Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
30 postów 2143 komentarze

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Cywilizacja Polska a ... odbudowa polskich elit

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Elity narodowe…dziś…wolne żarty.

 Ale mówi się że chcieć to móc.

Wyspiański ujął to bardzo zgrabnie.
 
Wy możecie wszystko mieć.
Wam się musi tylko chcieć.
 
A czy komuś dziś chce się tworzyć narodowe polskie elity?
P przeczytaniu notki pana Krzysztofa J. Wojtasa o tytule jak wyżej, początkowo miałem ochotę z jego pomysłu po prostu się uśmiać, i w swoich pod notką komentarzach przedstawiłem swój do notki krytycyzm, ale mam zwyczaj to co usłyszałem lub przeczytałem po pewnym czasie ponownie przemyśleć.
Polskie narodowe elity? Czemu nie?
Dla czego by się nad tym tematem nie pochylić, wszak jest taka potrzeba.
Dziś PiS choć zwycięzca w ostatnich wyborach i kandydat na kolejne wyborcze zwycięstwo, nawet pośród tych, którzy na tą partię zamierzają zagłosować, budzi pewien niedosyt, nie do końca w pełni zadowolenie i aprobatę.
Opozycja dla tych osób, to grupa przegranych, bezideowych i wręcz szkodliwych osobników z celem zasadniczym i jedynym parcie na koryto dla własnych korzyści dla których należałoby zapewnić raczej cele plus niż stołek w sejmie.
Jeśli nie do końca podoba nam się polityka PiS i jeśli obrzydzeniem napawają nas osobnicy z opozycji, jeśli uważamy, że można lepiej i więcej i że trzeba to lepiej i więcej osiągnąć to rzeczywiście potrzeba by stworzyć zespół ludzi zainteresowanych budową elit na wskroś narodowych.
Gdzie szukać i kogo wskazać jako kandydatów na te elity.
 
Pan Krzysztof Wojtas wskazuje na emerytów ktoś inny po prostu na ludzi starszych.
Emeryci mają czas, z zasobem gotówki może jest nieco ubogo, ale mając emeryturę i czas własny możliwe jest zajęcie się polityką na co dzień i z pełnym zaangażowaniem. Jednocześnie znając i czytając publikacje wymienionego, wyczuwałem, że chciałby być takim liderem, wchodzić w grono elity narodowej. Po to pisał pierwotnie o intronizacji Jezusa na króla polski, aby z czasem zwrócić się w kierunku opisania Cywilizacji Polskiej.
Czy są jeszcze inne osoby w kręgu Neonu pragnące wybić się ponad codzienność i ponad przeciętność? Mające ambicie i osobiste i zacięcie do polityki.
Myślę, że są, choć to grono ludzi bardzo nieliczne. Nieliczne w tym sensie, że nie każdy się do roli przywódcy nadaje.
Ale nawet jakby ci potencjalni liderzy i skład nowej politycznej elity zebrali się w jednym miejscu i zdecydowali się na budowę nowych narodowych elit, to jakie na to mieliby szanse i środki?
Nie sposób było wyjść poza Internet w latach poprzednich. Nie dało się stworzyć niczego trwałego w sensie zaistnienia w świadomości całego społeczeństwa.
Czy zatem są jakieś możliwości dziś, skoro poprzednio się to nie udawało?
 
Z własnego doświadczenia i z własnej natury, jeśli jakiekolwiek moje zamiary nie dochodzą do skutku, to szukam tego przyczyny. W tym, zastanawiam się, czy droga którą obrałem jest właściwa, skoro nie prowadzi do celu. A jeśli taką nie jest to szukam innej.
 
I po drugie. Nie da się zrealizować celu, na przykład budowy domu, jeśli nie zaangażuje się własnego czasu i własnych pieniędzy, a jeśli ich nie ma to kredytu. Ten ostatni trzeba spłacać.
W pewnym okresie życia zdecydowałem się porzucić pracę w przedsiębiorstwie państwowym i przejść do rzemiosła. Od razu z mety, to co miałem ze skromnej gotówki zainwestowałem w pierwszą maszynę. I kolejno inwestowałem tak długo, aż miałem wybudowany warsztat i całe oprzyrządowanie. Bez tego cel byłby nie do osiągnięcia.
 
