Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 2143 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Propozycja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu.

 Czytają dość często natki na Neonie zauważyłem u niektórych blogerów pewną nieciekawą manierę, próbę wywyższania się i jednocześnie skłonność do poniżania tych spośród nas, którzy mają odmienne zdanie, a szczególnie jeśli to zdanie odnosi się do PiS, gdy w partii tej nie chcemy widzieć jedynie zła i destrukcji, a już jak ktoś stwierdza, że niektóre posunięcia PiS są korzystne dla Polski i dla społeczeństwa, lub gdy ktokolwiek zauważy że PO miał większe wpadki i gorsze afery to dostaje bana.

  Ten ,,lepszy i mądrzejszy” bloger z braku merytorycznych argumentów, słabości swojego intelektu i miałkości charakteru zamienia się w takim momencie w typowego frustratę, blokuje, cenzuruje, nierzadko obraża.

Co z takim zrobić?
 
 Jak nauczyć przyzwoitości, pokory, szacunku dla komentatora o innych poglądach.
Moja propozycja jest następująca.
Jest bloger który pod swoimi notkami stosuje cenzurę, lub odbiera prawo do komentowania innym blogerom, zrobić mu to samo.
Jeśli ty blokujesz, to my cię też blokujemy.
Zakładajmy takim ,,mądrzejszym” blokadę.
Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu.
Inaczej takiego się nie nauczy.
 
I na koniec bieżące informacja jak niżej:
 
Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd zajmie się projektami ważnymi dla emerytów: wprowadzeniem corocznej "trzynastki" ustawowo i zwiększeniem waloryzacji dla najbiedniejszych. Obietnic jest więcej, ale warunek jeden: wygrana PiS.
 
Jakby niektórzy tu na Neon24 napisali, będzie ,,karma dla bydła wyborczego” co roku.
Społeczeństwo się bogaci, jest na rynku więcej pieniędzy i tym samym jest też i inflacja, szczególnie cen żywności. W takim układzie zapowiedz Morawieckiego jest dobrym sygnałem i dobrym krokiem. Emerytom ten ,,grosz” na pewno się przyda.
 
Wybory parlamentarne 2019. PiS w sondażu z dużą przewagą nad opozycją. Lewica trzecia
W wyborach parlamentarnych PiS może liczyć na 45 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego dla wp.pl. Koalicja Obywatelska plasuje się daleko za partią rządzącą. Do Sejmu według badania wejdzie także Lewica i PSL z Kukiz'15.

KOMENTARZE

 • Tak się składa
  że prym w banowaniu wiodą zwolennicy PiS więc niech autor nie opowiada bajek. Mnie temat nie dotyczy bo nawet nie wiem jak się to robi.
  Banowanie na blogu to oznaka tchórzostwa i braku argumentów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:01:13
  "Banowanie na blogu to oznaka tchórzostwa i braku argumentów."

  Za coś takiego powinieneś mieć już bana. A za pierwsze zdanie to i infamię.
 • Skandal w Gdyni pokazuje skandal prawny w IIIRP.
  Polski prywaciarz szuka ludzi do pracy ale tylko Polaków.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019082210939459-skandal-w-gdynskiej-smazalni-ryb-szukamy-osoby-do-pracy-ale-nie-ukrainca/

  i co ? okazuje się że to w Polsce jest zabronione, to jest wręcz karane..
  Oczywiście firma żydowska może nie zatrudnić Polaka ale Polska firma MUSI zatrudnić żyda czy innego banderowca... albo kłamać że kandydat jest niekompetentny...jak to udowodnić .. słaba znajomość języka ? też ci przywalą... Polski przedsiębiorca we własnej firmie nie ma prawa decydować o tym kogo chce zatrudnić.

  Wszyscy którzy głosowali za takim prawem powinni natychmiast stracić obywatelstw Polskie.

  A jak myślicie kto teraz zgnoi tego Polskiego patriotę.. PIS czy PO w osobie Szczurka ? Naślą na niego taką kontrolę że zamkną mu interes na zawsze i jeszcze zbankrutują karami za BHP.
  W taki kraju żyjemy od 89r. Polskość to nienormalność.. LGBT to normalność.


  .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:01:13
  Musze się zgodzić że banowanie to tchórzostwo... o ile zbanowany
  nie jest prymitywnym trollem rozwalającym dyskusję np kłótniami..albo dłuuuugimi wstawkami nie na temat (to klasyczne metody rozwalania dyskusji opracowane przez hasbarę i stosowane przez innych trolli też).

