Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 2143 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Krok od wojny, czy od zagłady?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Iran zaatakował i uszkodził dwa tankowce w zatoce Perskiej, twierdzą Amerykanie. Iran zaprzecza.

 Zaatakował nas latający dron twierdzą inni.

Dron?
To zapewne dron USArmy.
Może ten sam, a może inny, bardziej wyspecjalizowany w szpiegowaniu z powietrza i w eterze dron został zestrzelony przez siły zbrojne Iranu gdy znalazł się na irańskim niebie.
Prezydent Trump zarządził i odwołał atak na wyselekcjonowane obiekty militarne Iranu. Odwołał atak, bo generałowie z jego sztabu powiedzieli mu, że zginie 150 wojskowych, można się domyślać, że mieli na myśli tylko i wyłącznie Irańczyków, a tego pan Tump nie mógł zaakceptować.
 
Kućwa co za amerykańskie bajki.
 
Iran jak zestrzelił amerykańskiego drona to zapewne zestrzeliłby także część odpalonych przez USA rakiet a jakby odpowiadając na ten atak zatopił ze dwa lotniskowce amerykańskie?
Jak by na dno z tymi lotniskowcami poszła na dno ich załoga? Tysiąc marynarzy, dwa tysiące, a może pięć tysięcy.
Czy Ameryka mogłaby to sobie darować?
 Czy też poszybowały by kolejne rakiety, bombowce strategiczne i co tam jeszcze amerykanie posiadają, ….bron atomowa?
Iran odpala swoje rakiety z terenu Syrii na Izrael i na amerykańskie bazy na całym Bliskim Wschodzie.
Ile w sumie ginie mundurowych i cywilów?
No i takie pytanie z innej bajki.
 
 Czy Iran za ropę kupił od Korei Północnej broń atomową czy nie kupił?
Ponoć niektórzy twierdzą, że za pieniądz można kupić wszystko, a jak wszystko to i jedną czy dwie bomby atomowe zapewne także.
 Taka wiązana sprzedaż, my wam ropę, której nie macie, a wy nam broń atomową, bo wróg jest wspólny i ten sam.
 
What's next?

KOMENTARZE

 • @
  Pisałem przedstawiając prawdopodobny scenariusz w kontekście podlizywania się USA przez Dudę.
  Prawdopodobny jest tajny aneks do umowy angażujący Polskę .

  Musimy się przed tym bronić - tylko protesty społeczne mogą zapobiec.
  Bo to, że tam wojna wybuchnie - to tylko kwestia pretekstu. Nie po to USA wysłały tam dodatkowe siły, aby była to tylko demonstracja.
 • Iran to szyici - oni mają tylko jeden zniszczyć Izrael. Reszta jest im obojętna.
  Iran, mimo poważnych różnic ideologiczno - religijnych dosyć mocno współpracował w programach nuklearno - rakietowych z Koreą Północną ... Ale oczywiście robił to bezinteresownie i nic z tej współpracy nie pozyskał .... A jak pozyskał ? A jak pozyskał to zapewne przeczytamy że ,,państwo miłujące pokój nad Morzem Śródziemnym'' zostało napromieniowane ...
 • Trump listy pisze
  Tym razem do Kima(dear my friend) bo Kim ma to coś, czyli broń "A" i rakiety. Jak on ma to i Iran także ma.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:15
  Myślę, że aneksy w tym przypadku są zbędne. Jesteśmy w NATO a to nas zobowiązuje do obrony naszego sojusznika jakby został ,,zaatakowany” przez Iran.
  No i ta ,,przyjaźń” z Izraelem, to też ,,moralne” zobowiązanie.
  Tylko co my możemy, my, to znaczy polska rozbrojona armia?
 • Iran: Nie zestrzeliliśmy amerykańskiego samolotu z 35 osobami na pokładzie
  Iran powstrzymał się od zestrzelenia amerykańskiego samolotu patrolowego P-8 z 35 osobami na pokładzie, który leciał obok drona RQ-4 Global Hawk i naruszył irańską przestrzeń powietrzną, poinformował dowódca sił powietrznych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Amir Ali Hajizadeh. Wcześniej irańscy wojskowi pokazali rzekome odłamki amerykańskiego drona, zestrzelonego w południowe części Iranu 20 czerwca. Teheran oświadczył, że odłamki znaleziono na terenie Iranu, co dowodzi naruszenia przez dron irańskiej przestrzeni powietrznej.
  Razem z amerykańskim dronem był amerykański samolot P-8, na pokładzie którego znajdowało się 35 osób. Ten samolot także naruszył nasze powietrzne granice. Mogliśmy go zestrzelić, ale tego nie zrobiliśmy, ponieważ, zestrzelając drona, wysłaliśmy ostrzeżenie dla amerykańskich sił terrorystycznych powiedział Hajizadeh, którego cytuje agencja Tasnim.

