksu wyborczego. Zatrzymano 19 osób, głównie nietrzeźwych. Podkomisarz Robert Opas z KGP poinformował, że weekend I tury wyborów samorządowych przebiegł spokojnie, bez większych zdarzeń. Funkcjonariusze w całym kraju mieli jednak sporo pracy, bo w sobotę i niedzielę odnotowali 796 zdarzeń związanych z wyborami. Podkom. Opas wskazał, że 75 zdarzeń było przestępstwami z kodeksu karnego. Były to m.in. groźby karalne, znieważanie członków komisji wyborczych, wywieranie wpływu na sposób głosowania, fałszowanie dokumentów, kradzieże, niszczenie mienia. Było także 17 przypadków przyjęcia korzyści majątkowej za głosowanie w określony sposób. Były także przypadki oferowania takich korzyści. Jeden z kandydatów ubiegający się o miejsce w radzie Wrocławia otrzymał telefonicznie propozycję od nieznajomego mężczyzny, który oferował trzy głosy poparcia w zamian za pieniądze. Policja odnotowała także 15 przestępstw z kodeksu wyborczego, głównie dotyczących wynoszenia kart do głosowania poza lokale wyborcze. Taki przypadek odnotowano np. w Będzinie. W 389 wypadkach złamano przepisy kodeksu wykroczeń. To były przede wszystkim uszkodzenia lub usunięcie ogłoszeń wyborczych powiedział podkom. Opas. W 317 przypadkach popełniono wykroczenia określone w kodeksie wyborczym. Opas powiedział, że znaczną ich część stanowiła agitacja wyborcza. 20-21 października zatrzymano 19 osób, z których 15 odpowie za przestępstwa, a cztery za wykroczenia. Według danych KGP spora część zatrzymanych to osoby, które nietrzeźwe udały się na głosowanie i np. ubliżały członkom komisji.
 • @Oświat 19:12:22
  Przedłużono czas głosowania w Warszawie? Szefowa KBW widzi to zupełnie inaczej. W niedzielę wieczorem przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, odnosząc się do doniesień dotyczących kolejek w lokalach wyborczych w Warszawie, oświadczył, że cisza wyborcza nie została przedłużona. Poinformował jednocześnie, że osoby które do godz. 21:00 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych - czy to w lokalach, czy poza nimi - będą mogły zagłosować także po zakończeniu ciszy wyborczej. Zastrzeżenia do tej decyzji zgłaszał pełnomocnik wyborczy KW PiS Krzysztof Sobolewski. Teraz do całej sprawy odniosła się szefowa Krajowego Biura Wyborczego i stwierdziła, że... żadnego przedłużania czasu głosowania nie było.
  Decyzja ogłoszona przez Hermelińskiego wywołała stanowczą reakcję pełnomocnika wyborczego KW PiS Krzysztof Sobolewski. Według niego stanowisko przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej de facto przyzwalało na głosowanie po ustawowo określonym terminie, o czym, zgodnie z Kodeksem Wyborczym, może zdecydować jedynie - w szczególnych, nadzwyczajnych okolicznościach - obwodowa komisja wyborcza. Możliwości „generalnego i powszechnego wydłużenia godzin