Jeśli komuś się zdaje, że w polityce inwestować nie trzeba jest w błędzie.
Trzeba inwestować i poświęcać swój czas i swoje pieniądze. Bez tego nie ma kampanii i nie ma sukcesu.
Jeśli chcemy mieć polskie elity to bez inwestycji w ich stworzenie nie da się tego osiągnąć i muszą tą inwestycje ponieść sami kandydaci bo nikt inny im tych kosztów nie zafunduje.
Muszą to zrozumieć i muszą to zaakceptować.
 
Kolejna prawda którą muszą przyjąć do wiadomości to ta, że jak się chce zaistnieć, to raczej jako element pozytywny i potrzebny, a nie jako zadra w boku.
Innymi słowy, łatwiej jest płynąć z prądem niż pod prąd.
Tą maksymę potwierdza przypadek Mateusza Piskorskiego i jego długoletni pobyt w więzieniu.
Zatem takich pomyłek nowi liderzy robić nie mogą.
 
I prawda trzecia. Aby zaistnieć w świadomości społecznej trzeba być w mediach ogólnonarodowych, a konkretnie w naszej polskiej telewizji. Mamy tu TVP1 i TVN
TVP1 to telewizja rządowa, PiS–owska.
TVN to tuba tych co w polityce przegrywają.
 
Stare porzekadło mówi, że lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać. i kierując się chociażby tą mądrą zasadą, trzeba wybrać TVP1 jako, że z głupszym i z przegranym interesów robić się nie zaleca.
A jak się znaleźć w telewizji rządowej?
O tym nieco niżej.
 
Wróćmy do pytania jakie osoby mogłyby tworzyć naszą elitę?
K.J. Wojtas ma na to ochotę. Emeryt, aktywny od lat na Neonie, ma czas i jakieś zapewne zaskórniaki na start i na inwestycję w siebie.
Kolejno Stanislav. Człowiek w pełni dojrzały, biznesmen, ambitny, z ambicjami politycznymi, dobrze wykształcony, posiada własny portal internetowy, ale i udzielający się także na Neonie, zapewne też z zaskórniakami, gorzej z wolnym czasem, jako że jeszcze nie emeryt.
Berkley 72, emeryt, doskonałe wykształcenie, człowiek gór, ale też filozof i podróżnik, zatem można rzec znający świat.
Jeden mieszka pod Warszawą, drugi w Łodzi trzeci w Zakopanym.
Potrzebny byłby ten czwarty. Może pan Marek Tomczyk, także z pod Warszawy, może ktoś inny.
Niestety nie znam zbyt wielu osób z Neonu.
No i trzeba by zacząć regularne, co tygodniowe spotkania i ciekawe pogawędki na tematy bieżące w polityce, w gospodarce, trochę o sporcie, edukacji o biznesie i podatkach. Ale nie tyle przy kawie, co z kamerą i nie totalna krytyka wszystkiego i wszystkich, a taka jakby lekka pro rządowa i pro PiSowska propaganda. i umiejętne i dowcipne podsrywanie opozycji.
Oburzycie się, ze pro pisowska?
A chcecie być w telewizji czy nie chcecie?
Czy polityka i dochodzenie do celu to sama ścieżka prawdy i niepokalana świętość? Czy raczej krętactwo, brak skrupułów i zasada, że cel uświęca środki.
Ktoś zauważył, że gra się tak jak przeciwnik pozwala.
A jak przeciwnik pozwala zapytajcie Mateusza Piskorskiego, albo Leppera.
 
