Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 2143 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Mamy przechlapane

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W polityce się nie da, w biznesie się nie da.

 Zarobić z Neonem24 się nie da.

Jakby nie patrzeć los Polaka jest kiepski, niepewny i pełen przepychanek.
Moja poprzednia notka ,, Zarobić z Neonem24 spore pieniążki” choć miała tylko 606 odsłon to zaowocowała w dyskusji aż pięćdziesięcioma komentarzami, w większości oczywiście krytycznymi z których wywnioskowałem, że przedstawione w notce propozycje są;
Nie do zrealizowania
Są idiotyczne
A poza tym, że nie wiem o czym piszę.
Pamiętam w Stanach, w USA, krążył taki dowcip, czy też powiedzenie, że jak się zejdzie dwóch Koreańczyków, to otwierają sklep warzywniczy.
Jak się zejdzie dwóch Niemców, to budują fabrykę.
Jak się zejdzie dwóch żydów to otwierają bank.
Ale jak się zejdzie dwóch Polaków, to budują kościół.
To w Ameryce.
W Internecie, jak dwóch zacznie pisać (po polsku), to zawsze się pokłócą. Często nie wiedzą nawet z jakiej przyczyny i po co.
Wracając do moich w notce propozycji. W zasadzie wiedziałem, że taki będzie finał, jaki był. Że nic się nie da zrobić. Tym czasem Gierka twierdził, że Polak potrafi.
Potrafi, ale na ogół w pojedynkę, w gromadce to już jest znacznie trudniej, najczęściej wręcz niemożliwie
W poprzedniej notce było, że można założyć blog powiązany tytułem z Neone24 i na nim zarabiać na reklamie czy na sprzedaży.
Pomysł nie został przyjęty więc wczoraj sobie pomyślałem, no to Jasiu zrób to sami, jak pomyślałem tak zrobiłem
Blog wygląda tak jak na obrazku poniżej.
 
 
Prosty, nieskomplikowany, czytelny i dostępny dla wszystkich.
Ktoś będzie chciał coś sprzedać, jakąś zbędną w domu rzecz. Proszę bardzo. Wystarczy w komentarzu zamieścić dwa słowa, wkleić obrazek i czekać, kupią nie kupią. Trzeba podać namiar do siebie, np. telefon.
Ta strona już jest, ale jest także w budowie, bo jeśli mamy na niej –antyki, rzeźbę, malarstwo, drewno, rysunek, to nie znaczy, że to już koniec. Mam zamiar dodawać także i inne kategorie, może takie jak –narzędzia, zabawki, co tam jeszcze przyjdzie mi do głowy.
A ja co wstawię? Najpierw muszę porobić zdjęcia tego co mam, a jest tego sporo, opisać itd. Mnie się nie pali nie spieszy, nikt mnie nie pogania i wielkiej kasy też nie zamierzam robić. Wolę pójść na plażę, na spacer, poleżeć na leżaczku na trawniku przed domem.
Zrobiłem portal by pokazać, że można, że można to zrobić, szybko, fachowo i bez informatyka, bez wydawania kasy na kogoś kto by mi robotę, delikatnie mówiąc spieszył. Jednym słowem zrobić na darmowym szablonie wordpress.
Ale na tym nie koniec.
Za jakiś czas zrobię taki sam, lub podobny na ru.
Kiedyś miałem przez miesiąc czy dwa blog na ruskim serwerze i ruskiej domenie ru, wiec wiem, ze tam też jest to możliwe.
A po co?
Bo szanowni blogerzy, Rosjan jest trzy razy więcej, a tych bogatych i tych milionerów to znacznie więcej niż w Polsce, więc po co mam sprzedawać obrazek za 2500 zł jak można go sprzedać za równowartość 3 czy nawet 4 tysięcy.
Większy rynek, bogatsi ludzie, zawsze daje większe szanse i wyższe zarobki.
I to tyle.
Bo jak to mówią, chcieć to móc.
Trzeba tylko chcieć.
Nawet z gliny można zrobić coś ładnego.
 