  Ps...Czyli jankesi liczyli na zestrzelenie samolotu z liczną załogą. Były potrzebne im ofiary dla opinii publicznej, zawsze ten sam scenariusz od każdej wojny światowej. Wystawili swoich na śmierć ale wielkoduszność ze strony Iranu ocaliła im życie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:15
  W dniu 21.06.2019 r. Irański Korpus Strażników Rewolucji zaprezentował szczątki zestrzelonego amerykańskiego drona RQ-4N BAMS-D (Broad Area Maritime Surveillance-Demonstrator). Jest to, a właściwie był prototyp N-2 BuNo 166510, testowany podczas rozwoju drona rozpoznania strategicznego MQ-4C Triton. Wymieniony bezpilotowy statek latający operował w rejonie Zatoki Perskiej w składzie VX-20 Squadron US Navy. Amerykański bezzałogowiec został zestrzelony przez irański kompleks przeciwlotniczy 3-Khordad (Sevom Khordad) przy użyciu pocisku rakietowego Sayyad 2.
 • @kula Lis 68 10:12:14
  Nie bój nic.
  Amerykanie nie głupcy, wyciągną z tego faktu wnioski i następnym razem sami zestrzelą.
 • Iran odpala rakiety na Izrael
  Kiedy to się zdarzyło bo nic mi nie wiadomo?
  Izrael i owszem, przeprowadził setki ataków na irańskie cele w Syrii.
  Trochę więcej rzetelności Oświat, starczy, że KurWizja PiS i Sakevycz podają takie kłamstwa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:19:47
  Spirito, proszę czytać ze zrozumieniem.

  ,,Iran odpala swoje rakiety z terenu Syrii na Izrael...

  ,,...odpala..."
  to nie jest czas przeszły dokonany
  w kontekście całego artykułu to jedynie, że tak powiem, hipotetyczny, czas przyszły.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:19:15
  Nie trzeba tajnego aneksu, bo w podpisanej przez Dudasza umowie stoi jak byk, że Polska będzie wspierała USA w zakresie wykraczajacym poza zobowiązania wynikające z NATO. Pisałam o tym w jakimś komentarzu bezpośrednio po podpisaniu umowy ale nie pomnę pod czyim wpisem to było. I jest tak jak przypuszałam Dudasz został wezwany do Trumpa głównie ws. dostaw mięsa armatniego, to ważniejsze niż wciśnięcie nam b.drogiego gazu czy broni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:19:47
  Czytaj ze zrozumieniem a nie z zacietrzewieniem. To byłaby reakcja Iranu po ataku na nich. Ja zrozumiałem, a ty? wstyd.
 • Bzdura że trudno o większą
  // Czy Iran za ropę kupił od Korei Północnej broń atomową czy nie kupił?//

  A niby jak miałaby się dokonywać ta transakcja? w jaki sposób Iran miałby dostarczać ropę Korei w sytuacji kiedy od dziesięcioleci oba kraje znajdują się pod "specjalnym nadzorem" USrAńców?
  Ta koncepcja jest zupełnie nieprawdopodobna i każdy,a zwłaszcza autor,doskonale to rozumie.Jedynym powodem do jej przedstawienia na forum była chęć zasugerowanie czytelnikom (tym intelektualnie słabszym a więc większości) tego że Iran posiada zakazaną dla siebie broń a więc ewentualny amerykański atak jest uzasadniony.
  Uprawiasz pan prymitywną agitację.https://smiles24.ru/data/smiles/smiles-jestokie-248.gif
 • @ikulalibal 10:41:59
  A skąd ty wiesz, że Iran broni "A" niema? W CIA pracujesz? Nie imputuj autorowi swych bzdur. Wystarczy, że Białas powiela twoje brednie.
 • @Oświat 10:11:02
  Nie armia, tylko społeczeństwo protestujące przed użyciem armii poza granicami Rzeczpospolitej w wojnie agresywnej.
  Chociaż już Sobieski pod Wiedniem coś takiego zrobił.
 • @Oświat 10:32:50
  Trump nazwał ten incydent "wielkim błędem Iranu", ale później powiedział, że nie wierzy, iż było to zrobione celowo, sugerując, że ktoś podjął tę decyzję przez pomyłkę. Akurat! "przez pomyłkę'' armia USA wysłała PQ-8 w cieniu RQ-4. Izraelczycy tak samo schowali się wcześniej za rosyjskim samolotem i jankesi powtórzyli ten manewr stosując powietrzny bezzałogowy aparat. Chodziło o pobudzenie do działania r-lok OPL. Operacja się udała, Irańczycy pokazali cześć kart. Szum z powodu zestrzelonego drona to tylko dym w oczy publiki.
 • @Oświat 10:32:50
  Rosyjski Su-24 „spotkał się” z hiszpańskim lotniskowcem (wideo) Rosyjski frontowy bombowiec Su-24 leciał ze stosunkowo małą prędkością i wysokością obok hiszpańskiego lotniskowca Juana Carlosa I na Morzu Bałtyckim. Przelot samolotu został nagrany i zaprezentowany przez kanał telewizyjny Antena 3. Radary statku wykryły bombowiec, ale nie podjęto żadnych działań, uznając, że działania rosyjskich samolotów wojskowych nie są niebezpieczne. Tak stwierdzono w telewizyjnym materiale informacyjnym. Hiszpańskie Ministerstwo Obrony nie uważa tego, co wydarzyło się na Morzu Bałtyckim, za incydent lub wyzwanie, ale za normalne działanie. Ćwiczenia NATO BALTOPS-2019 odbywały się wa południowej części Morza Bałtyckiego w dniach od 3 do 21 czerwca - u wybrzeży Niemiec, Łotwy, Litwy, Polski, Danii i Szwecji. Uczestniczyło w nich 18 krajów. https://youtu.be/2RcasEFUK1g