W telewizji, na wszystkich kanałach, jak każdy może to sobie sprawdzić, leci masa filmowych powtórek, mnóstwo byle jakich programów, kabaretów, gotowania, smażenia pitraszenia, nudzenia.
Jeśli nasza nowo zawiązana elita zainicjuje ciekawą dyskusję, ale jak zaznaczyłem z takimi treściami i w takiej formie by to pasowało rządzącym, by uznali za pożyteczne dla sienie, potrzebna i wspierające, to takie filmiki wcześniej czy później wydepczą sobie ścieżkę do TVP1 i staną się tam stałym programowym elementem.
Może Cejrowski boso przez świat, może ,,Okrasa łamie przepisy”, może ,,Po trochu wyciągane z lochu” dla czego czterech wybitnych osobników nie miałoby znaleźć się w tym samym telewizyjnym gronie? Dać się poznać polskiemu społeczeństwu jako ludzie mądrzy, mający wizję i coś do powiedzenia dla tego społeczeństwa. Stać się jego elitą intelektualną, a z czasem i polityczną.
 
Chcieć to móc. Trzeba to potrafić. To jest do zrobienia i do realizacji.
Tylko trzeba przemyśleć, przeczytać jeszcze raz to co napisałem, przemyśleć i zrealizować.
Cztery osoby co tydzień, mądra rzeczowa dyskusja na różne tematy, pro pisowska anty opozycyjna, ale bez przesady, trzy kamery na statywach, jeden duży zielony ekran, trzy cztery pendrajwy.
Koszt sprzętu to maksimum 5 tysięcy zł podzielone na cztery osoby, to żaden wydatek.
Chcecie być elitą, musicie być w telewizji, inaczej się nie da. Aby być w telewizji trzeba płynąć z nurtem, z prądem, nie pod prąd.
Trzeba w siebie tą skromną kwotę poniżej 2 tyś. zainwestować.
Albo dalej być poza dalekim nawiasem, jako ten nic nieznaczący internauta, człowieczek w tłumie.
Edycją nagranego materiału video, bo taki materiał tego wymaga, może się zając pan Andrzej S. przyjaciel Stanislava, albo ja sam, emeryt dysponujący wolnym czasem. Mam do tego programy edycyjne i znajomość z nich korzystania. 

KOMENTARZE

 • "Aby być w telewizji
  trzeba płynąć z nurtem, z prądem..."
  To jawne nawoływanie do qrestwa.

  Notka wyjątkowo dobra i merytoryczna ale cytowane zdanie sprowadziło mnie na ziemię. Jak się będę chciał sq...ć to się zapiszę do PO albo PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:02:52
  Był na YT cykl programów pod tytułem ,,Idź pod prąd”
  Zabawny tytuł kojarzący mi się z amerykańskim krzesłem elektrycznym dla skazanych na śmierć.
  Idź pod prąd.
  A czy ja jestem idiotą?
  Parę razy przy majsterkowaniu kopnął mnie prąd.
  Mam z nim doświadczenie.
  W dzieciństwie chodziłem latem kąpać się w rzece.
  Też próbowałem płynąc pod prąd.
  Długo się nie dało i do nikąd się dopływało.
  Jarku, niech ci nie przyjdzie ochota wskoczyć na autostradę pod prąd, bo będzie tragedia.
 • @Oświat 10:15:47
  To porzekadło, by nie płynąc z prądem czy iść pod prąd to zwykła ściema, wpuszczanie w maliny ambitnych i głupich.
  Są takie i podobne hasła jak na przykład, –polityka to jedna ku..i złodziej, albo –polityka to nie jest dla ciebie, od polityki są inni.
  Po to byś ty się tym nie zajmował, by zajął się tym ten co chce tobą pomiatać i rządzić i odnosić z tego korzyści.
  To takie bzdurne i ogłupiające hasełka.
 • Marzenia ścietej głowy
  Czterech emerytów może sobie dyskutować i dyskusje nagrywać do usranej śmierci i nikogo to nie zainteresuje, a już na pewno żadnej telewizji o zasięgu ogólnopolskim! Dlaczego?
  Każda stacja telewizyjna jest kontrolowana przez służby (takie czy inne) i to one decydują kogo pokazywać. Oczywiście pokazują głównie swoich agentów (oraz agentów służb zaprzyjaźnionych) i nikogo więcej.
  Jeśli więc żaden z czterech emerytów nie jest agentem, to mogą sobie dyskutować i włazić w tyłek czy to PIS-owi, czy PO i żadna telewizja ich nie pokaże, chyba, że telewizja osiedlowa, na zasadzie ciekawostki przyrodniczej: popatrzcie, stare pryki a chce się im strzępić języki!
  (rym nie zamierzony)
 • @Autor
  "Jednocześnie znając i czytając publikacje wymienionego, wyczuwałem, że chciałby być takim liderem, wchodzić w grono elity narodowej. Po to pisał pierwotnie o intronizacji Jezusa na króla polski, aby z czasem zwrócić się w kierunku opisania Cywilizacji Polskiej."