głosowania” nie przewiduje - jak twierdzi pełnomocnik - żaden przepis wyborczy. O wątpliwości podniesione przez pełnomocnika wyborczego PiS dotyczące przedłużenia głosowania w związku z kolejkami w stołecznych lokalach wyborczych zapytała w trakcie konferencji prasowej PKW jedna z dziennikarek. W odpowiedzi szefowa Krajowego Biura Wyborczego stwierdziła, że że czas głosowania w siedmiu warszawskich komisjach, gdzie pod koniec wyborów powstały kolejki... nie został przedłużony. Jak wyjaśniła, przypadki oddawania głosów po zakończeniu ciszy wyborczej, o których mówił Hermeliński, dotyczą osób, które przybyły do lokali wyborczych przed 21. A wynika to z przepisów, że jeżeli ktoś przybył do lokalu przed 21, komisja musi umożliwić oddanie głosu; te osoby przybyły do tego lokalu przed godz. 21, tylko ze względów technicznych nie miały możliwości wejść do tego lokalu; te lokale były zbyt małe przy takiej dużej liczbie wyborców - mówiła szefowa KBW Magdalena Pietrzak. Nawiązała w ten sposób do art. 39 par. 4 Kodeksu Wyborczego, który mówi: „O godzinie zakończenia głosowania przewodniczący obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie zarządza zakończenie głosowania. Od tej chwili mogą głosować tylko wyborcy, którzy przybyli do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania”. To jeszcze nie wszystko Magdalena Pietrzak wyjaśniła, że w celu zapewnienia przestrzegania przepisów o godz. 21:00 niektórzy członkowie komisji „stanęli na końcu kolejki, ustalając, które to jest miejsce, w którym ostatni wyborca przybył o 21:00 do lokalu”. Tylko te osoby miały możliwość oddania głosu w dniu wczorajszym w tych czterech komisjach – zapewnia szefowa KBW.
 • @kula Lis 67 20:46:58
  Wychodzi na to że mamy ok 5 mln. Polaków którym na sercu leży sprawiedliwa i niezawisła Polska wolna od złodziejstwa i układów.
  Dla reszty ważna jest tylko pełna micha i ciepło w dupę. Nie ważne kto tą michę napełni i dupę ogrzeje niemiec czy ruski.
 • @kula Lis 67 20:46:58
  PiS w Bukowinie Tatrzańskiej zdobył 15 na 15 mandatów w Radzie Gminy a ich kandydat na wójta wygrał w 1 turze!!!
  Oto skala porażki PiS-u
 • @kula Lis 67 20:46:58
  Już ze wstępnych wyników wiadomo że PIS samodzielnie będzie rządził w 5 województwach
  Już wiadomo że PO nigdzie bez koalicjanta rządzić nie będzie
  Oto skala porażki PIS-u
 • @Husky 08:53:30
  A ty się na siłę pocieszasz.
  To już nawet nie jest śmieszne. Przy tak durnej opozycji to te nędzne 33% jest sromotna porażka i twoje zaklinanie rzeczywistości wsadzić możesz w buty. Poczekaj jak wróci Tusk i znowu się weźmie za PO. Kaczor będzie beczal w kącie bo to cienias jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:25
  //Poczekaj jak wróci Tusk i znowu się weźmie za PO. Kaczor będzie beczal w kącie bo to cienias jest.//