 
 Doskonale wiedzą o tym Chińczycy
 
 
Jakby ktoś sobie zażyczył coś na ścianę, smoka, rycerza, piękną niewiastę, to zaręczam jest to do zrobienia.
Po Polak potrafi.
Mam jeszcze trzy worki mielonek glinki. A jakby potrzeba było dokupić więcej, to żaden problem. Jest Internet, są producenci tego produktu.

KOMENTARZE

 • Ode mnie 5*
  Zawsze podobały mi się nowe inicjatywy i odwaga.
  Powodzenia!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:55:22
  No tego to się nie spodziewałem i na dodatek tej piątki.
  Podwójnie dziękuję.
  Pozdrawiam
 • Chyba w końcu też się skuszę.
  Teraz robię do "szuflady", przełamię się i poddam się ocenie, nieważne jaka ona będzie i tak nikt mnie nie zgasi, bo lubię to robić, urodziłem się z tym darem i żal go nie pokazać, w razie "w" pozwolę sobie zasięgnąć porad, ok ?
 • @provincjal 09 14:27:53
  Ani za eksperta, ani za fachowca, ani za krytyka robić mi nie wypada, wolę mówić, że będzie fajnie/ fajne, wspaniałe, ładne i zachęcam i namawiam by pokazać to co robisz. Tu i teraz.
 • @
  Mimo Twojego żalu do mnie za krytykę poprzedniego wpisu tu bezsprzecznie należy Ci się 5*. Bo to jest jak sam piszesz proste ( bo jest), zrobione z gustem i na dodatek może wypalić a nawet jeśli nie to niczym nie ryzykujesz. Mam nadzieję że uda Ci się stronę rozkręcić a jeśli będziesz miał coś ciekawego to z przyjemnością kupię.
 • dodatkowe działy
  Twoja biblioteczka
  Rowery, hulajnogi, sprzęt sportowo- turystyczny
  Warsztat i narzędzia
  Zabawki
  Dla domu
  Pamiątki rodzinne
  Wyprzedaż

  Jeśli ktoś ma inne sugestie ....
 • Szanowny Panie
  Szanowny Panie,

  Jak rozumiem Pan ma jakieś ciekawe pomysły - tak jak Pan prezentuje - no i jak komentują niektórzy...

  A czy Pan mógłby się tym jakoś zająć - i to poprowadzić dla dobra Neon24 - i może nas wszystkich...

  Prosze powiedzieć - co Pan potrzebuje - albo jak to zrobić...?

  Prawdę mówiąc ja nie bardzo się w tych sprawach orientuję...
  i ja nie dam rady zrobić tego własciwie.

  Pozdrawiam

  PS - Napiszę do Pana na PW - aby omówić szczegóły
 • dodatkowe działy
  Zapomniałem, że muszę jeszcze dodać :
  Nieruchomości
  bo akurat sam mam jeden lokal do wynajęcia, na parterze na handel lub usłygi z wejściem od ulicy, w nowym pawilonie, no nie koniecnie w nowym bo wybudowanym w 1983 roku.