  Ps..No , nie pozwalają pilotom Rosyjskim odpoczywać w ich bazach . Ale to dobrze wpływa na gotowość bojową załóg. Wszyscy chyba zapomnieli, że obok przelatującego SU-24 leciał też drugi SU-24 z zasobnikami zagłuszającymi CHIBINY. Skutecznie zagłuszają wszystkie systemy bojowe na pokładzie okrętów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:54:18
  Franek zwany papieżem ostatnio na uniwerku watykańskim przepraszał muzułmanów za krzywdy im uczynione przez chrześcijan, czyli za wyprawy krzyżowe, Wiedeń, etc...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:54:18
  Jak nas Napoleon wysyłał pod Samosierrę czy na San Domingo, to czemu by Amerykanie mieli nie wysłać na Persów.
  Ponoć lubimy walczyć za wolność naszą i waszą.
 • @kula Lis 68 10:37:30
  Czytam ze zrozumieniem i właśnie dlatego pytam - KIEDY Iran wystrzelił choć jeden pocisk w stronę Izraela? O konkrety proszę bo może mi coś umknęło.
 • @Oświat 10:32:50
  "Hipotetyczny, czas przyszły" :)))
  Ale talmudem jedziesz...
  To strzelał czy dopiero będzie strzelał?
 • @Oświat 11:15:52
  To sam se jedź, na ochotnika.
 • Niemcy będą protestować pod amerykańską bazą Ramstein.
  Tysiące aktywistów weźmie udział w protestach w dniach 23-30 czerwca w pobliżu amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein w Niemczech, powiedział jeden z koordynatorów akcji, niemiecki prawnik Rainer Braun. Według niego dwa powody doprowadziły do protestów tych osób: możliwa wojna w Iranie i rola, jaką baza Ramstein mogłaby odegrać w tej wojnie, a także rozwój sytuacji po zerwaniu traktatu INF. Braun powiedział, że w tym względzie „techniczna zdolność do rozmieszczenia broni jądrowej w Ramstein” pozostaje i „istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli broń jądrowa ma zostać ponownie rozmieszczona w Europie, będzie to Ramstein”. Braun zauważył, że czołowi konserwatyści polityczni, na przykład sekretarz obrony Ursula von der Leyen, „mówią wprost, że po zakończeniu traktatu INF każdy rozwój sytuacji jest możliwy, a to może oznaczać nowe rozmieszczenie głowic jądrowych”. W Stanach Zjednoczonych są także zwolennicy „dalszego rozwoju strategii nuklearnej po zakończeniu traktatu, w szczególności nowego rozmieszczenia broni jądrowej w Europie”, stanowisko to popiera Pentagon, Niemcy w tym przypadku będą „kluczowym krajem do wdrożenia, ponieważ mają zarówno możliwości, jak i centralną lokalizację geograficzną” uważa Braun. Chcemy podnieść temperaturę dyskusji na temat rozmieszczenia broni jądrowej do tego stopnia, że ta kwestia nie była nawet podniesiona. To prewencyjna polityka pokojowa powiedział Braun. Na początku tego roku Stany Zjednoczone ogłosiły jednostronne wycofanie się z traktatu INF, oskarżając Rosję o długotrwałe naruszenie traktatu. 2 lutego Władimir Putin oświadczył, że Moskwa będzie odzwierciedlać decyzję Waszyngtonu o odejściu od traktatu INF i także zawiesi udział w traktacie. Prezydent Rosji zauważył, że Rosja nie powinna i nie zostanie wciągnięta w drogi wyścig zbrojeń. Jednocześnie Putin dodał, że wszystkie propozycje rozbrojenia Rosji „pozostają na stole, a drzwi są otwarte”, ale zażądał, aby nie inicjowano żadnych negocjacji w tej sprawie. Baza lotnicza Ramstein na północy Niemiec jest największą twierdzą sił powietrznych USA poza Stanami Zjednoczonymi, siedzibą sił powietrznych USA w Europie i jedną z baz NATO. Znajduje się w pobliżu miasta Ramstein w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Około 15 tysięcy żołnierzy stacjonuje w bazie, pracuje tam też około 30 tysięcy cywilnych specjalistów. Ramstein jest jedną z dwóch baz w Niemczech, gdzie podobno przechowywane są głowice jądrowe. Z 603. centrum operacji lotniczych i kosmicznych rozmieszczonego w Ramstein w 2011 roku USA koordynują i kontrolują drony w Iraku, Afganistanie, Somalii, Jemenie i Pakistanie. W Niemczech odbywa się szeroka publiczna dyskusja na temat zaangażowania kraju i władz w „wojnę dronów”, która jest wątpliwa z punktu widzenia prawa międzynarodowego.