  Wróci ?
  Gdzie ?
  Wronki czy Tworki

  Która z partii od 1989r miała lepszy wynik w wyborach samorządowych
  Proszę o przykład
  JEDEN przykład !!!!!!
  Ach ten łomot boli, oj boli

  pzdr.
 • @Husky 09:14:01
  Pewnie ze pisiorow boli ten lomot:)
  PiS będzie rządził najwyżej w 3 sejmikach i to ma być zwycięstwo?
  O Warszawie z litości nie wspomnę.
 • @Husky 09:14:01
  Pisząc takie kocopaly pracujesz na swoją wiarygodność a ta już zbliżyła się do poziomu kłamcy Kurskiego czyli mniej niż zero.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:11
  Nie ma na co czekać... Suski: W Warszawie już podobno zgłaszają się chętni po kolejne kamienice. W Warszawie Platforma Obywatelska utrzymała bastion szczawiu i mirabelek, już podobno zgłaszają się chętni po kolejne kamienice tak wynik wyborów w stolicy skomentował we wtorek w Polskim Radiu 24 szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Można powiedzieć taki bastion szczawiu i mirabelek utrzymała Platforma, już podobno zgłaszają się chętni po kolejne kamienice.

  Ps..Warszawiacy kupujcie sobie namioty to tak na wszelki wypadek, bo jak się ktoś zgłosi po kamienicę? A nowe bloki też można sprywatyzować, zwłaszcza dawne zakładowe, takie rzeczy już były w Polsce! Błędem PiSu był brak zarządu komisarycznego wprowadzonego w Warszawie na czas a było ku temu 1000 sposobności i uzasadnień w ogromnym stopniu zniweczył efekty pracy komisji sejmowej Jakiego. Na przykład nie wypłacono przyznanych odszkodowań (w tym pani Brzeskiej, która ma tragiczną sytuację materialną), nie przejęto w zarząd z powrotem kamienic, nie odkryto tajnej dokumentacji....Była to katastrofalnie głupia decyzja PiSu, aby nic nie robić i chronić HGW. Czas zakończyć grabieże w Polsce. Minęło 30 lat od zmiany ustroju, niech teraz udowadniają czarno na białym własność, bez oświadczeń 120 -140 letnich świadków. Niech płacą za odbudowę.
 • @Husky 09:49:54
  Wyszkowski wróży krótkie rządy PO w stolicy: "Za 18-24 m-ce warszawiacy przystąpią do referendum przeciw Trzaskowskiemu!". Krzysztof Wyszkowski komentując wyniki wyborów samorządowych w stolicy napisał na Twitterze, że „gdy Warszawiacy zrozumieją, że prezydenta wybrali im Niemcy, sytuacja się zmieni”. Gratuluję Panu - dokonał Pan wielkich rzeczy. Czas na analizę i przegrupowanie sił, a Pańska praca przyniesie nieodległą wygraną! napisał Wyszkowski do Patryka Jakiego. Gdy Warszawiacy zrozumieją, że prezydenta wybrali im Niemcy, sytuacja szybko się zmieni dodał były opozycjonista. Wyszkowski ocenił też zaangażowanie mediów w czasie kampanii wyborczej. Sukces tuskoidów w Łodzi i Legionowie wskazuje, że ich taktyka na mobilizację elektoratu chuligańskiego, przez pobudzanie nastrojów agresji, jest skuteczna. To oznacza, że będzie kontynuowana! Nie wolno temu ulec! pisze Wyszkowski. Przegrana Jakiego jest dowodem, że w stolicy Układ okopał się bardzo mocno. Dlatego należało wystawić kandydata mniej młodzieżowego, podobnego do Mateusza Morawieckiego. Ale przyszłość należy do młodych! zauważa. I dodaje: Za 18-24 miesiące Warszawiacy przystąpią do referendum przeciw Trzaskowskiemu! prorokuje Wyszkowski.  Ps...Szanuję pana, ale gada pan FANTASMAGORIE. Libertyńska Warszawa, kompletnie pozbawiona empatii dla 50 tysięcy wywalonych na bruk, domagająca się spłaty za nich przez państwo kredytów frankowych, których nabrali ta "warszafka" nigdy nie odwoła Czaskoskiego. Albo z takim rezultatem, jak HGW parę lat temu. Warszawa jest w swej masie skrajnie ZDEPRAWOWANA i od czasu referendum przeciw HGW bardzo się to pogorszyło.....W Warszawie dominuje POwska lemingoza, która jest zapatrzona w antypolskie media. Na takie ewentualne referendum pójdzie 20-25% i nic z tego nie będzie. Raczej stawiam, że będzie kandydował do PE i zrezygnuje z prezydentury Warszawy.
 • @Husky 09:14:01
  W Zakładzie Karnym na Białołęce Czaskoski uzyskał 83,78% głosów!
  To jest prawdziwy bastion PO!
 • @kula Lis 67 14:44:38
  I co tak się podnieca?
  Nawet w pierdół poznali się na Pislamie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:11
  //PiS będzie rządził najwyżej w 3 sejmikach i to ma być zwycięstwo?//

  Najwyżej w 3 sejmikach ????
  No zobaczymy jaki z Waść analityk
  Obawiam się że znów pudło
  Przypomnę, z pewnością przypomnę

  pzdr.
 • @kula Lis 67 14:44:38
  Tymczasem Wybitna Pisarka Nurowska przeżywa tragedię, która może ją pchnąć do aktu samobójczego i świat straci Wielkiego Twórcę.


  https://pbs.twimg.com/media/DqMqUDJXQAE8shc.jpg
 • @kula Lis 67 14:44:38
  Gratulujemy Platformie elektoratu!


  https://pbs.twimg.com/media/DqLij18XcAAuSzE.jpg
 • @kula Lis 67 14:44:38
  Znów wstyd na cały świat.