  Kłótnie lub zasypanie dyskusji g..wnem... do powinno być banowane.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:27:33
  Nie lepiej pod mur i odstrzelić?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:01:13
  o ile dobrze pamiętam miał zwyczaj pisać -WYPAD
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:00
  W zasadzie - racja; taniej.
 • Datki PIS-u dla ludzi
  Są wg. mnie tylko tym czym smakołyki rzucane zdziczałemu zwierzęciu by je obłaskawić i złapać. Formacja ta broni się wg. mnie tylko totalnym atakiem jaki jest w jej stronę skierowany prawie ze wszystkich środowisk wewntrznych i zewnętrznych. Pogrąża ich niestety rozpanoszenie się wszelakich służb i dziwnych ludzi z Izraela w naszym życiu nie tylko politycznym, ale i codziennym. To niestety nie wróży niczego dobrego. Będzie to dla POlski znacznie gorsze w konsekwencjach niż sprowadzenie Krzyżaków przez Konrada Mazowieckiego.
  Dlatego tak myślę i nie wierzę PISowi? Po prostu nie można wierzyć ludziom, którzy swoją moralność mają opartą na wartościach zawartych w Talmudzie. Przynajmniej takich znaleźli sobie sojuszników.
 • @zadziwiony 15:08:51
  Ludzie myślą inaczej
  Wybory parlamentarne 2019. PiS w sondażu z dużą przewagą nad opozycją. Lewica trzecia
  W wyborach parlamentarnych PiS może liczyć na 45 proc. poparcia – wynika z sondażu przeprowadzonego dla wp.pl. Koalicja Obywatelska plasuje się daleko za partią rządzącą. Do Sejmu według badania wejdzie także Lewica i PSL z Kukiz’15
 • @Oświat 14:16:28
  Nie wiem o kim mowa ale zdarzyło mi się kilka razy tak potraktował jakiegoś upierdliwca i zwykle skutkowało. Ale bana nikt u mnie nie dostał.
 • @zadziwiony 15:08:51
  Państwo demokratyczne jest po to by stwarzać narodowi jak najlepsze środowisko dożycia.
  Państwo oligarchiczne jest po to by Oligarchom stwarzać jak najlepsze warunki do życia kosztem zniewolonych obywateli czyli taniej siły roboczej.
  Państwo wyznaniowe jest po to by sprzyjać wyznawcom jednej religii kosztem innych a tak naprawdę wspierać urzędników jednej wiary.

  Tylko państwo demokratyczne jest demokratyczne.
  .. pozostałe opcje wspierają jakieś niewielkie grupy ludzi (Oligarchowie równej maści, klechy różnej maści...) czyli mniejszość dyktuje warunki większości i zawsze kosztem tej większości bo ktoś na bogactwa nielicznych musi pracować... .za półdarmo bo tania siła robocza daje większe zyski niż droga siła robocza...
  Pracownik do "pracodawcy" to koszt... i trzeba z niego wydusić maksimum zysków przy minimalnych kosztach własnych (płace).. zdrowie pracownika nie interesuje "pracodawcy".. bo kogo obchodzi los niewolnika gdy liczą się zyski.
 • @ Autor
  "Jak nauczyć przyzwoitości, pokory, szacunku dla komentatora o innych poglądach."

  Du...a! ;-)))

  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
  A poglądy muszą być prawidłowe.
  Co to znaczy? Np to, że nie można mieć poglądu, że w systemie dziesiętnym 2 i 2 to 5, bo to jest tak głupie, że już nie jest poglądem.

  Przykładowo:

  "Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd zajmie się projektami ważnymi dla emerytów: wprowadzeniem corocznej "trzynastki" ustawowo i zwiększeniem waloryzacji dla najbiedniejszych. Obietnic jest więcej, ale warunek jeden: wygrana PiS."

  Dlaczego ani słowa o tym jak zamierzają ożywić gospodarkę?
  Inaczej pieniądze będą pochodzić z zadłużania...
  Ale już jest pomysł: PiS podniesie podatki lub wprowadzi nowe.
  I właśnie tu jest debilizm tych rządów - czyli socjalizm.


  Przykro mi: 1*

  Uprzejmie pozdrawiam
 • Autor
  "Czytają dość często natki na Neonie zauważyłem u niektórych blogerów pewną nieciekawą manierę, próbę wywyższania się i jednocześnie skłonność do poniżania tych spośród nas, którzy mają odmienne zdanie, a szczególnie jeśli to zdanie odnosi się do PiS, gdy w partii tej nie chcemy widzieć jedynie zła i destrukcji, a już jak ktoś stwierdza, że niektóre posunięcia PiS są korzystne dla Polski i dla społeczeństwa, lub gdy ktokolwiek zauważy że PO miał większe wpadki i gorsze afery to dostaje bana""