  Ps...W razie draki tu czyli w Ramstein + Bawaria będzie największy grzybek w eurokołchozie. Atomowy grzybek.
 • Media: USA przeprowadziły tajny cyberatak na Iran
  Prezydent USA Donald Trump zatwierdził cyberatak przeciwko Iranowi informuje „The Washington Post”, powołując się na źródło w amerykańskim wywiadzie. Według publikacji atak rozpoczął się wieczorem 20 czerwca. Jego celem było pokonanie irańskich systemów komputerowych, które służą do kontrolowania wystrzeliwania pocisków. Operacja nie doprowadziła do śmierci ludzi. Według źródła gazety cyberatak był opracowywany przez kilka tygodni. Pentagon zaproponował wprowadzenie planu w życie po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej, o który Stany Zjednoczone obwiniają Iran. Cyberdowództwo USA i administracja prezydencka odmówiły komentarza.
 • Dobra analiza.
  Tramp się cofnął mimo prowokacji z dronem bo mu uświadomiono konsekwencje.
  Podobno USA poprzez katar negocjowało (błagało Iran) o to by wyznaczył jakieś cele w Iranie które USA może "zniszczyć" by zachować twarz.
  Iran się nie zgodził na taki cyrk.

  Atak na Iran spowodował by odpowiedź Iranu i zniszczenie wielu baz USA w okolicy... zniszczenie nie mogło by być "połowiczne" ale całkowite by na Iran nie poleciały kolejne rakiety z okolicy..
  Iran musiałby z pełną i brutalną siła wypchnąć USA z Bliskiego wschodu likwidując fizycznie bazy USA na BW.
  To samo dotyczy sił Izraela to też zagrożenie dla Iranu zwłaszcza żydowska broń atomowa.

  Jak Trampowi wyjaśniono konsekwencje to nie pozwolił na atak na Iran.
 • NI: O krok bliżej do wojny jądrowej
  Test hipersonicznej rakiety w Indiach przybliża świat o krok do wojny nuklearnej z Pakistanem, pisze „National Interest”. Pismo zauważa, że pomimo wcześniejszych doniesień o nieudanych testach broni hipersonicznej za pomocą rakiety nośnej Agni-1 sam projekt naddźwiękowych broni w Indiach jest „złowrogim krokiem w zimnej wojnie z Pakistanem”. Autor artykułu podkreśla, że aby osiągnąć prędkości naddźwiękowe, New Delhi nie będzie musiało osiągać prędkości rozwoju do 20 Machów, podobnie jak w rosyjskiej broni, bowiem wystarczy już pięć Machów. Przypomniał, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone zdolnością hipersonicznej broni Rosji do osiągnięcia takiej prędkości, przy której nie można jej przechwycić. Jak wspomniano w artykule, na poziomie taktycznym oznacza to, że lotniskowce i bazy lotnicze mogą zostać zniszczone przez ogromną salwę nieuchwytnych rakiet, a na poziomie strategicznym oznacza to, że broń naddźwiękowa jest „naprawdę zastraszająca”. Za pomocą takich pocisków, nawet bez głowic jądrowych, arsenał nuklearny wroga może zostać zniszczony przez pierwsze uderzenie. „National Interest” przypomina, że odległość pomiędzy stolicami potencjalnych przeciwników New Delhi i Islamabadu - wynosi niewiele ponad 400 mil (około 700 kilometrów), a rakieta, która może osiągnąć prędkość od pięciu do dziesięciu Machów, wystrzelona z jednego z tych krajów, osiągnie cel w ciągu kilku minut. Podsumowując, autor uważa, że Pakistan, zdając sobie sprawę z tego, że Indie mają broń hipersoniczną, może poczuć nieuchronność „stosowania wszystkiego lub utraty wszystkiego” w odniesieniu do swojego arsenału nuklearnego.
 • @kula Lis 68 10:49:19
  Irak taką broń miał w/g CIA, dlatego ,,nasze zuchy" od lewej do lewej, wychwalały wojnę (jej wszczęcie), czyniły przygotowania i posłały wojsko do wspólnej napaści.