  1. W dalszym ciągu Intronizację uważam za najbardziej celowe działanie mające przywrócić znaczenie i rolę polskości. Ale- podkreślam - musi to być działanie cywilne, a nie w ramach KK. KK jest zjudaizowany - idee Chrystusa są sprzeczne z judaizmem.

  2. Ma Pan "wdrukowane" pojęcie liderów, czy elity jako rodzaj zarządców państwem z innymi prerogatywami.
  Tymczasem to pojęcie (elita) musi się odnosić do roli "strażnika idei".

  Czy powinno być gratyfikowane? Tak, ale w ten sposób, aby nie miało to związku z wpływem na ideę - jej modyfikację, czyli uległość względem sponsora.

  Co do roli sugerowanych dyskusji. Berkeley jest ograniczony i obraźliwy. Do tego apodyktyczny - nie da się z nim dyskutować, czego doświadczyłem będąc w Zakopanem (liczyłem na ciekawą wymianę opinii).
  Podobnie nie przyjmujący argumentów jest Stanisław, czy Kosiur; są przesiąknięci fobiami dotyczącymi KK, czy Żydów.

  Natomiast idea Forum Dyskusyjnego jest mi bliska. Sugerowałem tą drogę Oparze jeszcze na NE - ale on tego nie ogarniał i dalej nie ogarnia.
  Kiedy zaistniała fronda na Neonie - i miał powstać taki projekt - liczyłem, że to pójdzie w tym kierunku.
  Nawet teraz, gdy JR tworzy Niepodległy.pl - też mu to sugerowałem.
  Kiedyś myślałem, że może Klub Inteligencji Polskiej - ale to chyba gorsza forma endeków się zrobiła.

  Sam próbowałem tworzyć zręby Akademii Cywilizacyjnej - też nie wyszło.
  Teraz nie ma już we mnie woli inicjatywnej, ale dołączę do jakiegoś projektu jeśli będzie sensowny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:23
  KK może jest zjudaizowany, ale Wojtas to klasyczny przykład hierarchicznej cywilizacji żydowskiej. Im bardziej drze japę, aby innych oskarżać, tym bardziej się odkrywa. Wróć, człowieku do szkoły. Nawet kurs historii z podstawówki może pomóc.
 • tv
  Każda telewizja na świecie potrzebuje newsów i programów na w miarę dobrym poziomie.
  Potrzebuje tak jak ryba wody i tu nie ma co dywagować, że agenci kontrolują, bo i oni też potrzebują, by telewizja była atrakcyjna i przyciągała widza po to pieniądz bo i reklamy za które bierze szmal.
  A co do squ..ienia.
  Nie trzeba się zapisywać do partii, można to zrobić w pobliskim burdelu, melinie czy knajpie.
  Ale jeśli wróg wchodzi między nas udając naszego przyjaciela, to głupotą jest nie stosować jego metod, po to by go z czasem wyeliminować.

  Wallenrod, kapitan Klos, Styrlitz z radzieckiego filmu ,,Siedemnaście mgnień wiosny” to przykłady pozytywnej dywersji dla dobra sprawy.
  Jeśli kręcić wideo ze spotkań i z dyskusji, to oczywiście nie można liczyć na natychmiastowy sukces, ale partia rządząca pokazała, że zależy jej na jak najlepszym wyniku wyborczym i wcześniej czy później przyjmie każde wsparcie. A my mamy do wyboru albo się jak to J. Ruszkiewicz ujął squr…ić ( w jego mniemaniu) albo pozostać poza wszelkim publicznym i szerszym forum.
  A czy to squ..ienie czy raczej pragmatyzm, polityka, realne podejście do zagadnienia i właściwa droga do budowy elit niech każdy sam sobie odpowie. Bo wróg nam dobrej odpowiedzi na to nie da.
  Wróg lub głupiec powie nam idźcie pod prąd, nie próbujcie się squ..iać, a powie po to byśmy dalej byli nikim.