  Zresztą zmiany, czyli dodawanie kolejnych działów da się zrobić za miesiąc, za rok, w momencie kiedy to bedzie potrzebne.
 • @Oświat 11:31:42
  Zakładając Galerię24Net, w moim zamiarze nie miała być biznesem, a jedynie stroną gdzie mógłbym wystawić swoje obrazki, rzeźby, płaskorzeźby i niech by sobie inni też to robili za darmo i bez zobowiązań.
  W taki sposób nie musiałbym się zbytnio w to angażować, i bynajmniej nie myśleć i nie planować o jej rozwoju.
  Ale jeśli potraktować pomysł na poważnie i profesjonalnie do niego podejść to pierwsze co trzeba by zrobić po uruchomieniu strony, to zarejestrować działalność gospodarczą, bo jak to mówią śmierci i podatków uniknąć nie da się.
  Portal od strony technicznej mogę zrobić, z tym nie będzie problemu, nie chciałbym jednak rejestrować go w Polsce, po pierwsze pan jest właścicielem Neon24. Po wtóre jest pan biznesmenem z olbrzymim doświadczeniem i wielkim dorobkiem (chodzą słuchy, że obracał pan milionami). No i sadzę, że biznes zarejestrowany w Australii ma łatwiej niż tu w Polsce, a wiem to z tego, że w swoim czasie miałem biznes tak w Polsce jak i USA i różnice były wielorakie i znaczące na korzyć tych za oceanem.
  Jestem przeciwny budowaniu jakiegokolwiek biznesu w którym na starcie wydaje się grube pieniądze, głównie po to by je stracić. Dla tego preferuję start bezgotówkowy, bądź z minimalnymi wydatkami, powolny, rozwój i dochodzenie do celu małymi krokami.
  Czy warto wciągać w to inne osoby?
  A czy warto nagradzać kogokolwiek z tych co zawsze mieli do pana o wszystko żale, pretensje i kąśliwe komentarze?
  Może wybrane osoby, może te osoby, które na biznesie się znają, bo miały, czy mają z tym do czynienie. Kwestia inna czy jako udziałowcy, czy tylko pracownicy.
  O tym raczej w poczcie, a nie na forum.
  Sumując, ja portal mogę zbudować, ( to trochę potrwa) i poprowadzić, ale czy pan firmę zrejestruje na siebie? (cała rachunkowość, podatki i ich rozliczanie) Jeśli by wszystko poszło gładko to bedzie na prawdę dużo roboty. Czy jest pan skłonny się z tym zmierzyć?
  O innych sprawach i szczegółach na pw.
 • 10 milionów
  Z drugiej strony trzeba by się zapytać czy warto cokolwiek robić w sytuacji gdy brak jest jakiegokolwiek zainteresowania przez tutejsze neonowe środowisko.
  Nie ma chętnych, więc nie ma tematu i przejść do porządku dziennego.
  Być może inaczej byłoby gdybym napisał, że jeśli dziś zaczniemy, to do końca roku będzie do podziału 10 milionów złotych.
  Może ktoś by się wówczas obudził i zawołał – to moje.
 • @Oświat 08:01:47
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg

  Nie rób sobie jaj. Od początku twoje wystąpienie trzeba było traktować z przymrużeniem oka, a teraz to są jawne jaja.

  Powiedz mi, co to jest to słówko "pw"? Nie znoszę ludzi, którzy stosują skróty. Jestem zbyt mało inteligentny, aby zgadywać, co one znaczą.

  Ale pewnien domysł z kontekstu wskazuje, że chodzi o prywatne konszachty. A więc, skoro umówiłeś się z właścicielem neonka na prywatne (czyli poufne) rozmowy dotyczące planu przedsięwzięcia, to nikt, z wyjątkiem pretensjonylnych bzzzzzzmenów, nie ma ochoty się w wasze konszachty wciskać.

  --------------------------------------
  to powyższe, wyklucza współpracę, chyba to jest jasne. Co najwyżej możecie liczyć na pracowników.
  --------------------------------------
  Inna sprawa to gospodarcza i społeczna wartość tego, co proponujesz.

  O ile dobrze pamiętam, inni poddali krytyce wartość jeszcze jednej witryny handlowej. Takich witryn są dziesiątki, a i tak dominuje allegro. Zarabia tyle kasy na dawnej giełdzie, którą przekształciło w sklep, że udostępnia darmowy OLX. Czym, jakim pomysłem, zamierzasz konkurować z Allegro + OLX ? A co z ebayem, a zwłaszcza z Amazonem?

  Masz jakiś konkretny pomysł na niszę? To działajcie, i uważajcie, aby pomysłu nikt przedwcześnie nie przechwycił.