  Zwykła typowa pro PIS'dzielska propaganda i zakłamanie
  Jest zupełnie odwrotnie
  To Żoliborscy piewcy są mistrzami banowania gdyż nie potrafią w żaden sposób odeprzeć racjonalnych argumentów czy ewidentnych FAKTÓW

  Co do końcówki cytatu to tez bym polemizowal bo nie przypominam sobie wpadek PO większych niż obecnej Podłej Zmiany - a przekrętów o tle finansowym czy obyczajowym tym bardziej

  Oczywiście Pan Wojtas zaraz się zbiesił gdyż jest jednym z głównych portalowych BANITÓW
  Zaraz za nim ostro rywalizują: jeł.p z Dyni i sierściuch ze szmatlandii (Anglii)

  I za kim tutaj oni wszyscy AGITUJĄ ???
  Czyżby nie za PIS'dzielcami ? :))

  "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz"
 • @Hades 19:12:42
  Ostatni przykład to szmatławiec z Dyni który najpierw 3x usuwał moje komentarze do Zdzicha, aż w końcu całkiem mnie zbanował

  W komentarzu nie było niczego obraźliwego ani nawet ostrych słów a jedynie wytknięcie Zdzichowi (poprzez zadanie zapytania) jego manipulacji znaczenia starego komentarza Spiryta

  Taka typowa starym UB'ekom i obecnym PIS'dzielcom i ich fanatykom oraz zadaniowcom cenzura prewencyjna, oraz ukierunkowanie przekazu
 • @Hades 19:18:37
  Czyżby nie za PIS'dzielcami ?...
  ...Ostatni przykład to szmatławiec z Dyni...
  ...W komentarzu nie było niczego obraźliwego...

  Piszesz szmatławieć lub PiSdzielcy i twierdzisz że nie jest to forma obraźliwa dla tych, którzy z tą partią sympatyzują czy na tą partię głosują.
  Właśnie takich jak ty trzeba banować i usuwać twoje ,,nieobraźliwe” komentarze.
 • @Oświat 19:38:24
  To jest w pełni celowe i zamierzone - tamto po pierwsze: nie było, a po drugie nawet nie było do tego oszołoma z dyni
 • @Jasiek 18:00:38
  ...jak zamierzają ożywić gospodarkę?...

  Jest powód do świętowania - polska gospodarka wrzuciła dopalacz w postaci inwestycji. Wzrost PKB w I kw. 2019 r. wyniósł 4,7 proc.

  Masz odpowiedź.
  Jest wzrost i bedą pieniądze.
  Dzięki za jedynkę
 • @Hades 19:59:49
  No to się umawiamy, jakaś obelga z twojej strony, coś obraźliwego czy chamskiego i usuwam twój komentarz.
  Zgadzasz się?
 • @Oświat 20:20:40
  Twoje podwórko - Twoje zasady - nie musisz się nikogo pytać o zdanie
  To sługusy kaczelnika muszą przed każdym ruchem pytać się go co mają zrobić :))
 • @Oświat 20:14:42
  "Jest powód do świętowania - polska gospodarka wrzuciła dopalacz w postaci inwestycji. Wzrost PKB w I kw. 2019 r. wyniósł 4,7 proc."

  - przestać słuchać notorycznego Sądownie skazywanego krzywoustego kłamcy
  - nie oglądaj TV PIS ani TRWAM
  - dowiedz się czym jest KREATYWNA KSIĘGOWOŚĆ

  Ale najpierw:
  - obudź się
  - i zdejmij klapki z oczu
 • @Hades 20:29:16
  mBank prognozuje, że Polska może na koniec grudnia średniorocznie urosnąć nawet o 5 proc.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polska-gospodarka-w-2019-r-czeka-nas-5-proc-wzrost-pkb/4evk4e4

  MPiT: w tym roku Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata
  Według najnowszej prognozy OECD, w 2019 r. Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata - zwraca uwagę w piątkowym komunikacie resort przedsiębiorczości i technologii. Pod względem wzrostu PKB wyprzedzać nas będą: Indie, Chiny i Indonez

  Panowie i jak tu być czarnowidzem, jak w lodówce się nie mieści a jak patrzę na plaży to i babom i chłopom du...y rosną na potęgę, a samochody coraz to nowsze modele.
 • @Oświat 20:43:48
  - kreatywna księgowość
  - kasa zarobiona za granicami
  - kredyty prywatne i rządowe
  - .........................................