  Art. 117. § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  I w ogóle ich polskie prawo nie obchodzi. Na wszelki wypadek ściągnęli tu swojego sojusznika, który może do nas strzelać jak do Irakiczyków.
 • @kula Lis 68 12:15:39
  Zobaczymy co powiedzą Irańczycy. Na razie można to wszystko włożyć na półkę na której znajdują się baśnie z 1001 nocy. Aby atak był skuteczny to musi być dostęp do systemu, a nie wierzę aby irańskie systemy wojskowe były połączone z internetem, bo byłby to szczyt głupoty. Jeżeli systemy są izolowane i pracujące jedynie w wewnętrznej sieci to mogą próbować naszczać sobie na buty.
 • @kula Lis 68 14:12:13
  Wojna z Iranem może być atomowa.
  Gdyby Iran był słabszy militarnie to USA by go zaorali bez użycia broni atomowej... ale Iran jest silny i zada wiele strat Amerykanom i Izraelowi..
  do podniesie stawkę ...podniesie brutalność ataków na Iran .. gdy Iran nie polegnie USA lub żydzi użyją broni atomowej.

  ... i użyją jej tak jak w Japonii przeciw cywilnym miastom w celach czysto terrorystycznych. Izrael już groził Europie "opcją Samsona"...
  świat musi pozbyć się tej globalnej terrorystycznej mafii żydowskiej.

  Pytanie co Rosja na to wszystko ?
  Rosja zahamować takiej wymiany ciosów nie bardzo może gdy rakiety będą bliskiego i średniego zasięgu i liczone w tysiącach.
  Rosja może co najwyżej przechwytywać (ogłupiać) rakiety o dalszym zasięgu (mniej liczne) .. ale to oznacza wejście do wojny po stronie Iranu.

  Mediacje Rosji nic nie dadzą bo mafia żydowska nie chce mediować oni chcą napaści USA na Iran... bo mafia wie że to ostatnia szansa na atak na Iran bo siła USA topnieje w oczach.
 • @Oscar 14:42:44
  Czyżbyś sugerował, że autor popierając PiS popiera morderców i terrorystów? Naszych "wiecznych sojuszników".
 • @kula Lis 68 12:15:39 Niezły cyrk z tym "Cyberatakiem" USA na wojskowe komputery w Iranie..
  Przecież takiego aktu dywersji się dokonuje zazwyczaj bezpośrednio przed atakiem RZECZYWISTYM aby oślepić przeciwnika. A jak ten "cyberatak" nie będzie miał przedłużenia "w naturze", to za kilka tygodni Irańczycy odbudują swe "elektroniczne oczy" i w wypadku kolejnego takiego "cyberataku" będzie on o wiele mniej skuteczny.

  Czy USA stać już tylko na "wojnę (dez)informacyjną" dobrą dla podniecania się małolatów uwięzionych przed ich "wszystkowiedzącymi" kompami?
 • @Berkeley72 16:31:17
  Kolejna prowokacja wywołania ataku USA na Iran nie wypaliła.
  Iran pięknie skontrował informacją że nie zestrzelił załogowego samolotu USA.

  A atak był poważnie planowany wystarczy spojrzeć na ceny ropy które nagle mocno spadły kilka dni przed atakiem... po to by nie skoczyły za wysoko po ataku. Kto zbił ceny ropy ? Mogli to zrobić tylko wielcy gracze czyli żydzi lub Arabia Saudyjska...

  Wściekłość mafii żydowskiej pewnie jest ogromna..
  Następna prowokacja będzie już krwawa mająca zmusić Trampa do napaści na Iran... chyba że np Rosja zdemaskuje i ośmieszy prowokatorów przed akcją... (tak już było kilka razy gdy planowali prowokacje z bronią chemiczną w Syrii).
  Służby Iranu i Rosji mają pełne ręce roboty.
 • Co komu po jednej bombce atomowej?
  KRLD zapewniło sobie bezpieczeństwo, bo chyba ma kilka bombek, ale przede wszystkim może dokonać zmasowanego ataku rakietowego. A Seul (w którym mieszka bodaj 25 milionów ludzi) leży 40-50 km od nibygranicy.
  A wg mnie, to obecnie oba państwa koreańskie grają w jednej drużynie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:54:56
  ,,Czyżbyś sugerował, że autor popierając PiS popiera morderców i terrorystów? "