  Jeśli zaś byśmy mieli już program w TVP to i szeroką publiczność, i dajemy się poznać tej publiczności i na koniec także pewne honoraria za programy, jako zwrot naszych kosztów i zapłatę za czas i za pracę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:55:23
  No bady perfect- Nie ma ludzi idealnych.
  Nie ma ludzi bez skazy.

  Wyraźnie napisałem, że jeśli droga, którą kroczymy nie daje właściwego efektu ( nie prowadzi do celu) to trzeba szukać innej.

  To dotyczy pana i pana Cywilizacji Polskiej, to dotyczy także Stanislava i Berkleya. Berkleya z filozofią antykatolicką albo inaczej z anty Szawła Pawła.

  Tu trzeba odrzucić swoje wielkie Ja, tu trzeba zagrać jak drużyna.

  Trzeba wspiąć się nieco wyżej ponad sienie i swoje ambicje.
  Wyreżyserować spektakl i go odgrywać.
  Nic na żywioł i nic co ślina na język przyniesie.
  Albo się potrafi być liderem i tworzyć elitę, albo jedynie będziemy na siebie wzajemnie boczyli i kopali po kostkach.

  Można być małostkowym i drobiazgowym, lub wielkim.
  To jest sprawdzian.
  Pana Kosiura pomijam na dziś. Jest zbyt wbity w nienawiść do żydów, kościoła i do rządzących. Musiałby odczekać, odtajać, wyluzować, choć jego spojrzenie i przemyślenia na gospodarkę byłyby bardzo wartościowe.
 • do administracji Neonu
  Proszę notkę umieścić na nagłówku.
  Myślę, że jest tego warta ze względu na temat.
  Dziękuję
 • cd.
  J. Kaczyński ma już 70 lat.
  Może pożyje jeszcze dwadzieścia, a może roczek. W wypadku jego śmierci powstanie pewna polityczna pustka i zamieszanie w PiS i wzmożona aktywność tych co by chcieli –by było jak było i kamieni kupa.
  A my w tym zamieszaniu znowu bez szans i znów będziemy pisali, że nie ma polskich narodowych elit, że ,,rzydy nami rzondzom".

  I kogo za ten stan rzeczy będziemy winić, żydów?
 • @Oświat 11:15:01
  Pójście na komoromis i kolaborację z wrogami i zdrajcami czyli z PO PiS to nie sq.. e?
  Masz bardzo elastyczne normy moralne.
 • @Oświat 11:52:54
  Świątkowski ma już coś koło stówy i ma się dobrze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:56:51
  Zobaczymy jaką przewagą głosów wygra PiS
  Innymi słowy, jak wielkie ma w narodzie poparcie ta partia, jej działania i program jaki realizuje. A twoje oceny, są tylko subiektywne i mało znaczące, ponad to skrajnie zakłamane.
  Dziś nie ma nic, co mogłoby zastąpić PiS w rządzeniu, żadna z pozostałych partii.
 • @Oświat 12:14:27
  Zakłamane? Podaj jakiś jeden przykład mojego "zakłamania". Nie godzę się na zgniłe kompromisy, nie dam się przekupić kiełbasą wyborczą to jestem zakłamany?