  Druga sprawa to wartość społeczna. Pytałeś się, co to jest witryna fraktalna. O taką właśnie witrynę walczyłem z ŁŁ, i taka miała być zrobiona. Była podjęta budowa społeczności sieciowych autorów, a witryna tego typu miała im zagwarantować bezpieczeństwo ich pozycji autorskiej oraz własność utworów, jak również niezależność słowa.

  Skończyło się, jak każdy miał okazję zaobserwować. Zaczęło się zamordyzmem, zamiast demokracją. Rezygnacją z planowanych wolności autorskich w celu podporządkowania sobie wszystkich i koncentracji korzyści w rękach władających.

  Ale warto było podjąć próbę przebudowy społeczeństwa. Taką witrynę można było uważać za zaczyn. Gdyby nie chęć dominacji po stronie założycieli witryny nE, co skutkowało rezygnacją z wielu właściwości konstrukcyjnych witryny, nisza obywatelska, jaką stanowili autorzy pragnący się wybić na niezależność od dotychczasowych wydawców (w tym witryn dyskusyjnych, na których jakaś forma zamordyzmu lub ostracyzmu zawsze ma miejsce) mogliby się zorganizować w skuteczną demokrację społeczności autorów, a potem, jak zaraza, jak dawne chrześcijaństwo, ich wymysły organizacyjne mogłyby się rozprzestrzenić na inne grupy społeczne.

  Wartość społeczna przedsięwzięcia mogła być olbrzymia. Warto było stracić na tym przedsięwzięciu, w próbie realizacji marzeń.

  No cóż, została tylko gorycz porażki.

  Ale Was nie zniechęcam, szukajcie. Moje opinie możecie mieć za nic. Ostatecznie, w ostatnich dziesięcioleciach nie zbudowałem niczego pożytecznego, a więc jestem głupek.
 • @interesariusz z PL 12:37:06
  .. że udostępnia darmowy OLX. Czym, jakim pomysłem, zamierzasz konkurować z Allegro + OLX ? A co z ebayem, a zwłaszcza z Amazonem?....

  Ostatnio ogłaszałem lokal do wynajęcia, wyskoczyło mi na OLX 34 zł do zapłaty, więc może olx był kiedyś darmowy, ale już nie jest.

  Z czym konkurować z innymi firmami w Internecie?
  Obecnie zawsze i wszędzie jest konkurencja, chociaż kiedyś w PRL klientów zapisywałem na listę na trzy miesiące i tyle czekali, ale to się dawno skończyło i obecnie na klienta się czeka.
  Allegro jest w takiej sytuacji jak ja z moim zakładem w PRL, to im się też z czasem urwie, bo nic co dobre nie trwa wiecznie.
  Jak z Allegro konkurować?
  A dać każdemu nowemu klientowi bonus na piec darmowych ogłoszeń, a stałym klientom opust 10%
  Sposobów są setki, trzeba tylko ruszyć głową.
  Nie wszystko w biznesie trzeba wykładać kawę na ławę dla wszystkich ciekawskich.
  Czy ktoś ci powie jakie są marze na towarze, który aktualnie sprzedaje i ile z tego ma zysku dla siebie? Nie powie.
 • @Oświat 18:37:21
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Oczywiście, tzw. tajemnica handlowa, wymysł bRZydactwa, służy do strzyżenia stada baranów, którzy w istocie utrzymują ludzkość, produkują, zamiast handlować.

  Jak mniemam, uważasz że właściciele Allegro głowami nie ruszają.

  Zobacz, jak wiele czasu kupujący muszą teraz marnować, aby kupić niepromowany przedmiot. A jednak wszyscy się Allegro trzymają! Dlaczego?

  Cokolwiek nie stworzysz, oni zmałpują i rozwiną. Jedyny sposób, to najpierw opatentować, potem wchodzić na rynek.

  Jedyny, bo na honorową lojalność klientów nie ma w dzisiejszych czasach co liczyć. Ludzie są zbyt głupi, aby budować wspólną przyszłość.

  A jeśli uważasz to za stosowne, możesz zawsze kontaktować się ze mną poufnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031