  A Szanownu JR jak myśli?
 • @Oświat 19:19:36
  Myślę, że kto popiera PO-PiS popiera morderców, terrorystów i złodziei. PiS ma nawet większy udział w tym popieraniu.
 • @Oświat
  Amerykanie nie poradzili sobie z cyberatakiem przeciwko Iranowi. Amerykanie usilnie się starają, ale nie przeprowadzili udanego cyberataku – poinformował na Twitterze irański minister do spraw łączności i technologii informacyjnych Mohammad Dżawad Azari Dżahrumi. Według mediów USA rozpoczęły cyberatak przeciwko Iranowi 20 czerwca. Atak ten był już od dawna planowany i opracowywany, a decyzja o jego realizacji zapadła prawdopodobnie w związku z atakiem na tankowce w Zatoce Omańskiej, o który USA obwiniają Iran. Media pytały, czy doniesienia o cyberatakach na Iran są prawdziwe. W zeszłym roku zneutralizowaliśmy 33 mln ataków za pomocą krajowej zapory sieciowej oświadczył Dżahrumi. Działania USA irański minister określił jako „cyberterroryzm”. Według Washington Post cyberatak przeprowadzony przez USA był wymierzony w irańskie systemy kontroli wyrzutni rakietowych i systemy monitorowania przepływu statków w cieśninie Ormuz, która łączy Zatokę Omańską i Zatokę Perską oraz ma strategiczne znaczenie dla światowego transportu morskiego ropy naftowej. Cyber-agresja Waszyngtonu. Stany Zjednoczone mają bogate doświadczenie w sprawie użycia broni cybernetycznej przez USA. Jednym z pierwszych przykładów jej zastosowania przez Waszyngton jest tzw. operacja „Igrzyska Olimpisjkie”, która też była wymierzona przeciwko Iranowi. Według doniesień mediów operację tę rozpoczęto w 2006 roku za czasów George’a Busha i kontynuowano w czasie administracji Obamy. Wtedy USA przeprowadziły cyberatak przeciwko infrastrukturze irańskich zakładów wzbogacania uranu w Natanzie. Zamiary USA zostały wykryte przez Iran w 2010 roku, kiedy irańskie specjaliści znalazły wirus w oprogramowaniu, później nazwany Stuxnet. Wirus ten był wyprodukowany przez USA i Izrael, i miał na celu zakłócenie działania irańskich zakładów wzbogacania uranu oraz transmisje zbieranych danych. Z powodu nieznanego błędu w programie Stuxnet później rozpowszechnił się w Internecie i zaatakował tak komputery osobiste wielu ludzi w różnych częściach świata, jak infrastrukturę fabryk i zakładów.

  Ps...Z powodu sankcji Iran musi opierać się w olbrzymiej części na wytworach rodzimych informatyków i to stanowi dla amerykańskich agresorów cybernetycznych wychowanych na Windowsie i Linuxie zaporę nie do przejścia.
 • @Oświat 19:19:36
  Dobra wiadomość, Bundeswafe się skurczyła o dwa Eurofightery. Zderzyły się i spadły. Szukają pilotów. No to stan liczebny sprawnych myśliwców w Bundeswerze znacząco zmalał! Dziś połowa samolotów to nieloty, a te co latają to się jeszcze zderzają w powietrzu. Niemiecka armia sama się wykończy. Helikoptery nie latają, łodzie podwodne nie pływają, czołgi nie jeżdżą, a samoloty same się rozbijają. Niemieccy piloci powinni przesiąść się na rowery skoro nie potrafią dzięki oszczędnościom Makreli pilotować samolotów. Czerwony Baron "se ne wrati".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:25:05
  ,,..popiera morderców, terrorystów i złodziei. "( w domyśle chodzi o... , no wiadomo o kogo)

  Pomiędzy popieraniem a współpracą niekiedy nie ma różnicy.
  W tym układzie proponuję by kolega Ruszkiewicz niezwłocznie zgłosił ten fakt policji, a jeszcze lepiej jakiejś wyspecjalizowanej jednostce, typu CBA czy ABW.
  Popieranie morderców, terrorystów i złodziei może być zagrożeniem nie tylko dla zwykłych obywateli takich jak Ruszkiewicz, ale nawet dla struktur państwa jako takiego.
 • @kula Lis 68 15:52:15
  Chodzą słuchy, że PiS idzie na wojnę z pedałami.
  Ma ich obciążyć ,,bykowym”.
  Ja to bym proponował by było to 500– (minus) w pierwszym roku fiskalnym, w kolejnym już 2x 500 minus
 • @Oświat śmiechu warte te niby sankcje!
  Nowe surowe sankcje dla Iranu....Prezydent USA Donald Trump ogłosił dziś, że jego kraj wprowadza nowy pakiet „surowych” sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA. Nowe restrykcje zostają nałożone również na współpracowników Chameneia. Trump ostrzegł, że sankcje przeciwko Iranowi mogą obowiązywać „latami”.
 • @Oświat 18:32:38
  Pamiętam, że w 1974 było jeszcze bykowe, podatek dla takich. Obowiązuje do dziś w Niemczech, także bezdzietne małżeństwa jak między innymi mój syn i synowa. Płacą podatek te z najwyższej półki jak i ubezpieczenia. Syn ma 2850 euro brutto, netto to 1800 euro, synowa 3200 euro brutto, netto 2100 euro. Może na drugi rok im ulży bo chce zajść w ciąże.
 • @kula Lis 68 18:55:52
  Mieć wnuka, wnuczkę to wspaniała rzecz, dla dziadków nie ma nic lepszego jak wnuki.
 • @Oświat
  To byli rodowici niemieccy murzyni w szeregach Bundeswery. Luftwaffe ma na wyposażeniu 138 typu eurofighter a zdolne do lotów są dwie eskadry, reszta stoi na kołkach. Podobno brak...euro? Adolf w grobie się przewraca, co lewactwo uczyniło z Niemiec.
 • @Oświat 19:07:50
  Mam wnuka 19 lat u córki, i starszego syna wnuczkę.
 • @Oświat
  Netanjahu stawia sprawę jasno. Izrael nie pozwoli, żeby Persowie posiadali broń nuklearną. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, zapowiedział, że nie dopuści do tego, by Iran uzyskał dostęp do broni jądrowej. Deklaracja padła w trakcie spotkania z sekretarzem Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Nikołajem Patruszewem. Rosjanin, przybył do Jerozolimy dzień przed zaplanowanym na wtorek trójstronnym spotkaniem z udziałem doradcy prezydenta USA d/s bezpieczeństwa Johna Boltona i izraelskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Meira Ben-Szabata. To pierwsze takie spotkanie w historii i może na nim zostać ustalony „nowy porządek” jaki będzie obowiązywał na Bliskim Wschodzie. Zwracamy szczególna uwagę na bezpieczeństwo Izraela powiedział Patruszew, który ujawnił, że spotkanie ma dotyczyć rozwiązania kryzysu panującego w sąsiadującej z Izraelem Syrii. Benjamin Netanjahu po raz kolejny podkreślił, że Izrael nie dopuści do tego, by Iran posiadał bazy wojskowe w Syrii. Rosja rozumie znaczenie jakie przykładamy do działań irańskiego reżimu, który wzywa do naszej zagłady i podejmuje codziennie działania bo osiągnąć ten cel powiedział.