  W ostatnich wyborach PiS poparło 18,5% Polaków uprawnionych do głosowania.
  Trochę więcej pokory by się przydało.
 • *****
  Żartowniś z Ciebie Panie Oświat
  4 emerytów zaskoczy Polskę
  wiedzą i pomysłami na lepsze życie :)))
  t zn ,nie chodzi mi tu o wiek tych 4
  ani nawet o to co mogliby w tych dyskusjach
  przekazać ale o samą strategię każdej TV
  czyli dopuszczanie do emisji programów
  przynajmniej w założeniu ,które będą miały
  dużą oglądalność , stąd np te koła fortuny
  czy milionerzy albo nawet discopolo
  czy jakieś egzotyczne seriale , generalnie
  jest to badziewie ale skoro ludzi zadawala
  to pokazują , innymi słowy , Twój pomysł
  jest wyjatkową mrzonką bo żadna TV
  nie zaryzykuje emisję programu z udziałem
  anonimowych osób , chyba,że w ramach
  jakiegoś tam programu z cyklu
  "mam talent " :)))))))
  Na TV "historia" czy "kultura" są niekiedy
  ciekawe dyskusje ,ludzi o konkretnej wiedzy ,
  nierzadko z naukowym dorobkiem
  i co z tego wynika ? jaki jest z tego pożytek ?
  Zamiast szukać elit należy najpierw
  opracować system edukacji dzieci i młodzieży
  na tyle skuteczny by kiedyś nie było
  żadnych wątpliwości kto te elity w Polsce tworzy
 • @puuuq 13:21:13
  najpierw
  opracować system edukacji dzieci i młodzieży
  na tyle skuteczny by kiedyś nie było
  żadnych wątpliwości kto te elity w Polsce tworzy...

  ....system edukacji dzieci i młodzieży.... opracowują panowie ministrowie z opcji rządzacych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:16:40
  W ostatnich wyborach PiS i koalicjanci zdobyli największą ilość głosów i to dało im mandat narodu do rzadzenia.
  Ci co nie poszli do urn, godzili się na każdy wybór, zatem i na wybór PiSu
  Tak przedstawia się prawda i nagi fakt. Z tym się kolega Ruszkiewicz może zgodzić lub nie, to nie zmieni tego faktu. Pislamiści ,,rzondzom"
 • @puuuq 13:21:13
  ..4 emerytów zaskoczy Polskę...

  W całej historii świata, wybitne jednostki zawsze odciskały swój ślad. To one nadawały jej kształt i kierunek rozwoju bądź destrukcji.
  Takich ludzi potrzeba dziś Polsce. Ludzi wybitnych i ponad czasowych.

  Popatrzcie na Białoruś. Jak sobie radzi i rządzi Łukaszenka
  i skierujcie wzrok na Ukrainę. Tam zwykły, ale może utalentowany komik, oczarował, może tylko omamił wyborców i został prezydentem… bo chcieć to móc.
 • @Oświat 14:30:06
  No rzondzom, niestety...

  Chyba czas przejść na metody Ziuka Selmana.
 • @Oświat 15:10:00
  // wybitne jednostki zawsze odciskały swój ślad. //
  Jakoś za bardzo tych wybitnych nie widać
  ani w Polsce ani w ogóle , poza tym , należałoby
  jakoś sprecyzować o kogo ma chodzić , t zn
  na jakim obszarze szukać tych wybitnych
  gdzie ta wybitność jest do wykorzystania
  z pożytkiem dla ludzi a już z pewnością
  nie należy patrzeć na wschód bo stamtąd
  jeszcze nic dobrego do Polski nie przyszło ,
  co nie znaczy ,że należy czerpać wszystkie
  wzorce z zachodu , tu trzeba umiejętnie
  korzystać tylko z tych najlepszych rozwiązań ,
  np w edukacji niepotrzebne było wprowadzanie
  gimnazjów czy 6 latków albo likwidacja
  służby wojskowej bo nie wszystko co sprawdza się
  na zachodzie musi się sprawdzić w Polsce
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:22:45
  A gdzie twoje legiony?
 • @puuuq 16:01:07
  Tak z ciekawości: co dobrego przyszło do nas z zachodu?
 • @Oświat 15:10:00
  Nie taki zwykły, bo z narodu przebranego. Czasem taki figurant może nie chcieć, ale musi, bo ktoś ma np jakieś kompromaty. Z tego co zauważyłem u nas takie sterowanie występuje w przypadku kabareciarza Miśkiem zwanego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:56:35
  // dobrego przyszło do nas z zachodu?//
  Trochę to niezręczne ale prawie wszystko
  od pierwszych miast na prawie niemieckim
  do spodni typu "wrangler"
  OK , swoje osiągnięcia też mamy , dobra wódka
  czy "krakowska " albo Lema (chociaż żyd )
  najlepiej chyba zapytać te kilka milionów
  emigrantów , czego szukają na tym zachodzie
  w sytuacji gdy w Polsce jeszcze tak wiele
  do zrobienia
 • Nooooo.
  ----------------
  "Wy możecie wszystko mieć.
  Wam się musi tylko chcieć."
  ----------------
  Nikomu jeszcze się tak nie chciało (piszę to w kontekście tzw. demonkratury USrahella) jak kiedyś Jankesom - i jak oni kończą?
  Po to także ludziom czarci pomiot wymyślił tzw. demonkraturę - aby ludzie ci nigdy nie dostali się nawet w pobliże steru państwa. Tzw. demonkratura to wyśmienite pole do:
  podjudzania, skłócania, kuszenia, demoralizacji, etc.
  Wniosek?
  W ramach tzw. demonkratury wam się może bardzo chcieć - im bardziej - tym więcej pary pójdzie w gwizdek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:16:40
  A ile partia Bosaka i Winnickiego?
  Jakie to liczby?