  Wiem że po otrząśnięciu się z zakłamanego snu będzie wielki ból głowy - ale warto
 • I inflacja będzie jeszcze wyzsza.
  Cóż, pieniądze należy zarabiać.
 • @Oświat 20:14:42
  PiSiackie wskaxniki? Hahaha. Od 5% tak naprawdę zaczyna się rozwój. A ile tego niby wzrostu jest na kredyt? Jaka jest inflacja? A swoją drogą, to akurat PiS zawdzięcza jakikolwiek wzrost czasom poprzedników. Ns gospodarke należy patrzec w perspektywie dluzszej niż jedną kadencja. Ale to po prostu cykle.
 • @Oświat 20:43:48
  PiSiackie Ministerstwa kierowane przez dyletantow albo klamcow, nie są wiarygodne.
 • @Oświat 20:43:48
  Tutaj masz rację. Dupska Polakom rosną w zastraszającym tempie, chleba wyrzuca się całe tony, mięso w lodówce się psuje, bo każdy w nią patrzy jak szpak w gnot, , psy i koty przezarte bo też okropnie wybrzydzają. ludzie budują domy po milionie złotych nawet na prowincji, mieszkanka M-3 chodzą po trzysta tysięcy, wszędzie na budowach robota wre, ludzi do pracy brak, fachwiec za mniej niż 500zł dniówka na robotę kicha.
  Połowa Polaków na zagranicznych wojażach szampana w basenach popija, rodziny się cieszą z 500+, emeryci z 12+, rolnicy z wieprzek plus więc cos z oceną sytuacji jest "nie halo"....
 • @zadziwiony 12:17:28
  Nie no nie sądzę by wszystkim tak się dobrze działo.
  Wyjątki muszą być.
  Taki menel jeden z drugim, nigdzie nie pracujący, wyrzucony z domu przez byłą małżonkę za pijaństwo i kurestwo, od lat bezdomny, nie powie że Polska się rozwija, czy że ludziom żyje się dobrze.
  Stąd może i na Neonie zgrzyt i pojękiwanie, bo ani zagranicznych wczasów, ani dobrego samochodu, ani ładnej dziewczyny przy boku, ani telewizora z rozdzielczością 4K, ani cygar po 20 zł za sztukę ( sąsiad takie pali) ani domku za 800 tyś zł z garażem na dwa auta i z tarasem widokowym.

  A przy okazji jaki domek ma Kukiz? Ponoć 1,5 miliona.
  Ot taki sobie piosenkarz.
  Popatrzmy niżej.

  https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-ZEcj-P1xA-7cU3_oswiadczenia-majatkowe-poslow-nowej-kadencji-320x213.jpg
 • @Oświat 20:14:42
  "Wzrost PKB"

  Tylko dwa słowa, a takie nieprzebrane pokłady debilizmu.

  3m się mocno.
 • @Wican 10:07:10
  "Od 5% tak naprawdę zaczyna się rozwój. A ile tego niby wzrostu jest na kredyt? Jaka jest inflacja?"

  Za trudne pytania dla wyznawców pislamu ;-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:04:29
  inflacja?"
  Jest oczywiście, tego nikt nie neguje, ale zamożność mimo to wzrasta.
  A trudno temu zaprzeczyć.
  U mnie ona jest wyraźnie, jeśli u Jaśka jej nie ma, no to trzeba zapytać

  Czemuś biedny?
  Boś głupi.
 • @Oświat 14:40:15
  Dla Polaków jest tylko jedno wyjście. Inteligencja , to ponoć umiejętność przystosowania się do zmieniających się warunków środowiskowych.
  W naszym wypadku najracjonalniejszym wyjściem było by pozbyć się napletka. W Polin będzie to duży zysk. Trzeba tylko swoje "ja" schować głęboko do kieszeni. Nie każdy to potrafi.
 • @Oświat 12:52:23
  W naszych warunkach odkryty basen to tylko dla morsów
 • @Oświat 14:40:15
  "Czemuś biedny?
  Boś głupi."

  Autokrytyka wyznawcy pislamu? ;-)
 • @zadziwiony 15:17:33
  https://i1.wp.com/m.wm.pl/2015/08/z9/247183-bartosz-cudnoch-261410.jpg

  taki sam obrazek można zobaczyć dziś na tym jeziorze jak wyżej.
  Ja pływam do końca października, woda tak szybko w jeziorze nie stygnie, synowie robią sobie kąpiele także w zimie.
 • @Oświat 14:40:15
  "Czemuś biedny?"

  Boś nie z PIS'u
 • @Oświat 20:43:48
  "mBank prognozuje, że Polska może na koniec grudnia średniorocznie urosnąć nawet o 5 proc. "

  Debilizmów z PKB ciąg dalszy?
  Co trzeba mieć w głowie, żeby to w ogóle przytaczać?
 • @Jasiek 19:02:56
  "Co trzeba mieć w głowie, żeby to w ogóle przytaczać?"

  Obecne, bądź obiecane 500+ :))
 • @Hades 19:11:34
  + ,,13" emerytom
 • @Oświat 19:43:42
  i 200 dziewic w niebie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031