  Źródło: „Times of Israel”
 • @kula Lis 68 19:35:35
  Iran na Rosję nie może liczyć jako na sojusznika, zawiódł się gdy Rosja wstrzymała sprzedaż S–300, ale w regionie mogą pojawić się Chiny i Indie.
  Oba te kraje zapewne wolą irańską ropę w miejsce tej wydobywanej przez spółki anglo –amerykańskie z pozostałych krajów arabskich.
  Ponadto tak mi się widzi, że Iran rośnie w potęgę mimo amerykańskich sankcji i na pewno rozumie że broń nuklearna jest mu potrzebna.
 • @Oświat 18:17:53
  No to idź na policję i sam się zgłoś :))

  Pamiętaj jedno, kto głosuje na PiS czy PO to szmaciarz zwykły jest, nie Polak.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:48:42
  Rekordowe 5,3 mln głosów na PiS
  https://oko.press/rekordowe-53-mln-glosow-na-pis-kaczynski-nakrecil-frekwencje-dyscyplina-wieksza-niz-w-po-i-n/

  Menele jak zwykle nie głosują.

  Można się spodziewać, że w najbliższych wyborach PiS poprawi ten wynik, jako, że już Polacy wiedzą, że PiS to jedyna partia od 30 lat, która stara się realizować zapowiedzi wyborcze i cele prospołeczne.
 • @Oświat 22:40:11
  Nowy ład światowy tworzy się na naszych oczach. USA nie chcą być gwarantem bezpieczeństwa dla wszystkich. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył w poniedziałek, że kraje importujące ropę naftową, m.in. Japonia i Chiny, powinny same chronić swoje tankowce przebywające na Bliskim Wschodzie. „Dlaczego to my chronimy szlaki żeglugowe dla innych krajów przez wiele lat bez żadnej rekompensaty. Wszystkie te kraje powinny same chronić swoje tankowce na tej od zawsze niebezpiecznej drodze” napisał na Twitterze Trump, odnosząc się do Chin, Japonii i „wielu innych państw”. „My nie mamy nawet potrzeby, by tam w cieśninie Ormuz być, ponieważ USA właśnie stały się (zdecydowanie) największym producentem Energii (…)” podkreślił amerykański prezydent. Dodał również, że „żądanie USA wobec Iranu jest bardzo proste: Żadnej Broni Nuklearnej i Żadnego Dalszego Finansowania Terroryzmu!”.
 • @Oświat
  14 lat kolonii za szpiegostwo: Polak chciał wywieźć z Rosji sekrety S-300. Obywatel Polski Marian Radzajewski został skazany na 14 lat kolonii karnej za próbę wywozu części do S-300. Polaka przyłapano na gorącym uczynku.
  Skazany na 14 lat pozbawienia wolności obywatel Polski Marian Radzajewski próbował zorganizować wywóz do Polski części do systemu rakietowego S-300, objętych klauzulą tajności i został przyłapany na gorącym uczynku poinformował Centrum Kontaktów Społecznych FSB Rosji. Podczas wstępnego dochodzenia ustalono, że M. Radzajewski, działając z premedytacją, próbował zorganizować wywóz z Federacji Rosyjskiej do Polski produkcji przeznaczenia wojskowego, zawierającej informacje, stanowiące tajemnicę państwową. Cudzoziemiec szukał możliwości wejścia w posiadanie tajnych części systemu rakietowego S-300, aby później nielegalnie wywieźć je do Polski podkreślono dodając, że podczas załatwiania formalności w tej sprawie Radzajewski został zatrzymany przez pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. „W ramach prowadzonego śledztwa potwierdzono, że Radzajewski działał w interesach polskiej organizacji, będącej wiodącym dostawcą krajowych sił zbrojnych i służb specjalnych” zaznaczyła FSB. Moskiewski sąd miejski na początku czerwca zaczął proces w sprawie obywatela Polski Mariana Radzajewskiego, oskarżanego o szpiegostwo przekazało Sputnikowi biuro prasowe sądu. Sprawa, oznaczona klauzulą „tajne”, rozpoznawana była w trybie zwykłym przy drzwiach zamkniętych. Moskiewski sąd miejski wszczął sprawę karną przeciwko obywatelowi Polski Marianowi Radzajewskiemu, oskarżanemu o popełnienie przestępstwa z artykułu 276 Kodeksu Karnego Rosji szpiegostwo przekazało biuro prasowe. Artykuł przewiduje karę od 12 do 20 lat pozbawienia wolności.
  Ps..Ale mamy naiwnych szpiegów. Systemy S-300 jak S-400 muszą być skuteczne jeśli próbują wykradać do nich części.
 • @kula Lis 68 11:03:32
  ,,„My nie mamy nawet potrzeby, by tam w cieśninie Ormuz być..."