  Nasz prezydent wrył się na jedyne miejsce siedzące zarówno przed prezydentem Niemiec, jak i kobietami.

  Czy Prezydent Trzaskowski nie mógłby nauczyć go manier?

  https://pbs.twimg.com/media/DqMNLf-XgAAPBPv.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:19:11
  Na ten moment PiS .....samodzielnie ......rządzi w 7 sejmikach, w kolejnych 2-4 w koalicji.
  Do tej pory rządził w JEDNYM.
  Widzisz Waść - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
 • @Zawisza Niebieski 12:09:27
  A twój życiowy mentor przed chwilką napisał tak
  Zgadzasz się z nim


  https://pbs.twimg.com/media/DqM71oNXcAAIiQc.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:57:02
  Warszawiacy i oni miastowi będą teraz musieli wykarmić rzesze darmozjadów z PO/PSL wygnanych z 7 lub więcej województw.

  Głosowanie pociąga za sobą konsekwencje
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:25
  Władysław Frasyniuk o wynikach wyborów
  Absolutnie nie ma po co otwierać szampanów. Ta kampania pokazała, że po naszej stronie brakuje liderów i oferty pociągającej wyborców, mobilizującej ich.
  To nie zwycięstwo a porażka
 • @Husky 18:55:04
  W jednym z dużych miast na ścianie wschodniej w ostatnich wyborach najwięcej głosów dostał gwałciciel z ratuszowej wieży.

  https://s0.dziennik.pl/pliki/7992000/7992911-.jpg

  i jak tu nie mówić, że w wyborach dokonuje się fałszerstw.
 • @Oświat 19:10:55
  Podobno w siedzibie PSL przy Pięknej 3A w Warszawie można jeszcze zagłosować
  8-)))))))

  PO zwołała na dziś Zarząd Krajowy.
  Zaczeła się panika
 • @Oświat 19:10:55
  Kompletna aberracja, "opozycja", która dostał w dupę, aż furczy, od pierwszej do ostatniej chwili krzyczy, że wygrała i co więcej idzie fala, która zmyje PiS.

  A PiS i wyborcy PiS od pierwszej chwili samobiczowali się rzeczywistym sukcesem, to się chyba KOMPLEKSY nazywa.
 • @kula Lis 67 10:55:14
  Jak były tylko wyniki sondażowe i sugestie że PIS będzie dalej rządzić tylko w 1 sejmiku to TVN na okrągło odpowiadało o porażce PISu i zwycięstwie KO i PSL.
  Im bardziej wyniki okazywał się sukcesem PIS a porażką KO i PSL to dla TVN ważniejszy jest problem ubikacji na lotnisku
 • @kula Lis 67 11:08:41
  Jeszcze ciekawsze od sejmików będą wyniki z Rad Powiatów. Ciekawe jak niemieckie łżemedia czy kierownik jeziora, ukryją to miażdżące zwycięstwo PIS-u ?

  Stawiam na przemilczenie i zagłuszenie dodatkowym dniem wolnym, który rozwali budżet Polski, UE i Galaktyki.
 • Jarosław Kaczyński jak zadaniowiec gru
  Kaczyński przecież rozwala tę partię i jej osiągnięcia. Fachowo mami ludzi własną kaczą religią, nie katolicyzmem. Przypomina tego gościa który na flecie wyprowadzał szczury na śmierć.
  Kaczyński robi wszystko żeby było jak dawniej. Wygrali? Wygrali. Zrobili coś? Tylko gadają. NIc nie zrobione, mierzeja nie przekopana, tylko finansami się zajęli - ale na zdrowie polaka nie ma dalej kasy. NIc nie zrobili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031