  To mówicie panocku, że w PiS same rzydy i mohery na listach ???

  Poniżej namiastka tych "moherów" jak to nazywacie.

  https://pbs.twimg.com/media/EF9pq9yWoAAXWr-.jpg
 • @Husky 18:58:14
  Nie wiem PiSku, musiałbym policzyć ale dużo za mało :)
  Ale zobacz, poprzednie wybory wygrali głównie na smoleńskich trumnach. Te wygrają na kiełbasie wyborczej. Ciekawie co wymyślą za cztery lata? Skończą w niesławie jak POpaprancy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:47
  Za cztery lata wygrają też na trumnach.....PO i Konfederacji

  8-))))))))
  pzdr.
 • @puuuq 17:30:02
  Jeśli to - to nie jestem zachodu zwolennikiem.
  Pan pewnie z gołą d... chadzał, że spodnie uważa za jakieś osiągnięcie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:30:20
  //spodnie uważa za jakieś osiągnięcie.//
  akurat ten konkretny model jakoś
  nikt nie umie skutecznie podrobić :)))
  Można tu skorzystać z parady
  laureatów Nobla albo potentatów
  przemysłu samochodowego , lotniczego,
  medycznego czy wojskowego
  Kto tu wykonał pionierskie prace ?
  Kto tu dominuje ? Gdzie są najwyższe
  standardy życia ? Nie chodzi o to
  by być zwolennikiem tej czy innej strony
  lecz o fakty
 • @puuuq 23:12:06
  Jednak jest Pan zjudaizowany aż do tego, co Pan w spodniach nosi. (O ile tam w ogóle coś jest).
  Odwołuje się Pan do katolicyzmu i to twierdząc, że to chrześcijaństwo, a jednocześnie za rozwojowy uważa konsumpcyjny styl życia.
  Do tego za osiągnięcia uważa te dziedziny, które rozwinęły się jako dodatek do techniki mordowania (telefony przenośne - to telefon pola walki, lotnictwo, motoryzacja, a i medycyna).

  Z takimi jak Pan nie da się odtworzyć idei polskiego współżycia. Musicie wymrzeć.
  I im szybciej Pan to zrobi, tym lepiej.
 • ....a odbudowa polskich elit
  Nie wiem, o co to bicie piany na forum ? Przecież niedawno pan Gowin , wypowiedział się (i to wyraźnie) w tym temacie.
 • @ Po co bicie piany na forum.
  .

  Trójka konstytucyjna nigdy nie zrobi zrównoważonej elity.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:34:26
  // Musicie wymrzeć.//
  Z taką serdecznością zbuduje Pan
  więź co najwyżej z pomidorami
  100 lat spokojnej wegetacji pod szkłem
 • @puuuq 11:51:14
  Elita istnieje tylko wtedy, gdy nie zwraca uwagi na szczekające kundle.
  Te zawsze patrzą tylko za michą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031