  Ale fajny ten Trampek, nawet go lubię, typowy amerykaniec, jak z filmu ,,Zabójczy numer”
  –mówię w lewo, skręcam w prawo.
  I jak tu takiemu nie wierzyć. Za chwilę zapewne zatopią jakiś tankowiec by się uwiarygodnić.
 • @kula Lis 68 11:55:21
  ,,14 lat kolonii za szpiegostwo: Polak chciał..."

  Ruska propaganda zawsze kłamie.
  On tylko chciał prowadzić handel wymienny, S–300 za polskie jabłka.
  To bardzo korzystna oferta, bo może się okazać, że te S–300 czy nawet S–500 będą musieli wysłać nam za darmo i nawet bez pokwitowania.
 • @kula Lis 68 11:55:21
  To nie my mamy, to USrAel ma. Rezerwuar taniego mięsa armatniego. Przecież naszym zuchom te parę drobiazgów z S-300 psu na budę by się zdało. Próba ingerencji w skomplikowany sprzęt, kończy się katastrofą (w sensie dosłownym), jak przy okazji grzebania w fotelu z katapultą od rosyjskiego myśliwca. Wymiana rosyjskiego krążka z ceraty na polski krążek z ceraty kosztowała życie 30 letniego pilota. A gdzie krążek z ceraty do skomplikowanych elementów S-300?
 • @Oświat 16:51:50
  To, że ruskie kłamią to wiadomo od zawsze. Dlatego powinniśmy czytać tylko NYT, W Post i oglądać CNN. Oni nigdy się nie mylą i zawsze mówią Prawdę. Samą Prawdę.
 • prezydent USA Donald Trump
  "Każdy atak ze strony Iranu na cokolwiek amerykańskiego spotka się z wielką i miażdżącą siłą" - napisał we wtorek prezydent USA Donald Trump.

  "Dzisiejsze ignoranckie i obraźliwe oświadczenie Iranu tylko pokazuje, że nie rozumieją rzeczywistości. Każdy atak ze strony Iranu na cokolwiek amerykańskiego spotka się z wielką i miażdżącą siłą. W niektórych obszarach miażdżący będzie oznaczać starcie z powierzchni ziemi" - napisał prezydent.

  https://i.iplsc.com/donald-trump/0007TTT6MTA05P5K-C122-F4.jpg

  Wcześniej tego dnia przywódca Iranu Hasan Rowhani ocenił, że nowe sankcje USA wymierzone w Teheran są "oburzające i idiotyczne".
 • @Husky 18:31:39
  No to niech amerykanie wyślą kolejnego drona by się przekonać czy Iran się przestraszył, czy dalej będzie strącał.
  Jak wiemy Kima Trump nie wystraszył swoimi lotniskowcami i bardzo groźną łodzią podwodną.
 • @Oświat 16:51:50
  FSB udostępniła nagranie wideo, które przedstawia zatrzymanie skazanego. Na pierwszych kadrach widać biegnących zamaskowanych ludzi w czarnych kurtkach, którzy chwytają człowieka.... W SAMEJ KOSZULCE stojącego przy otwartym bagażniku samochodu i kładą go na ziemię.  Na kolejnym ujęciu dwaj ludzie w maskach przytrzymują stojącego mężczyznę ktory JUŻ MA MARYNARKĘ lub kurtkę; z jej wewnętrznej kieszeni wyjmują plik pieniędzy. Pytają o nazwisko i obywatelstwo. Mężczyzna po rosyjsku mówi, że przyjechał kupować części zamienne.

  Typowa ściema i manipulacja


  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031